DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.vecernji.hr/biznis/turci-ne-mogu-uplatiti-novac-place-jer-je-diokijev-racun-blokiran-clanak-441711

Upravo kako kaze kolega dinakrk,navlakusa samo da prodje sezona pa vi strajkajte.Nismo imali sta stavit za Bozić na stol,nismo imali za Uskrs sta stavit na stol,a nemamo niti za velu gospu.Pa do kada cemo tako?Svi djelatnici ili vecina njih kuzi da je ovo opet lazno obecanje ali ne shvacam kako to ne vide oni koji to moraju vidjeti…ili mozda ne zele vidjeti.Moram reci da se Mihaljevic zaista trudi i cjenim njegov trud jer uprava Dine se povikla i on je sada i uprava i predstavnik radnika,ali do kada mi moramo cekati nase zasluzene plače,do kada moramo prekidati akcije za koje je vecina radnika,do kada cemo camiti u postrojenjima bez plača,do kada cemo blokirati most?Blokada mosta na sat vremena potpuno nepotrebno ili blokiraj ili nemoj!Sta ce se desit ako opet nebudu plače,opet ce se prijetiti napustanjem pogona,a to se nece ostvariti kao niti za ovaj petak od toga se odustalo.Nema proizvodnje,nema plači,nema stecaja nema nicega ZASTO,ako se ovo ne zavrsi dobro za obje lokacije treba tuzit sve,od uprave zbog neisplate plača,zbog laganja oko strateskih partnera,zbog ne proglasavanja stecaja,zbog dusevne boli!Plača vjerovatno nece biti volio bi da se varam ili ako budu biti ce najvise 2-3 plače,koje necemo niti vidjeti jer su nam minusi zablokirani,ili ce opet izmisliti nesto samo da se nemoraju isplatiti za izmisljanje je uprava najsposobnija.Mozda cemo docekati i ovaj Bozic na mostu jer s ovakvim nacinom zatvaranja ociju onih koji moraju to vidjeti necemo nikada dobiti svoje place,stecaja se boje jer ce Uskok,dorh,uci u firmu a onda ce se vidjeti tko je i koliko krao,a nakon toga ce i veliki biti mali.Obecanje ludom radovanje ali ljudi su opet ispali ovce a bojim se da to nije niti blizu kraja,ovakvu muku nije prozivljavala niti jedna firma u Hrvatskoj a neznam dali i na kugli zemaljskoj.Sindikati pocmite djelovati prema zeljama vasih clanova a ne prema rijecima i obecanjima Linica i Dolezila,sindikati su tu zbog ljudi a ne ljudi zbog sindikata.Molim za objasnjenje nekog od sindikalista a znam da citaju ovaj forum,sta ce se desit ako nebudu isplačene sve plače do iduceg petka STA?



Žitnjak je "crko",to se da zakljuciti iz svega ovoga,jer se nigdje ne spominje proizvodnja,nego se samo čeka izdvajanje DINE i onda ZG lagano u stečaj,a pogoni u staro željezo,te 450 radnika na ulicu.

Izdvajanje DINE je prvi korak u spasavanju Dioki d.d. i prema nastavku proizvodnje na Zitnjaku. Cilj je restrukturiranje (prodaja nekih dijelova) DIOKI Grupe, radi spasavanje matice.

To ce potrajati mjesecima jos, ali ce se ljudi vratiti na posao.

[/quote]
Slažem se s tobom i to je ono što sam i ja govorio da se odrežu neki djelovi kako bi Grupa opstala, sada je samo cilj izvući što bolju cijenu, da li je to udio vlasništvu ili keš (bolje keš radi kredita) jer greška cijelog sustava je počela sa velikim investicijama u vrijeme krize i tu su se prekapacitirali (sindrom Pevec), na to se nadodala Ina sa povećanom cijenom i neisporukom sirovine i negativna spirala je krenula. Ovo je prilika da se tome stane na kraj i da se kaže "ovo moramo prodati" i nastaviti dalje sa smanjenim opsegom rada. Ja bih čak ostavio i mogućnost da Dioki otkupi kroz 4-5 godina udjele u Dini i Adriaoil-u od Turaka, jer je moguće da su oni ovdje samo posrednici koji će naplatiti svoju proviziju…. Po meni ovo je pozitivan korak prema rješenju jednog kompliciranog problema.

http://www.24sata.hr/news/zagreb-nezadovoljni-radnici-diokija-okupili-se-na-zitnjaku-277680

u medijskoj blokadi i općoj nezainteresiranosti ljudi u hrvatskoj, okupljanja radnika DIOKI-ja su posve marginalizirana

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

http://dnevnik.hr/videoteka/prosvjed-dioki.html

ovo je sramota da ne može biti veća, do kada se misle igrati s sudbinama ljudi?

