DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema love još uvijek,a ne zna ni kad će biti.Nažalost igra se nastavlja.

pixma

2.8.2012. 534.162,76 kn prometa
3.8.2012. 1.179.264,49 kn prometa 21 kn

Ljudi hvala. Naravno da su Zagreb htjeli ugasiti, ne isplati se raditi i izvoziti.

Hvala svima: trejderima, onima koji su uložili jer su shvatili potencijal firme, a naročito onima koji su shvatili da kupnjom dionice spašavaju radna mjesta ljudima u Zagrebu.

Neka sada kažu da to ništa ne vrijedi (8 kn) i da treba ići u stečaj.

Zašto je Zagreb trebao u stečaj?
To bi Vam trebao objasniti gosp. Golub, on se puno bolje razme u nekretnine nego ja.

Uglavnom priča ide ovako (za one koji nisu iz Zagreba).
Postoji jedna cesta koja se zove Radnička cesta. To je dosta duga cesta na kojoj su se nalazile hrvatske tvornice (industrijska zona). Sad je na toj cesti ostalo još samo nekoliko firmi (za one koji ne znaju Viadukt se također nalazi na toj cesti).
U tom gradu živio je i mali gradonačelnik (mi bi rekli sitna duša).
Šta će nam tvornice u gradu, pa je promjenio urbanistički plan, pa Vam je tamo sada visokogradnja.
Gradili bi se visoki neboderi.

Uglavnom hvala svima. Mislim da smo DIOKI spasili.

Sada još treba spasiti INU !

Pozdrav!

Čestitam veslačima !
Danas je bilo lijepo biti Hrvat.

[smiley]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

http://www.vecernji.hr/biznis/hep-ulaze-30-milijuna-a-lng-trziste-europi-pred-kolapsom-clanak-438626
[rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

znači – Turci kupuju DINU i Adriaoil, HEP kupuje zemljište za LNG čime se rješava kredit od HYPO banke, DINA nastavlja s radom….a DIOKI se u cijeloj priči praktički ne spominje… ali ako se proda DINA, proda se i zemljište za LNG, proda se i Adriaoil, što će uopće ostati u bovšem DIOKI-u osim dugova??!
čini mi se da će mali ulagači koji naivno kupuju dionice DIOKI-a koji polako ostaje bez svega na kraju ostati spuštenih gaća [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Volio bih znati što stoji zaista iza ovakvog gledanja uvaženog novinara na LNG ulaganje. Dali se ovo primjenjuje taktika indirektnog napada kako bi se zapravo opravdavdala niža cijena kojom se kupuje zemljište ili možda neki ruski lobist krije svoje namjere?

Zaključak teksta je zapravo odličan za sve one koji pozitivno gledaju na ovu priču, a govori o velikom potencijalu ovog ulaganja pobijajući bombastičan negativno nastrojen naslov. Ne zaboravimo da imamo velike potrošače koji znaju ne raditi zimi zbog nedostatka plina, a plinifikacija nekih djelova Hrvatske hvata zamah.

Volio bih znati kakva će biti cijena ruskog plina kada se potrošnja vrati na stare razine? Hoćemo li opet kukati da je cijena plina previsoka? Kakvu će poziciju imati naše tvrtke u dogovaranju cijene plina ako imaju više smjerova dobave?

Moja potpora ovom projektu, bez obzira na plaćenu cijenu zemljišta jer će nam sutra Perokemija, Dioki a u konačnici i plin za kućanstva biti jeftiniji. Živjela konkurencija i tržišna ekonomija!

p.s. ako zaradite na petrokemijskim dionicama, a dioki vidim raste, predlažem da se za naše novinare organizira tečaj osnova ekonomije kako bi znali razumijeti početak i kraj svog teksta.

Uglavnom hvala svima. Mislim da smo DIOKI spasili.

Sada još treba spasiti INU !

Pozdrav!

