DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://www.vecernji.hr/vijesti/drzava-bi-omisalj-ulozila-45-milijuna-eura-a-prodala-ga-5-clanak-433443

današnji večernji preko naslovnice vrišti golemim natpisom protiv ovog lopovluka!

Kad smo kretenska drzava i oduvjek smo bili i kao ne zelimo spasiti mi svoje tvrtke a opet ulazemo u njihov spas . Lopovljuk na vrhuncu . Zanima me koliko milja eura dobivaju ljudi na vlasti od svog tog uloga drzave .
Jedino rjesenje je smjenit vlast skupa sa svom pripadajucom opremom pametnih ministara.
[/quote]

Smiješna je teza da država ulaže nešto u Dioki – ja ne vidim ni jedne jedine kune da netko osim Diokija ulaže u Dinu Petrokemiju – Dioki prodaje zemljište i ulaže taj novac u pokretanje proizvodnje na Krku!
HEP će i tako to zemljište uložiti u kompaniju koja će graditi LNG terminal ili možda dobiti udio u već formiranoj kompaniji Adria LNG!
Usput će HEP dobiti i udio u Dini Petrokemiji koja će s LNG terminalom postati višestruko vrijednija kompanija nego sada.Pa i na taj način HEP ostvaruhe dobru zaradu!
I stalne te špekulacije o United Energy i rusko – ukrajinskoj kompaniji!
Pa postoji bar desetak kompanija koje u svom nazivu imaju United Energy – izmeđuostalog i United Energy Groupe koja ima sjedište u Essenu kao i E.ON Ruhrgas koji je u Adria LNG konzorciju.


Hypo je dozvolio da ih Ježić jednom prijeđe, ali nisu blesavi da ih dva puta prijeđe. A bogami ni austrijska država ne misli dovijeka sanirati što iz njenih banaka pokradu hrvatski tajkuni.

Jezic nije presao Hypo, oni su ortaci. Čista kolonijalistička operativa, na koju će se austrijska drzavna uprava/vlada pretvarati da nije imala utjecaja.


http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Zaduzeni-HEP-kreditom-kupuje-teren-za-LNG-terminal-i-spasava-Dinu

Preuzeto iz teksta koji je linkao Insider007:
richter, 23.07.2012. u 00:09

Na upit zašto bi Hypo banka na takvo nešto pristala, ministar financija odgovorio je kako zemljište na Krku ima vrijednost samo ako će tamo biti LNG terminal. Nakon opaske nije li to ucjena, odgovorio je kako banka mora procijeniti je li joj u interesu dobiti nekoliko desetaka milijuna eura za zemljište, ili riskirati i čekati bolju cijenu, koju neće dobiti ako ne bude LNG-a.

Ma kako se samo Linić brine što će HYPO ako se LNG ne sagradi. Liniću zamijeni svugdje u tekstu riječ HYPO sa riječju HEP, pa se zapitaj što će HEP ako se LNG ne sagradi. Zar Linić, Čačić i ini veleumovi ne shvaćaju da Adria LNG konzorcij čine najveći europski distributeri plina? Ako ti ne pokazuju prevelik interes za terminal, a ujedno su jedini koji mogu biti značajni kupci plina, pa kome će HEP prodavati plin? Zar im nije jasno da je terminal bez tržišta propala investicija? Zar misle da je HEP toliko financijski jak da može izgraditi plinovod do Beča, Budimpešte ili Krakowa? Pa je li tim našim veleumovima jasna lobistička moć jednog E.ON-a u Bruxellesu, ako mu terminal na Krku ne paše? Je li im jasna lobistička moć Italije da projekt skrene u Trst ako se imalo u Europi pokaže interes za LNG (a tamo već postoji trasa naftovoda Trst – Ingolstadt)?