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Dioki-centrala je u blokadi.
Dina se prodaje Turcima.Po kojoj cijeni?
Prodavač je Dioki.
Na račun Diokija dolazi lova.
Najprije se podmiruju vjerovnici koji su blokirali račun.
Ako što ostane mogu se podijeliti i plaće radnicima.
Ako Dioki ide u stečaj/nakon prodaje Dine i Adriaoila/najprije se podmiruju izlučni vjerovnici.
Zatim dolazi na red država sa svojim poreznim potraživanjima i potraživanjima za doprinose.
Tek tada dolaze na red radnici DIOKija za potraživanje za plaće i možda otpremnine.Obečali su im 43 mil knOd čega.Ako im se daju otpremnine biti će dodatno zakinuti vjerovnici.A onda dolaze na red ostali vjerovnici.
I u zadnjem redu čekaju dioničari koji bi trebali podijeliti ostatak od stečajne mase.
Smatram da će im ostati ništa.Jedina način je da država bude krava muzara i nešto pokloni dioničarima bilo da otkupi zemljište bez diskonta ili da ga preplati.Nadam se da ste svjesni da
ste kao dioničari ovisni o odluci vlade i sve što dobijete više od jedne kune po dionici shvatite kao poklon od države,jer DIOKI je adio…
DINA ostaje,radnici DINE će dobiti plaće jer se nastavljka proizvodnja,ako se to dogodi,a dioničari DIOKIJa od toga nemaju ništa jer će u tom trenutku vlasnici Diokija biti TURCI.

Ipak ne treba zaboraviti da je ovo ipak Hrvatska i da su moguća i druga rješenja.
Volio bih da kao dioničari Diokija puno zaradite,ali situacija je jako loša.

Evo sada ću vam ja napisati scenarij za sutrašnju blokadu mosta.Sakupiti će se nas stotinjak entuziasta u 14.00.Ako se dogovorimo blokirati ćemo most svakih 5 min i onda ćemo propustiti promet.Kada odradimo tih sat vremena a nećemo,Onda će Mihaljević reći napravili smo što smo rekli ali ne bi trebali napustiti postrojenja jer mi je Linić rekao da će ipak biti uplata do sljedećega petka.Moje viđenje je ovakvo mi moramo blokirati most ne na sat vremena nego na više sati.I kada hodaš po pješačkome prelazu to nije kršenje zakona.Policija ti ništa nesmije dok hodaš po pješačkome prijelazu.Ako te takne to je opasno kršenje zakona.Znači policije se ne treba plašiti što se toga tiče.Pa dok se prometni čep ne napravi do Pasjaka i do Senja i do Delnica ništa od ovih sindikalnih mjera .A vjerujte meni za 2 sata šetanja po pješačkome prelazu na mostu to će se i dogoditi.To je Evropska sindikalna akcija,a ne od Mihaljevića,Pavelića,Rumenovića i od onih koji ih plaćaju da rade budale od nas.Pozdrav vidimo se sutra na mostu.Vjerovatno bi vlada volila da se svi bacimo sa mosta i da nas ŠIME STRIKOMAN slika za antologijsku snimku.Pozdrav kolegama na obadvije lokacije.


Nažalost, sudbina diokija odavno je zacrtana u glavama "privatizacijske mafije", naravno s neslavnim završetkom za zaposlenike i dioničare. Evidentan je pokušaj izdvajanja zdravog dijela, očišćenog od hipoteka (dina), a preostale financijske terete svaliti na zagrebačku lokaciju te je likvidirati. Eksponent višegodišnje destruktivne,da ne velim pljačkaške poslovne politike, Leo Dolezil i dalje opstaje na čelu tvrtke i nastoji uvjeravati jadne i prevarene ljude u nemoguće (isplata svih plaća i otpremnina). Ovo drugo je iluzija, a možda i prvo. To sve treba jednostavno najuriti.

Ako je bilo propusta kako veliš tome je sada kraj – Turci će se pobrinuti da se svugdje uvede red, rad i disciplina!
Od vrha do dna!
A Zagreb više ni Čačić ne spominje kao bolnu točku – radnici su tu – postrojenja su tu i kada dođe vrijeme sve će se pokrenuti!
Lova je pripremljena – sporazumi se potpisuju i sve ide svojim tijekom – sviđalo se to nekome ili ne!
Naravno da je Dioki bio bezobrazan poput HRT-a ili niza privatnih i javnih društava ostao bi dužan državi 400-500 milijuna kuna kako je to obićčaj u HR – bio bi na stupu srama no poslovao bi ODLIČNO i solio pamet onim ostalima!
Dioki d.d. – Odgovor na upit Zagrebačke burze

