DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako sam ja dobro cuo..nije spomenut stecaj vec opcija da se raskine ugovor s Caliskanom i trazi drugi partner..ali isto tako i da je danas Dolezil odrzao sastanak s turskim investitorima.
Ocito je da se razvlaci i krade vrijeme jer NO nece ili ne moze nikakvu odluku donijet i ceka se visa razina ili cermak.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

sinoc je pomocnik ministra financija drugacije pricao o DINI i DIOKIJU..ovo je cisti pritisak…imam osjecaja da netko silno želi turke odljepit od DINE i da se netko drugi ubaci

Sada bi se sve trebalo promijeniti. Ova će poduzeća biti prva koja će proći kroz novi postupak predstečajne nagodbe te na taj način, uvjereni su u Vladi – spašena od propadanja.

Štrajkalo se glađu, blokirali su se mostovi, a sada država spašava DIOKI i DINU kroz predstečajnu nagodbu. ‘Oni imaju prihode negdje u visini milijardu i pol kuna što ima snažan utjecaj na BDP i, s druge strane, to je 85 posto izvoza. Znači, tu su sve reference koje su nama prioritet za pokretanje proizvodnje, spašavanje radnih mjesta’, kazao je pomoćnik ministra financija Branko Šegon.

Od 400 radnika, u Diokiju je ostalo raditi njih 100-injak. I oni sa zavoda, poput Bojana Kovačića, ipak se nadaju uspješnoj predstečajnoj nagodbi. ‘Mi to očekujemo, ali sve manje vjerujemo. Nama na lokaciji Zagreb, a isto tako i na lokaciji DINA nije isplaćeno 7 zaostalih plaća’, kazao je Bojan.

>> V. Vujić: Sigurnost u Dini pod nadzorom

Moglo bi ih biti krene li proizvodnja. ‘Očekujem da će se u toku slijedećeg tjedna deblokirati poslovni račun Diokija i da će se potpisati doradbeni ugovor sa strateškim partnerom generalom Čermakom, odnosno sa Crodux plinom, kako bi se konačno počelo raditi na pokretanju proizvodnje’, kazao je Zdravko Rumenović, predsjednik sindikata i Nadzornog odobra Diokija.

U omišaljskoj DINI proizvodnja mora biti pokrenuta do kraja mjeseca, ako turski strateški partner ne želi ostati bez Vladinog jamstva. ‘Poslije toga mi vjerojatno više nećemo željeti da produže tu garanciju iz razloga što je bilo dovoljno vremena da se sve to može ispoštovati’, rekao je Šegon.

Tristotinjak radnika očekuje nastavak proizvodnje. ‘Radnici više ne mogu čekati svoje plaće. Druga mogućnost je da se sklopi ugovor sa drugim strateškim investitorom, zainteresiranih ima’, rekao je Predrag Mihaljević, predsjednik Sindikata radnika Dina Petrokemije. O uspjehu predstečajnih nagodbi u DIOK-iju i DINI ovisit će i ponovno otvaranje radnih mjesta za one koji su ih, poput Bojana, izgubili.

EVO CIJELOG TEKSTA OD SINOC SA NOVE TV

Ne znam ovi veliki nalozi na prodaji, jeli to izlazi neko od ovih šta su prošli tjedan ušli u top 10 .. ili neko koči rast i još uvijek sakuplja na ovim razinama.. ipak je protrgovana poveća količina a cijene se nije previše maknula…
ali prodaja se potpuno razrijedila za razliku od jutros..

idući tjedan će bit bolje...

@ovo je danas super odradilo do 13kn,sutra jedan ludi clanak i eto nas na 15kn Lp

a trguje se… u dobrom smo plusu vjerovatno netko skuplja pa štopa cijenu da ne ode preko 13kn


Ne znam ovi veliki nalozi na prodaji, jeli to izlazi neko od ovih šta su prošli tjedan ušli u top 10 .. ili neko koči rast i još uvijek sakuplja na ovim razinama.. ipak je protrgovana poveća količina a cijene se nije previše maknula…
ali prodaja se potpuno razrijedila za razliku od jutros..

Trenutno je rast od 12.67 % i na kupnji iznad zadnje od petka imamo preko 18 000 dionica i kazete da se cijene nije previse pomaknula..!!..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

[/quote]

Trenutno je rast od 12.67 % i na kupnji iznad zadnje od petka imamo preko 18 000 dionica i kazete da se cijene nije previse pomaknula..!!..

Pozdrav
[/quote]

Pa nije se pomaknula od otvaranja, stoji na istom mjestu a protgovano je sa 60 tisuća komada…

idući tjedan će bit bolje...

OBJAVA: 21.01.2013 / 13:00

Intervju – Ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak o investicijama, 
poslu s ruskim Gazpromom, LNG terminalu, cijeni energenata…

Hoće li HEP uskoro podnijeti ponudu za kupnju zemljišta za LNG terminal?

Hoće, iako se situacija pomalo zakomplicirala nakon što je Hypo banka pokrenula ovršni postupak nad tim zemljištem. Ipak, to je tek privremeni problem. Interese države štiti novi Zakon o strateškim investicijama, koji nam omogućava da po poštenoj cijeni to zemljište otkupimo, bez obzira na to tko mu je vlasnik.

http://www.vecernji.hr/vijesti/ministar-vrdoljak-struja-nece-poskupjeti-clanak-500035

Zemljište, zemljište….to sve pokreće i taj deal se treba(o) zatvoriti!

Na radiu Rijeci rekoše da je možda postignut dogovor sa caliskanom….[emo_smijesak]

skijaši na prodaji ovaj s 8500 kom samo bježi k višim cjenama s 14 pbjego na 19,99 a vjerujem i ovaj s 4400 kom na 14 da ce odskijat gore

pepe7

OSTAJE CALISTAN U IGRI

New Report

Close