DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što su neki ljubomorni na pozitivan razvoj situacije a još im je više žao što nisu unutra tj što nisu ušli u nižim razinama kao neki…ali nema veze,samo vi baljezgajte"katastrofičari"..dok vi mudrujete DIOKI se sve više i više zeleni,rampa za jumpicu je tu,zar nije lijepa………….http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=DIOK-R-A!?!!

[thumbsup] [cool]

cash je cash,a sve ostalo je sex!



DIOKI po svemu sudeći jedini na kraju ide u stečaj, a jedina dionica kojom se trguje iz te grupacije na ZSE je upravo DIOKi koji je u par dana skočio sa 12 na 22 kn (+83%) [lol]

To je upravo najvjernija slika i simbolika države u kojoj živimo – hit na burzi firma koja ne proizvodi godinu dana, za koju je zainteresiran turski trgovac žive marve i vlasnik kojega nema čuti ni vidjeti u medijima pola godina i nitko ne zna gdje je.
[/quote]

haha, odličan osvrt [thumbsup]

Jutros je bilo spomena i razmjene misljenja o promjenama medju prvih 10…pa evo svjezih podataka….tko su i koliko ima ovih pod brojem 10.?..jesu li to oni koje sam ja nazivao spekulantima i dionice im sluze samo za dnevnu trgovinu ili pak skriveni veci kupac…to nam ovaj podatak ne otkriva previse.

1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. DIOKI D.D. (71451172026) (1/1) 197.024 4,87 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 155.100 3,84 Skrb. račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217) 32.810 0,81 Skrb. račun
5. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN (38182927268)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 25.528 0,63 Skrb. račun
6. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 18.281 0,45 Osnovni račun
7. BRČIĆ GORAN (20476836201) 13.855 0,34 Osnovni račun
8. SIMČIĆ SILVANO (89218061692) 11.773 0,29 Osnovni račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 6.400 0,16 Skrb. račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 5.000 0,12 –
Ukupno: 87,44

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Jutros je bilo spomena i razmjene misljenja o promjenama medju prvih 10…pa evo svjezih podataka….tko su i koliko ima ovih pod brojem 10.?..jesu li to oni koje sam ja nazivao spekulantima i dionice im sluze samo za dnevnu trgovinu ili pak skriveni veci kupac…to nam ovaj podatak ne otkriva previse.

1. DIOKI HOLDING AG (80628186533) 3.068.525 75,91 Osnovni račun
2. DIOKI D.D. (71451172026) (1/1) 197.024 4,87 Osnovni račun
3. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 155.100 3,84 Skrb. račun
4. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D. (87939104217) 32.810 0,81 Skrb. račun
5. VABA D.D. BANKA VARAŽDIN (38182927268)/FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 25.528 0,63 Skrb. račun
6. FILIPOVIĆ MARIJAN (70267961542) 18.281 0,45 Osnovni račun
7. BRČIĆ GORAN (20476836201) 13.855 0,34 Osnovni račun
8. SIMČIĆ SILVANO (89218061692) 11.773 0,29 Osnovni račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 6.400 0,16 Skrb. račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 5.000 0,12 –
Ukupno: 87,44

Pozdrav

Da to sam i ja baš malo prije gledao, ona gospođa trejderica je ispala iz 10 a kako ste napisali iz ovog se ne može zaključiti koliko sada ima računa pod brojem 10..
Ne znam kad bi se poslao upit na skdd dali bi htjeli napisati ko se sve nalazi u toj grupi računa!?

idući tjedan će bit bolje...


Jutros je bilo spomena i razmjene misljenja o promjenama medju prvih 10…pa evo svjezih podataka….tko su i koliko ima ovih pod brojem 10.?..jesu li to oni koje sam ja nazivao spekulantima i dionice im sluze samo za dnevnu trgovinu ili pak skriveni veci kupac…to nam ovaj podatak ne otkriva previse.

špekulanti,a tko drugi…da je pravi kupac u igri ne bi se skrivao iza smiješne količine od 5000 komada…sad bar znamo tko je napumpao cijenu sa 12 na 22 kn [bye]

Vijest su prenijele i turske novosti…sad bi vec covjek stvarno i mogao pomislit da ce bit nesto od ovog dogovora.

ISTANBUL – Hürriyet Daily News
Turkish company buys Croatian Adriaoil asset
http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-company-buys-croatian-adriaoil-asset.aspx?pageID=238&nID=28471&NewsCatID=345

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Anonimno, 23.08.2012. u 23:22
@ Hasenfefer "Zbog toga Vas molim pod hitno osigurajte jeftin plin za naše gospodarstvo.
To će te postići izgradnjom još tri podzemna skladišta plina. Problem je INE što nema gdje skladištiti izvađeni plin pa ga spaljuje na bakljama (plina u Panonskom moru ima više nego nafte).

