DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram se opet javiti.Mi smo privatna firma e tako je i OPEL privatna firma u Njemačkoj propadao prije 2 godine ali je Angela Merkel uplatila ne 5 mil eura nego laganih 500 mil eura da spasi posrnuli OPEL radi općeg interesa države i radnih mjesta.Od Njemačkih državnih para od poreznih obaveznika nikakva halabuka se oko toga nije dignula jer je to Europa i nitko u Njemačkoj nije radi toga rekao niti A.Dioki je stvarno 3 izvoznik u Hrvatskoj ima najbolji kadar kompletan što se tiče stručne spreme ne može nas nitko zamijeniti.Kada smo magarci neka nas jeb….ode 950 radnih mjesta ako nas još toliko ima u PM.Nemam više za kruh,ići ću na robiju ali ako me nije sjebalo hiljade Srpskih granata neće me sjeb…ni par ovih sindikalista a naša vlada pogotovo.

Tako je dečki,rješenje je tu i Dioki se spašava,kao što smo i prije tvrdili…samo što neki ne vide daleko tj dalje od sutra…ali dobro to otom potom!

Od sutra smo na višim razinama!I čekamo potrdu infa da su Turski odvjetnici….

cash je cash,a sve ostalo je sex!

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Dinasi-danas-na-Krckom-mostu-sutra-bi-mogli-napustiti-i-pogone

Vlada bi trebala do kraja godine provesti financijsko restrukturiranje…..Pa što su radili do sada? Nek se odreknu svojih plaća u korist Dininih i Diokijevih radnika.Ne mogu se strpit za doprinose do 12. mjeseca? A mi možemo živjet bez i jedne jedine lipe 7, 8 mjeseci? Možda bi danas bilo više novaca u proračunu da smo imali za platit režije. Nismo mi ukrali novac za doprinose i plaće! Nismo mi prevarili dobavljače! Koliko je novaca prebačeno na Dinamarin prije nego što je izdvojen? Sad kad se izdvoji Dina i Adriaoil, od kud mislite dobiti plaće i OTPREMNINE?! Ostali su samo dugovi na Diokiju.


http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Dinasi-danas-na-Krckom-mostu-sutra-bi-mogli-napustiti-i-pogone

ma kakvo napuštanje pogona, već ste 10x time prijetili i nitko vas više ne shvaća ozbiljno, zato vas sllnić, čačoja i ježoje natežu kako žele….dosta da vam obećaju da će idući tjedan (opet) razmotriti vaš problemčić i vi ste svi sretni

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Savjet Vladi: ako je samo problem isplata plaća (makar ja mislim da nije) neka se plaća isplati radnicima preko FINE na ruke, a doprinose FINA može isplatiti direktno.
Znam da nije možda baš po zakonu ali ljudi su gladni, a mislim da u Hrvatskoj niko ne bi smio biti gladan, naročito oni koji žive pošteno od svoga rada.

Pozdrav!

Sada Dolezil može potpisati Ugovor s Turcima o prodaji udjela u Adriaoilu SPA – lova Diokiju po dvije osnove Ugovora:
1. Prodaja udjela u Adriaoil SPA
2. Naplata potraživanja od Adriaoil SPA – POTRAŽIVANJA Diokija unutar Grupe su 173 milijuna kuna a obveze oko 59 milijuna kuna!

Dina i sve ostalo ide nakon ovoga prvog!

Zna li tko u što je ulagao Dioki – čije dionice – ima ulaganje u vrijedonosne papire od 135 tisuća kuna i dividendu od 1.172.000 kuna?
Kakva je to imovina koja nosi takav prinos?

Dioki i sada ima neki novac na računu i blagajni – nekih 160 tisuća kuna za razliku od prethodnog kvartala kada je bilo nula kuna!
No sve treba ići zakonitim putevima glede radnika!


Vlada bi trebala do kraja godine provesti financijsko restrukturiranje…..Pa što su radili do sada? Nek se odreknu svojih plaća u korist Dininih i Diokijevih radnika.Ne mogu se strpit za doprinose do 12. mjeseca? A mi možemo živjet bez i jedne jedine lipe 7, 8 mjeseci? Možda bi danas bilo više novaca u proračunu da smo imali za platit režije. Nismo mi ukrali novac za doprinose i plaće! Nismo mi prevarili dobavljače! Koliko je novaca prebačeno na Dinamarin prije nego što je izdvojen? Sad kad se izdvoji Dina i Adriaoil, od kud mislite dobiti plaće i OTPREMNINE?! Ostali su samo dugovi na Diokiju.

