DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne, samo spomeni, da čujemo. Mislio sam da je Hitlerova vlast imala veze s patološkim tendencijama njemačkog naroda nakon 1. svjetskog rata, očito nisam dovoljno pazio.

Idemo u offtopic, ali neka ti bude.
Hoćeš li reći da su "patološke tendencije" njemaca bile toliko jake da su materijalizirale novac potreban Hitleru za osnivanje stranke, vođenje kampanje i osvajanje vlasti.
Ili je možda ipak iza Hitlera stajao krupni kapital? Ako ćemo se ograničiti na naftni kapital, onda je to konzorcij I. G. Farben – Standard Oil; ili kako su njemci došli do olovnog tetraetila, a amerikanci do sintetičke gume u jeku rata.


Hoćeš reći da je piroliza isplativija na kućnom štednjaku ili na lgorionicima u industriji nego na pirolizi na Žitnjaku????
Sagorijevanjem etana troši se puno više kisika i proizvodi se puno više stakleničkih plinova.
Prozračivanje kućanstava koji koriste plin u kojem ima dosta etana mora biti puno efikasnije a onda je to povezano i s još nekim stvarima koje su puno kompleksnije od onoga što se čini na prvi pogled.
Valjda nisi pristalica realne mogućnosti da se ugušiš dok se tuširaš????

Ima dosta nezgoda i smrtnih slučajeva pa bi me interesiralo koliki je bio postotak etana u prirodnom plinu – PLinacrov spektrometar bi morao imati i takvu mogućnost!
TRajno mjerenje postotka viših ugljikovodika – etan, propan, butan!


Daj si Sava ispiši prvi stavak termodinamike, pa će ti postat jasno zašto je sve ovo što si napisao obična besmislica.


Ovdje je riječ o največin naftnim silama svijeta, a ne o nekoj malenoj hrvatskoj, osim toga jedna je stvar da INA u vlasništvu hrvatske države i hrvatskog privatnika gura nekog Peru Perića (znači hrvata), a druga da se u hrvatsku vladu gura neki Ištvan koji će se boriti za mađarske interese, mislim da će hrvat teško takve stvari obavljati za mađare.

Takve smo nekad nazivali mađaronima. Bilo ih je za izvoz.
Povijest je učiteljica života, pa ju je uputno proučiti prije nego se nešto izjavi. Pogotovo o tome što je sve neki hrvat voljan obaviti za tuđe interese.



Ovdje je riječ o največin naftnim silama svijeta, a ne o nekoj malenoj hrvatskoj, osim toga jedna je stvar da INA u vlasništvu hrvatske države i hrvatskog privatnika gura nekog Peru Perića (znači hrvata), a druga da se u hrvatsku vladu gura neki Ištvan koji će se boriti za mađarske interese, mislim da će hrvat teško takve stvari obavljati za mađare.

Takve smo nekad nazivali mađaronima. Bilo ih je za izvoz.
Povijest je učiteljica života, pa ju je uputno proučiti prije nego se nešto izjavi. Pogotovo o tome što je sve neki hrvat voljan obaviti za tuđe interese.
[/quote]
Ovo je situacija da taj mađaron mora igrati protiv vlade, a sama vlada ga je postavila u INA-u, tako da mi ta teorija nekako slabo pije vode

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Hoćeš reći da je piroliza isplativija na kućnom štednjaku ili na lgorionicima u industriji nego na pirolizi na Žitnjaku????
Sagorijevanjem etana troši se puno više kisika i proizvodi se puno više stakleničkih plinova.
Prozračivanje kućanstava koji koriste plin u kojem ima dosta etana mora biti puno efikasnije a onda je to povezano i s još nekim stvarima koje su puno kompleksnije od onoga što se čini na prvi pogled.
Valjda nisi pristalica realne mogućnosti da se ugušiš dok se tuširaš????

