DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.poslovni.hr/vijesti/slucaj-dioki-ne-znamo-jeste-li-primijetili-ali-vlada-se-polako-izvlaci-iz-dogovora-s-turcima-212762.aspx

nova pushiona

Koji promaseni clanak. Autorica pojma nema ili je zlonamjerna…

Vlada je svoje obavila ovdje, cak puno vise nego je trebala i dalje ostaje u duboko u cijelom procesu jer:

LeoNT, 14.08.2012. u 16:39
… država se obvezala na aktivno sudjelovanje oko nagodbe vjerovnika bankarskog sektora, državnih poduzeća i Porezne uprave te oko financijskog restrukturiranja Dine.

Dakle, nema govora o onome iz naslova.

Sada je na tvrtkama da dogovore oko ugovora o preuzima nju, a to sa pravne strane nije jednostavna stvar. Ljudi ocekuju da ovi procesi (znaci ne govorim o onome sto se dogadjalo prije nego su Turci usli u igru) idu prebrzo, a to naravno dovodi do razocaranja.


Žitnjak je "crko",to se da zakljuciti iz svega ovoga,jer se nigdje ne spominje proizvodnja,nego se samo čeka izdvajanje DINE i onda ZG lagano u stečaj,a pogoni u staro željezo,te 450 radnika na ulicu.

Izdvajanje DINE je prvi korak u spasavanju Dioki d.d. i prema nastavku proizvodnje na Zitnjaku. Cilj je restrukturiranje (prodaja nekih dijelova) DIOKI Grupe, radi spasavanje matice.

To ce potrajati mjesecima jos, ali ce se ljudi vratiti na posao.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Regija/Radnicima-Dine-i-Diokija-place-stizu-do-kraja-sljedeceg-tjedna

do kad više ova otezanja oko isplata [angry]

Meni nije jasno kako su od 5 milijuna eura došli do isplate SAMO dvije plaće. Mora biti 4 plaće s doprinosima. Ili s obzirom da je to zadnja lova koja će (ako uopće) biti isplaćena pa si je menađent i ostali zaslužni igrači već napikirao najveći dio love sebi a sljakere ko hebe.

Ode Adriaoil, s njim i Dina. Odoše vam i otpremnine s njima. Baš su vas fino nasadili. Samo čekajte 10, 100 i tisuću dana. Očito vam je jako dobro kad možete čekati 10 dana. Pardon, 7 mjeseci i 10 dana.

Opet nas navlače da će plaće idući tjedan.Čekaju da sezona prođe da gosti odu i onda sa nama mogu kako oće.Još desetak dana imamo fore da blokiramo most i napustimo postrojenja.Kada prođe sezona možemo blokirati šta hoćemo koga više briga.Vladu je sramota da stranci ne vide šta se događa a za naše ljude više manje.Ako sada odustamo od prosvjeda onda smo stvarno gotovi.
Obećanje ludom radovanju…
http://www.youtube.com/watch?v=5X2qKjbFgpI

jedva sam uspio u banci da me ne tuže radi kredita jer su obećali plaće do 15og,kaj da im sad kažem kad su mi danas poslali opomenu pred otkaz kredita i naplatu u cijelosti i naravno tužbu,prokleta banda sa onim možda idući tjedan

Lijepo,je vidjet da se vlada stvarno angazirala…kao i što sotji u sluzbenom izvjescu vlade,i nadam se da cemo u cetvrtak s informacijama koje cemo dobiti biti sretni i radnici i dionicari,nevjerujem da ce itko dopustiti da pogoni zjape prazni,pogotovo u jeku turisticke sezone…uglavnom,danasnjim info dokazano je da se radi na spasavanju i da je potpisivanje sporazuma o spasavanju samo pitanje vremena(normalno treba jos neke pojedinosti usuglasiti i to je to..nista ne id epreko noci…)a ako itko oce ocekivat plaće idući tjedan kao što je rečeno,onda ovi iz dine i diokija što pregovaraju BEZ VLADE sa Turcima,šta i kako,(a nevjerujem da se njima vise odugovlaci s obzirom na sve..)onda bi to trebalo biti potpisnao tj verificirano do kraja tjedna.Uglavnom bit ce veselo i pozitivno na DIOKI-ju u četvrtak i petak!! [thumbsup] [thumbsup] [cool]

Sretno svima,riješenje je tu…!!!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

DIOKI je teški bolesnik i očito je da će biti žrtvovan za spas dijelova koji mogu opstati poput DINE jer DIOKI je vdje kao gangrenozno tkivo, odrežeš ga i spasiš ostalo

molim vas da mi odgovorite tko je organizirao današnji prosvjed? ja kao radnik i član dva sindikata nisam imao pojma o tome(moj broj tel. kao i mojih kolega poznat je otprije)
kako to da se po pogonima nije ništa razglasilo?
da li je to prosvjed naših dragih sindikalista koji se slikaju po vijestima i pristaju na prazna obečanja njihovih ortaka.?
zašto na tv nema pravih radnika sa pravim problemima a ne samo jedne te iste njuške koji su dojadili svima.?
sva sreča da ove plaće koje "budemo" dobili krajem idučeg tjednanikome nisu hitne, nitko nema djecu koja kreču u školu, režije im plačaju djeca ili roditelji, a vjerovatno imaju kod kuče zalihe hrane za godinu dana…

Imali netko podatke u svezi poslovanja/FI Adriaoil-a za prvo polugodište 2012?
ako dobro vidim na njihovim stranicama nije dostupno… http://www.adriaoil.eu/sales_programme.html

Nažalost, sudbina diokija odavno je zacrtana u glavama "privatizacijske mafije", naravno s neslavnim završetkom za zaposlenike i dioničare. Evidentan je pokušaj izdvajanja zdravog dijela, očišćenog od hipoteka (dina), a preostale financijske terete svaliti na zagrebačku lokaciju te je likvidirati. Eksponent višegodišnje destruktivne,da ne velim pljačkaške poslovne politike, Leo Dolezil i dalje opstaje na čelu tvrtke i nastoji uvjeravati jadne i prevarene ljude u nemoguće (isplata svih plaća i otpremnina). Ovo drugo je iluzija, a možda i prvo. To sve treba jednostavno najuriti.

New Report

Close