znači, DIOKI ostaje ili je već ostao bez: Dinamarina, Adriaoila, DINE, zemljišta za LNG….
pa što će uopće ostati u ovoj firmi (osim velikih dugova) koja kotira na ZSE i čijim se dionicama trguje po čak 20 kn!?!?

tekst je predmet diskusije bez nagovora na kupnju ili prodaju

Po podacima i komentarima radnika taj dio i ovako nije nosio zaradu vec uglavnom gubitke…njihovom prodajom sam Dioki ne gubi nista na vrijednosti a pokrit ce se nastale obaveze. Kako rece jedan od kolega " tvornica novca " je Zitnjak i o njemu ovisi koliko ce se vrednovat i sama cijena dionice…dali je trenuto 20 ili koliko god je nebitno…

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Po podacima i komentarima radnika taj dio i ovako nije nosio zaradu vec uglavnom gubitke…njihovom prodajom sam Dioki ne gubi nista na vrijednosti a pokrit ce se nastale obaveze. Kako rece jedan od kolega " tvornica novca " je Zitnjak i o njemu ovisi koliko ce se vrednovat i sama cijena dionice…dali je trenuto 20 ili koliko god je nebitno…

Pozdrav

ja sam na više mjesta pročitao izjave državnih dužnosnika da Žitnjak ide u stečaj i da mu nema spasa…..

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



Vlada bi trebala do kraja godine provesti financijsko restrukturiranje…..Pa što su radili do sada? Nek se odreknu svojih plaća u korist Dininih i Diokijevih radnika.Ne mogu se strpit za doprinose do 12. mjeseca? A mi možemo živjet bez i jedne jedine lipe 7, 8 mjeseci? Možda bi danas bilo više novaca u proračunu da smo imali za platit režije. Nismo mi ukrali novac za doprinose i plaće! Nismo mi prevarili dobavljače! Koliko je novaca prebačeno na Dinamarin prije nego što je izdvojen? Sad kad se izdvoji Dina i Adriaoil, od kud mislite dobiti plaće i OTPREMNINE?! Ostali su samo dugovi na Diokiju.

znači, DIOKI ostaje ili je već ostao bez: Dinamarina, Adriaoila, DINE, zemljišta za LNG….
pa što će uopće ostati u ovoj firmi (osim velikih dugova) koja kotira na ZSE i čijim se dionicama trguje po čak 20 kn!?!?
[/quote]

BV Diokija je trenutno Ukupno kapital i rezerve (AOP 001 do 009) – 595.903.203 kuna!
Kada ostane bez Adriaoila za 5 milijuna eura i LNG zemljišta za cca 30 milijuna eura BV Diokija bi trebala na cca 750 milijuna kuna!
Kada i ako ostane bez Dine sve bi se moglo poduplati!

Dina se – ako se bude prodavala – prodaje a ne poklanja!
A da su dobri trgovci poazuje prodaja zemljišta HŽ Cargou i procjenjena vrijednost LNG zemljišta!

Kao što rekoh,čekaju se Turci da danas poptišu ugovor ili najkasnije sutra……… [thumbsup] [thumbsup] [cool] [cool]

cash je cash,a sve ostalo je sex!




Vlada bi trebala do kraja godine provesti financijsko restrukturiranje…..Pa što su radili do sada? Nek se odreknu svojih plaća u korist Dininih i Diokijevih radnika.Ne mogu se strpit za doprinose do 12. mjeseca? A mi možemo živjet bez i jedne jedine lipe 7, 8 mjeseci? Možda bi danas bilo više novaca u proračunu da smo imali za platit režije. Nismo mi ukrali novac za doprinose i plaće! Nismo mi prevarili dobavljače! Koliko je novaca prebačeno na Dinamarin prije nego što je izdvojen? Sad kad se izdvoji Dina i Adriaoil, od kud mislite dobiti plaće i OTPREMNINE?! Ostali su samo dugovi na Diokiju.

znači, DIOKI ostaje ili je već ostao bez: Dinamarina, Adriaoila, DINE, zemljišta za LNG….
pa što će uopće ostati u ovoj firmi (osim velikih dugova) koja kotira na ZSE i čijim se dionicama trguje po čak 20 kn!?!?
[/quote]

BV Diokija je trenutno Ukupno kapital i rezerve (AOP 001 do 009) – 595.903.203 kuna!
Kada ostane bez Adriaoila za 5 milijuna eura i LNG zemljišta za cca 30 milijuna eura BV Diokija bi trebala na cca 750 milijuna kuna!
Kada i ako ostane bez Dine sve bi se moglo poduplati!

Dina se – ako se bude prodavala – prodaje a ne poklanja!
A da su dobri trgovci poazuje prodaja zemljišta HŽ Cargou i procjenjena vrijednost LNG zemljišta!
[/quote]

Tako je kolega!!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

New Report

Close