3.8.2012 14:02:06

Odluka Vlade Republike Hrvatske koju je donijela na sjednici održanoj dana 02. kolovoza 2012. godine
Vezani dokumenti:
Dioki d.d. – Odgovor na upit Zagrebačke burze
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/1EKItEMCbe7EkbKz2bcS4A==.pdf

13. kolovoz 2012. danas
Održan sastanak s tvrtkom Çalişkan
http://www.vlada.hr/hr/naslovnica/priopcenja_za_javnost/2012/kolovoz/odrzan_sastanak_s_tvrtkom_caliskan

NO Diokija dao suglasnost na predugovor; plaće do kraja idućeg tjedna

14.8.2012 14:37:00 | Autor/Izvor http://www.seebiz.eu
http://www.limun.hr/main.aspx?id=842037

@OPURTUNIST "Nažalost, sudbina diokija odavno je zacrtana u glavama" privatizacijske mafije", naravno s neslavnim završetkom za zaposlenike i dioničare. Evidentan je pokušaj izdvajanja zdravog dijela, očišćenog od hipoteka (dina), a preostale financijske terete svaliti na zagrebačku lokaciju te je likvidirati. Eksponent višegodišnje destruktivne,da ne velim pljačkaške poslovne politike, Leo Dolezil i dalje opstaje na čelu tvrtke i nastoji uvjeravati jadne i prevarene ljude u nemoguće (isplata svih plaća i otpremnina). Ovo drugo je iluzija, a možda i prvo. To sve treba jednostavno najuriti."

Kolega Oportunist apsolutno se slažem s Vama. Još bih dodao da plan osim u glavama " privatizacijske mafije" bio i u potezima jedne "poštene" austrijske banke. Ali problem kod planova je često taj što se i najbolji plan izjalovi.

Gosp. Linić je iskusan političar i gospodarstvenik i zna da bi zatvaranje pogona DIOKI-a u Zagrebu bilo političko samoubojstvo za ovu Vladu (a to bi bilo šteta jer se ipak nešto pokušava pokrenuti).
Zagrepčani im mogu oprostiti i nesnalaženje, i gubljenje vremena na kadroviranje ali gubitak 450 mjesta radnika DIOKI-a neće. Što se mene tiče onda se i ne moraju vraćati s godišnjeg.
S obzirom na njihov predizborni slogan da su drugačiji i pošteni naprosto nemaju alternativu.

Gledajuči s inženjerskog kuta smatram da nema ekonomske logike da postrojenja budu na dvije lokacije. Postrojenje na Krku vjerojatno se je gradilo jer se smatralo da će tamo biti LNG terminal.
Pošto LNG nema , a i neće ga biti jer je za Hrvatsku neisplativ i nepotreban, smatram da pogon u Zagrebu ima puno više šanse da opstane od onoga na Krku. Stvarno mi nije jasno koji je idiot planirao petrokemijsku industriju na tako lijepom mjestu.

Drugim riječima prednost Zagreba je cijev kroz koju će INA pustiti plin i pogon ponovo donosi profit.
Mislim da nije loša ideja da se gubitaš DINA proda, ali prije toga kupac DINE i Adriaoila mora vratiti kredite DIOKI-u što će dosta popraviti krvnu sliku DIOKI-a.

Savjet Vladi: ako je samo problem isplata plaća (makar ja mislim da nije) neka se plaća isplati radnicima preko FINE na ruke, a doprinose FINA može isplatiti direktno.
Znam da nije možda baš po zakonu ali ljudi su gladni, a mislim da u Hrvatskoj niko ne bi smio biti gladan, naročito oni koji žive pošteno od svoga rada.

Pozdrav!

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Jos jedna stvar koja je pozitivna u smanivanju DIOKI Grupe i spasavanju dioki d.d. je sto smanjivanjem i rjesavanjem velikog dijela duga tvrtka postaje primamljivija vecem broju domacih i stranih investitora.

Vjerujem da ce recimo Cermak biti vise zainteresiran za Dioki kada se rijese stvari sa ostalim (vec pomalo bivsim) clanicama Dioki Grupe.

Mislim da nismo daleko od dana kada ce se pojaviti zainteresirani za preuzimanje Dioki d.d. Cim se rijese stvari sa DINAom evo njih.

@leont
DIOKI će biti primamljiviji Čermaku i sličnima? pa jel ti kužiš da će DINA biti prodana, da će Adriaoil biti prodan, da će zemljište za LNG biti prodano, a sve radi plaćanja ogromnih dugova! Žitnjak po svemu sudeći ide u gašenje pa te pitam, nakon što se rasproda sva vrijedna imovina, što će uopće biti DIOKI nakon toga?!

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

ok..vrijeme ce pokazati…

New Report

Close