DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pitanje je samo koliko Čermaka zanima proizvodnja….

p2.sem

Poštovani kolege radnici danas su pale maske i sada konačno se zna na koji način će nas Dolezil i Rruža Durmiš uz potporu Pavelićevu ucjenjivati.Pokušat će ucijenom da nas prisile da potpišemo otkaze uz odgodu isplate otpremnine od tri godine, našto mi nesmijemo nipošto pristati.Krajnje je vrijeme da se okupimo i spriječimo te jadnike u njihovoj nakani i da im konačno pokažemo gdje im je mjesto.Moramo se trgnuti i izboriti za naša prava ako već ostajemo bez posla neka nam isplate sva dugovanja i otpremnine jer to je naš novac . Ta ekipa koja je dogovorila kako nam uzeti naša prava to je ista ekipa koja je zajednom sa RJ i uništila Dioki i nemojmo im dizvoliti da unište nas i naše porodice. Neznam zašto Presjednik nazornog odbora i sindikata Rumenović o tome šuti kada se zna da i on ostaje bez radnog mjesta i ide na burzu. Rumenoviću krajnje je vrijeme da se trgneš i da se boriš za svoja i radnička prava.

dioki d.d. je još nešto prodao a pošto je danas protrgovano sa 74.158 moguće da su se napokon skroz iskrcali…

idući tjedan će bit bolje...

slažem se ,skoro pa sam mišljenja da je i dogovorom danas bilo iskrcavanje do kraja , zato i danas ova vjest da se još to pogura, možda griješim


dioki d.d. je još nešto prodao a pošto je danas protrgovano sa 74.158 moguće da su se napokon skroz iskrcali…

pepe7

U potpunosti se slažem sa kolegom Cikom.

Mi radnicii Diokija koji ostajemo bez naših radnih mjesta imamo puno pravo tražiti od Uprave Diokija da se ispoštuje kolektivni ugovor.

Na Vas radnici Diokija apeliram i molim Vas da pritisnete “naše sindikaliste” da se bore za naša prava. To im je i dužnost, zar ne?

U ime nas radnika Diokija, svojim imenom i prezimenom, svojom funkcijom i svojim potpisom i pečatom, ti su nam ljudi zagarantirali naša prava u kolektivnom ugovoru. Ukoliko ti isti sindikalisti ne stanu u obranu naših prava, obratiti ćemo se kolektivno njihovim središnjicama i pravnicima i zatražiti pomoć od njih. Nije mi jasno da ljudi koji svojim imenom i prezimenom garantiraju naša prava (kao uostalom i Uprava) dozvoljavaju da nas ovako ucjenjuju. Prvo su tražili da se odeknemo otkaznog roka (5 plaća!!!!), još uvijek smo zaposlenici i imamo pravo na Božićnicu koju naravno nitko ne spominje, i nju su nam uzeli a sad nas ucjenjuju s otpremninama do 2016!!!! Mogu razumjet da nema novaca. O.K. Ali i tu postoji rješenje, isplatite otpremnine do visine od 140 tisuća kuna u komadu a one ostale, miljunske isplačujte do 2060 ako vam drago. Takvi mogu čekat jer je njiovih 60% pola milijona kuna i još idu u mirovinu koja će biti bar tisuću eura.

Gospodo sindikalci, ljudi idu na burzu! Na burzu! Na kojoj ne mogu ostati ni godinu dana i to uz 1400 kuna a posla nema!!!!!! Od čega će ljudi živjeti do 2016?

Pa zar vam vaše ime i prezime koje ste stavili na kolektivni ugovor tako malo znači? Tako malo da prodajete 310 ljudi koji su do jučer bili vaši kolege i gledali u vas ko u bogove? Za koliko ste nas prodali?!?!

tolka otpremnina, j….e ka ja ne radim tam

pepe7

Nije tolka otpremnina. Na žalost, od 310 ljudi koji dobivaju otkaz, skoro pola će dobiti otpremninu u visini od 30 tisuća kuna. I to do 2016! Oni malo sretniji a ni njih nema puno, dobit će maksimum 70. Do 2016!

2002. godine na boru u upravnoj zgradi pisalo je: JA + Šelebaj= 4%.

