DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napokon dobre vijesti – kreće proizvodnja u Dini – najkasnije do 1.9.
100k tona polietilena i 200k tona VCM-a – sve u svemu oko 300 milijuna dolara prihoda na godišnjoj razini!

A nije ni za odbaciti da će se Vlada dodatno anagažirati na sporazumu HEP – Dioki na zemljištu za LNG terminal!
I da bi se sve plaće mogle ispaltiti već slijedeći tjedan.


http://unitedenergy.biz/uec/?page_id=2

prava neka firma, nema sta. Jel to opet "robi" ulazi?


Bogami, još kad pogledam tko je i kad registrirao website:
richter, 16.07.2012. u 20:06

Domain Name: UNITEDENERGY.BIZ
Domain ID: D44118043-BIZ
Sponsoring Registrar: GODADDY.COM, INC.
Sponsoring Registrar IANA ID: 146
Registrar URL (registration services): whois.godaddy.com
Domain Status: clientDeleteProhibited
Domain Status: clientRenewProhibited
Domain Status: clientTransferProhibited
Domain Status: clientUpdateProhibited
Registrant ID: CR77995268
Registrant Name: Andrey Kovalenko
Registrant Organization: imedia
Registrant Address1: Bazarnaya 93/33
Registrant City: Odessa
Registrant State/Province: Not Applicable
Registrant Postal Code: 65021
Registrant Country: Ukraine
Registrant Country Code: UA
Registrant Phone Number: +380.674850442
Registrant Email:
Administrative Contact ID: CR77995270
Administrative Contact Name: Andrey Kovalenko
Administrative Contact Organization: imedia
Administrative Contact Address1: Bazarnaya 93/33
Administrative Contact City: Odessa
Administrative Contact State/Province: Not Applicable
Administrative Contact Postal Code: 65021
Administrative Contact Country: Ukraine
Administrative Contact Country Code: UA
Administrative Contact Phone Number: +380.674850442
Administrative Contact Email:
Billing Contact ID: CR77995271
Billing Contact Name: Andrey Kovalenko
Billing Contact Organization: imedia
Billing Contact Address1: Bazarnaya 93/33
Billing Contact City: Odessa
Billing Contact State/Province: Not Applicable
Billing Contact Postal Code: 65021
Billing Contact Country: Ukraine
Billing Contact Country Code: UA
Billing Contact Phone Number: +380.674850442
Billing Contact Email:
Technical Contact ID: CR77995269
Technical Contact Name: Andrey Kovalenko
Technical Contact Organization: imedia
Technical Contact Address1: Bazarnaya 93/33
Technical Contact City: Odessa
Technical Contact State/Province: Not Applicable
Technical Contact Postal Code: 65021
Technical Contact Country: Ukraine
Technical Contact Country Code: UA
Technical Contact Phone Number: +380.674850442
Technical Contact Email:
Name Server: NS2.EHOST.COM.UA
Name Server: NS.EHOST.COM.UA
Created by Registrar: GODADDY.COM, INC.
Last Updated by Registrar: GODADDY.COM, INC.
Domain Registration Date: Tue Mar 15 22:29:26 GMT 2011
Domain Expiration Date: Thu Mar 14 23:59:59 GMT 2013
Domain Last Updated Date: Fri Mar 16 13:05:22 GMT 2012

što da rečem nego, GO DADDY!!!

nemoze bit dobro da dioki ide u stecaj,super za dinu,ali bi se oboica trebala spasit…kako je opce moguce izdvojit dinu koja je u stopostotnom vlasnistvu diokija??

A da li je 5 milijuna eura koje United Energy nudi za DINA-u istih onih Sanaderovih 5 milijuna koji su zapeli na Ježićevom računu?

