DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Polako kolega….cvor se pokrenuo raspetljavat bez da se uzeo noz i po sredini presjeklo…place vam uskoro stizu i to je sad najvaznije…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

BVPS je cca 22 KN… ako se sve doista riješi u pozitivnom smislu… koliko će od tih cca 22 KN pripasti turcima a koliko postojećim dioničarima?

@ZZ, ti dijeliš book na sve dioniče? Pa ti uvodiš revoluciju u fundamentalnu analizu. 😀


@ZZ, ti dijeliš book na sve dioniče? Pa ti uvodiš revoluciju u fundamentalnu analizu. 😀

e kolega, upravo zato sam i pitao koliko će od postojećeg booka pripasti turcima te sadašnjim… [lol]

Turci su vukli Dioki zadnjih nekoliko godina ionako, sve je bio avans u gotovini. Bilo je i prije zainteresiranih, samo se onda bahatilo.

Ne zaboravite da je Turska jedina zemlja koja i sada ima stabilan rast, i koja je krizu najmanje osjetila. Oni su i profesionalci u poslu, i ko na njih gleda svisoka je budala iz špičkovine.

Poanta je, ako i mora bit izvana netko, bolje Turci nego Talijani ili Madžari. Kad već neće Austrijanci ili Nijemci pomoć.


genijalna dionica, neki dan ušao sam po 14, sad sam prodao ko 19 kn, čistih +35% [thumbsup]

ajde da bar neki zarađuju na muci radnika diokia, svaka čast na zaradi ali mislim da ste mogli i bolje proći da ste pričekali petak, no zbog toga što samo mislim (a neznam 100%) ja ne zarađujem na dionicama

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=175295&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=348690e0 DALA VLADA JAMSTVA…

A jeste vidjeli pošto ide zemljište ?.Nadamo se rješenju za Žitnjak, a ovaj zubar konzultant je lobirao za Mol…

vid'la žaba...


A jeste vidjeli pošto ide zemljište ?.Nadamo se rješenju za Žitnjak, a ovaj zubar konzultant je lobirao za Mol…

Ježić je svojedobno tražio 80, a HEP ga dobio za 23,5 milja ojra

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Žitnjak je totalna nepoznanica,totalno nejasno…
Plan postoji,a to je 350 ljudi na ulicu,pogoni u rezaliste i ono sto je ostalo nakon 2 godine također kljuc u bravu…

valjda nece bit tako…

p2.sem


Spasavanje firme?

A zaboravili su na 2.dio,onaj zagrebački?
Šta je s tim pogonima? Valjda stečaj…

Adriaoil i Dina duzni su Diokiju oko 165 milijuna kuna.

Osvrt na danasnju usvojenu odluku…

tocka III

Zadužuju se Ministarstvo gospodarstva i Ministarstvo financija da u svrhu provedbe programa restrukturiranja DIOKI Grupe, pokretanja proizvodnje i očuvanja radnih mjesta, osiguraju ispunjenje uvjeta investitora ..a uvjeti su…

1) sklapanje sporazuma između Vlade Republike Hrvatske, banaka, trgovačkih društava u većinskom ili pretežito većinskom državnom vlasništvu, fondovima i lokalne samouprave o ulasku u kapital i reslrukturiranju druStva DINA — Petrokemija d.d., a sve shodno Planu reslrukturiranja DIOKI Grupe

Znaci i dalje ce se inzistirat da vjerovnici postanu i vlasnici kao i da se sprovodi plan restrukturiranja Dioki grupe

2) potpisivanje ugovora o prodaji društva Ćuf d.o.o. HEP-u d.d. kojom kupoprodajom je potrebno osigurati namirenje duga prema Hypo Grupi kao založnom vjerovniku u iznosu od 23.500.000,00 eura i radničkih potraživanja DINA- Petrokemije d.d. i DIOKI-ja u iznosu od 6.000.000,00 eura;

3) preostali iznos investitor CALISKAN tC VE D1S TlCARET SANAYl A?, INClLlPlNAR MAH.NAlL BiLEN CAD.UGUR PLAZA, KAT.17 27090 GAZlANTEP, Turska, bi koristio za namirenje troškova za start-up i radni kapital DINA-Petrokemije d,d., te za plaćanje strateških dobavljača kako bi se omogućila daljnja isporuka sirovina DINA-Petrokcrniji d.d.

Cuf d.o.o. ce se otkupit za iznos kojim ce se namirit i Hypo..i radnicka potrazivanja a jos ce ostat i Caliskanu…u svakom slucaju za vise od 29.5 mil eura..

Ako vlada to sve ispuni i sprovede , investitor se obavezuje da ce..

Tocka IV..

1) da preuzme na sebe rješavanje (reprogram, otplatu) duga prema ostalim vjerovnicima društava DINA – Petrokemija d.d. i Adriaoil S.p.A. u ukupnom iznosu od 61,22 milijuna eura;

Preuzima obavezu vracanja kompletnog duga prema vjerovnicima Dine ( citaj smanjenje obaveze Diokia)

2) da poduzme maksimalne napore da se proizvodnja u DINA-Petrokemiji d.d, pokrene do 01. rujna 2012. godine, a najkasnije do 01. listopada 2012. godine, uz pretpostavku normalizacije poslovanja društva i osiguranje minimalnih tehničkih uvjeta za odvijanje procesa proizvodnje.

Tvrtka u sastavu grupe Dioki-a pocinje s proizvodnjom

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close