DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ministarstvo kaže može i mora tj bude,a HEP kaže ne!?!mislim da HEP nubde dugo bio pod ovom upravom…aj baš,pa da vidimo tko je jači?!HEP ili ministarstvo i ministri i država?
[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_palacg]

HEP je skoro pa nebitan faktor.
Struju ima na tržištu i možeš je kupiti i jeftinije od HEP-ove cijene
a za zemljište imamo Adria LNG.

No trakavica podsjeća na HŽ Cargo – bila je i prijava USKOK-u pa je na kraju ipak prošla odluka Vlade. A obzirom da sada HŽ Cargo ide u privatizaciju to će se pokazati odličan potez Vlade.
Tako je i s LNG terminalom – bez obzira koliko košta HEP mora ući ozbiljno u business s plinom jer ja ne znam s čim misli ložit svoje elektrane.
Ili je u usporavanju interes onih koji su debelo zarađivali na uvozu struje, plina……



Ministarstvo kaže može i mora tj bude,a HEP kaže ne!?!mislim da HEP nubde dugo bio pod ovom upravom…aj baš,pa da vidimo tko je jači?!HEP ili ministarstvo i ministri i država?
[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_palacg]

HEP je skoro pa nebitan faktor.
Struju ima na tržištu i možeš je kupiti i jeftinije od HEP-ove cijene
a za zemljište imamo Adria LNG.

No trakavica podsjeća na HŽ Cargo – bila je i prijava USKOK-u pa je na kraju ipak prošla odluka Vlade. A obzirom da sada HŽ Cargo ide u privatizaciju to će se pokazati odličan potez Vlade.
Tako je i s LNG terminalom – bez obzira koliko košta HEP mora ući ozbiljno u business s plinom jer ja ne znam s čim misli ložit svoje elektrane.
Ili je u usporavanju interes onih koji su debelo zarađivali na uvozu struje, plina……

[/quote]

Da vas ne zanaram najbolje da vidite činjenice glede cijene električne energije – HEP-u ponuđeno 57EUR/MWh.
http://www.epexspot.com/en/press-media/press/details/press/European_Power_Exchange_Power_Trading_Results_in_December_2012
Dakle puuuuuuno više no što se može kupiti na tržištu.
I to dayahead cijene. I one su puno niže.

A 17MW u baznoj potrošnji kada fakat HEP više i nema nekog velikog potrošača – to im je dar s neba.
Ne bi valjalo da im promjeni dobavljača.
Ali za dioničare bi svakako dobro bilo razmisliti o promjenama.

Odustajanje caliskana za vladu znaci gubitak 5 miliona eura misljenja sam da ce vlada uciniti sve da do toga ne dodje . U ovom trenutku izbor je izgubiti 5 miliona eura ili dati predujam od 6 miliona koji ce prije ili kasnije morati dati te isporucivat struju po zakonskim normama.Nekako mi se cini da bi Linic mogao upotrijebiti onaj zakon koji je vlada izglasala prije neki dan a to znaci da ministar financija ima zadnju rijec pri zastiti drzavnih interesa.

Kako je s električnom energijom tako je i s plinom!
I još gore!!!!
Planirana cijena u nagodbi 0,4EUR/kWh
http://www.eex.com/en/
A na tržištu ispod 0.3EUR/kWh.
Na brzinu dođeš do podatka da je monopol – trenutni – šteti cca 30 milijuna kuna godišnje.


Ministarstvo kaže može i mora tj bude,a HEP kaže ne!?!mislim da HEP nubde dugo bio pod ovom upravom…aj baš,pa da vidimo tko je jači?!HEP ili ministarstvo i ministri i država?
[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_namigusa][emo_palacg]

u početku su bili INA i HEP!sad HEP!nadam se da je ovo zadnji problem za DIOK-i[emo_novac]

Krece….[emo_smijesak][emo_smijeh][emo_novac][emo_palacg]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Jos uvijek stoji:

Dina: otvoren put pokretanju proizvodnje


Jos uvijek stoji:

Dina: otvoren put pokretanju proizvodnje


…zbog ovog paničarimo…
http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/hep-trazi-garancije-od-dine-za-nastavak-isporuke-struje-15971

vid'la žaba...

Obveze Diokija iznosile su u prosincu ukupno 1,172 milijarde kuna. Stoga se zadužuju Ministarstvo gospodarstva i Ministarstvo pomorstva da nalože HEP-u, HŽ Cargu da poduzmu sve radnje radi uključivanja u proces restrukturiranja Diokija, poručio je Čačić. Zatim će se imenovati nova Uprava i isplatiti zaostale plaće radnicima, dodao je.
Vaš link …

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Po trgovanju bi se reklo da nema panike i da se ocekuje pozitivna vijest.


Po trgovanju bi se reklo da nema panike i da se ocekuje pozitivna vijest.

Baš tako izgleda.. kupnja je napeta čeka se.. e sad šta će se dočekat još je za vidit.. ovo sad je prelomni trenutak za dioki ako ovaj dogovor ne uspije onda je ja mislim svemu kraj!!

idući tjedan će bit bolje...


Po trgovanju bi se reklo da nema panike i da se ocekuje pozitivna vijest.


I ja sam tog mišljenja, nelikvidni HŽ Cargo se uključio u restruktuiranje Diokija po nalogu iz ministarstva, a isto to je naloženu HEP-u koji je pun para ko brod, mislim da će se HEP morati vrlo brzo uključiti

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close