DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Molim da netko stavi k/p. Puno hvala! Ako moze sto prije 🙂

"The essence of pleasure lies in the seeking of pleasure itself."


zanimaju me neke stvari-nejasnoće, pa ako netko zna, (a vjerujem čitajući ranije postove, da neki dobro poznaju tematiku) neka nam malo pojasne
1)dionica DIOKI-R-A ne obuhvača i prihode DINE Petrokemije na krku
2) da li danas DIOKI u zagrebu ,( pa UZMIMO i DINA -u ako utjeće na poslovanje i rast dionice DIOKIJA) ima dovoljno plina za planiranu ili željenu proizvodnju
3) zašto sama najava gradnje LNG terminala za ukapljeni plin ( znači sam gradnja tek za 1-2 godine), drastično utječe na porast cijene dionica dioki , ako npr, taj LNG terminal ne smanjuje cijenu plina koju dioki kupuje , potrebnog za proizvodnju polimera
4) da li je ova cijena VIŠE PSIHOLOŠKI napuhana od strane nekog velikog investitora ili vlasnika dionica, ili još gore od strane čistih špekulanata , koji moguće, na temelju nekog novinskog članka ili komentara , mogu jako dobro zaraditi na velikoj razlici u cijeni ( evo svjedoci smo porasta dva puta preko deset posto) kupnje od davno prije i sadašnje euforične prodaje hvala svima

1.) Dioki ne obuhvaća dobit Petrokemije
2.) Da. Zbog toga se je i gradio plinovod Pula – Karlovac
3.) Zato jer nije u pitanju samo LNG terminal, već i proizvodnja nečega (novog energenta) za što je osigurano tržište u EU. Nije samo plastika u pitanju, u pitanju je i povezanost na LKRI. Dakle 4 djelatnosti, vrlo bitne ne samo za Hrvatsku, već i za EU.
4.) U idućih 30-ak dana, ako si špekulant hladnih živaca, imaš se priliku igrati i zaraditi. Amplituda promijena će biti sve više aktivna, vremenski periodi promijena će biti sve kraći i mislim da u idućih mjesec dana više nema mjesta za smirivanje i pasivu. Svaka pa i najmanja povezanost na priču o LNG-u i Krku će utjecati na cijenu te dionice. Za 30-ak dana će biti konačna objava. Tko ulovi ću-ću, ulovi.
Ovo je definitivno novi Hrvatski blue chip. ENERGETSKI!!!!

O ovoj dionici pričam već 1,5 godina. Nekoliko sam ljudi sa ovoga foruma nagovorila na kupnju ove dionice. Bili su skeptični, puni nepovjerenja i nisu imali pojma što znači skraćenica LNG, a sada su glavne mange na temi Dioki. He-he-he. [smiley2] Neka, neka… igrajte se dečki!!

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Add 3.)
Prije cca. godinu i pol, u hrvatskim medijima objavljen je jedan mali, mali članak, koji mi je privukao pažnju. U njemu je bila najavljena “zainteresiranost talijana za suradnju sa Diokijem sa Krka te njihova želja za zajednički nastup na tržište Europske Unije”. Taj mi članak nije dao mira, jer mi nije bila jasna ta NAGLA ZAINTERESIRANOST talijana za Krk. Zašto? Zašto bi jedan Digić, koji je u Europskoj Uniji i ima osigurano tržište plastike, PONUDIO SURADNJU U IZLASKU NA TRŽIŠTE PLASTIKE jednoj maloj Hrvatskoj (koju jedva čeka da zgazi i da joj polovi svu ribu iz Jadrana). Onda si mislim…
Premisa: Italija=plin
Premisa: Plin=plastika
Premisa: Plastika=Dioki
Konkluzija: Dioki=plin? MNOGO PLINA? ENERGETIKA?
Nedugo iza toga u Opatiji se je održao Forum plinara RH. U časopisu EGE je objavljena jedna mapa. A na mapi… iscrtani planovi za idućih desetak godina.
Tada mi je bila kristalno jasna zainteresiranost Talijana za nas.
Nedugo iza foruma u Opatiji, Talijani su panično najavili gradnju plutajućeg LNG terminala u tršćanskom akvatoriju, Kopar se je pobunio jer je terminal po planu trebao biti dovoljno udaljen od Trsta, a nedovoljno od Kopra. Istovremeno iz Rijeke kreću … pazite sada ovo… “udruženi eko-prosvijednici iz Rijeke i Kopra, protiv izgradnje tršćanskog LNG-a”. Simpatico, nema šta.
Talijani odustaju od gradnje, jer je tršćanski gradonačelnik pod pritiskom struke izjavio da bi izgradnja takvog plutajućeg kompleksa bila nesigurna.
Nakon toga se Trst i Kopar bune protiv Luka Rijeke, u panici su, prvo prijete udruživanjem snaga, nakon toga nude suradnju.

