DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@joka

NO ne može ništa – samo sjediti i gledai jer predstečajnu nagodbu vodi povjerenik koji odlučuje o svim stvarima – on nadzire rad Uprave.

Ako danas Plinacro potpiše s Gazpromom ugovor o dvosmjernom interkonektoru onda znači da i Rusi prihvaćaju LNG terminal i da HEP može u kupovinu definitivno.

Možda bi bilo dobro spomenuti da su viškovi etilena u Pančevu vrlo blizu i dostupni Žitnjaku – možda se i o tome ima šta razgovarati.

Evo Petrokemija dobila 25% potrebnih količina jeftnijjeg plina.


Slično razmišljam, osim toga INA je danas na PTKM dobila po prstima, iako je nudila jeftiniji plin od svoje standardne cijene. To me podjeća na doba kada je HT bio jedini telekom, a znamo je kakva situacija sada. Mislim da bi INA mogla odjednom "roditi"etan koji je na jednom iščezao.
[/quote]

HR gradi s Gazpromom dvosmjerni interkonektor kako bi LNG terminal mogao poslužiti i Srbiji, Petrokemija dobiva jeftniji plin ……zašto i Dioki ne b dobio etilen iz Pančeva – pa imaju ga na bacanje?




@joka

NO ne može ništa – samo sjediti i gledai jer predstečajnu nagodbu vodi povjerenik koji odlučuje o svim stvarima – on nadzire rad Uprave.

Ako danas Plinacro potpiše s Gazpromom ugovor o dvosmjernom interkonektoru onda znači da i Rusi prihvaćaju LNG terminal i da HEP može u kupovinu definitivno.

Možda bi bilo dobro spomenuti da su viškovi etilena u Pančevu vrlo blizu i dostupni Žitnjaku – možda se i o tome ima šta razgovarati.

Evo Petrokemija dobila 25% potrebnih količina jeftnijjeg plina.


Slično razmišljam, osim toga INA je danas na PTKM dobila po prstima, iako je nudila jeftiniji plin od svoje standardne cijene. To me podjeća na doba kada je HT bio jedini telekom, a znamo je kakva situacija sada. Mislim da bi INA mogla odjednom "roditi"etan koji je na jednom iščezao.
[/quote]

HR gradi s Gazpromom dvosmjerni interkonektor kako bi LNG terminal mogao poslužiti i Srbiji, Petrokemija dobiva jeftniji plin ……zašto i Dioki ne b dobio etilen iz Pančeva – pa imaju ga na bacanje?
[/quote]
Pa zato i kažem da bi odjednom i iNA mogla naći svoj

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima





@joka

NO ne može ništa – samo sjediti i gledai jer predstečajnu nagodbu vodi povjerenik koji odlučuje o svim stvarima – on nadzire rad Uprave.

Ako danas Plinacro potpiše s Gazpromom ugovor o dvosmjernom interkonektoru onda znači da i Rusi prihvaćaju LNG terminal i da HEP može u kupovinu definitivno.

Možda bi bilo dobro spomenuti da su viškovi etilena u Pančevu vrlo blizu i dostupni Žitnjaku – možda se i o tome ima šta razgovarati.

Evo Petrokemija dobila 25% potrebnih količina jeftnijjeg plina.


Slično razmišljam, osim toga INA je danas na PTKM dobila po prstima, iako je nudila jeftiniji plin od svoje standardne cijene. To me podjeća na doba kada je HT bio jedini telekom, a znamo je kakva situacija sada. Mislim da bi INA mogla odjednom "roditi"etan koji je na jednom iščezao.
[/quote]

HR gradi s Gazpromom dvosmjerni interkonektor kako bi LNG terminal mogao poslužiti i Srbiji, Petrokemija dobiva jeftniji plin ……zašto i Dioki ne b dobio etilen iz Pančeva – pa imaju ga na bacanje?
[/quote]
Pa zato i kažem da bi odjednom i iNA mogla naći svoj
[/quote]

Etan je u rekonstrukciji…..možda kada završe rekonstrukciju.
Biti će interesantno – ako se reaktivira stari ugovor s HIP-om …..


U petak bi moglo biti svejetlo na kraju tunela a znači i za cijenu dionice.

to svjetlo na kraju tunela može biti vlak koji ti juri punom brzinom u susret, tj. u petak može biti donijeta odluka o pokretanju stečaja, što je također jučer navedeno kao mogućnost ako se ne postigne dogovor!

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!

erman25
ako je nekome to u intresu onda je stecaj zagarntiran

Ako bude stečaj onda sam bogat čovjek.Sava bi vam to mogao precizno izračunati,ali ovako iz glave 1.5 miliona kvadrata pokriva kompletan dug Dine.Sami pogon DiNE preko milijardu kuna pokriva dug Diokija. 700 000 kvadrata na Žitnjaku podijeljeno na 4 milje dionica dolazi na oko 190 kn po dionici.

Pitam Vas, koliko je takvih petaka bilo? Godinu i pol se barata terminima ponedjeljak, srijeda, petak i tako do dan danas. Leo Dolezil je majstor za ovakve situacije ( INA Commerc, Generalturist itd. ) pa kako su završili. Sada i u DIOKIju. Zašto ne proglase stečaj i dovedu stečajnog upravitelja koji zna, hoće i može. Od ove strukture koja je danas nema ništa.


sava
moj kolega al ja nigdje ne vidim da se spominje LNG u ovoj zavrzlami

Pa plinovod od 2,7 milijardi m3 u smjeru Srbije je dovoljan dokaz.
Gazprom je u zadnje vrijeme bio iznimno vrijedan u sklapanju ugovora o dobavi LNG-a.
A i ovi simultani sastanci u Zagrebu i Beogradu nešto znače – većina komentara od ključnih političari ide u pravcu daljnjeg jačanja gospodarske suradnje s ciljem smanjenja Srbijanskog deficita – tu bi se mogla uključiti HIP Petrohemija izvozom Etilena za Dioki!


sava
moj kolega al ja nigdje ne vidim da se spominje LNG u ovoj zavrzlami

…Medvedev je tom prigodom posebno istaknuo zainteresiranost Gazproma za autoplin te interes da se u Hrvatskoj izgradi čitava distribucijska mreža za opskrbu, posebice teških gospodarskih vozila, s plinom……

Šta misliš o kakvom se tu plinu radi – da nije o LNG-u?

LNG nije autoplin.Autoplin je lpg


LNG nije autoplin.Autoplin je lpg


……Medvedev je tom prigodom posebno istaknuo zainteresiranost Gazproma za autoplin te interes da se u Hrvatskoj izgradi čitava distribucijska mreža za opskrbu, posebice teških gospodarskih vozila, s plinom……

Zašto bi izgrađivali nešto što već postoji u HR?
Ciljano na teška vozila – trend u svijetu je masovan prelazak na LNG!

Nije na lng nego na cng isto natural gas ali jako stlačen no i dalje u plinovitoj fazi

New Report

Close