DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



pa mislim da je sve uključeno u cijenu,prodavaju dionice neupučenima po mom sudu
jer kakve će veze imati dioki od dine , još pogotovo ako je odvoje od diokija
koliko sam ja razumio turke zanima dina a ne dioki

tako je! DINA ide turcima, isto i Adriaoil, a zemljište za LNG ide HEP-u…taman da se podmiri dio dugova, a s ostatkom DIOKieve imovine poplaćat će ostatak….možda ostane 1-2 kn po dionici, ali sumnjam, vjerojatno će biti 0 na kraju…a ove Savine nebuloze o enormnim vrijednostima DIOKieve imovine nema smisla niti komentirati jer po tim cijenama je nitko ne bi plaćao niti prije krize, a kamo li sad kad su cijene nekretnina više nego prepolovljene
[/quote]

Mislim da više nema smisla podvaljivati s stečajem i pričom da nema kupaca – realnost je da nema stečaja i ima kupaca čak 2 – UEC i CALISKAN – iako još neko vrijeme se neće znati pravi kupac tj tko stoji iza Caliskana!

Glede cijene zemljišta na Omišlju – ima kupaca i plaćati će ga suhim zlatom obzirom šta nudi novi prostorni plan!
A to da su cijene pale – na Kukuljanovu se bez problema i dalje prodaje za 80 EUR/m2 a lokacija na Luci Sepen i budućem novom terminalu je zasigurno minimalno toliko ili do dva puta više!

Slučaj Dioki: Ne znamo jeste li primijetili, ali Vlada se polako izvlači iz dogovora s Turcima

Ministar financija Slavko Linić oglasio se o slučaju Dioki samo kratkim priopćenjem Vlade, i to navodeći tek da je održan sastanak s predstavnicima turske tvrtke Caliskan.

PXL U priopćenju se kaže kako su na sastanku “razviješeni međusobni odnosi i obveze države koja vodi brigu oko osiguranja 5 milijuna eura za isplatu dvije plaće radnicima Dine i Diokija”. Ta je izjava revoltirala sindikate u Diokiju i Dini, kojima je bilo obećano da će se tim sredstvima isplatiti sve zaostale plaće, odnosno osam plaća za Dinu i pet za Dioki. Radnici Dine najavili su kako će u četvrtak u 14 sati održati skup upozorenja na Krčkom mostu, a dan kasnije razmatrat će i daljnje akcije. Iz Ministarstva financija poručeno je da će se država maksimalno angažirati oko nagodbe vjerovnika za restrukturiranje Dine, a o čijoj će kupoprodaji na odvojenom sastanku bi odnose trebali precizirati predstavnici Diokija, Dine i Caliskana. Tek kada oni postignu dogovor, poručili su iz Ministarstva financija, biti će uplaćen i novac za plaće radnicima. Kada će se održati taj sastanak nije određeno.

Prije dva tjedna kada je Vlada donosila odluku o rješavanju problema blokade Diokija i Dine bilo je rečeno da će se pet milijuna eura upotrijebiti za podmirenje svih neisplaćenih plaća, dok se sada izrijekom navodi da će se tim iznosom pokriti isplata dvije plaće. Neslužbeno se iz Vladinih krugova doznaje da je bilo dogovoreno s turskim partnerom da se za isplaćene plaće Diokijevcima odgađa obvezu namirenja poreza i doprinosa do 1. prosinca, a od čega se očigledno, naknadno odustalo. O jamstvima, za koje Vlada nije tražila suglasnost Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja, kao i novim uvjetima Turaka, jučer ni riječi iz Vlade.
PD

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.poslovni.hr/vijesti/slucaj-dioki-ne-znamo-jeste-li-primijetili-ali-vlada-se-polako-izvlaci-iz-dogovora-s-turcima-212762.aspx

nova pushiona

Vlada se ne izvlači – dapače suprotno od toga ulaže dodatne napore!

Radnici DIOKI-ja sastančili na Žitnjaku, s Upravom sad razgovaraju Omišaljci iz DINA-e
autor: Radio 101
Radnici DIOKI-ja susreli su se s Upravom, a malo iza njih sastančili su radnici iz Omišaljske DINA-e. Dopredsjednik sindikata radnika DINA-e Predrag Mihaljević čuo se i s ministrom financija Slavkom Linićem.

˝On je potvrdio da je Ministarstvo financija napravilo sve što je trebalo, da su sve garancije i jamstva pripremljene za zagrebačku banku, Vlada je smanjila kriterije, nija odustala od uvjeta da investitor preuzme obvezu pokretanja proizvodnje, ali je pokazala razumijevanje ako bude tehničkih problema da se neće o tome praviti problemi…˝, kaže Mihaljević.