Predlažem sljedeće lokacije: Slavonija, kod Plomina, na Krku kod DINE.

Također pod hitno trebate povezati ININE bušotine u Sjevernom Jadranu s maticom zemljom. Time će Hrvatska dobiti i drugi pravac dobave plina iz Italije, odnosno afričkih zemalja"

Anonimno, 23.08.2012. u 23:22

@richter "Je li autor svijestan da je Krk kraški, dakle porozan, teren? K tome je i trusno područje. Podzemno skladište nastaje tako da se plin ponovno utisne u prethodno iscrpljenu bušotinu, a ne tako da se Muji da lopata da iskopa rupu. Istom autoru za informaciju i to da su bušotine u sjevernom Jadranu povezane preko Pule i Karlovca sa ostatkom plinskog distribucijskog sustava. Ovo može provjeriti na http://www.plinacro.hr.
Takvih je ovdje 99% postova, neprovjerenih, iz domene znanstvene fantastike, ili čak perpetuum mobile tehnologije o čemu i sama znanstvena fantastika izbjegava pisati.

Toliko!
Gospodo samo nastavite i dalje kupovati dionice tvrtke koja je rentabilna samo u onoj mjeri u kojoj uspijeva izbjegavati plaćanje obveza prema dobavljačima."[/quote]

Bingo! O tome Vam ja stalno govorim, provjerite informaciju na internetu, pa bar sada sve imate na internetu. Ali kada dođete do informacije trebate uključiti mozak (male sive stanice) i pravilno je upotrijebiti. Baš se veselim napokon stručnoj raspravi.

Kolega Richter je jednim postom uspio dokazati sav idiotizam građenja LNG terminala na Krku. Da pojasnim. Ako je neko jučer gledao HTV dnevnik, vidio je da se trasa Južnog toka račva na dva dijela, jedan bi išao na jug Italije, a drugi preko Srbije i Hrvatske. Italija je povezana plinovodom i s Afrikom pa i tu postoji dobavni pravac. Treći dobavni pravac je onaj poznati Rusija, Ukrajina, Mađarska.

Autoru je poznato da su plinske bušotine na Sjevernom Jadranu povezani s Pulom, ali nije siguran da li gospodin Richter zna zbog čega je do prošle godine plin išao preko Italije i Slovenije. Jednostavno nije bio gotov plinovod koji povezuje Pulu s Karlovcem, i koliko se sjećam bilo je rečeno da radovi kasne zbog nedostatka novaca (bilo je jeftinije plaćati Talijanima i Slovencima upotrebu njihovog plinovoda). Moram priznati da nisam provjeravao, ali hvala bogu da su sada spojeni na naš distribucijski sustav u cijelosti (to i nije bilo od neke važnosti za moj post).

I sada što sam ja to krivo napisao? Znači INA je našla plin, INA je dopeljala jeftini plin do Hrvatske. A sada glavno pitanje za Vas stručnjaka, osim skladišta Okoli, gdje to točno INA skladišti jeftini plin? Ni ne mora biti ININ plin, INA ga po ljetu može jeftino nabaviti da imamo dovoljne strateške rezerve za industriju po zimi kada je potrošnja plina veća, a samim time i njegova cijena.
Znači kroz Hrvatsku može prolaziti i 50 pravaca, industrija će i dalje imati problem skupog plina.

Što se tiče Muje, to i je glavni problem Hrvatske. U Hrvatskoj jedino Mujo može dobiti posao i raditi. Problem je što Mujo ne zna ni sebi pomoći, a još manje može izvući Hrvatsku iz recesije.

Što se tiče perpetuum mobile tehnologije napišite na googlu plin iz škriljevaca, odmah će Vam se otvoriti link za http://www.entereurope pa vidite što Europska Unija, odnosno Amerikanci misle o Vašoj znanstvenoj fantastici. Inženjer koji ne prati nove tehnologije i trendove u svijetu brzo je za otpad.

Što se tiče podzemnog skladišta mislio sam na Slavoniju, ali ako na Krku postoji problem trusnog područja i poroznog terena (za to nisam znao) onda DINU treba pod hitno zatvoriti. Ne daj bože da dođe do potresa i da sve te kemikalije iscure, možemo se pozdraviti s turistima zauvijek.
Veselim se Vašem stručnom odgovoru na postavljena pitanja (a neka ste i sami otvorili).

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]



Jutros je bilo spomena i razmjene misljenja o promjenama medju prvih 10…pa evo svjezih podataka….tko su i koliko ima ovih pod brojem 10.?..jesu li to oni koje sam ja nazivao spekulantima i dionice im sluze samo za dnevnu trgovinu ili pak skriveni veci kupac…to nam ovaj podatak ne otkriva previse.

