DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Posejdon, dobrp ste to napisali a pogotovo uzrok rasta (posjeta pres.Mesica )je trenutno jedini pravi razlog ovakvog rasta.Sljedeci rast mozemo ocekivati kada se to i sluzbeno objavi a do tada ce se cijena malo stabilizirati.

nakon prospavane noci i procitanog posta kolege jurexxa vidim da novinar ne barata bas sa svim pojmovima kak treba, od toga i potjece moja zbunjenost tim tekstom.
s obzirom na situaciju i na to da radnici uopce nisu dobili dionice po povlastenoj cijeni vec po istoj kao i vecinski vlasnik mozda cak ti radnici koji su osteceni i dobiju dionice diokia. svjedoci smo da se u nasoj drzavi moze apsolutno sve pa zasto nebi moglo i ovo, a k tome i izbori su jako blizu i svaki glas je bitan.
Slazem se da je cudan tajming objavljivanja ovog teksta iako su to ti isti radnici znali i puno prije(ja barem jesam).

kamenac:

to bi ukupno bilo oko 50.000 dionica. peace of cake! to cayman, posjedon, super24, oportunist, matrix i ja ‘pojedemo’ za pet dana [smiley7]


ja ne sigurno..
[smiley2]
morati ce decki to bez mene.. uostalom da ja kupim isli bi ekspresno na 500[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Mislim da je vrijeme da prestanemo lamentirati oko radnika.Isto tako potpuno je irelevantno , u ovom razvojnom trenutku P/E , dali je 5000..7000 ili više, kao i kvartalno izviješće za koje je predvidivo ( iz prije elaboriranih razloga), da će imati predznak (-). Da rezimiramo, ništa ne može spriječiti dugouzlazni trend dioki-a, a simplificirano, formula za buduću vrijednost društva počiva na tri faktora: rast vrijednosti zemljišta x veliko povećanje proizvodnih kapaciteta x LNG ( bez obzira na lokaciju)

čimi mi se da je kolega oportunist u ovim trenucima jedini glas razuma.
za sebe znam: ako ‘drhtavi’ prevladaju, ja ću u dokup brže nego što sam planirao.

hate red

Komentari (business.hr)

——————————————————————————–

1-4 Redosljed: datum

fkj 19.10.07 16:24
MA NEMAJU PRAVO I TOČKA!!! NEMA VIŠE DJELJENJA ĐABE, AK OČE DIONICE NEK ODU BROKERU I NEK KUPE!!!!

John C. Hull, johnc.hullatcharhotmail.com 19.10.07 21:26
Vlada nije nikome dužna objašnjavati svoje odluke. Zašto bi poklonila 27.846 kuna svakom od tisuću Ina Okijevaca? 30 milijuna kuna nije malo! Neka kupe putem burze!

Posejdon, hrposejdonatcharyahoo.com 20.10.07 08:44
Ponosni sam vlasnik dionica Diokija jer vjerujem u ovu tvrtku. Pred njom bi mogla biti krasna budućnost i moj plan je sudjelovati u lijepoj budućnosti pred nama. Svjestan sam da ovakav razvoj događaja može imati negativan utjecaj na cijenu ove dionice, jednako kao što je to bio slučaj i sa cijenom dionice Holdinga Đure Đakovića koja je pala na samu najavu da bi radnici trebali dobiti dionice po netržišnim uvjetima.
Ipak, ako su neki (ne svi) radnici Diokija svjesno odustali od kupnje dionica vlastitog poduzeća zbog obećanja da će sudjelovati u privatizaciji INE i sada im se to pravo dekretom negira, naravno da očekuju suvisli odgovor od onih koji donose ovakve retrogradne odluke.
Ako ne mogu dobiti dionice Ine, sasvim je prirodno da onda traže dionice Diokija. Što bi drugo oni trebali učiniti?

posedon prošlost 20.10.07 10:23
firma otvorila pogone koje su godinama bile zatvorene zbog neprofitabilnosti, i naravno tako udvostručili prihode, a proizvode plasiraju svoju firmi landmark u njemačkoj….dok je cijena plina državno regulirana budu plivali i prali…
nema tu nikakove budučnosti

hate red

Pa što se toliko zamarate sa tim, idemo dalje DIOKI se razvija,ulaže,cijena dionice u porastu (uz korekcije) SVE IDE SVOJIM TOKOM,pa budite malo optimisti.[smiley2]


Pa što se toliko zamarate sa tim, idemo dalje DIOKI se razvija,ulaže,cijena dionice u porastu (uz korekcije) SVE IDE SVOJIM TOKOM,pa budite malo optimisti.[smiley2]

ma nisu to pesimisti nego optimisti koji se nadaju da će dokupiti po nižim cijenama…kada sam u prvoj mini korekciji prije par dana govorio da je to samo šišanje ovaca onda su me uvjeravali da sam nerealni optimist, a dan nakon toga su veliki nalozima počistili sve do 700 kn…ljudi moraju naučiti koje komentare na ovom forumu treba pomnožiti s nulom…do tada će biti šišanja ovaca…a u to se savršeno ukalpa ovaj novinarski tekst koji je priča od prije x godina i totalno neaktualan i irelevantan u ovom trenutku osim kao sredstvo za manipulaciju tj. šišanje ovaca…dioki je sigurna investicija koja će se debelo isplatiti u jako skoro vrijeme….pa vi mene popljujte ako se pokaže da sam promašio…ajde nek se javi oni koji su shortali drugog dana rasta i izlazili po 550 nadajući se da će dokupiti po 450….di su sada…kao nije ih ni bilo…moš mislit…i sada nam po forumu prodaju fore i navlače ove juniore koji su dobili svojih 20.000 povrata od ht-a….takvi nam niti ne trebaju i predlažem im da ulažu u ingru ili atpl…to će rast u beskonačnost….ili nek idu surfati na pounje…tamo ima dijonica po 5 kuna…najjeftinije u gradu…vraćamo pare ako negdje nađete jeftinije