Ove godine na našem boru piše JA + PAVELIĆ = ?%.


Pitanje je samo koliko Čermaka zanima proizvodnja….

Proizvodnja na Žitnjaku je sredstvo bez kojega Čermak ne može ostvariti svoje ciljeve u budućnosti a to je i u dopisu navedeno – Čermak nudi pokretanje proizvodnje i traži sudjelovanje u projektima od kojih je neke već pokrenuo Dioki!
Dakle – ja vama dajem svježi kapital a za uzvrat tražim sudjelovanje u svim projektima koji su već pokrenuti i koje možemo zajednički pokrenuti!

Ono što je tu pada u oči je da ponudu Čermak daje mimo i usprkos Ina-Mol-HEP osovine od kojih se prijetilo kod prvog pokušaja pa je Čermak odustao.
U međuvremenu se puno toga promjenilo – čini mi se da nema pritiska kojega Čermak sada ne može svladati.

S ovom ponudom Čermak se pojavljuje i kao legitiman partner na LNG projektu na Krku a s Žitnjakom isti taj LNG može distribuirati na tržištu Zagreba i okolice.


Baš se nešto pitam hoće li Ina tj. Mol samo gledati kako joj LNG, plinski biznis i rudno blago odn. sve zbog čega mora biti u dobre s vladom tj Linićem, izmiče iz ruku.Moglo bi ovdje još biti pripetavanja.

u igri su igrači koji su jači i od MOL-a,uopće me ne bi iznenadilo da se desi još koja neizvjesna epizoda!



Baš se nešto pitam hoće li Ina tj. Mol samo gledati kako joj LNG, plinski biznis i rudno blago odn. sve zbog čega mora biti u dobre s vladom tj Linićem, izmiče iz ruku.Moglo bi ovdje još biti pripetavanja.

u igri su igrači koji su jači i od MOL-a,uopće me ne bi iznenadilo da se desi još koja neizvjesna epizoda!
[/quote]

Gotovo je to a razmisli što se to dogodilo da Čermak daje čvrstu ponudu za pokretanje Žitnjaka i suradnju s Diokijem te ulaže gotovinu u pokretanje proizvodnje! Možda će ti biti jasnije i zašto je morao prije godinu dana odstupiti od Diokija!

….U priopćenju Čermakove tvrtke Crodux plin, a potpisuje ga Čermak osobno, navodi se da je investiranje u DIOKI grupu razmatrano isključivo u kontekstu širenja poslovanja Crodux plina na komplementarne djelatnosti.

“Razmatrajući tu mogućnost, Crodux plin zaključio je da u uvjetima postojećih vlasničkih odnosa, odnosa s vjerovnicima, nedostupnosti relevantnih podataka o pravnom, financijskom i poslovnom stanju te trenutačnim kretanjima na tržištu nema elementarnih uvjeta za takvu investiciju te se zbog toga, sve dok takve okolnosti traju, ne namjerava u nju upuštati“, zaključuje se u Čermakovu priopćenju….

Ništa od podvučenog se nije promjenilo da bi Čermak promjenio svoj stav a promjenio ga je!
Nove okolnosti su da na Čermaka sada ne može NITKO više napraviti pritisak kao prije godinu dana – meni se čini da je to tako!


tolka otpremnina, j….e ka ja ne radim tam

Ma zbog sindikalista,sve je to jako lose,i jako nategnuto. Totalno nepravedno prema ljudima koji idu na burzu.

Iako bilo bi sjajno kad bi se znalo šta će biti sa okosnicom firme E-PE

INA ili C.I.O.S?

p2.sem




Netko bi se vrlo rado jače iskrco, ali nema kome, pa zato mora glumit jako kupnju na bidu…..dok ga netko pošteno ne okiti.[emo_namigusa]

bogami, ovog velikog na kupnji na 13,03 natrpali ste u par sekundi
[/quote]
Na ovoj dionici će biti velikog plača kad krene nazad na 8 kuna, dali ste spremni na rizik.
[/quote]
kolega, šta je to za rizik ako usporedimo sa certifikatima…ništa[emo_smijeh]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close