DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da nastavim: bio je tekst na energetici kako je svojedobno uvjet da INA pusti plin Diokiju bilo zemljište za LNG, a pošto je LNG terminal strateški najvažniji projekt ove vlade, ukoliko HEP odustane bit će zainteresiranih na pretek i opet će završiti u hrvatskim (INA)hmm, rukama

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Naravno,nalog je uvijek bio nalog i to iz vrha vlade….tako da nitko nije blesav da rasipa pa da poslije kupuje skuplje.

cash je cash,a sve ostalo je sex!

GOSPODO JERSE ZNA KAD ĆE BITI ISPLATA BAR NEKOG DIJELA PLAĆA JER SE MORAM TREĆI PUT U GODINI DANA SELIT

Kratak naputak za radnike Dioki-ja koji se prijavljuju na HZZ-o u Zvonimirovoj 15:

Pri dolasku upišite se na jednom od šaltera za upis u evidenciju, šalteri 7, 8 ili 9, malo ćete čekati jer su gužve!

Predajte radnu knjižicu i papire koje ste dobili, potpišite zahtijev za naknadu (ako ste u proteklih 24 mjeseca imali najmanje 9 mjeseci staža, odnosno bili ste zaposleni, dobivate 70% gradskog prosjeka u iduća tri mjeseca i 35% u ostalom vremenu, što ovisi o prije svega vašem stažu). Dobiti ćete termin za grupno savjetovanje za cca. 7 dana i individualno u veljači. Odbijete li te termine, ostajete bez prava u trajanju od najmanje 6 mjeseci. Imate pravo i na socijalni pokaz (120 kn mjesečno), tražite zahtjev u ZET-ovim porodavaonicama karata, ispunite ga i prilikom drugog posjeta HZZ-u ga ovjerite.

I na kraju nemojte se začuditi ako u redu ili ispred sebe sretnete nekog kolegu, ili ga pak sretnete po izlasku iz HZZ.

A vama gospodo s Krka slijedi sličan scenarij, jer ćete spoznati da upravi nije u interesu pokretanje proizvodnje već zataškavanje kriminala!

Budućnost Dioki-ja napisana je odavno na tabli pred starom upravnom zgradom: ZABRANJEN PRISTUP!

to sam pisao prošle godine i bio sam itekako u pravu!

na kraju za pripadnike Savine poslovne škole:
nebuloza sa 697. strane ovog foruma da se prisjetite:

SAVA 5.10.2011.: Bačen vam je pojas za spasavanje u vidu rekonstrukcije i kogeneracije težak minimalno 50 milijuna eura a tko sumnja što prije u kadrovsku po knjižicu.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


GOSPODO JERSE ZNA KAD ĆE BITI ISPLATA BAR NEKOG DIJELA PLAĆA JER SE MORAM TREĆI PUT U GODINI DANA SELIT

Mislim da na krivom mjestu pitaš, ovdje ti sigurno nitko neće dati taj odgovor!!

idući tjedan će bit bolje...



GOSPODO JERSE ZNA KAD ĆE BITI ISPLATA BAR NEKOG DIJELA PLAĆA JER SE MORAM TREĆI PUT U GODINI DANA SELIT

Mislim da na krivom mjestu pitaš, ovdje ti sigurno nitko neće dati taj odgovor!!
[/quote]

Moze se eventualno obratiti ekipi u HEPu koja se nasla pametna sada blokirati proces.


Odustajanje caliskana za vladu znaci gubitak 5 miliona eura misljenja sam da ce vlada uciniti sve da do toga ne dodje . U ovom trenutku izbor je izgubiti 5 miliona eura ili dati predujam od 6 miliona koji ce prije ili kasnije morati dati te isporucivat struju po zakonskim normama.Nekako mi se cini da bi Linic mogao upotrijebiti onaj zakon koji je vlada izglasala prije neki dan a to znaci da ministar financija ima zadnju rijec pri zastiti drzavnih interesa.

Ja bih rekao da si u “VELIKOJ ZABLUDI” ! U slučaju odustajanja caliskana , vlada je dužna vratiti im 5 mil eura koji je caliskan uložio pri ulasku. Zaboravljaš na 5mil eura koje je Ježić čuvao na svom računu ( mito za Ivu ), a koje vlada očekuje da Ježić uplati u proračun . Sada je malo drugačija računica, zar ne ? Mišljenja sam da caliskan nikad nije bio ozbiljan partner za Dinu . Caliskan je produžena ruka Ježića sa kojom Ježić i ortaci žele zatvoriti potraživanja caliskana u iznosu od 12 mil eura koje je Ježić ostao dužan. Kako drugačije objasniti činjenicu da Turski predstavnik uprave u Dini (na pregovorima za kolektivni ugovor , s predstavnicima sindikata) zove Lea Dolezila (kojega je postavio sam Ježić , i kojega Turski investitor nije ni ti pokušao smijeniti )i pita ga ” da li smije potpisati kolektivni ugovor” ??? Dakle ko je ovdje lud ??? A tih su 12mil eura Turci trebali dobiti od prodaje zemljišta za LNG a koje je bilo uračunato u prvu procjenu zemljišta (hipo 23mil, za plaće 6mil, caliskan 12mil).[emo_mrgud]



