DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

opet se DIOKI iskrcava

http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/dioki-jos-nema-uvjete-za-predstecajnu-nagodbu-15880

Predsjednik Uprave Diokija Leo Dolezil u Poslovnom dnevniku najavio je da bi u srijedu ili četvrtak Dioki trebao Fini predati sve dokumente za pokretanje postupka predstečajne nagodbe. Dolezil je u ponedjeljak bio u Ini, koja je veliki vjerovnik te kompanije i koji do sada nije bio sklon pristati na program restrukturiranja. Istodobno, od 310 radnika Diokija se traži da se podhitno odreknu potraživanja iz otkaznog roka. Situacija je ipak kompliciranija nego što Dolezil tvrdi, a pokretanje postupka predstečajna nagodbe vjerojatno će se dogoditi tek iza Nove godine. Naime, Dolezil i Caliskan danas su hitno otputovali u Milano, u središnjicu Adria oila koji ima poteškoća s talijanskim bankama koje su vjerovnici te tvrtke.
S druge strane, predstečajnu nagodbu u Diokiju i dalje blokiraju radnici koji su se u ponedjeljak izjasnili da ne žele pristati da se odreknu potraživanja od otkaznog roka. Ako potpišu zahtjev o otkaznom roku radnici će na burzu već 1. siječnja 2013 i to je scenarij koji Uprava Diokija želi jer se potraživanja radnika gomilaju svakim danom.
Od zaposlenih se 4. prosinca zatražilo da se odreknu plaćenog otkaznog roka kako bi do kraja veljače 2013. dobili 60% otpremnine, dok će se preostali iznos rasporediti u jednakim dijelovima do kraja 2014., 2015. i 2016. godine. Planira se isplata svih zaostalih plaća za 2012. i razlike za 2010. do kraja veljače 2013., odnosno u roku od 120 dana od podnošenja zahtjeva za predstečajnu nagodbu. Međutim, radnici ne žele potpisati takvu bianco ponudu jer žele znati koliko novca zaista ima za njihova potraživanja, a Uprava im to ne može reći. Osim toga, radnici traže da se konzultiraju s odvjetnicima prije potpisivanja sporazuma s Diokijem. U srpnju je odlukom Vlade za radnička potraživanja bilo predviđeno šest milijuna eura, koja je trebalo osigurati prodajom LNG terminala HEP-u. Tada se činilo da će šest milijuna eura namiriti odjednom sva radnička potraživanja, no kako se situacija s Diokijem i Dinom mjesecima komplicirala taj novac više nije dovoljan da se oni naplate.
Do prodaje zemljišta na Krku još nije došlo, a postoje indicije da HEP ne želi platiti ni eura više od procjenjene sume za zemljište, a to je između 20 i 23 milijuna eura. Dakle, očekuje se da se Diokijevi radnici namire iz proračuna i da za to jamči Vlada, odnosno Ministarstvo financija. Takvo jamstvo izgleda još nije osigurano. S potpisanim sporazumom radnicima bi Dioki garantirao isplata novca koji zapravo još nije nigdje osiguran. Na taj način Dioki se može naći u lošoj situaciji a radnici mogu ovršnom ispravom blokirati račun koji bi se upravo predstečajnom nagodbom trebao rasteretiti ne bi li tvrtka “prodisala”. To bi zakompliciralo sve Čermakove planove pokretanja proizvodnje na Žitnjaku.
S obzirom na te objektivne poteškoće i vrlo malo radnih dana do Božića “slučaj Dioki” komplicira se u samoj završnici. Naime, 31. prosinca ističe rok za pokretanje postupka predstečajne nagodbe za koji je tvrtka imala 90 dana. Ne pokrene li se predstečajna nagodba u tom roku Dioki bi mogao otići u stečaj koji bi eventualno mogla spriječiti hitna intervencija Ministarstva financija. Dina Petrokemija je ipak korak ispred jer je dostavila Fini svu potrebnu dokumentaciju, no iako Dolezil tvrdi da je ta dva postupka ničim nisu vezana to nije tako jer je Dioki velik vjerovnik Dine.


http://www.energetika-net.com/vijesti/energetsko-gospodarstvo/dioki-jos-nema-uvjete-za-predstecajnu-nagodbu-15880

Predsjednik Uprave Diokija Leo Dolezil u Poslovnom dnevniku najavio je da bi u srijedu ili četvrtak Dioki trebao Fini predati sve dokumente za pokretanje postupka predstečajne nagodbe. Dolezil je u ponedjeljak bio u Ini, koja je veliki vjerovnik te kompanije i koji do sada nije bio sklon pristati na program restrukturiranja.

