DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@richter

Ne ulazim u razloge njegove borbe za Dioki, ali se bori. Stoga smatram da mu je i cilj očuvanje ove naše jadne proizvodnje i da na ovaj način želi stisnuti INA-u. Ako ne ide, Sava je u pravu treba prodati rusima 25%, dobit će lovu,a ruje će mađare stisnuti. Naravno prije prodaje 25% treba definirati određene stvari s rusima.


Ljudi ne fantazirajte. Kako ja mogu sa 25% stisnuti nekog tko ima 47%? Da se rusima hoće stisnuli bi mađare za svih 47% i bez našeg znanja. U puno su boljim odnosima s MOL-om, nego s nama.
Naravno, prije prodaje 25% treba definirati određene stvari tako da poslije cijeloj hrvatskoj naciji narastu magareće uši, kao što je to uvijek bilo do sad. Od prodaje banaka i tvornica do sporazuma o graničnoj crti sa susjednim državama.




Hoćeš reći da je piroliza isplativija na kućnom štednjaku ili na lgorionicima u industriji nego na pirolizi na Žitnjaku????
Sagorijevanjem etana troši se puno više kisika i proizvodi se puno više stakleničkih plinova.
Prozračivanje kućanstava koji koriste plin u kojem ima dosta etana mora biti puno efikasnije a onda je to povezano i s još nekim stvarima koje su puno kompleksnije od onoga što se čini na prvi pogled.
Valjda nisi pristalica realne mogućnosti da se ugušiš dok se tuširaš????

Ima dosta nezgoda i smrtnih slučajeva pa bi me interesiralo koliki je bio postotak etana u prirodnom plinu – PLinacrov spektrometar bi morao imati i takvu mogućnost!
TRajno mjerenje postotka viših ugljikovodika – etan, propan, butan!


Daj si Sava ispiši prvi stavak termodinamike, pa će ti postat jasno zašto je sve ovo što si napisao obična besmislica.
[/quote]
Netko mi je za ovaj post dao ocjenu 4%. To su oni koji misle da se prirodne zakonitosti mogu dekretom ukidati kad to i kome paše. Zato nam je država u komi jer u prvom redu ne poznajemo prirodne zakone.
Ja ovdje zaista ne mislim u protuargumentiranju raznih besmislica kretati od vrtića pa do fakulteta. Kome god nisu jasne Savine besmislice, neka si sam izvoli proučiti malo termodinamike. Niti imam namjeru ovdje držati besplatno predavanje (ima na webu jednog veleučilišta objavljena satnica, pa tko hoće može doći i poslušati me).
Oni koji će sad reći da je ovo poslovni forum, podsjećam ih da je poznavanje tehnologije preduvjet svakog posla. To su ih moje kolege na ekonomskim fakultetima sigurno naučili.
[/quote]
2 C2H6 + 7 O2 → 4 CO2 + 6 H2O
CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O

Nocas su u vladi rijesene i zadnje prepreke za aktiviranjem jamstva i nema vise prepreka za isplatom placa radnicima…bar tako kazu na vjestima radio rijeke. Izvor ?…nepoznat

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Slušala, sve je rečeno u jednoj rečenici.

vid'la žaba...


Nocas su u vladi rijesene i zadnje prepreke za aktiviranjem jamstva i nema vise prepreka za isplatom placa radnicima…bar tako kazu na vjestima radio rijeke. Izvor ?…nepoznat

Pozdrav


..kad je bilo na vijestima i ko je to izjavija..ako je tako slijedi jos jedna tura up up


2 C2H6 + 7 O2 → 4 CO2 + 6 H2O
CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O

Već napredujemo, već napredujemo!
Sad još samo u jednadžbe dodaj oslobođenu energiju, pa će ti postati jasno zašto za jednaku željenu količinu energije trošimo puno manje etana, nego li metana.
Uvijek se troši manje jedinica onog goriva koje ima veću kaloričku moć po toj jedinici.
A kako je energija ono što nas zanima, a ne količina njenog nosioca, tako i stanove grijemo na željenu temperaturu, a pritom nam brojilo pokaže to manji potrošak, što je plin kaloričniji.
**** brisano ****