Pojavio se strateški partner koji će uplatiti 5 miliona eura za plaće radnicima i 15 miliona eura zapokretanje proizvodnje samo me interesuje šta je on to kupio i koji se dug skinuo s firme ,po meni nije ništa kupio i nikakav dug se nije skinuo u zamenu za 74 % dionica koje je RJ ustupio da se sanira dug,mislim da je tu postignut dogovor da se privremeno smire tenzije i radnici isplate,strateški ulagać će okrenuti svojih 20 miliona eura i malo zaraditi a dugove će vjerojatno vraćati dionićari na taj naćin što će im dionice biti obezvređene stećajem,pa će taj isti strateški ulagać posle probe ako mu se svidi kako napreduje proizvodnja tek onda odlućiti dali će kupiti firmu po stećajnoj cijeni

Kak ti nije jasno? S jedne strane je nabio skoro 2 milijarde dugova, elegantno izasao i sad ponovo ulazi pa cemo za 3,4 ili navijse 5 godina gledati istu pricu, ali ovaj puta s konacnim krajem. Ne moze biti jednostavnije i elegantnije.


A da li je 5 milijuna eura koje United Energy nudi za DINA-u istih onih Sanaderovih 5 milijuna koji su zapeli na Ježićevom računu?

Ujedinjena energija Ježića i koga li još od političara?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Kak ti nije jasno? S jedne strane je nabio skoro 2 milijarde dugova, elegantno izasao i sad ponovo ulazi pa cemo za 3,4 ili navijse 5 godina gledati istu pricu, ali ovaj puta s konacnim krajem. Ne moze biti jednostavnije i elegantnije.

Kratko i jasno.
Dao sam ti 100%


http://unitedenergy.biz/uec/?page_id=2

prava neka firma, nema sta. Jel to opet "robi" ulazi?

Obzirom da im je jedno od sjedišta u Gruziji – Azerbajdžanci!
Obzirom da im je direktor u Švicarskoj australac Stanislav Roth – Macquarie grupa!
http://www.moneyhouse.ch/en/u/united_energy_commodities_sa_CH-660.2.777.011-8.htm

LNG terminal i sinergija s Dinom – traži se šansa za ulazak.
A čeka se i HEP-ova lova.

Čini mi se da je E.ON bio pokriće za Dioki i Dinu!

ja se pitam jesu li neki vodje ludi ili što? DIOKI ide u stečaj a oni to slave kao dobru vijest!??!!? [bye]


nemoze bit dobro da dioki ide u stecaj,super za dinu,ali bi se oboica trebala spasit…kako je opce moguce izdvojit dinu koja je u stopostotnom vlasnistvu diokija??

Ja bih isto volio da netko ovo malo pojasni.. Dioki je vlasnik dine a ide u stečaj.. Ako recimo dioki nikad ne profunkcionira a dina nastavi sa radom, šta je sa dioničarima u tom slučaju?

idući tjedan će bit bolje...


Ja bih isto volio da netko ovo malo pojasni.. Dioki je vlasnik dine a ide u stečaj.. Ako recimo dioki nikad ne profunkcionira a dina nastavi sa radom, šta je sa dioničarima u tom slučaju?

Onako kako ja to vidim, situacija je sljedeća:

– Dioki odlazi u stečaj, a osnovna svrha stečaja je naplata vjerovnika. Vjerovnici Diokija naplaćuju se imovinom. Prioritet su banke kao razlučni, dakle hipotekarni vjerovnici. Nakon njih, ili paralelno s njima, svejedno, su radnici i njihove plaće i otpremnine. Banke nekretnine mogu prodati, mogu zadržati, mogu šta god hoće, ionako nisu ni donijele odluku hoće li podržat ovaj najnoviji model.

Ono što ne razgrabe banke i radnici, podijelit će se među ostalim vjerovnicima, uglavnom dobavljačima. U to spada i Dina. Dakle, u određenom trenutku Švicarci će kupiti Dinu, a novac koji se ostvari ide vjerovnicima.

I dioničarima, dakako, ako se svi vjerovnici naplate u 100-postotnom iznosu. Po meni, to je nemoguće, ali kome je to teško prihvatiti neka i dalje sluša savu. 😀

New Report

Close