Vlada je odradila solidan koncept, ali prekasno. Od najave blokade i napuštanja pogona neće se odustati: ˝Za sada je sigurno da ćemo napustiti pogone, a postat će nesigurno sao ako se ispune uvjeti koje sam tražio, da dobijemo presliku i da se obrate zainteresirane strane koje trebaju doć, u protivnom je stečaj…dakle, isplata plaća prioritet, a onda možemo pričati o svemu drugome…˝

Rok za plaće u DINA-i je četvrtak u podne, a što je s DIOKI-jem, govori njihov sindikalist Srđan Perković: ˝Direktor mi je rekao da je jučer bio na sastanku i koliko god vrijeme prolazi, on ne može ubrzati neke postupke i u biti, do kraja idućeg tjedna je realno očekivati neke novce na računima radnika…˝

Nema nikakve opasnosti čak i ako radnici napuste omišaljsko postrojenje, uvjerava nas načelnik Sektora za civilnu zaštitu i zapovjednik civilne zaštite Robert Mikac:˝Te opasne tvari…one su sada sigurno zbrinute unutar spremnika i sustava za hlađenje. Te opasne tvari nisu u proizvodnom procesu pa da dođe napuštanje radnika iz DINA-e pa da nitko neće nadzirati proizvodni proces.˝

meni nisu jasni ni ljudi na Krku ni na Žitnjaku. Nemate šta stalno prijetiti, ako ne bude love do petka u, ne znam, 14h svi kući na obje lokacije pa nek onda razmićljaju jel ima razloga za brigu ili ne. Hebe vam se. Vozaju vas ko majmune mjesecima, ne daj te se. Svi doma i nema nazad dok ne bude lova.

Greska…

Da se htjela izvuc odavno bi to napravila i nebi se "petljala" u probleme 700tinjak radnika privatne firme , ali zbog interesa za zemljistem koje je u vlasnistvu iste i opce koristi za drustvo koje ozivljavanje proizvodnje Dine i Dioki-a donosi uhvatili su se tog vruceg krumpira ali tako da to ne ide na stetu proracuna…bar ne za sad.
Btw..zasto ni Dina ni Dioki nisu navedeni u listi poreznih duznika..?…Zasto bi vladi bio veci interes osigurat isplatu placa radnicima u privatnoj tvrtki nego naplatit sebe (sve nas) iz njene imovine ?…iz svega toga tesko se da zakljucit da je "odustala" od spasavanja iste.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

…nitko neće napuštati pogone i sl., lova sjeda radnicima za plaće, to naprosto nema alternative za ovu Vladu i u tom kontekstu treba promatrti stvari

Nadzorni odbor Diokija dao je na današnjoj sjednici suglasnost na predugovor o prodaji Caliskanu Adriaoila, povezane tvrtke kćeri iz Dioki Grupe, što je jedan od uvjeta realizaciji jamstva Vlade od pet milijuna eura toj turskoj kompaniji, iz čega bi se isplatile zaostale plaće radnicima Diokija i Dina Petrokemije, rekao je Hini predsjednik NO-a Diokija Zdravko Rumenović.

http://www.adriaoil.eu/index.html

Po ovom bi se reklo da je ipak bilo zapelo izmedju vlade i Caliskana i da nece turski investitor bas tako lako moci preuzet Dinu…Od prodaje Adriaoila ce se namirit neka dugovanja a za pocetak proizvodnje i ozbiljnog investitora ce se ipak jos pricekati.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Nadzorni odbor Diokija dao je na današnjoj sjednici suglasnost na predugovor o prodaji Caliskanu Adriaoila, povezane tvrtke kćeri iz Dioki Grupe, što je jedan od uvjeta realizaciji jamstva Vlade od pet milijuna eura toj turskoj kompaniji, iz čega bi se isplatile zaostale plaće radnicima Diokija i Dina Petrokemije, rekao je Hini predsjednik NO-a Diokija Zdravko Rumenović.

http://www.adriaoil.eu/index.html

Po ovom bi se reklo da je ipak bilo zapelo izmedju vlade i Caliskana i da nece turski investitor bas tako lako moci preuzet Dinu…Od prodaje Adriaoila ce se namirit neka dugovanja a za pocetak proizvodnje i ozbiljnog investitora ce se ipak jos pricekati.

Pozdrav

Pa ide zacrtanim redoslijedom – prodaja Adriaoila za BV od 5 milijuna eura i 105 – 165 milijuna kuna Diokiju kako su se turci obvezali!

Žitnjak je "crko",to se da zakljuciti iz svega ovoga,jer se nigdje ne spominje proizvodnja,nego se samo čeka izdvajanje DINE i onda ZG lagano u stečaj,a pogoni u staro željezo,te 450 radnika na ulicu.

p2.sem



Nadzorni odbor Diokija dao je na današnjoj sjednici suglasnost na predugovor o prodaji Caliskanu Adriaoila, povezane tvrtke kćeri iz Dioki Grupe, što je jedan od uvjeta realizaciji jamstva Vlade od pet milijuna eura toj turskoj kompaniji, iz čega bi se isplatile zaostale plaće radnicima Diokija i Dina Petrokemije, rekao je Hini predsjednik NO-a Diokija Zdravko Rumenović.

http://www.adriaoil.eu/index.html

Po ovom bi se reklo da je ipak bilo zapelo izmedju vlade i Caliskana i da nece turski investitor bas tako lako moci preuzet Dinu…Od prodaje Adriaoila ce se namirit neka dugovanja a za pocetak proizvodnje i ozbiljnog investitora ce se ipak jos pricekati.

Pozdrav

Pa ide zacrtanim redoslijedom – prodaja Adriaoila za BV od 5 milijuna eura i 105 – 165 milijuna kuna Diokiju kako su se turci obvezali!
[/quote]
Sava opet priča svašta mada je sretan da "njegovi"kupuju adriaoil.samo odakle lupa cifre nije mi jasno,jedino se zna da adriaoil duguje dioki-u lovu,dina je dobila kredite na račun žitnjaka i sve će raditi samo žitnjak neće.Ali neka super je da barem DINA radi i da radnici ne izgube posao,ali bilo bi fer onda barem isplatiti ljude na žitnjaku i da završimo više s tom pričom!

pixma

New Report

Close