DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pošto imamo minus na tekućem računu, sada nema prepreke da cijena ode na 650 kunića. [smiley1]

La vita e bella!

Jel može kakav komentar izvještaja?

Ostvaren prvi gubitak ove godine (nakon pozitivnog 1H)
Smanjeni prihodi – 2,87%
Smanjeni rashodi – 5, 17%
Smmanjeni kapital i rezerve 1%
Povečane dugoročne (18%) i kratkoročne obaveze (12%)

Eto, krvna slika nije baš nešto, ali se nadamo da ćemo uskoro dodati svježu krv. [smiley11]

La vita e bella!

http://www.zse.hr/financ/DIOK-fin2007-3Q.xls

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Sa LNG-om Dioki će riješit sve svoje financijske probleme,
prema tome trenutni kvartalni rezultati ovdje nisu toliko bitni…..

Osim toga puno bitnije je u ovom trenutku da je cijena zacementirana na 600 kn……do objave LNG-a…..

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Pojašnjenja uprave

Prihodi od prodaje na domaćem tržištu za 9 mjeseci iznose 134,5 mil kn, a na inozemnom tržištu 1.726,1 mil kn. U odnosu na plan na domaćem tržištu su veći za cca 6%, a na ino tržištu za 76 %,zbog povećane proizvodnje i razlika u prodajnim cijenama.

Ukupni poslovni rashodi su veći za 2% u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, a 11% veći u odnosu na plan, zbog povećane proizvodnje.Financijski rashodi su manji u odnosu na isto razdoblje prethodne godine 9%, a veći u odnosu na plan 63%, koji najvećim dijelom proizilaze iz tečajnih razlika (realiziranih i nerealiziranih).

U promatranom tromjesečju prethodne godine ostvaren je gubitak u iznosu od 23,7 mil kn a kumulativno 45,6 mil.kn. U istom razdoblju tekuće godine ostvaren je gubitak u iznosu od 8,2 mil kn, a kumulativno 7,7 mil kn.U promtranom razdoblju ostvaren je gubitak u iznosu od 7,7 mil kn. U istom razdoblju prošle godine ostvaren je gubitak 45,6 mil kn. U odnosu na plan ostvaren je bolji rezultat zbog stalnih promjena na tržištu.

hate red

ja sam ugodno iznenadjen s trgovanjem u ova dva dana,
situacija je puno bolja nego sam mislio, izgleda da nemamo puno bojazljivih unutra

Vidim da tu ima likova koji pojma nemaju o FI-jevima, ali zašto bi i morali. Ja sam ipak ekonomist, nije mi namjera razlagati stavke, ali ću reći da sam osobno vrlo zadovoljan izveštajem, prihod skoro 650 milja za kvartal u kojem je bio jaki remont i shodno tome obustava proizvodnje. Shvaćate li ???
Belošević je rekao u Business.hr-u da će prihod za ovu god. biti 2 mlrd., a već sada je mlrd. i 900 milja. Do you understande ? Ako pogledate moj post od prije dan-dva, tamo sam naveo da je najvjerojatnije izvj. za 4 Q prva liga. Nitko nije očekivao dobit za ovaj kvartal, al prihod je super. Dakle, ak se mene pita, sve ide po planu, jako, jako dobro…


Vidim da tu ima likova koji pojma nemaju o FI-jevima, ali zašto bi i morali. Ja sam ipak ekonomist, nije mi namjera razlagati stavke, ali ću reći da sam osobno vrlo zadovoljan izveštajem, prihod skoro 650 milja za kvartal u kojem je bio jaki remont i shodno tome obustava proizvodnje. Shvaćate li ??? Belošević je rekao u Business.hr-u da će prihod za ovu god. biti 2 mlrd., a već sada je mlrd. i 900 milja. Do you understande ? Ako pogledate moj post od prije dan-dva, tamo sam naveo da je najvjerojatnije izvj. za 4 Q prva liga. Nitko nije očekivao dobit za ovaj kvartal, al prihod je super. Dakle, ak se mene pita, sve ide po planu, jako, jako dobro…

Ako si ekonomist, a usto dobro razumiješ FI onda valjda znaš da prihod ne ovisi o proizvodnji nego o prodaji.

mene pak ovo veseli

9/2006
prihod 1,82 milijarde
EBIT – 45,6 milijuna

9/2007
prihod 1,90 milijardi (+4,4 posto)
EBIT -5,6 milijuna (osam puta manje!)
porez na dobit: 2,1 milijun[smiley11]
ukupan gubitak: -7,7 milijuna

hate red

izvješće je koma, to smo i očekivali, dakle cijena bi mogla taboriti na ovim razinama neko vrijeme, malo čak stagnirati idućih par mjeseci, a onda ćemo vidjeti što će biti s LNGom.


izvješće je koma, to smo i očekivali, dakle cijena bi mogla taboriti na ovim razinama neko vrijeme, malo čak stagnirati idućih par mjeseci, a onda ćemo vidjeti što će biti s LNGom.

caymane, mislim da taj film nećemo gledat…
prema mojim infromacijama, dio ekipe koja misli debelo ulazit u dioki ova je tri dana počela opipavati bilo dionice s manjim nalozima na kupnji. u ponedjeljak pak počinje pravi lov, i to sačmom za krupnu divljač…[smiley11]
zato, ne plaši narod[smiley7]

hate red

New Report

Close