DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je li to Mihaljević preuzeo ulogu Povjerenika kojega je imenovalo nNagodbeno vijeće?

Zna se kako funkcionira predstečajna nagodba – Uprava ne može ništa bez Povjerenika odlučiti, a NO nema ovlasti kakve je imao prije.
Sve da ima love na računu Caliskan ne može izvršiti plaćanja ali niti ikakve ugovore potpisati bez odobrenja Povjerenika.

Čeka se ispunjenje obveze Vlade koja je dio ugovora s Turcima ali i dio predstečajne nagodbe – kada se to ispuni a nema nikakva razloga da Vlada ne provodi svoje odluke – može se govoriti o početku poslovanja.

Posebice u kontekstu odluke HAAB da se naplati iz nekretnina što bi moglo značiti ili da će HEP kupiti slijedećih dana zemljište ili će HAAB preuzeti zemljište po uvjetima Vlade i razliku uplatiti na račun Dina Petrokemije.
A to bi onda značilo i pokretanje proizvodnje.

U petak će biti sve poznato, pratim ovu dionicu duže vremena po meni je do sada bilo sve negativno u bilo kojem konteksu međutim u petak bi moglo zasjati malo sunca. Ovo je prva pozitivna vijest u cijeloj dosadašnjom priči.

E pa Đuro ima tešku ruku.

@MiroBaricevic
ma živio kolega!!!!!!!
ajde da od vas cujem nešto pozitivno i optimisticno
samo mi objasnite po cemu zakljucujete da je to prva pozitivna vijest

sljedeći petak? koliko ih ima do sudnjeg dana svima nama?

Ma priča Miro ko i Mihaljević – gluposti.
Kada je povjerenik odblokirao račune u privremenom mjeri izrijekom je naveo Sklopljene ugovore!

Ja sam Vam rekao na temelju činjenica,nažalost Vi to opet ne prihvaćate ali to je Vaše mišljenje i ja ga poštujem. U petak bi moglo biti svejetlo na kraju tunela a znači i za cijenu dionice. E sad Vama je važnije raspravljati o LNG, radnicima….subjektima koji nemaju važnost u d.d. . Ovdje se rješava sudbina d.d. a Vama kao dioničarima samo je to važno, nikakvi d.o.o.-i.
Uzmite to s realne točke gledišta, janemam dionice niti ih mislim kupovati i mislim da stoga mogu biti objektivan.

E pa Đuro ima tešku ruku.

A što se tiče zemljišta danas se najavljuje potpisivanje sporazuma s Gazpromom o dvosmjernom interkonektoru Hrvatska – Srbija!
Pa neće valjda kružiti u cijevima ruski plin nego se dvosmjeran radi iz razloga LNG terminala na Krku.
Znači i da Rusi i da Srbi ozbiljno računaju na LNG terminal kao opskrbnu točKu u regiji.

A ZA TO TREBA KUPITI ZEMLJIŠTE!

http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/dina-petrokemija-sve-bliza-stecaju-16014
Caliskan smatra da je postupak predstečajne negodbe u Dini neizvjesan i za sada ne želi pokretati proizvodnju

Nadzorni odbor Dina Petrokemije zaključio je kasno sinoć da će odluka o sudbini te tvrtke biti donesena u petak, nakon što predsjednik Uprave Leo Dolezil razgovara s vjerovnicima tvrtke koja se nalazi u procesu predstečajne nagodbe. Tada bi se trebalo odlučiti hoće li se rješenje tražiti u otvaranju stečaja ili traženju novog ulagača. Na sjednici NO bili su i predstavnici turskog Caliskana, koji su, po riječima predsjednik Sindikata radnika Dine i predstavnik radnika u NO Predrag Mihaljevića, potvrdili da proizvodnju u Dini za sada neće pokrenuti. Navodili su kako će pitanja sindikata o plaćama razmotriti, da su okolnosti za ulaganje nesigurne, da nisu sigurni kako će završiti započeti postupak predstečajne nagodbe u Dini i kupoprodaja zemljišta za LNG terminal u Omišlju. Novi list piše da se velik dio planova Caliskana temeljio na prodaji zemljišta za LNG po nerealnoj cijeni od 46 milijuna eura, koju HEP ne želi platiti. Prema Mihaljevićevim riječima, Turci će najvjerojatnije krenuti u sudski spor s državom oko državnog jamstva za Caliskanovu kupnju Diokijeve operativne tvrtke Adriaoil u iznosu od pet milijuna eura. Iz Ministarstva financija su potvrdili da jamstvo vrijedi do kraja ove godine, ali će biti povučeno ako se ne pokrene proizvodnja.