špekulanti,a tko drugi…da je pravi kupac u igri ne bi se skrivao iza smiješne količine od 5000 komada…sad bar znamo tko je napumpao cijenu sa 12 na 22 kn [bye]
[/quote]

A zašto ne bi bili insideri. [proud]

Čuj sad ovo:


Događa se preuzimanje Adriaoil SpA, isplata Diokijevih potraživanja prema istoj kompaniji i pokretanje proizvodnje pogona LDPE – a nakon toga restrukturiranje!

http://www.caliskan.com/
http://www.americanfuelscoalition.com/2011/09/08/dcl-profitable/

Odgovor na pitanje kakve veze ima ćumur i kemijska industrija!


Da, Hrvatska vrvi rudnicima ugljena. Ne možeš ni njivu okopati, a da ti vile ne zapnu u površinski sloj ugljena.
Proces sinteze ugljikovodika iz ugljena pronašli su Fischer i Tropsch u Njemačkoj dvadesetih godina prošlog stoljeća. Svoje zlatne godine proces je doživio u Hitlerovoj Njemačkoj kad se zbog rata i nedostatka nafte nije pitalo za cijenu. Nakon rata zbog višestruko jeftinije nafte proces pada u zaborav. Ponovno oživljava u Južnoafričkoj republici, kad je zbog rasističkog režima bila izvrgnuta međunarodnim sankcijama i bila prisiljena zamijeniti uvoznu naftu sintetskom iz ugljena, kojim je ova zemlja više nego bogata. Zato kinezi i surađaju s južnoafričkim Sasol-om.
No, vratimo se u Hrvatsku koja nema ugljena. Da ne mislite, Vi veliki gospodarski stratezi, možda i ugljen iz cijelog svijeta dovoziti na preradu na Krk, kao što bi dovozili naftu i plin. Čudi me da taj Krk već nije potonuo u more koliku ste industriju nahitali na njega.
Ali osim ugljena Hrvatska nema ni znanje, ni tehnologiju za izgradnju Fischer-Tropschovog postrojenja. Jednostavno zato jer to nikad nikom u Hrvatskoj nije trebalo, niti se je tko u Hrvatskoj s time bavio. Neću razmišljati o kakvom hrvatskom iseljeniku u Južnoj Africi. Njegovo je znanje ionako ostalo tamo. Problemom uplinjavanja ugljena se bavio i pokojni prof Bošnjaković, ali i to je originalno publicirano u Njemačkoj, a ne u Hrvatskoj.

Ma ajde sad je još i trusno područje.. Onda nebi trebao niko ništa ni gradit… Treba znači zatvorit i diok i dinu i rafineriju i žitnjak … Samo da podsjetim i zagreb je na trusnom području a milonski je grad, kako da na to nitko nije mislio a da ne spominjem japan kojeg svaki dan tresu potresi a ima 50 nuklearki…

idući tjedan će bit bolje...

cijena zabetonirana čini mi se,današnji kupci puno riskiraju ,jer nisu prepoznali dno,
ako ćemo po TA tko visoko se penje bez alpinističke opreme nisko pada ,mislim da je ovo mont everest od cijene ,sad neko će se prikačiti jelte,a netko će dobiti krila(prodajom)

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Anonimno, 24.08.2012. u 07:57
@ ivedome "Ma ajde sad je još i trusno područje.. Onda nebi trebao niko ništa ni gradit… Treba znači zatvorit i diok i dinu i rafineriju i žitnjak … Samo da podsjetim i zagreb je na trusnom području a milonski je grad, kako da na to nitko nije mislio a da ne spominjem japan kojeg svaki dan tresu potresi a ima 50 nuklearki…"

Apsolutno se slažem s Vama gosp. ivedome. Zagreb ima nažalost puno veću šansu da ga pogodi razoran potres od Krka. Poznajući projektante svih tih postrojenja (kemijske inženjere), neki od njih su mi i predavali na fakultetu, mogu Vas umiriti i samo reći da su se već onda uzimali u obzir najviši sigurnosni i ekološki standardi. Inače, sve naše rafinerije projektirali su naši ljudi a prema savjetima i licenci američkih firmi.

Moj post je Više bio uperen protiv ovih kvazi stručnjaka na ovom forumu (kojih nažalost ima očito i u vladinom timu) koji svojim neutemeljenim pisanjem samo rade štetu hrvatskoj državi, a u ovom slučaju i DIOKI-u.

Pozdrav dečkima iz Zagreba. O plaćama više neću da ne ureknem.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

New Report

Close