Ima dosta nezgoda i smrtnih slučajeva pa bi me interesiralo koliki je bio postotak etana u prirodnom plinu – PLinacrov spektrometar bi morao imati i takvu mogućnost!
TRajno mjerenje postotka viših ugljikovodika – etan, propan, butan!


Daj si Sava ispiši prvi stavak termodinamike, pa će ti postat jasno zašto je sve ovo što si napisao obična besmislica.
[/quote]
Netko mi je za ovaj post dao ocjenu 4%. To su oni koji misle da se prirodne zakonitosti mogu dekretom ukidati kad to i kome paše. Zato nam je država u komi jer u prvom redu ne poznajemo prirodne zakone.
Ja ovdje zaista ne mislim u protuargumentiranju raznih besmislica kretati od vrtića pa do fakulteta. Kome god nisu jasne Savine besmislice, neka si sam izvoli proučiti malo termodinamike. Niti imam namjeru ovdje držati besplatno predavanje (ima na webu jednog veleučilišta objavljena satnica, pa tko hoće može doći i poslušati me).
Oni koji će sad reći da je ovo poslovni forum, podsjećam ih da je poznavanje tehnologije preduvjet svakog posla. To su ih moje kolege na ekonomskim fakultetima sigurno naučili.


… već se i pisalo o nekakvim kotlovima koji su izgorili navodno zbog previše etana, ako se ne varam u Kutini.

Ako je istina, to više govori o održavanju i vođenju kotla, nego o sadržaju etana u plinu. Kotao izgori, ako ima prevelik dovod energije (previše se hajca rekli bi), ili loše odvođenje topline. Skupi li se recimo kamenac u cijevi kotla, može doći do progaranja cijevi zbog prevelikog temperaturnog gradijenta.


Ovo je situacija da taj mađaron mora igrati protiv vlade, a sama vlada ga je postavila u INA-u, tako da mi ta teorija nekako slabo pije vode

Ne sudi li se ono bivšem predsjedniku vlade zbog primanja mita od MOL-a?



Ovo je situacija da taj mađaron mora igrati protiv vlade, a sama vlada ga je postavila u INA-u, tako da mi ta teorija nekako slabo pije vode

Ne sudi li se ono bivšem predsjedniku vlade zbog primanja mita od MOL-a?
[/quote]
Ne bi li sadašnja vlada onda trebala šutiti i zažmiriti na neinvestiranje INA-e tj. MOLA, koji je razog dizanja dreke od strane Linića?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Ne bi li sadašnja vlada onda trebala šutiti i zažmiriti na neinvestiranje INA-e tj. MOLA, koji je razog dizanja dreke od strane Linića?

Tako će i biti! Zato jer je spomenutom ministru draže povući dobit i napuniti proračun, nego ju reinvestirati. A i rejting agencije će na to blagonaklono gledati, pa će nam dati povoljniju ocjenu, da nam ministar može cvjetati u medijima.



Ne bi li sadašnja vlada onda trebala šutiti i zažmiriti na neinvestiranje INA-e tj. MOLA, koji je razog dizanja dreke od strane Linića?

Tako će i biti! Zato jer je spomenutom ministru draže povući dobit i napuniti proračun, nego ju reinvestirati. A i rejting agencije će na to blagonaklono gledati, pa će nam dati povoljniju ocjenu, da nam ministar može cvjetati u medijima.
[/quote]
Mogao je to odmah napraviti, zašto je trebao čekati.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Mogao je to odmah napraviti, zašto je trebao čekati.
Vaš link

Rekoh ti.

@richter

Ne ulazim u razloge njegove borbe za Dioki, ali se bori. Stoga smatram da mu je i cilj očuvanje ove naše jadne proizvodnje i da na ovaj način želi stisnuti INA-u. Ako ne ide, Sava je u pravu treba prodati rusima 25%, dobit će lovu,a ruje će mađare stisnuti. Naravno prije prodaje 25% treba definirati određene stvari s rusima.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close