Vrijedno je citirati i komentar g. Milana Ujevića s gornjeg linka:

richter, 23.07.2012. u 00:09

Poslovna logika nalaže da takav veliki projekt(LNG postrojenje)u fazi pribavljanja lokacije tj.početka trošenja novca(za zemljišta) ima Studiju isplativosti (ili barem Pred-studiju isplativosti) sa svim uobičajenim elementima-pa i financijskom konstrukcijom.Dali HEP ili neka Vladina agencija to ima nije mi poznato.Ali dobro mi je poznata sudbina tog projekta od sredine osamdesetih pa do konca 2004(a i do današnjih dana)da mogu reći da je to vrlo kompleksan projekt i pitanje je dali se on može realizirati onako kako su se gradile npr.ceste.Bojim se da su mnogi komentari u pravu kad je u pitanje tržište metana u okolnim nam zemljama a ostvariti LNG projekt recimo s termolektranama na plin je za RH kolosalan poduhvat.Možda su u HEPu ,ili nekoj novoj Vladinoj agenciji ,nove menadžerske snage sposobne da to sve poslože a da je isplativo?

I kao što g. Ujević kaže projekt termoelektrana na plin je za nas kolosalan. I ne samo kolosalan jer toliko struje ne trošimo, nego je plin i preskup da bi se s njim konkuriralo zemljama koje imaju višak hidro ili nuklearne energije. Priča o kogeneracijama je daljnja iluzija jer niti u okolici Krka imamo industriju koja bi toplinu preuzela (DINA troši nekoliko desetaka MW), a niti su toplinske potrebe građanstva tolike (pobogu mi smo mediteranska zemlja, a ne nordijska).


Smiješna je teza da država ulaže nešto u Dioki – ja ne vidim ni jedne jedine kune da netko osim Diokija ulaže u Dinu Petrokemiju – Dioki prodaje zemljište i ulaže taj novac u pokretanje proizvodnje na Krku!
HEP će i tako to zemljište uložiti u kompaniju koja će graditi LNG terminal ili možda dobiti udio u već formiranoj kompaniji Adria LNG!
Usput će HEP dobiti i udio u Dini Petrokemiji koja će s LNG terminalom postati višestruko vrijednija kompanija nego sada.Pa i na taj način HEP ostvaruhe dobru zaradu!
I stalne te špekulacije o United Energy i rusko – ukrajinskoj kompaniji!
Pa postoji bar desetak kompanija koje u svom nazivu imaju United Energy – izmeđuostalog i United Energy Groupe koja ima sjedište u Essenu kao i E.ON Ruhrgas koji je u Adria LNG konzorciju.

Dioki-u je račun blokiran. Da mu i s neba novac padne ne može ga ulagati, jer će mu ga vjerovnici prije pokupiti.

U što će HEP uložiti sam upravo napisao u prethodnom postu.

O sinergiji DINA-e i LNG terminala napisao sam u postu o uzgoja ovaca i koza prije par dana.

Da je UEC ukrajinska kompanija potvrdio je i sam Linić, i dobro se zna koja je to točno "kompanija" i nema razloga da ju se miješa s nekom drugom kompanijom slična ili čak ista imena.
Usput da te pitam je li tebi neki fetiš tražiti firme koje imaju sjedište u istom gradu i po mogućnosti istu djelatnost? Njemačka ima dugu tradiciju grupiranja industrije: Heidelberg tiskarski strojevi, Solingen noževi, Schweinfurt kuglični ležajevi, itd.; ali ne zbog teorija zavjere, nego iz čiste praktičnosti.



Smiješna je teza da država ulaže nešto u Dioki – ja ne vidim ni jedne jedine kune da netko osim Diokija ulaže u Dinu Petrokemiju – Dioki prodaje zemljište i ulaže taj novac u pokretanje proizvodnje na Krku!
HEP će i tako to zemljište uložiti u kompaniju koja će graditi LNG terminal ili možda dobiti udio u već formiranoj kompaniji Adria LNG!
Usput će HEP dobiti i udio u Dini Petrokemiji koja će s LNG terminalom postati višestruko vrijednija kompanija nego sada.Pa i na taj način HEP ostvaruhe dobru zaradu!
I stalne te špekulacije o United Energy i rusko – ukrajinskoj kompaniji!
Pa postoji bar desetak kompanija koje u svom nazivu imaju United Energy – izmeđuostalog i United Energy Groupe koja ima sjedište u Essenu kao i E.ON Ruhrgas koji je u Adria LNG konzorciju.

U što će HEP uložiti sam upravo napisao u prethodnom postu.

O sinergiji DINA-e i LNG terminala napisao sam u postu o uzgoja ovaca i koza prije par dana.