http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/dina-petrokemija-sve-bliza-stecaju-16014
Caliskan smatra da je postupak predstečajne negodbe u Dini neizvjesan i za sada ne želi pokretati proizvodnju

Nadzorni odbor Dina Petrokemije zaključio je kasno sinoć da će odluka o sudbini te tvrtke biti donesena u petak, nakon što predsjednik Uprave Leo Dolezil razgovara s vjerovnicima tvrtke koja se nalazi u procesu predstečajne nagodbe. Tada bi se trebalo odlučiti hoće li se rješenje tražiti u otvaranju stečaja ili traženju novog ulagača. Na sjednici NO bili su i predstavnici turskog Caliskana, koji su, po riječima predsjednik Sindikata radnika Dine i predstavnik radnika u NO Predrag Mihaljevića, potvrdili da proizvodnju u Dini za sada neće pokrenuti. Navodili su kako će pitanja sindikata o plaćama razmotriti, da su okolnosti za ulaganje nesigurne, da nisu sigurni kako će završiti započeti postupak predstečajne nagodbe u Dini i kupoprodaja zemljišta za LNG terminal u Omišlju. Novi list piše da se velik dio planova Caliskana temeljio na prodaji zemljišta za LNG po nerealnoj cijeni od 46 milijuna eura, koju HEP ne želi platiti. Prema Mihaljevićevim riječima, Turci će najvjerojatnije krenuti u sudski spor s državom oko državnog jamstva za Caliskanovu kupnju Diokijeve operativne tvrtke Adriaoil u iznosu od pet milijuna eura. Iz Ministarstva financija su potvrdili da jamstvo vrijedi do kraja ove godine, ali će biti povučeno ako se ne pokrene proizvodnja.

Ma nek im vrate tih njihovih 5mil i nek ih stjeraju od kud su i došli!! Jedna stvar mi nije jasna.. eto sad taj članak šta je izašao za varteks.. zašto varteksu mogu ući u vlasništvo a ovdje ne, zašto država isto i ovdje ne napravi .. zašto ne uđe u vlasništvo sa nekih 20mil da proizvodnja napokon krene.. Ne radi se o nekom pre velikom iznosu za njih.. a dioki stoji.. svaki mjesec dug raste par mil. za plaće i sve ostalo a sve stoji.. Mislim stvarno ako nam trebaju inozemni ulagači za uložiti 5 mil eura e onda ***obrisano***..

idući tjedan će bit bolje...

@joka

NO ne može ništa – samo sjediti i gledai jer predstečajnu nagodbu vodi povjerenik koji odlučuje o svim stvarima – on nadzire rad Uprave.

Ako danas Plinacro potpiše s Gazpromom ugovor o dvosmjernom interkonektoru onda znači da i Rusi prihvaćaju LNG terminal i da HEP može u kupovinu definitivno.

Možda bi bilo dobro spomenuti da su viškovi etilena u Pančevu vrlo blizu i dostupni Žitnjaku – možda se i o tome ima šta razgovarati.

Evo Petrokemija dobila 25% potrebnih količina jeftnijjeg plina.


@joka

NO ne može ništa – samo sjediti i gledai jer predstečajnu nagodbu vodi povjerenik koji odlučuje o svim stvarima – on nadzire rad Uprave.

Ako danas Plinacro potpiše s Gazpromom ugovor o dvosmjernom interkonektoru onda znači da i Rusi prihvaćaju LNG terminal i da HEP može u kupovinu definitivno.

Možda bi bilo dobro spomenuti da su viškovi etilena u Pančevu vrlo blizu i dostupni Žitnjaku – možda se i o tome ima šta razgovarati.

Evo Petrokemija dobila 25% potrebnih količina jeftnijjeg plina.


Slično razmišljam, osim toga INA je danas na PTKM dobila po prstima, iako je nudila jeftiniji plin od svoje standardne cijene. To me podjeća na doba kada je HT bio jedini telekom, a znamo je kakva situacija sada. Mislim da bi INA mogla odjednom “roditi”etan koji je na jednom iščezao.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

sava
moj kolega al ja nigdje ne vidim da se spominje LNG u ovoj zavrzlami

New Report

Close