DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Osobno ne vjerujem da ce etilen/polietilen proraditi, mislim da se u kontekstu zitnjaka misli na polistirene. Mozda smisle neku kombinaciju za PE, ali tesko. A sto se tice postenja i postenog rada, sta ti mislis jel stvarno ulazi netko u dioki kojem je postenje na prvom mjestu i da nece biti izvlacenja love iz firme? Moje misljenje je da ce sve biti po starom, jos jedna runda od nekoliko godina ce se zavrtjeti i onda konacan kraj.


središnji dnevnik HRT-a kaže "Dioki je najvjerovatnije izbjegao stečaj", meni dosta 🙂

to je još juče netko zna0o, vidjelo se po kupnji

pepe7


Osobno ne vjerujem da ce etilen/polietilen proraditi, mislim da se u kontekstu zitnjaka misli na polistirene. Mozda smisle neku kombinaciju za PE, ali tesko. A sto se tice postenja i postenog rada, sta ti mislis jel stvarno ulazi netko u dioki kojem je postenje na prvom mjestu i da nece biti izvlacenja love iz firme? Moje misljenje je da ce sve biti po starom, jos jedna runda od nekoliko godina ce se zavrtjeti i onda konacan kraj.

neka ina isporuči etan koji je bila dužna isporučiti po ugovoru iz 2008…….sve je moguće!
ostali su dužni oko 100 tisuća tona!

neko je naumio kupiti cca svojih 9000 kom, juče cca pola s skrivenim a i danas udara s 900 kom

pepe7

I ja mislim da je riječ o polistirenima,ali treba imati na umu da se negdje s tim etanom mora.I da je nekoliko puta rečeno da se gubitak DIOKI-ja ne može nadoknaditi,kako u izvozu tako i u ostalim kalkulacijama.

Nadam se da postoji mogucnost da proradimo,i ja bih novac stavio na to da MOL preuzme pogon u ZG.Etan i kondenzat su im besplatni,a imali bi sjajnu firmu…

ali za početak,ajmo neke plaće danas…

p2.sem


Osobno ne vjerujem da ce etilen/polietilen proraditi, mislim da se u kontekstu zitnjaka misli na polistirene. Mozda smisle neku kombinaciju za PE, ali tesko. A sto se tice postenja i postenog rada, sta ti mislis jel stvarno ulazi netko u dioki kojem je postenje na prvom mjestu i da nece biti izvlacenja love iz firme? Moje misljenje je da ce sve biti po starom, jos jedna runda od nekoliko godina ce se zavrtjeti i onda konacan kraj.

Kako god, kao što sam i napisao neka se manje krade i bit će dovoljno love za sve, pa makar i tek za nekoliko godina, neka se dugovi vrate, neka se donesu devize u državu, neka radnici počnu raditi i dobivati plaču kako bi ju mogli trošiti. A to što će nedodirljivi opet najviše zaraditi pa sa time smo se valjda već svi pomirili, što može bog nemože i vol.

Ajd da se i ja složim sa Savom, neka Ina pusti etan, na kraju nije to inin etan već je to etan od svih nas, samo ina ima koncesiju na njegovo iskorištavanje (ili tako nekako).

Pa nije valjda nekakav veliki problem izračunati što se državi bolje isplati, da ina prodaje etan kao prirodni plin ili da ga prodaje Diokiju pa da dioki plača sve svoje obveze koje mora?

Sad će neko reći nije ovo više socijalizam nego kapitalizam i nemože se država miješati u to, e pa nabijem sve koji tako misle, kad banke propadaju onda se države moraju uključiti a kad privatnici koji zapošljavaju radnike imaju problema onda se država nesmije miješati?!?!?


Bit će ovdje još svega, daytrejderi će opet zaraditi, oni koji izgube lovu će se ljutiti oni koji zarade bit će sretni,

Meni i dalje izgleda da će DIOKI u stečaj, a da je ovo pumpanje cijene samo da se trejderi istresu sa lijepom zaradom [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.seebiz.eu/stanislav-jurjasevic-nije-dobro-da-stranac-preuzme-dioki/ar-40864/

p2.sem


http://www.seebiz.eu/stanislav-jurjasevic-nije-dobro-da-stranac-preuzme-dioki/ar-40864/

Odjednom smo postala strateška kompanija – čudno nadasve kako se u javnost polako probijaju novi stavovi.
S druge strane ta Nina NAŽALOST nema veze s energetikom a posebice LNG-om.
Hrvatska nikada nije izračunala kolike su se štete nanijele gospodarstvu kada smo ostali bez plina.
Također LNG je već duže vrijeme jeftiniji od ruskog plina a isto tako rusi će teško odustati od indeksacije ukoliko ih na to ne prisili LNG.
Također neka malo pogleda u downstream LNG-a tj u brodove.
Trenutačno je u knjigama narudžbi oko 75 komada.

http://www.poslovni.hr/vijesti/dina-petrokemija-united-energy-commodities-ocito-nije-strateski-investitor-211064.aspx

WTF? Koji kujac je sad ovo… oće li danas uplatiti tu lovu ili neće?

burekđije pumpaju cijenu, sa 8,xx na 14 kn, skoor 100%
kad ovaj balon pukne čut će se do Brisela [huh]

Eto danas su trebale biti plače po jucerasnjem denevniku,ali zbog administrativnih pogresaka i zbog orkanske bure u zupaniji i pozara kod Selca novac se nije mogao uplatiti jer su telefonske linije za Crikvenicu prekinute a Krcki most je zatvoren za sav promet.Mozda taj navodni strateski partner se ustao ujutro u 6 i do sada broji do 5 milijuna eura sve novcanice po 100 eura i taman ce zavrsiti iza 4,ili je jednostavno malo stariji pa je zaboravio uplatit novac koji se uplati jednim klikom misa ali nikad neznas,jer nasa vlada i uprava koja cini maksimalne napore za isplatu plača komuniciraju sa tim strateskim partnerom preko medija bura bura nemoj jos uplačivat.Nemojmo zaboraviti uprava ulaze maksimalne napore za isplatu plača ali mozda jednog dana kad stane bura i pozar kod Selca bude lokaliziran a do tada nadajmo se da ce dobiti jos malo na vremenu pa da svi crknemo od gladi a skoro kad nam iskljuce i vodu od zedi zivio strateski partner R:J

New Report

Close