Dakle,
A) Nova proizvodnja – proizvoditi će novi energent, 90% izvoza u EU, 10% ostaje za potrebe HR
B) Povezanost sa LKRI – Luka više nema slobodnih kapaciteta, izgraditi će se nova lokacija na Krku, uz Dioki i najavljena je povezanost u poslovanju
C) Proizvodnja plastike
D) Nizinska pruga, Družba Adria, novi cjevovod, novi most Crikvenica – Krk.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

Ovu dionicu sam kupovala kada je koštala 250 kn. To je bila prva dionica koju sam kupila u svom portfelju, nagovorivši svoje roditelje da mi posude lovu za nju, jer sam samo u tu dionicu vjerovala, u svoj prokleti ženski instikt i nos. Zamislite kada je to bilo, kada su tek nakon Diokija su uslijedile dionice tipa DDJH, LKRI… U to je doba LKRI koštao 216 Kna, a DDJH 110 Kna.
Pratim sve ove silne mjesece razvoj događaja, bilo je pauza, bilo je odgađanja, do mnogih sam informacija došla sama, svojim trudom. Mnoge informacije su mi rekli forumaši, koje sam nagovorila da ulete u tu dionicu. I kockice su sjele na svoje mjesto. Slika je postala jasna i cjelovita. Ova dionica je bila pravo ISTRAŽIVAČKO iskustvo i pravo OTKRIĆE u mome životu.

Jet: Are You Gonna Be My Girl?


luka2807: ” a gdje nam je cayman? silentio stampa? uživa gledajuci svoje čedo kako buja? imam dojam kako smo tek na početku priče…budućnost za diničare diokija izgleda jako lijepo [smiley2] ” Luka2807, pa di si ti? Nema te još od kada smo raspravljali kam ide Diokijeva dobit! Što kažeš na naš Dioki? Lijepo ga je sada gledati. [smiley11]

dioki je stvarno strašan potencijal, i moram priznati da mi je žao da ga nisam još dokupljivao dok je bio totalno jeftin, ali i ovako je dobro 😉

ono šte mene najviše raduje je:
1) strateška važnost i povezanost s energetskim sektorom (luka rijeka, željeznica, omišalj, plinovod, janaf,…)
2) strašni prihodi sa još boljom perspektivom

profit nije na tim razinama ali upravo to čini dionicu diokija fantastičnom investicijom, jer da je profit solidan ne bi mogli kupiti dionicu ispod 2000 kuna…dugoročno i kratkoročno ovo je najpotentnija dionica na zse…školski primjer u što ulagati

dioki je stvarno strašan potencijal, i moram priznati da mi je žao da ga nisam još dokupljivao dok je bio totalno jeftin, ali i ovako je dobro 😉

ono šte mene najviše raduje je:
1) strateška važnost i povezanost s energetskim sektorom (luka rijeka, željeznica, omišalj, plinovod, janaf,…)
2) strašni prihodi sa još boljom perspektivom

profit nije na tim razinama ali upravo to čini dionicu diokija fantastičnom investicijom, jer da je profit solidan ne bi mogli kupiti dionicu ispod 2000 kuna…dugoročno i kratkoročno ovo je najpotentnija dionica na zse…školski primjer u što ulagati

za dugoročno se slažem, ali pošto znamo da će 3Q biti loš ne mogu se složiti za kratkoročno…
[smiley5]

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

700!!!!!

La vita e bella!

evo blokade, nadam se isti scenario kao i 11.10. i 12.10 (nakon blokad opet strelovit skok)
by the way- blokirano na transakciji prodaja- 737,37 !!!!!

Znate koji je porast Diokija u zadnje vrijeme. Uzeo sam ga 28.09. po 426kn, a do danas je porastao na 700kn, dakle 64%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Samo tako naprijed.

Knjige i kava

Barakudice, ti si komadić, a ja muškarac, ali čini mi se da nam mozgovi funkcioniraju na sličan način bar kada su u pitanju financije. Dakle, i ja imam dobar osjećaj uhvatiti ono što vjerojatno većina ne uspijeva. Npr., ja sam ušao ovo proljeće u Dioki ispod 270, a slijedeći dan je krenulo gore… (poslije sam još ušao isto dosta jako na 450).
U drugom kvartalu sam trgovao s 3 dionice i sve 3 su bile na popisu onih 10 snajvećim porastom u HR (4., 6. i 8. mjesto).
Htio sam reći da ne donosim odluke na temelju evidentnih informacija već onih teško uočljivih…
Sve u svemu drago mi zbog cijele ekipice da smo pogodili i da guštamo[smiley2]

Happy mondays:)

Hell is Empty and all the Devils are Here


Znate koji je porast Diokija u zadnje vrijeme. Uzeo sam ga 28.09. po 426kn, a do danas je porastao na 700kn, dakle 64%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Samo tako naprijed.

drago mi je zbog vas a jos draze zbog sebe, moj ulaz je jos manji. nisu mi sve dionice na jednom mjestu.budem danas izracunao pa da se jos malo gustam

New Report

Close