Posejdone, malo si mi patetičan danas… dobro je Sava rekao – eno im tržište pa neka kupuju. Moji roditelji su pošteno radili sve skupa šezdesetak godina pa su dobili jednu veliku nulu i nikada se nisu žalili…
Ako nisu dobili jedni zašto bi morali drugi i to još bivši zaposlenici i što ti ga ja znam. Ja bi po povlaštenim uvjetima dao samo braniteljima, a drugi nek si kupuju kao i mi.

Mene zanima ovo, ako je nekakav vladin dužnosnik (jel netko zna koji je to uopće dužnosnik?)
i obećao dionice radnicima Diokija koliko je to realno da se sprovede?
Sabor je raspušten, predizborno je vrijeme i svaki ama baš svaki vladin dužnosnik čaki i oporbeni
će obećati ama baš sve što neka skupina radnika traži.
Na kraju krajeva na televiziji i u novinama lijepo zvuči kad se netko tako “nesebično i svesrdno” brine
za prava radnika.
Uostalom, mjesec dana prije izbora nitko iz vladajuće stranke (ni HFP-a) neće ni maknuti prstom da nešto konkretno napravi. Pogledajte samo koliko traje ta trakavica sa radnicima Đure.
Mislim da će sve ostati samo na predizbornim izjavama, obećanjima i statusu quo tj. nitko se ne želi
nitkome zamjerati. A poslije izbora ionako se nitko neće ni sjetiti tamo neke “nepravde” kod prava
otkupa dionica.

18. 10.
HPB skrbn. 44.541
RBA skrbn. 3.098

19. 10.
HPB skrbn. 44.358 -183
RBA skrbn 2.865 -233

RBA očito izlazi do kraja, stanjuje se po prvi put i pozicija HPB skrbničkoga.
dobra vijest: škojo nije prodavao.

hate red

dobra vijest: škojo nije prodavao.

Kolko ja znam, on je već tak dugo u Diokiju da je valjda i zaboravio da ga ima!
A ovo kaj prodaju RBA i HPB to mi se opće ne sviđa!
Ko onda kupuje od njih trenutno, mali čini mi se

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Jedan od mogućih scenarija za događanja u zadnja 2 tjedna slijedeći:
Neko je dovoljno rano saznao za Mesićev posjet Omišlju i što će tamo reći, dovoljno se nakrcao, napuhao cijenu i sad se iskrcava jer računa da ima dovoljno naivaca sa cash-om nakon povrata HT-a koji će to pokupovati.

Analiza dionice u periodu od dva mjeseca dovoljno prije ovog ludila kao baseline.
DIOKI u periodu 01.07.-31.08.2007
19.476 ukupan promet dionica
43 dana trgovanja
453 komada dnevno prosječno
417 prosječna cijena
449 max cijena
376 min cijena

Zatim se saznaje za planove Mesića (mislim da toliko unprijed predsjednik planira svoje vrijeme). Ovdje je evidentno veliko krcanje. Promet je 3 puta veći nego u periodu baseline-a.
DIOKI u periodu 17.09 -9.10.2007
19.653 ukupan promet dionica
16 dana trgovanja
1.228 komada dnevno prosječno
424 prosječna cijena
482 max cijena
377 min cijena

Tada se dešava posjet Mesića i cijena ide uzastopce u blokade na gore. Ovdje je evidentno hitno iskrcavanje pojedinih igrača. Samo 2 iz top 10 su utopili 5000 kom za cca 7 radnih dana. promet je više nego 10x veći nego u periodu baseline-a
DIOKI u periodu 11.10 -19.10.2007
36.244 ukupnan promet dionica
7 dana
5.178 komada dnevno prosječno
652 prosječna cijena
750 max
491 min

Na ovo treba dodati i određeni broj ljudi koji nisu znali one detalje od početka, ali su kao dobri poznavatelji tršišta kao fast followeri slijedili događanja i uspjeli se ukrcati dovoljno rano i iskrcati na vrijeme.

Pravi looseri su prema meni ovi koji su kupovali >700 kn. To ne znači da će u nekom srednjeročnom periodu oni izgubiti, jer cijelo tržište ionako raste, ali relativno gledajući teško će oni na zelenu granu u dogledno vrijeme, odnosno jednostavno rečeno (pre)skupo su platili dionice u ovom momentu. To je po meni cijena koja je trebala biti negdje u 05/2008.

Jasno je da ovdje treba dodati efekt HT-a, korekcije i sl. ali poanta je da se ovo nije desilo slučajno. Biti će zanimljivo napraviti analizu za jedno 3-4 mjeseca, kada prođe cijela ova frka, izbori i dr.
Također me jako zanima ako se ovo ne korigira prema dole značajnije, kakav će efekt imati (eventualna) službena vijest o LNG-u na Omišlju. Moralo bi sada sigurno 80% te vijesti biti ugrađeno u ovu (cca 700 kn) cijenu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

New Report

Close