DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://zse.hr/default.aspx?id=43422

zato nema rasta
još im je ostalo 63.418 komada

Sell on news, rast je gotov.
Sad ovisi što će biti prije, pokretanje jednog pogona DIOKI-a u roku 2-3 mjeseca što je najavio Čermak ili pokretanje stečaja ako propadne predstečajna nagodba? [emo_beztona]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Sad ćeš nas i matematici podučavati na način da 5+5 nije jednako 10!
A prema trenutnim cijenama i kapacitetima Dioki Grupe proizvodnja je preko 300 milijuna eura – bez Etilena i LDPE u Zagrebu koji je zbog Ine neisplativ i čekati će neka nolja vremena.
VCM – 150 milijuna dolara
LDPE Krk – 120 milijuna eura
HIPS/GPPS – 90 milijuna eura

Dakle Sava, ti ocigledno ne shvacas da Krk i Zagreb uskoro nece imati veze jedno s drugim, samim time ne vidim zasto im zbrajas prihode. Drugo, na Krku se ocekuje pokretanje PE, a VCM je jos na cekanju tu se tek trebaju posloziti stvari.

Dakle iz tvoje racunice je vidljivo da ce prihodi Diokia biti 90 milijuna eura, ako ce ici puna proizvodnja i ako ce se prodavati po trzisnim cjenama. Ne zaboravi da PS stoji godinu i pol i da se nije samo tako vratiti na trziste, trebat ce ipak nesto vremena do punog kapaciteta i normalne cijene.

apothekar
na koliko si se istreso?
i koja bi ti cijena odgovarala da se ponovno utrpaš


Sad ćeš nas i matematici podučavati na način da 5+5 nije jednako 10!
A prema trenutnim cijenama i kapacitetima Dioki Grupe proizvodnja je preko 300 milijuna eura – bez Etilena i LDPE u Zagrebu koji je zbog Ine neisplativ i čekati će neka nolja vremena.
VCM – 150 milijuna dolara
LDPE Krk – 120 milijuna eura
HIPS/GPPS – 90 milijuna eura

Dakle Sava, ti ocigledno ne shvacas da Krk i Zagreb uskoro nece imati veze jedno s drugim, samim time ne vidim zasto im zbrajas prihode.

[/quote]

Dok su skupa – a ja pretpostavljam da će tako i ostati – treba ih zbrajati zar ne?
A ako se što bude u budućnosti mjenjalo zasigurno će se voditi računa da su trenutni kapaciteti na Krku oko 240 milijuna eura.
A LNG – evo po novom se i Ameri uključuju na tržište EU pa tako i Krka – će svakako biti od koristi i krku i Žitnjaku pa ne bi bilo dobro raskidati te veze ni sada niti u ubdućnosti!

Ode i onih 5000…

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Malo perspektive, za pad od 16,49 do 10,14 trebalo je “samo” 62.781 dionica u 12 dana. Već smo u petak protrgovali više od toga, i danas se svaki nalog za prodaju poklopi. Ne znam o kakvom kraju rasta se govori, pitanje je zašto smo padali tako nisko, na malim volumenima. Ako je netko kupio u petak da brzo proda, onda ok, ali ne izgleda tako.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

i šta sada komentirati na ovakvo trgovanje [emo_beztona]

Ovo ne treba komentirati, ovo treba koristiti:

ANRICOM@ a sto se ima za komentirati ,,jasno ko dan..[emo_smijesak]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.energetika-net.com/vijesti/plin/hep-zeli-kontrolni-udio-u-cermakovoj-plinskoj-elektrani-15869
…nema izravne veze, ali dobro je znati…

vid'la žaba...

Krajem prošlog tjedna održana je još jedna sjednica Radničkog vijeća, na kojoj su predstavnici tzv. Uprave informirali ježićeve sindikate u stanju u tvrtki. Pojašnjena je predstečajna nagodba i namjera generala Čermaka da uđe sa svojim kapitalom u pokretanje proizvodnje u PS Doki. Uprava je informirala cjelokupnu javnost kako će ostati 111 radnih mjesta. Sad nastupa grabež, na šesdesetak zaposlenih u DOKI-ju treba dodati još nekih 50-tak izmišljenih radnih mjesta za sindikalne predstavnike, zaslužne pojedince, upravu, direktore te sve brojnije poltrone i ulizice u čijim redova treba svakako spomenuti domaće izdajnike, kovinotokara Pavelića i njegovog nadzornika pakiranja Crikvenca. Važna informacija je i ta da general Čermak ne planira izgradnju toplane jer ona nema smisla za jedan pogon, niti ga to zanima. Prioćeno je i to da bilo kakve plaće i otpremnine ionako ne možete očekivati prije kraja veljače, s tim da i taj rok uopće nije nimalo siguran. Od strane vaših sindikalnih predstavnika prešućen je skup 70-tak ljudi koje je SING okupio pred upravnom zgradom! Umjesto tih informacija i termina isplate zaostalih plaća i ostalog, tzv. Uprava DIOKI-ja namjerava predložiti PBZ-u da radnicima ne ukida minuse na već blokiranim tekućim računima!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

New Report

Close