DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.hrt.hr/index.php?id=466&tx_ttnews%5Btt_news%5D=193965&tx_ttnews%5BbackPid%5D=465&cHash=94f2889ba8
Radnici Dine ponovno pred prosvjedima

Na zamolbu opunomoćenika uprave turskoga Çalişkana Erena Verala, prosvjedne akcije odgađamo do sutra, rekao je jutros u ime Sindikata radnika Dina-Petrokemije u Omišlju Predrag Mihaljević.

Sindikat je prošlog tjedna Upravi dostavio zahtjev za ispunjenje ugovorom preuzetih obveza i pregovorima o kolektivnome ugovoru jer sadašnji istječe 1. siječnja. Veral je otputovao u Istanbul te najavio da sutra stiže odgovor.

Račun tvrtke još uvijek je u blokadi zbog čega nije pokrenuta proizvodnja, ali doznajemo da ima određenih pomaka. Ne postignemo li dogovor s turskim investitorom, sindikat će zapriječiti ulaz u tvrtku, najavio je Mihaljevi

Opet sindikati pile po svojem….nista pametno koliko znam kleli su se svojim pozicijama ako se ne pokrene proizvodnja do 30.11.Sta cekate maknite se sada i odrzite svoju rijec,cekali smo jednom 9 mjeseci plače pa mozemo i drugi put…obecanje ludom radovanje

Uprava će tražiti od PBZ-a…….

Već je jednom tražila i puno nas je ostalo bez minusa. I ja sam među njima.

Nek si uprava uzme i moje tužbe i moje ovrhe. Kad sve stavim na papir, tužbe i ovrhe, izgubljeni minus i sve ostalo što me snašlo zbog uprave, pa suma sumarum to je nekih 35 000 – 40.000 kuna! A to je skoro godišnja plaća! Na račun od 400 kuna dobiješ i do 4.000 kuna sudskih troškova. Hoće li mi uprava i to platiti? I tko će platiti što ću još 3 godine biti na crnoj listi? Što nemam djeci što staviti na stol, što su moja djeca gladna? Što na dan mrtvih na grobu moji predaka nije bilo cvijeća zbog toga što radim u Diokiju pa nemam novaca….Ma tko će mi to platiti????


http://www.energetika-net.com/vijesti/plin/hep-zeli-kontrolni-udio-u-cermakovoj-plinskoj-elektrani-15869
…nema izravne veze, ali dobro je znati…

Ako čermak uđe na žitnjak NIKADA neće graditi nešto slično u SB-u čini mi se.
Njemu trebaju kogeneracija i piroliza a ti pogodi zašto!
To je njemu važno i to je ta buduća suradnja na projektima s Diokijem.

Dioki ovog tjedna traži predstečajnu nagodbu

Dioki će sredinom ovog tjedna predati Financijskoj agenciji svoj prijedlog za pokretanje procedure predstečajne nagodbe. Najavio je to Leo Dolezil, predsjednik Uprave Diokija uoči sastanka u ponedjeljak u Ini koja je veliki vjerovnik petrokemijske kompanije.

Nije htio iznositi pojedinosti samog programa restrukturanja, no potvrdio je da je od velikoga značaja za restrukturiranje Diokija najnovije pismo namjere o pokretanju proizvodnje u Diokiju od strane Crodux Plina u vlasništvu umirovljenog generala Ivana Čermaka. Otkrio je i da je Dina-Petrokemija korak ispred Diokija jer je “dostavila Fini izvješće revizorske kuće PwC uz prijedlog predstečajne nagodbe koji sadrži cjelovitu dokumentaciju”.”Fina je na potezu za Dina-Petrokemiju, a prijedlog za Dioki predat ćemo u srijedu ili četvrtak. Riječ je o dvije predstečajne nagodbe koje ničim nisu vezane. Otvaranje postupka za jednu tvrtku ne utječe na drugu tvrtku”, rekao je on potvrdivši i da je zbog radnih mjesta i proizvodnje najbolje da se cijela grupa restrukturira.

Sljedeća dva dana za Dioki su presudna jer se odvijaju završni razgovori s vjerovnicima o programu restrukturiranja. Dioki će, prema Dolezilu, transparetno izvijestiti javnost o prijedlogu. Potvrđuje se time da je bivša kompanija Roberta Ježića u posljednji čas našla potencijalnog preuzimatelja – Crodux Plin. Vjerovnici sad trebaju reći imaju li povjerenje u Čermakovu tvrtku i njezine investicijske planove. Pitanje je i hoće li država kroz HEP vlasnički ući u Dioki zbog novih energetskih projekata u suradnji sa Čermakom.

