DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

* isparavak gornjeg posta – trebalo je pisati koji je ministar kum s jezicem

znam kolega i meni je vise muka od svega
kako je tek radnicima koje vuku za nos svakom svojom izjavom

ubise nas sve ova obecanja.
Najdraze mi je kad kazu u roku 7 dana ovo ili ono…
pa kad kazu, do kraja mjeseca…vrlo brzo…

Samo mislim da je Jezic prdnuo u taj fenjer zauvijek.
A uskoro ce i taj ministar (ili frakcija) zavrsiti svoj bahati ples na politickoj sceni.
Upropasti li Slavko s Diokijem…hm mislim da ce se to odraziti puno vise i sire na njegovu ministarsku karijeru nego sto u ovom trenutku izgleda.
U suprotnom, uspije li…ne samo da ce se kotac pokrenuti u pravom smjeru, nego ce to dati Slavkecu kredibilitet i vjetar u jedra

Ali slazem se s Vama…UBRZAJTE MALO SVE TO!

branaa

Kolega pa kako ti sam sebi nisi smiješan ? Rekao bih da patiš od sindroma “zlatne ribice”, koja ne može zapamtiti dulje od 5 sekundi pa se malo malo resetira. Zar si zaboravio kako se pojavio Caliskan ? Zar se ozbiljan i “čist” investitor prijavljuje preko izmišljenog imena i računa u Švicarskoj , sa nekom sićom na računu , da bi nakon što je to izašlo na vidjelo i nakon što je dignuta prašina u medijima izašli iz sjene kao Caliskan ! Stvarno smiješno zar ne ? A što se tiče odluka Vlade da ih prihvati , mislim da je to bila čista kupovina vremena i još po nešto.

Da dodam , Ježić se odrekao vlasništva “nakon prve čuskice” , a skupština dioničara do dana današnjeg nije održana pa samim tim njegov potpis nije stavljen u funkciju.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/turski-celiskan-vec-pet-mjeseci-ne-trazi-struju-od-hepa-zele-li-uopce-pokrenuti-proizvodnju-u-diokiju/656498.aspx

USKORO će se navršiti pola godine otkad je turski Celiskan preuzeo upravljanje Dioki grupom, a još uvijek nije osigurao osnovne uvjete za pokretanje proizvodnje. Nije, naime, potpisao ugovore o opskrbi s glavnim dobavljačima energenata.

Turski investitori tako su pokazali da im proizvodnja, očito, nije prioritetna djelatnost u Dioki grupi. Sindikati zaposlenih u Diokiju zbog toga su ovih dana pokrenuli nove prosvjedne akcije, a zatražili su i ponovnu intervenciju vlade. Radnici Dioki grupe, naime, i dalje potražuju svojih sedam plaća. Predstavnici Caliskana krivnju za nepokretanje proizvodnje svaljuju na HEP, tvrdeći da domaća elektroprivreda prodaju struje uvjetuje plaćanjem dugova koji iznose 188 milijuna kuna.

“To je, naprosto, neistina!”, uzvraća za Index Zlatko Koračević, predsjednik uprave HEP-a. “Na sastanku kojeg smo ovog tjedna održali s predstavnicima Celiskana jasno sam rekao da HEP ne inzistira na naplati duga, jer smo svjesni da će se taj problem rješavati kroz predstečajnu nagodbu koja je pokrenuta. Mi smo apsolutno zainteresirani za proizvodnju u Diokiju jer će se tako napokon isplatiti i radnici, a i dio našeg duga. Ne znam na koji način misle vratiti dugove, ako još uvijek nema proizvodnje”, smatra Koračević.

Celiskan još nije zatražio struju

Predsjednik uprave HEP-a napominje da turski investitori do danas nisu pokazivali interes za kupovinom nove struje bez koje se proizvodnja ne može pokrenuti. “Predstavnicima Celiskana rekao sam da do danas od HEP-a nisu zatražili ponudu za novom isporukom struje ni po količini ni po vrijednosti, i da je već vrijeme da to naprave. Mi ćemo im rado isporučiti struju po istoj cijeni kao i svim povlaštenim korisnicima u Hrvatskoj, a koja je trenutno niža od one koja se spominje u stečajnoj nagodbi. No, ukoliko time budu nezadovoljni uvijek se mogu obratiti tržištu i naći povoljniju cijenu, ako je ima”, zaključuje Koračević.

Na Indexov upit je li u razgovoru s Celiskanom bilo riječi o sudbini zemljišta na Krku predviđenom za gradnju LNG terminala, Koračević kaže da će vlada RH, kad dođe vrijeme, o tome razgovarati s vlasnikom tvrtke i bankom koja polaže založno pravo na zemljište.

Igre oko zemljišta za LNG terminal

Vlasnik Dioki grupe nije Celiskan, jer je udjelom od 5 milijuna eura dobio pravo upravljanja, a ne i vlasništva nad Diokijem, podsjećaju u HEP-u. To bi značilo da je osoba s kojom će vlada nastaviti pregovore o imovini Diokija, i dalje kontroverzni riječki tajkun Robert Ježić.