[smiley]

Kako ce se INA spasiti ako je jos ne vidimo u LNG projektu!
10 milijardi m3 plina je duplo vise energije no sto sada preradjuju RN Rijeka i Sisak zajedno!!!!
A buducnost pripada plinu i trzistu LNG-a!
Trenutno je ugovoreno 75 LNG tankera – to samo po sebi govori u kojem pravcu ide trziste ugljikovodika!
Mapirajmo se i zaradjujmo silne novce na energentu kojega ima dovoljno za slijedecih 250 godina!
A cijena je vrlo prihvatljiva – a osim kao energent plin je i sirovina!

Aug 2 Global LNG DES Prices
CHEM99 Edit at:2012-8-3 8:30:10
http://english.chem99.com/news/info_4_287794.html

Buducnost ove firme ovisi iskljucivo o INI… i to je sve…

p2.sem

jučer je Mirjana Tomašković rekla da će plaća najranije 13. ili 14.8 jer kao ne mogu prije tehnički odraditi deblokadu računa

jučer je Mirjana Tomašković rekla da će plaća najranije 13. ili 14.8 jer kao ne mogu prije tehnički odraditi deblokadu računa

Nisam ni sumnjao u nekakvu rapidnu akciju nadležnih za rješavanje problemtike blokade računa… Ako je potrebno preko 10 dana da se izvrši blokada računa pa da raja napokon odahne malo i dobije dio svojih para, čisto me zanima kako bi neki reagirali pa da se probije rok od 1 listopada kao navodni početak nekakve proizvodnje… Sve ovo ide kilavo, skoro pa da ne može kilavije…

Kao prvo u potpunosti se slažem s gosp. Linićem da ne bi smo trebali prodati ni dionicu INE Molu jer je neodgovoran, a ja bih dodao da MOL radi samo u interesu mađarske strane, a nimalo hrvatske, koja mu je partner prema onom Sanader ugovoru.

Mađari su uvidjeli da su se malo zaletili u izjavama (a šta će te, žuri im se zbog Sirije), i jako ih žulja što nemaju preko 50 %.

Ali ovo nije Inina tema pa neke moje ideje za spas INE možeti naći na temi best buy (soon).

Znači sada Mađari nude suradnju i zapošljavanje ininih stručnjaka u Mađarskoj (pomoć čak).

Predlažem đentlmenski dogovor između Vlade i INE.

INA će isporučivati plin DIOKI-u u Zagrebu po cijeni nižoj od tržišne (neka kolege iz DIOKI-a izračunaju cijenu po kojoj su rentabilni), a Vlada neka vrati koncesije koje je INI uzela početkom godine.
DIOKI će davati (za razliku od brodogradnje) 100 % hrvatski visokokvalitetni proizvod, koji će koliko sam shvatio kolege iz DIOKI-a uglavnom izvoziti (koji ste ono bili izvoznik u Hrvatskoj?)

INA se bavi istraživanjem nafte i plina na ovom tlu od početka svog istraživačkog rada.
Ja ne vidim kako bi neki Rusi ili ???? bili bolji od INE. Vidite da će gorivo ponovno poskupiti.
Na Žutici su našli naftu i plin i to pokraj iscrpljenih ležišta (to Vam nemre baš svatko).

Uostalom u INI ne rade nekakvi Kinezi, već više od 95 % su Hrvati.
Također bih podsjetio Vladu da su zajedno s hrvatskim mirovinskim fondovima većinski dioničar.
Mislim da će i mali dioničari dati hrvatskoj Vladi punomoć da ih zastupa.

Ne znam što bolje leti, disk ili rukometaši?
Pusa Sandri .
[kiss]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Gosp. Azzarus o kakvim Turcima Vi govorite. Pa lijepo Vam cijelo vrijeme pišem da su kupci Hrvati.
Turci će kupovati za koju godinu po 800 kn (šire su ruke nego Rusi (?) na Petrokemiji).

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

Dakle, ako dugove prema vjerovnicima preuzimaju Turci 61,22 milijuna eura, a Hep prema hypo banci kupnjom terena, kako će se naplatiti Ina ?
I još me kopka Čermak koji je lani u 9. mjesecu htio ući u Dioki,hoće li se on uključiti u ovu priču, je li moćan preuzeti Žitnjak ?

vid'la žaba...

New Report

Close