Od sutra su mi ocekivanja veca

Kako smo jadni! Damo se ucjenjivati da će sve pasti u vodu, da se moramo svega odreći, sve potpisati. Ljudi, je li vama uopće jasno da nije tako? Čak i da je, oni gube puno više a to sigurno neće dozvoliti. Mi ne možemo izgubiti. Kad bi predstećajna nagodba propala, Dioki bi otišao u stećaj i sa sobom bi povukla i Dinu a oni bi morali varaćati nevce turcima i svima kojima su dužni. A radnici bi i iz stećajne mase dobili i naplatili svoja potraživanja. Vjerojatno puno prije 2016.

Danas je u Diokiju bio prosvjed 70 ljudi. Nije bilo Pavelića, nije bilo Rumenog. Nije bilo nikog osim jednog pravog čovjeka koji se borio za naša prava. Skidam kapu!

I naravno, podrška kolegama u DINI!

Dioki ovog tjedna traži predstečajnu nagodbu

Dioki će sredinom ovog tjedna predati Financijskoj agenciji svoj prijedlog za pokretanje procedure predstečajne nagodbe. Najavio je to Leo Dolezil, predsjednik Uprave Diokija uoči sastanka u ponedjeljak u Ini koja je veliki vjerovnik petrokemijske kompanije.

Leo unaprijed znao rezultate razgovora u Ini obzirom da je prije sastanka najavio da će dokumentacija za nagodbu ići u srijedu-četvrtak?
Znak da se Ina pozitivno očitovala?

Ina se pozitivno ocitala….[emo_palacg]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/sindikat-odgodio-jucerasnji-prosvjed-danas-rjesenje-za-dinu-petrokemiju-/652839.aspx

[emo_ooooo][emo_cool]

Da li netko ima točne informacije za koliko se točno novca prodaje zemljište na Krku i ako se to ostvari za koliko će to smanjiti ukupno zaduženje grupe DIOKI,isto tako zanima me tko su najveći vjerovnici DIOKIA i u kojim iznosima,te za koliko će se dugovanja smanjiti ako HEP uđe u vlasničku strukturu,te da li postoji šansa da država oprosti DIOKIEV dug(porezni) prema njoj ili da za isti uđe u vlasničku strukturu.Molio bi upućene da iznesu svoja razmišljanja o ovim temama jer mi se čini da bi se ovdje mogao naglo smanjiti ukupan dug grupe DIOKI te kolika je bila cijena dionice prije blokade računa. Pošto nemam prave informacije molim upućene o ovoj temi da iznesu konkretne informacije.Unaprijed zahvaljujem i svako dobro dioničarima.


Da li netko ima točne informacije za koliko se točno novca prodaje zemljište na Krku i ako se to ostvari za koliko će to smanjiti ukupno zaduženje grupe DIOKI,isto tako zanima me tko su najveći vjerovnici DIOKIA i u kojim iznosima,te za koliko će se dugovanja smanjiti ako HEP uđe u vlasničku strukturu,te da li postoji šansa da država oprosti DIOKIEV dug(porezni) prema njoj ili da za isti uđe u vlasničku strukturu.Molio bi upućene da iznesu svoja razmišljanja o ovim temama jer mi se čini da bi se ovdje mogao naglo smanjiti ukupan dug grupe DIOKI te kolika je bila cijena dionice prije blokade računa. Pošto nemam prave informacije molim upućene o ovoj temi da iznesu konkretne informacije.Unaprijed zahvaljujem i svako dobro dioničarima.

Ćuf doo je procjenjen na cca 30 milijuna eura – to je oko 300.000m2 zemljišta za LNG terminal.
Na Krku je još Piros doo s oko 250.000m2 i Kijac dd s oko 650.000m2 a u zagrebu je izdvojena parcela od oko 300.000m2.
U Zagrebu se prodavalo po 600kn/m2.
Sve je to neoperativna imovina s kojom Dioki može prepoloviti svoja dugovanja.
A i svo zemljište je izuzetno atraktivno za ulagače i ima kompletnu infrastrukturu što je dodatni plus.

New Report

Close