DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Predložili smo vrlo konkretno rješenje za isplatu svih zaostalih plaća koje se može relativno brzo realizirati iz prodaje vlastite imovine.

HEP d.d. (Zlatko Koračević) je potpisao pismo namjere i suglasio se sa PRIORITETNOM isplatom radničkih potraživanja.
Čeka se potpis HYPO banke. (nisu došli, ali treba uvažiti da su pozvani samo dan ranije, a ne vidim nekog razloga zašto nebi potpisali pismo namjere kada je potvrđeno da su suglasni sa prodajom zemljišta!).
Pravna podloga za isplatu plaća je dovršetak procjene zemljišta i potpisvanje predugovora!
Ako se to bude miniralo idemo svi pred HYPO!

i tih tjedan dana će brzo proći, a onda ako ne bude nekih konkretnih pomaka još uvijek stignemo napustiti postrojenja (kad bi se trebala oglasiti i EVAKUACIJA za grad Omišalj), blokirati most i ugroziti turističku sezonu. Za bilo koju od tih akcija svu odgovornost snositi će VLADA REPUBLIKE HRVATSKE !Možda onda na površinu isplivaju osobni interesi pojedinih "uglednih Političara" ! tik-tak ,tik-tak
[/quote]

nemate pravo ugrožavati turističku sezonu!
ako već niste imali hrabrost do sada napustiti pogone nego čekate već 7 mjeseci dok vas nesposobnjakovići lažu i mažu, to ste sami krivi!
ljudi u turizmu od tih 2 mjeseca sezone žive i nemate im pravo oduzimati kruh iz usta! pa što mislite da blokirate most da bi ljudi krivili vladu?? NE! jedino vas bi okrivili jer od toga što ti ljudi u sezoni zarade stvorit će se nekakav kapital od kojeg će se opet i za vas otvoriti nova radna mjesta ili ćete od tog novca dobivati pomoć dok se ne snađete itd.!
[/quote]

E vidiš baš zbog ovakvih " plitkih " ljudi kao što si ti , imamo ovakvu Hrvatsku. Ti si jedan od onih što zahvaljuje bogu kad susjedu krepa krava , jer bolje njegova nego tvoja. A ti se do sada nisi pitao kakva je sigurnost u toj tvornici , u kakvim uvijetima ti ljudi rade i OD ČEGA TI LJUDI ŽIVE ? Nije ti palo na pamet obići te ljude i pitati ih treba li im što god , jer već 8 mj čuvaju ničiju imovinu i potencijalno opasne pogone i sirovine , bez plaće , bez pitke vode , sa ne plaćenim računima kod kuće i sa ovrhama nad glavom, A ČUVAJU I TVOJU SIGURNOST ! Dok god se mentalitet u ovoj" lijepoj našoj" ne promijeni ne će biti bolje , dok god pojedinci ne shvate da smo svi na neki način povezani. PAMETAN ČOVJEK NE MOŽE KRIVITI RADNIKE ZA ONO ŠTO BI MOGLO USLIJEDITI

pa nemojte mi ljudi ubit svaku nadu u ovu dionicu!!!

pa neće nas valjda čačić i linić iznevjerit!!?

pa zar je moguće da imamo goru vladu od one Grčke??? [cry]

pa ova bi dva pingvina uspjela uništit i njemačku da im se da samo par mjeseci vladanja!!!



ne vidim niti jedan razlog da ljudi koji 6 mjeseci nisu dobili plaću dolaze i dalje na posao
nisam za to da blokiraju most, ali nitko nema pravo od tih ljudi tražiti da dolaze na posao

pa jesam ja igdje napisao da trebaju i dalje biti u pogonima??? ne, nisam, dapače kritizirao sam ih zbog toga što puštaju razne lažove i manipulatore da ih vuku za nos pa sjede bez plaće u pogonima koji ne rade :
ako već niste imali hrabrost do sada napustiti pogone nego čekate već 7 mjeseci dok vas nesposobnjakovići lažu i mažu, to ste sami krivi!

