DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.business.hr/dogadjaji/jezic-jos-nije-uplatio-novac-u-drzavni-proracun

Robert Ježić, krunski USKOK-ov svjedok na suđenju protiv bivšeg premijera Ive Sanadera još nije u državni proračun uplatio pet milijuna eura, iako je prije mjesec dana sudu obećao da će to učiniti do danas.

Na zagrebačkom Županijskom sudu doznaje se da Ježić ni nije do danas trebao uplatiti novac već da to treba učiniti u roku od 15 dana od pravomoćnosti presude, odnosno ako Vrhovni sud u tom djelu potvrdi prvostupanjsku presudu protiv Sanadera koji je prošli tjedan osuđen na 10 godina zatvora zbog slučaja Hypo i Ina-Mol.

U slučaju da Ježić tada ne uplati novac, za koji tvrdi da je bio MOL-ov mito Sanaderu, iznos bi bio naplaćen prisilnim putem, objašnjavaju na sudu.

Prije mjesec dana Ježić je na suđenju Sanaderu u slučaju Hypo i Ina-Mol sucu Ivanu Turudiću rekao da je novac na računu njegove švicarske tvrtke Dioki holding kojoj je 100-postotni vlasnik.

Objasnio je da novac do tada nije uplatio jer zato nije dobio nikakve precizne upute kako to učiniti. Sudac Ivan Turudić prvo mu je rekao da to učini isti dan, no Ježić mu je rekao da ne može već da će to učiniti najdulje u roku 30 dana.

Glasnogovornik zagrebačkog Županijskog suda Krešimir Devčić rekao je da je to bio apel suca u kontekstu iskaza Ježića koji je rekao da je taj novac prebačen na račun njegove tvrtke u Švicarskoj.

Po tvrdnjama Ježića, pet milijuna eura uplatila je na njegov račun mađarska naftna kompanija Mol kao mito Sanaderu za preuzimanje upravljačkih prava u Ini.

Sanader, pak, tvrdi da je Ježić novac dobio za lobiranje za Družbu Adria i da ga je potrošio za dokapitalizaciju Diokija.


Jučer semoglo prodavati po 11,60 danas i po 10,90. Nevjerovatnih igrača ima ovdje[emo_zacudjen]

Iskreno sam danas očekivao dionicu na 9 kn . (:

ANRICOM
ZSE radi do 16h

Evo samo da se javim kad sam obećao.

DIOKI 9,99 a kad sam to rekao prije 10-tak dana smijali ste se.

E pa Đuro ima tešku ruku.

MiroBaricevic
i šta sad ako je na 9,99kn
jeftin dokup i idemo dalje
ovaj pad je isceniran netko je znao da ce bit kipanja i spustio je cijenu na 10kn ili kako ti kažeš na 9,99kn

Morat ce Slavko ubrzat kupnju zemljista jer ce mu kum zavrsit opet na sudu…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


MiroBaricevic
i šta sad ako je na 9,99kn
jeftin dokup i idemo dalje
ovaj pad je isceniran netko je znao da ce bit kipanja i spustio je cijenu na 10kn ili kako ti kažeš na 9,99kn

I Validus je bio jeftin na 15 kuna jel tako. Bar su tako svi pisali.

E pa Đuro ima tešku ruku.


Kliring
trejderi kolega trejderi

jok,spekulanti..
razlika je sto spekulanti ocekuju pa kupuju suprotno trzistu i nekad debelo izgube
trejderi samo koriste oscilacije na trzistu koje se mogu predvidjeti

Najniža cijena ove godine je 8,20 na dan 18.07., kad se otvoreno pričalo o stečaju DIOKI-ja. 12 dana kasnije je cijena već probila 20 kuna.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

I tad je cijena padala postupno, trebalo je 18 dana trgovanja da se s 20 kuna spusti ispod 10. Najveći volumen je bio upravo na dan najniže cijene, zatim rast sa slabim prometima.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

Budući da ne vidimo još odbijanac, možda ovo nije dno, mogući nastavak pad sutra.

"Nature is always too strong for principle" - David Hume

jao jao jao…dobro se drzala kupnja…ali kad se usporedilo bid kolicina s volumenom protrgovanjim po toj cijeni,vidlo se da nece moci zadrzati od daljnjeg padanja…
inverter je opet bio u pravu…

New Report

Close