Nocas su u vladi rijesene i zadnje prepreke za aktiviranjem jamstva i nema vise prepreka za isplatom placa radnicima…bar tako kazu na vjestima radio rijeke. Izvor ?…nepoznat

Pozdrav


što uprava ne izvjesti ZSE,nego šute ko,..da ne kažem tko. [angry]



Nocas su u vladi rijesene i zadnje prepreke za aktiviranjem jamstva i nema vise prepreka za isplatom placa radnicima…bar tako kazu na vjestima radio rijeke. Izvor ?…nepoznat

Pozdrav


što uprava ne izvjesti ZSE,nego šute ko,..da ne kažem tko. [angry]
[/quote]

pa rekli su oni (pred 3 mjeseca) da će sve biti riješeno "idući tjedan"

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja




Nocas su u vladi rijesene i zadnje prepreke za aktiviranjem jamstva i nema vise prepreka za isplatom placa radnicima…bar tako kazu na vjestima radio rijeke. Izvor ?…nepoznat

Pozdrav


što uprava ne izvjesti ZSE,nego šute ko,..da ne kažem tko. [angry]
[/quote]

pa rekli su oni (pred 3 mjeseca) da će sve biti riješeno "idući tjedan"
[/quote]

Ovo više nije normalno… nemam volje ić tražit al mislim da je više od 10x rečeno da će isplata biti drugi tjedan.. Ovo treba uvrstiti u ginesovu knjigu!

idući tjedan će bit bolje...



2 C2H6 + 7 O2 → 4 CO2 + 6 H2O
CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O

Već napredujemo, već napredujemo!
Sad još samo u jednadžbe dodaj oslobođenu energiju, pa će ti postati jasno zašto za jednaku željenu količinu energije trošimo puno manje etana, nego li metana.
Uvijek se troši manje jedinica onog goriva koje ima veću kaloričku moć po toj jedinici.
A kako je energija ono što nas zanima, a ne količina njenog nosioca, tako i stanove grijemo na željenu temperaturu, a pritom nam brojilo pokaže to manji potrošak, što je plin kaloričniji.
**** brisano ****
[/quote]

Izgaranje je fizikalno – kemijski – egzotermni proces a temelji se na

– Avogardovom zakonu
– Daltonovom zakonu
– Dinamici izgaranja

Tako su bar mene prije 30-ak godina podučavali!

A ti bi bar toliko inteligencije trebao imati da shvatiš ZAŠTO nisam stavio energiju!

Jednostavno zato što ne znam koliko je kupujem i koliko je proizvodim!!!!

Nitko nikome ovdje više ne vjeruje [lol]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Izgaranje je fizikalno – kemijski – egzotermni proces a temelji se na

– Avogardovom zakonu
– Daltonovom zakonu
– Dinamici izgaranja

Tako su bar mene prije 30-ak godina podučavali!

A ti bi bar toliko inteligencije trebao imati da shvatiš ZAŠTO nisam stavio energiju!

Jednostavno zato što ne znam koliko je kupujem i koliko je proizvodim!!!!


Temelji se prije svega i iznad svega na prvom glavnom stavku termodinamike. Zato sam i rekao da ga ispišeš. Avogadrov i Daltonov zakon su nebitni za razumijevanje izgaranja.
Znaš vrlo dobro, kao i ja, koliko energije kupuješ i koliko proizvodiš jer ne vjerujem da ti je u stanu prehladno ili pretoplo, niti da ti jelo slučajno uspijeva, jer kad nema dosta etana u plinu ispadne sirovo, a kad ga je previše onda zagori.

New Report

Close