[/quote]

Hrvatska je donijela FID za LNG terminal i HEP kupuje zemljište za njegovu izgradnju.
Glede konzorcija Adria LNG nije točno da su odustali nego su usporili donošenje FID-a a da su i dalje zainteresirani pokazuje to da nisu skloni prodaji dokumentacije a što istovremeno znači da bi se dva projekta mogla objediniti.

Priča o cijeni LNG -a koja je nekonkurentna ne drži vodu a što se liepo vidi iz priloženog linka.
http://english.chem99.com/news/info_4_285116.html
Što novi dobavni pravac i niža cijena plina znači za HR gospodarstvo ne treba trošiti riječi!
I šta se sve planira na Dini vidi iz priloženog!
http://www.zavod.pgz.hr/docs/zzpuHR/documents/362/Original.pdf

jel neko čitao Večernji ? Prežvakaju uvijek istu temu ili ima šta novoga ?

vid'la žaba...

meni ovo ne miriše baš nešto pretjerano……..skoro pa bi rađe bio u vlds-u.


jel neko čitao Večernji ? Prežvakaju uvijek istu temu ili ima šta novoga ?

Pa nitko ne traži da se procjena zemljišta radi preko noći – obzirom da se radi o međunarodnom projektu a koji je i u prostornom planu – JEDINI,
LNG terminal se planira s kapacitetom 10-15 milijardi m3 plina i samo 1 lipa po kWh prihoda terminala je 1-1,5 milijardi kuna prihoda LNG terminala.
Stoga je tvrditi da je nešto preskupo ako imaš tolike prihode od te nekretnine je vrlo neozbiljno!



jel neko čitao Večernji ? Prežvakaju uvijek istu temu ili ima šta novoga ?

Pa nitko ne traži da se procjena zemljišta radi preko noći – obzirom da se radi o međunarodnom projektu a koji je i u prostornom planu – JEDINI,
LNG terminal se planira s kapacitetom 10-15 milijardi m3 plina i samo 1 lipa po kWh prihoda terminala je 1-1,5 milijardi kuna prihoda LNG terminala.
Stoga je tvrditi da je nešto preskupo ako imaš tolike prihode od te nekretnine je vrlo neozbiljno!
[/quote]
Kauf mit Hypo-Kredit?

Fraglich bleibt, ob die Hypo auf den Vorschlag einsteigt. Angeblich soll HEP den Grundstückskauf per Kredit finanzieren und will den ausgerechnet bei der Hypo aufnehmen. Der Wert dieser Transaktion: 26,6 Millionen € (200 Millionen Kuna); für die Kreditabdeckung reicht es also nicht ganz. Eine WirtschaftsBlatt-Anfrage dazu beim Wirtschaftsministerium blieb bis Redaktionsschluss unbeantwortet. Die Bank hielt sich bedeckt: „Als Bank begrüßen wir jeden Schritt, der zur Einhaltung der Vereinbarungen im Rahmen der Geschäftsbeziehungen dient und die Stellung der Bank absichert."
http://www.wirtschaftsblatt.at/home/oesterreich/branchen/hypo-kaempft-um-verkauf-der-assets-in-kroatien-525952/index.do

Ispada da HEP ipak ima neku procjenu ako nudi 26,6 milijuna eura!

meni ovo smrdi opet na kupovanje vremena samo na drugačiji način, već su nas toliko puta preveslali da moraju tražiti nove načine.
sindikat postoji da bi zaštitio radnika,kako ovi sindikati štiteradnika koji 7 mj. ne primi plaču?
zar ne bi sindikat kojem taj radnik svaki mjesec dok je dobivao plaču uplačivao članarinu trebao sad dati besplatno pravni savjet svog pravnika?
dragi radnici, sindikati mogu pokrenuti stečaj u roku od 5 min. ali očito ne žele?
danas navečer biti če objavljeno da se posao sa švicarcima ne može realizirati zbog tog i tog a biti če krivi svi drugi .
nadam se da sam ovaj put u krivu!

Vidim da svugdje pišu samo o spašavanju i pokretanju DINE, znači li to da DIOKI definitivno ide u stečaj i da su svi digli ruke od njega? [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

http://www.vecernji.hr/biznis/cacicev-hep-unistio-linicev-plan-spas-dina-petrokemije-clanak-433942

Nek konačno obajve nešto, pa ili pokojnik ili pukovnik

New Report

Close