Odustajanje caliskana za vladu znaci gubitak 5 miliona eura misljenja sam da ce vlada uciniti sve da do toga ne dodje . U ovom trenutku izbor je izgubiti 5 miliona eura ili dati predujam od 6 miliona koji ce prije ili kasnije morati dati te isporucivat struju po zakonskim normama.Nekako mi se cini da bi Linic mogao upotrijebiti onaj zakon koji je vlada izglasala prije neki dan a to znaci da ministar financija ima zadnju rijec pri zastiti drzavnih interesa.

Ja bih rekao da si u "VELIKOJ ZABLUDI" ! U slučaju odustajanja caliskana , vlada je dužna vratiti im 5 mil eura koji je caliskan uložio pri ulasku. Zaboravljaš na 5mil eura koje je Ježić čuvao na svom računu ( mito za Ivu ), a koje vlada očekuje da Ježić uplati u proračun . Sada je malo drugačija računica, zar ne ? Mišljenja sam da caliskan nikad nije bio ozbiljan partner za Dinu . Caliskan je produžena ruka Ježića sa kojom Ježić i ortaci žele zatvoriti potraživanja caliskana u iznosu od 12 mil eura koje je Ježić ostao dužan. Kako drugačije objasniti činjenicu da Turski predstavnik uprave u Dini (na pregovorima za kolektivni ugovor , s predstavnicima sindikata) zove Lea Dolezila (kojega je postavio sam Ježić , i kojega Turski investitor nije ni ti pokušao smijeniti )i pita ga " da li smije potpisati kolektivni ugovor" ??? Dakle ko je ovdje lud ??? A tih su 12mil eura Turci trebali dobiti od prodaje zemljišta za LNG a koje je bilo uračunato u prvu procjenu zemljišta (hipo 23mil, za plaće 6mil, caliskan 12mil).[emo_mrgud]

[/quote]
Istog sam mišljenja…[emo_ljut]

Bojim se da od svega toga ništa, nadam se da ćemo dobiti bar svoje zaostale plaće.
Svaki drugi komentar za Lea njegovog velikog savjetnka Pavelića je suvišan.

hoces reci da je Jezic to sve organizirao da bi vratio Caliskanu novce!?
pa ne mogu vjerovati
hahahahaha e svasta
mislis da Jezic ne moze spavati jer nekome duguje novce?

I nisam siguran tko nije imao ozbiljnu namjeru. Turci ili vlada.
Cini mi se da je vlada imala ozbiljnu namjeru sa Caliskanom, ali se nesto u medjuvremenu dogodilo.
Zanima me koji sve uvjet moraju biti zadovoljeni da bi HEP rekao “uzimam” i pustio struju. Samo jedan uvjet kolega, a to je kratka i jasna komanda vlade, ali to se ne dogadja.
Zasto?
Ne znam. Namece se tisucu mogucih odgovora.
Ponasamo se kao da uopce ne zelimo Caliskan i kao da prizeljkujemo da Caliskan odustane od svega.

Ima li vlada bolju ponudu? Neki dan kaze Slavkec, onako mirno i spokojno – ako ne ce oni, trazit cemo drugog investitora!
Kojeg drugog? Pa zar nam ne gori? Ne bi li se trebali boriti za svakog investitora?
Nesto tu nije u redu
Mi ne ispunjavamo dogovorene uvjete i onda se tako bezbrizno ponasamo

Ako mislite da se jezic usudjuje zahebavati vladu preko Caliskana i izvuci joj novce, a odrekao se vlasnistva poslije prve cuskice, onda ste stvarno neozbiljni.

naivno sam pomislio (valjda nisam jedini) da će danas u vladi netko reći koju riječ o ovom problemu ali sam se prevario.po njihovom izgleda da u ovoj zemlji ima par sitnih problema a ne 372000 nezaposlenih i debeli minus svugdje

@ branaa

ne zahebava jezic vladu, nego oni svi skupa radnike i dionicare. zna se koji je ministar kum s linicem, zna se koji ministar (ili frakcija) to potkopavaju, a mozda se moze pretpostaviti i zasto i tako to… investicije i ostalo – ma kog u ovoj drzavi boli k… za tako nesto, dok taje dobro je, samo da ja imam.

New Report

Close