DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pravi looseri su prema meni ovi koji su kupovali >700 kn. To ne znači da će u nekom srednjeročnom periodu oni izgubiti, jer cijelo tržište ionako raste, ali relativno gledajući teško će oni na zelenu granu u dogledno vrijeme, odnosno jednostavno rečeno (pre)skupo su platili dionice u ovom momentu. To je po meni cijena koja je trebala biti negdje u 05/2008.

Jasno je da ovdje treba dodati efekt HT-a, korekcije i sl. ali poanta je da se ovo nije desilo slučajno. Biti će zanimljivo napraviti analizu za jedno 3-4 mjeseca, kada prođe cijela ova frka, izbori i dr.
Također me jako zanima ako se ovo ne korigira prema dole značajnije, kakav će efekt imati (eventualna) službena vijest o LNG-u na Omišlju. Moralo bi sada sigurno 80% te vijesti biti ugrađeno u ovu (cca 700 kn) cijenu.

Događaji uz Dioki su daleko slojevitiji od onoga što štovani kolega prezentira.
Oni su u diretnoj vezi s jednim drugim velikim projektom koji se zove Nord Stream i vodi ga kompanija
“Nord Stream AG” koja je jedno vrijeme bila na istoj adresi na kojoj je i Dioki Holding AG. ČUDO NEVIĐENO, ZAR NE. Ako se želimo ispravno informirati onda OBVEZNO proučiti projekt Nord Stream i izvući zaključke. Isti ljudi i isti ili slični ulagači su i u jednom i u drugom projektu.

Kolega K-PAX , vidim da ste uložili izvjestan “napor” postajući , međutim nažalost (Vašu), jedini točan navod je statistika (količine i cijene).
Što se tiče komentara tipa ” kupuju samo mali”, točan je isto kao i tvrdnja ” zemlja je ravna ploča”. Tko je iole pomnije pratio trgovanje u četvrtak (10 000), ne treba mu dodatno “crtati”.


” Događaji uz Dioki su daleko slojevitiji od onoga što štovani kolega prezentira. Oni su u diretnoj vezi s jednim drugim velikim projektom koji se zove Nord Stream i vodi ga kompanija “Nord Stream AG” koja je jedno vrijeme bila na istoj adresi na kojoj je i Dioki Holding AG. ČUDO NEVIĐENO, ZAR NE. Ako se želimo ispravno informirati onda OBVEZNO proučiti projekt Nord Stream i izvući zaključke. Isti ljudi i isti ili slični ulagači su i u jednom i u drugom projektu.

NORD STREAM AG za širu publiku:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nord_Stream_AG
http://www.vjesnik.hr/html/2007/09/21/Clanak.asp?r=van&c=4

Iskreno, malo sam skeptičan i nekako mi me leži da su ulagači isti u oba projekta. Možda ovaj njemački dio ulaže u oba dobavna pravca, što mi je logično, ali u ovaj sjeverni mislim da je glavni ulagač GAZPROM koji ovdje ipak ne igra ulogu.
Koliko ja znam dobava plina za LNG terminal (Omišalj) ide iz Alžira i nekih drugih zemalja, a ne Rusije.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Sorry uz ona dva linka ide i ovaj naravno:
http://www.nord-stream.com/

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Sorry uz ona dva linka ide i ovaj naravno: http://www.nord-stream.com/

vidim da ne znaš što tražiš.
evo, da ti malo pomognem.
šifra: švicarski odvjetnik Urs Hausheer
[smiley11][smiley11][smiley11]

btw. analiza ti ne drži vodu jer pretpostavlja veliku teoriju zavjere u koju su uključeni i predsjednički dvori, što je nonsens. Škojo i RBA prodavali su mnogo prije Mesićeva posjeta Omišlju. Cijena je rasla jer je :
1. mjesecima stagnirala i padala bez posebna razloga (korekcija, ht)
2. tržište naglo živnulo nakon završetka korekcije
3. ogroman novac od ht-a vraćen na burzu
4. mesić rekao da će lng terminal najvjerojatnije biti u omišlju

ima još toga, ali neću ti baš sve otkrit, malo se i sam potrudi…

hate red

Nije alžirski plin, već iranski i katarski u pitanju – zašto se naš predsjednik nedavno u NY susreo s Ahmaninežadom ??? Ključni u ovoj priči je g. MF koji ne prodaje, a čiji hoteli na Krku bi mogli imati koristi od rashladne energije. Za GAZPROM ne treba puno trošiti riječi – oni bi rađe prema HR jer im se time otvara EU tržište, nego preko Srbije (NIS nema s tim veze i on je kap u moru, bolje da ga kupi KMG preko Rompetrola).
Rusi igraju igru s Austrijancim (OMV) i moguće da u dogledno vrijeme sve progutaju na ovim prostorima, ovdje su veliki interesi u pitanju, bez obzira koliko se mi odupirali na Plomin.


analiza ti ne drži vodu jer pretpostavlja veliku teoriju zavjere u koju su uključeni i predsjednički dvori, ..

Očito ste me krivo shvatili…teza je bila da je netko jednostavno saznao pravi info u pravo vrijeme i to kapitalizirao..ali nema veze, to je samo jedan od mogućih scenarija

Drugi je da zaista netko na veliko želi ući, ali to bi se moralo vrlo brzo pokazati u SDA, teško da se to može duže skrivati..

Inače i svi ovi razlozi koje ste vi naveli su OK, samo što fali ‘još nešto’ jer bi inače skok bio također prisutan ali manji.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

NORD STREAM je politički projekt Rusia – Njemačka koji je uvelike zaoštrio odnose unautar EU, a posebice bivših članica istočnog bloka i Njemačke. Nije mu sklona mi Francuska. On je u velikim problemima. Stoga projekt Adria LNG dobiva na velikoj važnosti.
SOFREGAZ je već zavšio studiju izvedivosti LNG terminala na lokaciji DINE i vjerojatno je u rukama konzorcija.
Pa valjda je jasno da su zbog toga i osnovali firmu u Hrvatskoj, a pogasili Adria LNG Study Company na Malti.

malo je ovaj rast pretjeran, tu će morati doći do stabiliziacije cijena ali na malo nižim razinama, ali činjenica je da će kroz koju godinu, dvije dioki vrijediti puno više. ovaj što je kupio je kupio za dugoročno, a logično je da izlaze neki iz top 10 kad su oni ulazili ispod 200 kuna i oko 200 kuna.

Činjenica da je jedan od dioničara u Dioki Holding AG 1.10.2007. iz svog naziva izbacio OIL te se sada ne zove CE Oil & Gas Trading AG nego CE Gas Marketing & Trading AG (CEMAG) upozorava da se sada stvari odvijaji filmskom brzinom i da će se svi detalji, vjerojatno poslije izbora, objelodaniti.

eto vidite kako vi znate lijepo i konstruktivno pisati. drago mi je da pojedine kolege imaju razlicito vidjenje ovog porasta. ja sam misljenja da je ovaj preveliki i prebrzi rast izazvan prvenstveno izjavom predsjednika drzave i cinjenicom da je velika kolicina novaca ostala “neiskoristena” kod investitora i onih koji se tako osjecaju nakon ht-a. pretpostavljam da nam slijedi pad zbog fin. izvjesca za 3q,koje ce vjerojatno biti “lose”, zbog prevelikog rasta i zbog toga sto ipak postoji opasnost da odredjeni broj radnika dobije dionice,ipak su izbori jako blizu.

necemo valjda i danas u blokadu [smiley13]

two bad....milosh dead

New Report

Close