DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Došla je još jedna srijeda i 05.09.2012 godina vjerujem da većina zna ali da Vas posjetim ako ste slučajno zaboravili danas je godišnjica nerada Diokija.Prošla je godina dana u kojoj su se događale samo obećanja koja su se ogledala u obmana i lažima što od bivše i sadašnje vlasti ,što od uprave, što od naših radničkih prestavnika što je i najžalosnije.Na zadnjem priopćenju uprave od prošlog tjedna rečeno je da će do jučer ili danas biti sve usuglašeno račun odblokiran i isplaćene plaće ali koliko vidim od tog ništa sada čujem da su produženi rokovi za sledeći tjedan.Poštovani kolege radnici krajnje je vrijeme da se ta agonija presječe i da mi proglasimo stečaj koji nije dobro rješenje ali je bolje od ovog postojećeg.Vlasnicima Diokija ovakovo stanje još odgovara jer još izvlače dobit a kada to odrade onda će oni proglasiti stečaj a mi ćemo se samo još više zadužiti i na kraju će mo ostati bez ičega.

Anonimno, 05.09.2012. u 11:27
A zašto ti svoju malu glavicu opterećuješ s tzv. stručnjacima?
Jesu li ti možda ti tzv. stručnjaci rekli da je projekt gotov, da Adria LNG ima gotov projekt tzv FEED ( front end engineering design )!

1 nemam malu glavu.

2 koji stručnjaci, da su stručnjaci već od kada su se mogli povući cijev sa Sjevernog Jadrana?

3 kad su napravili projekt, prije 5 godina kada su računali na nestašicu plina

4 sada imate južni tok, više se ne ide preko Ukrajine, jedan krak kroz Hrvatsku, drugi krak kroz Italiju, preko Sjevernog Jadrana ponovo u Hrvatsku.

5 cijena plina je jako pala, USA koji je bio najveći uvoznik vađenjem plina iz škriljevaca podmirio je svoje potrebe za plinom, pa čak i izvozi. Rusi nemaju više kome prodati osim Europi.

6. Tu je i Katar koji je napravio najveći LNG terminal da može izvoziti plin brodekima. Kako se potražnja drastično smanjila

a) nemaju kome prodati plin

b) kad su radili projekt, kao i Vaši stručnjaci, nisu uzeli u obzir nove tehnologije u vađenju plina, pa ne znam koliko je to sve isplativo na ovim cijenama, a biti će i niže

Anonimno, 05.09.2012. u 11:27


@squarefoot

firma kao firma ništa ne radi i ne proizvodi već godinu dana

Kod ulaganja ne treba gledati prošlost i sadašnjost već budućnost.
To što ne radi ne mora imati presudnu ulogu u cijeni dionice.

Evo primjera DIOKI je u zadnjih mjesec dana od 8-9 kn narastao na mislim 24 kn a uopće nije radio (što je radila Uprava+Karlovačka banka+Hanfa je posebna priča).

S druge strane ADPL je radio i sa 110 kn pao na 102-103 kn a i dalje će padati. Za druge dionice si sami pogledajte.

Da zaključim:

Real Madrid : Barcelona = 3 : 0

a Modri je još totalno izvan forme.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


… sada čujem da su produženi rokovi za sledeći tjedan.

Pa da, tak su nešto i rekli tamo prije par mjeseci – bit će sljedeći tjedan. Tako da je ta informacija vjerojatno točna.


sava, 05.09.2012. u 11:54
A zašto ti svoju malu glavicu opterećuješ s tzv. stručnjacima?
Jesu li ti možda ti tzv. stručnjaci rekli da je projekt gotov, da Adria LNG ima gotov projekt tzv FEED ( front end engineering design )!

1 nemam malu glavu.

[/quote]

Onda skrati jezik!
Trenutno je u knjigama narudžbi oko 80 LNG brodova – šta misliš da su ljudi koji su ih naručili s velikom ili malom glavo!
Svejedno – mislim da imaju veliki nos za dobar business!

Anonimno, 05.09.2012. u 12:04
Onda skrati jezik!
Trenutno je u knjigama narudžbi oko 80 LNG brodova – šta misliš da su ljudi koji su ih naručili s velikom ili malom glavo!
Svejedno – mislim da imaju veliki nos za dobar business!