Sindikat radnika Diokija ovih dana ponovo forsira prodaju zemljišta na Krku, kako bi se iz te novčane mase isplatile zaostale plaće radnika. No ta je nekretnina i dalje u stopostotnom vlasništvu Hypo banke koja je, ujedno, i najveći vjerovnik Dioki grupe s potraživanjem većim od 55 milijuna eura. Uprava HYPO banke nezadovoljna je procjenom vrijednosti tog zemljišta koju je provelo Ministarstvo gospodarstva, a koja iznosi 22 milijuna eura.

U tu je nekretninu Dioki grupa od 2007., prema tvrdnjama bivše uprave, uložila 82 milijuna eura, što u Vladi smatraju pretjeranom cifrom. Rješavanje zaostalih plaća predviđeno je i planom restrukturiranja Dioki grupe iz prosinca 2011., koji u tu svrhu predlaže prodaju nekretnina na Žitnjaku, čiju vrijednost procjenjuje na 31,7 milijuna eura. Nije jasno zbog čega se taj dio plana o restrukturiranju (koji predviđa i otpuštanje 70 posto zaposlenih) ne provodi. Ili je turskim upraviteljima najednom zamirisao novac iz “čarobne zemlje” Katara?

[“”b]Predstavnicima Celiskana rekao sam da do danas od HEP-a nisu zatražili ponudu za novom isporukom struje ni po količini ni po vrijednosti, i da je već vrijeme da to naprave. Mi ćemo im rado isporučiti struju po istoj cijeni kao i svim povlaštenim korisnicima u Hrvatskoj, a koja je trenutno niža od one koja se spominje u stečajnoj nagodbi. No, ukoliko time budu nezadovoljni uvijek se mogu obratiti tržištu i naći povoljniju cijenu, ako je ima”, zaključuje Koračević[/b].””

Evo vam g.Mihaljeviću argument za razgovore s upravom…vi ste clan nadzornog odbora pa trazite pojasnjenje i tko govori istinu…Caliskan ili HEP..
Btw..Vrdoljak je u vecerasnjoj emisiji ponovno spominjao lng i petrokemiju u kontekstu dolaska gazproma sljedecih sedam dana i pregovora oko jeftinije dobave plina za hr industriju.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ravenus
nisam vjest s perom kao Vi i mozda ste me krivo shvatili.

nisam htio reci da nam je Caliskan spas. Samo pokusavam shvatiti sto vlada radi, ima li alternativu, ima li bolje rjesenje (ako je caliskan uopce nekakvo rjesenje).
Nikako mi ne pada na pamet da bi Linic kompromitirao sebe da bi zaradio koju kunu Jezicu ili nekom drugom. Ne branim ga, samo mi je to prenaivno.

Hocete reci da se preko Caliskana htio dokopati zemljista iako zna da ga i vlada zeli?
To bi znacilo da je ovo natezanje i odugovlacenje rezultat borbe dviju strana koje se zele dokopati zemljista.
Mislite da sama Dina i nastavak proizvodnje ustvari nikoga ne zanima!?

Ok je sve to. Nije da nema smisla.
Pomozite mi, molim Vas, onda rijesiti zagonetku; zasto je vlada uopce cekala i mamila investitora (caliskan)? Mogli su baciti 30 mil diokiju neka radi s tim sto hoce i imati zemljiste.
Zasto su si dovodili konkurenciju?
Mislite da je namjera za spasavanjem radnih mjesta i pokretanjem proizvodnje samo igrokaz za naivne?

Tesko mi je to povjerovati.
ako smo otjerali jedne i izabrali druge da bi isto radili sto i prvi, onda zivimo u zvjerinjaku i nista nema smisla.
Ne tvrdim da niste u pravu. Samo razgovaramo.

znam da pitam i odgovaram. ne zelim se svadjati
i ne svidja mi se kako me omalovazavate. Mozete se jednostavno ne sloziti

koračević :kada dođe vrijeme??!!! svi u ovoj zemlji koji već nisu,posijedit će od čekanja pravog trenutka za investicijski tsunami

Prava turska sapunica! Koji je ovo nastavak? Ja više ne vjerujem ni jednim novinama.. To su plaćeni tekstovi.. A neko bi trebao reagirati da se ne izbacuju neprovjerene informacije u medije…

idući tjedan će bit bolje...

Ovo je prvi pravi test za novu vladinu koordinaciju za investicije, koja se sastaje rečeno je ponedjeljkom, Linić, Vrdoljak, Ramljak (posebno zadužen za lng), Koračević, pa da vidimo koliko su efikasni.

vid'la žaba...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/turski-celiskan-vec-pet-mjeseci-ne-trazi-struju-od-hepa-zele-li-uopce-pokrenuti-proizvodnju-u-diokiju/656498.aspx




GOSPODO JERSE ZNA KAD ĆE BITI ISPLATA BAR NEKOG DIJELA PLAĆA JER SE MORAM TREĆI PUT U GODINI DANA SELIT

Mislim da na krivom mjestu pitaš, ovdje ti sigurno nitko neće dati taj odgovor!!
[/quote]

Moze se eventualno obratiti ekipi u HEPu koja se nasla pametna sada blokirati proces.
[/quote]

Ma nesmiju oni repom mignut ako im ne dozvole[emo_smijeh]mislim na ove u HEP-u!
Pa tako i ova vjest glede priključka!jel su radi toga blokirali račun?[emo_zloban]

New Report

Close