DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



INA je zadnju ponudu poslala od 105.5 tona po cijeni od 4 kn za 1tonu.

Mislio si 4 kn za 1 kilogram…možda?

[/quote]

Ispricavam se, 4 kn za kubni metar. Znaci za otpad placate toliku cijenu,dok je cijena lozivog plina cca 2kn.

Etan koji je nusprodukt,jedino ga jos mozete bacat na baklju,vi ga plaćate duplo skuplje nego loživi plin.

p2.sem

Sutra bi moglo biti iznenađenja nakon priopćenja NO na ZSE.


INA je zadnju ponudu poslala od 105.5 tona po cijeni od 4 kn za 1tonu.

Ajde sad pametnjakovici,recite mi kako se DIOKI gasi zbog neisplativosti????

MOL I LNG su pokopali ovu firmu.

Prevelika je to cijena definitivno – viša je od prosječne cijene plina u RH!

Kakav je utjecaj na ostale procese u Etanu – ima li Ina kakvih šteta?
Jako im je pao kondenzat a povećao se malo plin u prvih 6 mjeseci na kopnu!


Sutra bi moglo biti iznenađenja nakon priopćenja NO na ZSE.

A kakvi iznenađenja može biti osim pozitivnih – etilen smo već davno otpisali.




INA je zadnju ponudu poslala od 105.5 tona po cijeni od 4 kn za 1tonu.

Mislio si 4 kn za 1 kilogram…možda?

[/quote]

Ispricavam se, 4 kn za kubni metar.

[/quote]

To je dobra cijena ako je po m3!
To je oko 3.400 kuna po toni!





INA je zadnju ponudu poslala od 105.5 tona po cijeni od 4 kn za 1tonu.

Mislio si 4 kn za 1 kilogram…možda?

[/quote]

Ispricavam se, 4 kn za kubni metar.

[/quote]

To je dobra cijena ako je po m3!
To je oko 3.400 kuna po toni!
[/quote]

Pogledaj što piše za količinu. Da je količina OK, možda bi to bila prihvatljiva cijena, ne znam. Ali za ovu količinu – cijena je neka šala. Crni humor.

tko to kupuje ovolike dionice DIOKI-a? najprije sam mislio da su mali ulagači, ali nema šanse da iz dana u dan kupuju tolike količine?!? u 2 zadnja dana trgovano je oko 111.000 dionica, a cijena pri tome lagano raste??! [huh]

moje pisanje je moje mišljenje u određenom trenutku i nije savjet za kupnju ili prodaju dionica

Pogledaj što piše za količinu. Da je količina OK, možda bi to bila prihvatljiva cijena, ne znam. Ali za ovu količinu – cijena je neka šala. Crni humor.

100% si u pravu – prema izvješču za pola goidne Ina je na kopnu proizvodila oko 16kboe/dnevno plina ili oko 455 milijuna kubika za 6 mjeseci!
A znamo koliko je etana u plinu – maseni udio je oko 12%.
TRebalo bi biti duplo više u toj ponudi!
http://www.ina.hr/UserDocsImages///FR%20Group%20H1%202012-HRV.pdf



INA je zadnju ponudu poslala od 105.5 tona po cijeni od 4 kn za 1tonu.

Ajde sad pametnjakovici,recite mi kako se DIOKI gasi zbog neisplativosti????

MOL I LNG su pokopali ovu firmu.

Prevelika je to cijena definitivno – viša je od prosječne cijene plina u RH!

Kakav je utjecaj na ostale procese u Etanu – ima li Ina kakvih šteta?
Jako im je pao kondenzat a povećao se malo plin u prvih 6 mjeseci na kopnu!
[/quote]
Kolega jman je u pravu i evo što je "naša" INA ponudila Diokiju:

Ježić napominje kako Dioki u neizvjesnost gura Ina, a potvrdio je da je za etan ponudila novu, za 300 posto veću cijenu od dosadašnje, te je dodao i da je osim nepovoljne cijene Ina ponudila i 40 posto manju količinu etana u odnosu na dosadašnje ugovorene količine. "Nema nijedne uprave koja može u takvim uvjetima organizirati poslovanje", kratko je prokomentirao Ježić.
Vaš link
Iako više trenutno nemam dionice Diokija, moram priznati da sam uz Lesara ako ne ide drugačije, jer ovdje nije bitan samo Dioki.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


tko to kupuje ovolike dionice DIOKI-a? najprije sam mislio da su mali ulagači, ali nema šanse da iz dana u dan kupuju tolike količine?!? u 2 zadnja dana trgovano je oko 111.000 dionica, a cijena pri tome lagano raste??! [huh]

Ja samo danas trejdo 4x po 2-3k komada…..nešto uspješno, nešto manje……a vjerujem da nas ima još dosta takvih……pa još tu pribroji onog koji kupuje samo po asku…..i to ti je više-manje cijela priča.



tko to kupuje ovolike dionice DIOKI-a? najprije sam mislio da su mali ulagači, ali nema šanse da iz dana u dan kupuju tolike količine?!? u 2 zadnja dana trgovano je oko 111.000 dionica, a cijena pri tome lagano raste??! [huh]

Ja samo danas trejdo 4x po 2-3k komada…..nešto uspješno, nešto manje……a vjerujem da nas ima još dosta takvih……pa još tu pribroji onog koji kupuje samo po asku…..i to ti je više-manje cijela priča.
[/quote]

Recimo da je na trejdanje otišlo oko 40.000 dionica od tih 111.000 (iako mislim da je to bilo puno manje) znači da je banka/trezor prodala oko 70.000 komada i da im je ostalo još oko 30.000 dionica. Ako se danas interes za dionice DIOKI-a nastavi, oni bi mogli izaći do kraja, a to onda znači da više neće biti većih količina za prodaju koje bi kočile rast cijene.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

RH Bog je MOL!Što je dopušteno Bogu nije anđelima!nesposobni političari prodali državu!pozicija ili opozicija nema razlike!skoro nema razlike!

New Report

Close