DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Potvrđeno i na Dnevnim novostima Hrvatskog radija

vid'la žaba...

Zanimljiv je demanti vlade na Index-ovu kronologiju događaja u Diokiju i kako ih smeta istina i koliko licemjerja u njemu ima.Ova vlada istina nije kriva za propast Diokija ali njen ministar Linić snosi ogromnu odgovornost zbog talačke krize u kojoj se nalaze radnici jer svoim obećanjima i tobožnjim ulagačima produžava agoniju i kupuje vrijeme za svog prijatelja Ježića.Kada je ministar financija uzurpirao tuđi resor (ministarstva gospodarstva)zašto nije poslao nekog da ispita tokove novca u Diokiju i otkrijo pravi uzrok problema u Diokiju. Zanimljivo je da Dina mora ostati raditi i da ona ima uvjete zato a nitko i ne spominje da je upravo ta Dina Diokiju dužna oko 10 000 000 eura isto kao i Adrijaoil.Neka Dina i Adrijaoil vrate svoj dug Diokiju što je negdje oko 20 000 000 eura pa će Dioki sa tim novcem moći rješiti probleme svoih zaposlenika a oni neka idu kud god hoće široko im polje.


A ako turci nekim slučajem ne potpišu, hoće Zdravko Rumenović vratiti izgubljene novce svima koji su na osnovu njegovih izjava kupovali dionice?
Najjači mi je ovaj dioničar (valjda) što je napisao da stečaj nekad i nije loša stvar hahaha.. genijalno.

Držim vam palčeve da turci potpišu, ali… onom Liniću ne vjerujem ni slova.

Hoće i onih 300.000 kvadrata za izgradnju LNG terminala preći turcima u vlasništvo?

Naletio sam i na ovo, neznam jel to važeći prijedlog odluke. [smiley]

Imate odmah pored i ponudu UECa iz srpnja.


Ako je usuglašeno sve s turskim odvjetnicima, ako se danas popodne šalje potpisamo od strane ministarstva financija, onda mislim da je gotovo

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Prodaja tvrtke Adriaoil je prvi korak u restrukturiranju Diokija, a proces restrukturiranja cijele grupe trebao bi završiti 30. studenog. Daljnjim pregovaranjem turski investitor mogao bi postati vlasnik cijele grupe Dioki’, rekao nam je Zdravko Rumenović

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/210283/Ipak-happyend-za-Dioki-zbog-Bajrama-sutra-potpis.html

Jeli to to ?

http://teletekst.hrt.hr/?str=117-01
…kako smo ono rekli, dok ne objavi teletext nije istina… evo i njihove objave

vid'la žaba...

Kao što sam jučer napisao Turke odnosno Ježića zanima Adrijaoil zbog 81,5% vlasnitva nad zemljištem za LNG terminal .

http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/80114/ttl/Turci-potpisali-predugovor-s-Dinom-i-Diokijem/Default.aspx

Po ovome se DINA spašava, DIOKI ide u stečaj?!?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Kao što sam jučer napisao Turke odnosno Ježića zanima Adrijaoil zbog 81,5% vlasnitva nad zemljištem za LNG terminal .

Ako je to cijena za citiram kolegu: Daljnjim pregovaranjem turski investitor mogao bi postati vlasnik cijele grupe Dioki’, rekao nam je Zdravko Rumenović
To je sasvim u redu, neka dobiju to zemljište, bolje i to nego imati livadu, hrpu beskorisnog metala i preko 1000 novih radnika na zavodu za zapošljavanje

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

koliko se vidi po zadnim info, DIOKI ide u stečaj….nema mu spasa [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Davno su ovu dionicu trebali blokirat kad se prvi put sluzbeno spomenuo stečaj.
Ovo je gore od kladionice, jer se sve odluke donose iza kulisa, i što je još gore, izvan radnog vremena burze.

Radnici će dobiti plaće, no još se ne zna hoće li Turci kupiti Dinu

– Što će biti s Dinom i radnicima i hoće li je turski investitor uopće kupiti zasad se ne zna. Dogovoreno je samo da će se vlasničko restrukturiranje provesti najkasnije do 30. studenoga – rekao nam je Zdravko Rumenović. Inače, tvrtka kći Adriaoil, koju Turci kupuju, zapošljava tek petnaestak radnika, a sjedište joj je u Milanu.
http://www.poslovni.hr/vijesti/radnici-ce-dobiti-place-no-jos-se-ne-zna-hoce-li-turci-kupiti-dinu-213393.aspx

Za danas bi sto se tice nekih vijesti i nformacija to bilo to…ugovor i detalji su usaglaseni…potpisani od ministarstva financija (ipak su i oni stranka u postupku) i uprave Dioki-a…a sutra je dan "D" da se isti potpisu od strane Caliskana i aktivira garancija vlade za isplatu placa…nakon toga ce uprava dostavit objavu na zse o detaljima ugovora.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close