DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Koliko vidim po izjavi radnici će raditi uz isplatu jedne plaće

ma je li? a što ti ne radiš 7 mjeseci pa da ti plate samo 1 mjesec?
ti bi radio biznis na nesreći i siromaštvu radnika!
[/quote]


Ipak, sada je najvažnije da se pokrene proizvodnja, kazao je Mihaljević….

Rdnici su puno svjesniji situacije no njihovi tzv brižnici i Vlada!
Krenuti raditi i redovito isplaćivati plaće a na red će doći kad-tad i zemljište ali onda uvjete neće diktirati Vrdoljak i čačić nego Dioki!

Možda bi se gospoda drugačije ponašala da su u pretkvalifikaciji koju j proveo Adria LNG KONZORCIJ bolje prošle njihove kompaniji ili njihovi miljenici?
[/quote]

Savo možda si u pravu, samo u onom djelu noisi da će diktirati Dioki, ja bih rekao Linić i ortaci.

Po info upravo objavljenom na radio ri , caliskan ce ovih dana uplatit 400 000 eura za jednu placu radnicima i u dogovoru s vladom pokrenut prouzvodnju u Dini. Vijesti su bile na talijanskom pa bi ove u 15 00 to trebale potvrdit

Pozdrav

svi smo mi Crobex

meni se čini da ćemo pričekati do kraja mjeseca kada će Turci odustati jer oni neće pokrenuti proizvodnju a onda će se tražiti novi investitor koji nadam se da postoji.ta ideja da Turci pokreću proizvodnju od prodaje zemljišta minus 6 miliona je očigledno promašena zbog čega se blokirala prodaja zemljišta.

@Lucijan
nadzire se kraj agonije sve ce se poklopit sa predstecajnom nagodobm DIOKIJA i ulaska Cermaka u DIOKI

Dolezilu proglasi više stečaj, da rješiš muke sve nas, a i sebe.


meni se čini da ćemo pričekati do kraja mjeseca kada će Turci odustati jer oni neće pokrenuti proizvodnju a onda će se tražiti novi investitor koji nadam se da postoji.ta ideja da Turci pokreću proizvodnju od prodaje zemljišta minus 6 miliona je očigledno promašena zbog čega se blokirala prodaja zemljišta.

Meni se isto tako čini, procjenjena vrijednost zemljišta nije realna, tako bar kažu stručne službe.
Vremena se mjenjaju i više nitko ne želi u zatvor radi pogodovanja.

Šta su rekli vjerovnici,gosp.Dolezilu?Hep,Hypo?Šta je sa kolektivnim ugovorom?Šta Turci misle?

Vaš link …

Turski Caliskan trebao bi do petka osigurati sredstva za isplatu jedne zaostale plaće radnicima Dine. A pokretanje proizvodnje još nije na vidiku. Tek jedna od sedam zaostalih plaća radnika Dine Petrokemije trebala bi uskoro stići na njihove račune. Vatrogasno rješenje ponuđeno je jučer na sastanku predstavnika radnika i turskog Caliskana. “Uvjet je da Ministarstvo financija produži jamstvo za pet milijuna eura koje istječe 31. siječnja za onaj avans koji su oni uplatili još u devetom mjesecu. Najavljeno je i pokretanje proizvodnje, što su uvjeti koje smo tražili. Sve ovisi o Ministarstvu financija koje bi trebalo dati suglasnost na zatraženo jamstvo”, govori predstavnik radnika u NO Dine Predrag Mihaljević. Hoće li Ministarstvo dati jamstvo, tek će se znati. No, Mihaljević dodaje, kako sumnja da će turski investitor uskoro pokrenuti proizvodnju. Ukoliko predstečajna nagodba završi pozitivno, zaostale plaće će se isplatiti, ukoliko ne bude tako, dugovi prema radnicima trebali bi se namiriti prodajom LNG terminala, obećanja su resornog Ministarstva.

idući tjedan će bit bolje...

RIJEKA » Uprava Dina petrokemije koju čine predstavnici turskog investitora Caliskan pristala je jučer, na sastanku s članovima Nadzornog odbora tvrtke, uplatiti avans u iznosu od 400 tisuća eura, za isplatu jedne zaostale plaće radnicima, do kraja ovog tjedna.
Potvrdio je to …

nadzire se kraj agonije?
mislis kao eutanazija?
to je moguce, ubojstvo pod strucnim nadzorom

mislite da ce isplatiti placu iako ne znaju hoce li im ministarstvo financija produziti jamstvo?

ima li to smisla?
ne bi li svatko drugi cekao jamstvo, pa tek onda bacio malo mrvica kao znak dobre volje?

ne vjerujem im

Odugovlaci se s odlukama dok se ne donese zakon o unvesticijama…to je sad vise nego ocito i taj zakon se slobodno moze nazvat “dioki ” zakon. Velike se borbe tu vode.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close