DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@sava

Možda je dobro još jedan put pročitati:

20. kolovoz 2012.| Marija Brnić

Danas odluka o Diokiju, Turci zahtjevima razočarali Linića[/u]

Turski investitori novim zahtjevima od Vlade zapravo traži da sama restrukturira tvrtku, a on bi ju preuzeo tek nakon toga

"…Službenih informacija od trenutnog predsjednika uprave Diokija Lea Dolezila nema, kao ni iz Ministarstva financija. Međutim, neslužbeno Poslovni dnevnik doznaje kako turski partner u pokretanju proizvodnje u dijelu Diokija, točnije pogona Dina Petrokemije u Omišlju, nije, kao što se očekivalo, prihvatio prijedlog predugovora, kojega je prošlog tjedna odobrio Nadzorni odbor Diokija. Prema dostupnim informacijama, Caliskan je u predugovor unio niz izmjena i svojih prijedloga, a o čemu se sve radi i hoće li oni biti prihvatljivi za hrvatsku stranu, vidjet će se po Linićevoj reakciji. No, zna li se da je već i njegov nenadani istup potkraj prošlog tjedna i najava mogućeg pokretanja stečaja u toj petrokemijskoj industriji bio zapravo pritisak na partnera iz Turske, sve upućuje da stečaj …"

http://www.vlada.hr/hr/co…30/3246228/file/44.-8.pdf

Vlada je PRIHVATILA restrukturiranje po modelu Caliskana – to ti lijepo piše u Odluci Vlade no Prilog u kojem se vidi što restrukturiranje znači nije nam dostupan.
Sumnjam da je Caliskan odstupio od onoga što je ponudio – vjerojatno se radi o različitom tumačenju što je uobičajeno i normalno da se rasćisti!

OBJAVA: 20.08.2012 / 10:00
PRIKAZA: 104

Danas će napokon biti poznata sudbina Dine
Sindikat: Čuli smo da su Turci u petak potpisali predugovor
Ne dobije li Vlada informaciju da je stavljen potpis na ugovor, Porezna će uprava danas predati zahtjev za stečaj

http://www.vecernji.hr/biznis/sindikat-culi-smo-da-su-turci-petak-potpisali-predugovor-clanak-443408


Sindikat: Čuli smo da su Turci u petak potpisali predugovor

A gdje su to čuli, na placu?



Sindikat: Čuli smo da su Turci u petak potpisali predugovor

A gdje su to čuli, na placu?
[/quote]

Možda su Sindikati time poručili da su prihvatili restrukturiranje u dijelu koji se odnosi na radnu snagu?
Možda im nije bio prihvatljiv do neki dana ali se to promjenilo?



Sindikat: Čuli smo da su Turci u petak potpisali predugovor

A gdje su to čuli, na placu?
[/quote]

Svašta smo čuli te pročitali u svezi Diokija te Dine… evo "samo ponešto" u svezi istog u zadnjih preko 2 mjeseca… naravno bez svega onog prethodnog…
http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/(keywords)/Dina%20Petrokemija

@sava
Sindikat: Čuli smo da su Turci u petak potpisali predugovor


@lebowski
A gdje su to čuli, na placu?

Pošto su svi na godišnjem prije bi rekao da su čuli na nekoj plaži.

Možda na Hvaru? [huh]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]



Sindikat: Čuli smo da su Turci u petak potpisali predugovor

A gdje su to čuli, na placu?
[/quote]

Vjerojatnije je da su poručili da Sindikati prihvaćaju restrukturiranje Grupe!
Sindikati su aktivni sudionici u pregovorima u dijelu koji se odnosi na redukciju radne snage!!!!

Ovo je sve skupa već odavno postalo smješno!! ja ne znam jel ovako nešto moguće igdje drugdje nego u hrvatskoj! pa svako piše kako mu se digne, jedan dan čitamo potpisali drugi nisu potpisali treći stečaj , četvrti nema stečaja, pa dali se tako nešto bez neke potvrde nekog papira može stavljati u novine ili na portale?? U hrvatskoj je izgleda sve moguće,a agencije koje to reguliraju su očito na godišnjem odmoru!!
pa dionica na osnovu neistina i rekla kazala informacija raste i pada iz dana u dan po 20-30%…………………………………………………………………………………………………………………….

idući tjedan će bit bolje...

@sava
20.08.12. 10:20

U najboljem slučaju
Ostaje samo 300 radnika?
Stečaj je u uvjetima koje traži turski partner za Dinu posve logičan korak, kaže sugovornik blizak Ministarstvu financija.Caliskan zapravo želi doći “na gotovo”, no u tom slučaju puno bolje ponude za Dioki injegove tvrtke moglo bi se dobiti otvaranjem stečaja, kroz koji je lakše ući u društvo, zbog bolje zaštite od rizika. Osim toga, ni opcija dogovorena s Calikanom neće očuvati postojeću zaposlenost,točnije sačuvat će tek 300 od 800 radnih mjesta.
http://www.poslovni.hr/vijesti/turci-zahtjevima-razocarali-linica-sto-ce-biti-s-diokijem-213188.aspx

ovaj puta DIOKI bi mogao malo jače zaroniti ispod 10 kn….na prodaji je preko 43.000 dionica što nije viđeno dugo vremena

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.


Ovo je sve skupa već odavno postalo smješno!! ja ne znam jel ovako nešto moguće igdje drugdje nego u hrvatskoj! pa svako piše kako mu se digne, jedan dan čitamo potpisali drugi nisu potpisali treći stečaj , četvrti nema stečaja, pa dali se tako nešto bez neke potvrde nekog papira može stavljati u novine ili na portale?? U hrvatskoj je izgleda sve moguće,a agencije koje to reguliraju su očito na godišnjem odmoru!!
pa dionica na osnovu neistina i rekla kazala informacija raste i pada iz dana u dan po 20-30%…………………………………………………………………………………………………………………….

Vidis da moze dokle god nam lakrdijasi poput Linica i Cacica vode drzavu .

Kakve veze imaju Čačić i Linić s Diokijem, nije država vlasnik niti ima manjinski udio. Zna se dobro tko je vlasnik i tko je upropastio firmu. To nije država. Nije ovo komunizam i SFRJ da je država u svakom poduzeću i da je državni komesar kriv za sve. Ne pišite gluposti. U Americi i EU bi odavno ovdje bio Chapter11….O zatvoru za neke aktere da ne pričamo.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ovo je sve skupa već odavno postalo smješno!! ja ne znam jel ovako nešto moguće igdje drugdje nego u hrvatskoj! pa svako piše kako mu se digne, jedan dan čitamo potpisali drugi nisu potpisali treći stečaj , četvrti nema stečaja, pa dali se tako nešto bez neke potvrde nekog papira može stavljati u novine ili na portale?? U hrvatskoj je izgleda sve moguće,a agencije koje to reguliraju su očito na godišnjem odmoru!!
pa dionica na osnovu neistina i rekla kazala informacija raste i pada iz dana u dan po 20-30%…………………………………………………………………………………………………………………….

Ma kakve agencije, tko, Hanfa? Davno su one nešto regulirale, sad Linić regulira, a stečaj je njemu ko dobro jutro i boli ga briga za dioničare. Lenac, Transadria..
Tko misli da se on nešto puno trudi da to spasi – vara se, to je samo predstava da ako ima još koji podoban da izađe, a plan je već davno donešen.

New Report

Close