Kada Dioki preda dokumentaciju to znači da je prošla predstečajna Dina Petrokemije!
Dina je u bilanci Diokija i naravno da predstečajna Diokija ovisi o Dini – vjerojatno Dolezil zna sve no ne smije izlaziti u javnost.
Odlazak u Milano može značiti prodaja zemljišta ali može značiti i da se po pitanju VCM-a nešto dogovara s talijanima.

Postovane radne kolege prici je konacno dosao KRAJ.Od sutra pocima potpisivanje ugovora u vezi prestanka radnog odnosa i navodnih otpremnina.Uvjeti su otkaz sa 31.12.2012.otpremnine 55% i sve zaostale place.Rok isplate 15.02.2013.Iza svega ovoga stoji jedan preveliki ;AKO; Kao i do sada od nasih predstavnika sindikata informirani smo o svemu sto potpisujemo i sto nas ocekuje.MOS MISLIT.Ponasanjem nasih predstavnika vise me nista neiznenadjuje.Izborili su se da sami odlucujemo o potpisivanju ponudjenih ugovora jer oni peru ruke od svega.Koliko im je obraz debeo vidi se da su se ugurali oni i njima slicni u DOKI.Neznam sto ce tamo raditi.Poznavajuci iste njih nece biti sram pogledati proizvodne zaposlenike u oci.Dolazi vrijeme molitve i mira za nadolazece blagdane.Ja kao i ostali zaposlenici na blagdanskom stolu imat cemo ugovor o prestanku radnog odnosa sa radnom knjizicom na kojoj je veliki jugoslovenski grb.U mojoj HRVATSKOJ drzavi za koju sam se borio ja danas nemam osnovnih uvjeta za zivot siguran posao i sigurnu placu.Sreti nam i blagoslovljeni nadolazeci blagdani.JADNO TUZNO I ZALOSNO.

sa radio Rijeke u 14 sati, ni danas se stvari nisu pomakle, ni u vezi predstečajne nagodbe, ni deblokade računa, hep i dalje daje minimum struje…

vid'la žaba...

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/84tDqKAcyx6rCowWmfAXzg==.pdf


U mojoj HRVATSKOJ drzavi za koju sam se borio ja danas nemam osnovnih uvjeta za zivot siguran posao i sigurnu placu.Sreti nam i blagoslovljeni nadolazeci blagdani.JADNO TUZNO I ZALOSNO.

Žao mi je, ali nitko od nas to nema. Ekonomija se mijenja i radna mjesta se gube, nadamo se, i otvaraju. Ne postoji takva stvar kao sigurnost, u ničemu.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Na krivu se adresu sindikat Dine obraca…Caliskan je obavezu o uplati 5 mil eura odavno ispunio a korak nakon toga je otkup zemljista od strane HEP-a….Obratite se Vrdoljaku i Linicu s pitanjem “gdje je zapelo”..ministri..?….Vrdoljak je neki dan izjavio…parafraziram…”nema problema…ako je uvjet za place i nastavak proizvodnje kupnja zemljista…HEP ce dat ponudu..”..nesto ga se ne cuje vise..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Lucijan

vlada koci sve… a ovaj zakon o predstecaju im nije dorecen i tu zapinje a na uštrb radnika


Na krivu se adresu sindikat Dine obraca…Caliskan je obavezu o uplati 5 mil eura odavno ispunio a korak nakon toga je otkup zemljista od strane HEP-a….Obratite se Vrdoljaku i Linicu s pitanjem "gdje je zapelo"..ministri..?….Vrdoljak je neki dan izjavio…parafraziram…"nema problema…ako je uvjet za place i nastavak proizvodnje kupnja zemljista…HEP ce dat ponudu.."..nesto ga se ne cuje vise..

Pozdrav

Ma pusti naše ministre – MEGALOMANE – sve znaju i sve mogu a kada im daš jednadžbu s jednom nepoznanicom kolutaju očima!
Caliskan ne uvjetuje isplate prodajom zemljišta odmah sada jer imaju i druge ponude za to zemljište.
Njima je vaćno da to zemljište mogu prikazati u bilanci kao 240 milijuna kuna a ne 50 milijuna kuna i to već imaju.
Za to Dina ima zakonsku osnovu jer se odluka Vlade može tretirati kao Pismo namjere i onda imaš sasvim bistru situaciju.

A zašto ide sporo – ja te pitam kako je storniran EIB-ov kredit i kome je HBOR dao tu NAŠU lovu?

Ništa od dogovora uprave i sindikata Dina Petrokemije

Ništa od dogovora uprave i sindikata Dina Petrokemije


[emo_cool][emo_cool][emo_cool][emo_cool][emo_cool][emo_cool][emo_cool][emo_cool][emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd][emo_palacd][emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo][emo_ooooo]

New Report

Close