Nisam znao da su Hrvati naručili 80 LNG brodova. Zar će se svi raditi u našim brodogradilištima?

Nos mi nije tako velik kao glava.

Popijte si onu tableticu za smirenje, očito ste od velikog projekta zaboravili na nju.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]



Scampia, 05.09.2012. u 12:24
A zašto ti svoju malu glavicu opterećuješ s tzv. stručnjacima?
Jesu li ti možda ti tzv. stručnjaci rekli da je projekt gotov, da Adria LNG ima gotov projekt tzv FEED ( front end engineering design )!

1 nemam malu glavu.

[/quote]

Onda skrati jezik!
Trenutno je u knjigama narudžbi oko 80 LNG brodova – šta misliš da su ljudi koji su ih naručili s velikom ili malom glavo!
Svejedno – mislim da imaju veliki nos za dobar business!
[/quote]

Ti si pretpostavljam pročitao tu knjigu? Jel ima u knjižnici?

Kako napreduje kogeneracija, u kojoj je ona knjizi?

Što se tiče velikog nosa, u to sam siguran da imaš, ali ne od njuha za business…

niko ništa ne piše sigurno svi išli plaće dignut il predat zahtjeve za stečaj!?

idući tjedan će bit bolje...

Sluzbenu informaciju od uprave nije moguce dobit a nesluzbeno se doznaje da turski investitor ima jos neke uvjete a i da ce vlada sutra iznijet neke informacije vezane uz preuzimanje i isplatu placa ….koja bi pak mogl biti krajem ovog ili pocetkom drugog tjedna…Bar po vjestima recenim u 14:00 na radio rijeci.
Ponavljam li ja tekst koji se vec mjesecima u ovom ili onom obliku modificira ali uglavnom bit ostaje ista.a to je da novaca jos uvijek nema …ili mi se cini..?

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Sluzbenu informaciju od uprave nije moguce dobit a nesluzbeno se doznaje da turski investitor ima jos neke uvjete a i da ce vlada sutra iznijet neke informacije vezane uz preuzimanje i isplatu placa ….koja bi pak mogl biti krajem ovog ili pocetkom drugog tjedna…Bar po vjestima recenim u 14:00 na radio rijeci.
Ponavljam li ja tekst koji se vec mjesecima u ovom ili onom obliku modificira ali uglavnom bit ostaje ista.a to je da novaca jos uvijek nema …ili mi se cini..?

Pozdrav


treba se odblokirat racun DIOKIJA


Sluzbenu informaciju od uprave nije moguce dobit a nesluzbeno se doznaje da turski investitor ima jos neke uvjete a i da ce vlada sutra iznijet neke informacije vezane uz preuzimanje i isplatu placa ….koja bi pak mogl biti krajem ovog ili pocetkom drugog tjedna…Bar po vjestima recenim u 14:00 na radio rijeci.
Ponavljam li ja tekst koji se vec mjesecima u ovom ili onom obliku modificira ali uglavnom bit ostaje ista.a to je da novaca jos uvijek nema …ili mi se cini..?

Pozdrav

Isplata plaća ne spada u informacije koje se objavljuju na ZSE!
Tako da tu nema neke obveze za Dioki.
A Dioki je prošlog tjedna izvjestio da je sve usuglašeno te da se radi na tehničkoj provedbi sporazuma.
Dakle na neki način unaprijed pa je li to potrebn ponovno objavljivati ne znam!

Sama isplata placa ne…ali da je nesto potpisano…prodano…da je novac uplacen…realizirano…preuzeto…pod kojim uvjetima i s kojim rokovima to je duzan dostaviti zse…"usuglaseno" je vrlo opcenit i neobavezujuci pojam…Vi i ja se mozemo usuglasiti oko mnogo cega ali dok ne dodje do realizacije nista od tog.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Sama isplata placa ne…ali da je nesto potpisano…prodano…da je novac uplacen…realizirano…preuzeto…pod kojim uvjetima i s kojim rokovima to je duzan dostaviti zse…"usuglaseno" je vrlo opcenit i neobavezujuci pojam…Vi i ja se mozemo usuglasiti oko mnogo cega ali dok ne dodje do realizacije nista od tog.

Pozdrav


ja mislim da je sa Turske strane sve ispoštovano samo se ceka deblokada racuna Diokija

New Report

Close