a to sve u kontekstu iskazane namjere za blokadom mosta i stvaranjem štete turističkom sektoru!!!
[/quote]

Daj budi objektivan i ne izvlači iz konteksta ! Gledaj naj veća šteta turističkom sektoru će biti ako ljudi napuste postrojenja , jer desi li se bilo kakva havarija bit će ugrožena cijela regija pa sve do Delnica ! Vjeruj mi kad kažem da ti je naj manji problem blokada mosta od očajnih i izigranih ljudi. Otvori oči i razmisli !


stožer za obranu na lijevoj strani djeluje mi preslabo da izdrži sve Čačićeve i Linićeve gluposti i namještaljke,
prije 2 mjeseca sam napisao ; j..o dionicu koju Čačić diže i spušta svojim izjavama, kada je došao na vlast, rekao je da će pogoni krenuti za 10-ak dana, da imaju rješenje, evo sada to i vidimo nakon 6 mjeseci , rješenje kakvo bi mogla ponuditi bilo koja baba besplatno i .

Čačić nije odavno ništa izjavio a ovo što se provlači su opservacije koje nemaju nikakva utemeljenja u zakonima.
Ako je HEP potpisao pismo namjere jasno je da će kupiti zemljište obzirom da je LNG u prostornom planu a i Plinacro je poslao ponudu Adria LNG-u za otkup dokumentacije.
Dug prema radnicima je oko 50 milijuna maksimalno.
Ako se žele isplatiti otpremnine za višak radnika onda nema stečaja!
No šta će biti s ostalih 250-300 milijuna kuna koliko ostaje nakon prodaje zemljišta?
Hypo može svoje hipoteke ostaviti na Dini i neće nimalo ugroziti svoju poziciju jer Dina vrijedi 5x više od njegovih kredita.

……Mihaljević se iz Zagreba vratio s potpisanim pismom namjere i jamstvom da će se zaostale plaće radnicima isplatiti što prije bude moguće i s informacijom koja je stigla predvečer o suglasnosti Hypo banke na sporazum, odnosno pismo namjere HEP-a. Za ponedjeljak je zakazan nova runda pregovora u Ministarstvu gospodarstva na kojem bi se uprava i predstavnici Sindikata trebali sastati s prvim potpredsjednikom Vlade Radimirom Čačićem i ministrima Slavkom Linićem i Mirandom Mrsićem.

– Imamo crno na bijelo da će biti isplaćena sva potraživanja radnika. Budućnost za Dinu postoji, sve ide u dobrom smijeru, nažalost tek poslije velikog pritiska – kazao je Mihaljević.

http://www.vecernji.hr/regije/hypo-ce-dinu-prodati-hep-u-radnici-ce-dobiti-zaostale-place-clanak-430806

….."Sva ekonomska logika govori da bi pitanje trebalo biti riješeno s obzirom da imamo doradbene partnere koji se nude za proizvodna postrojenja, imamo ponudu strateškog partnera i tako dalje. Dakle ekonomska logika postoji, političku logiku ne razumijem jer nisam političar", rekao je Predrag Mihaljević iz sindikata Dine.

Političku logiku objasnit će trojica ministara; Čačić, Linić i Mrsić koji će se sastati s upravom Dine i Diokija te predstavnicima sindikata. Zbog najavljenog sastanka i iskazane volje, radnici su odustali od napuštanja pogona, ne želeći ugroziti mještane i turizam.

"Očekujemo isplatu naših potraživanja i to je to"

Predstavnik radnika Diokija i predsjednik Nadzornog odbora Zdravko Rumenović očekuje pozitivan ishod sastanka, odnosno da se osigura nastavak proizvodnje Dine i Diokija.

"Ako nešto ne može raditi i ne može funkcionirati, nema ekonomske isplativosti, mi jednostavno tražimo da se isplate otpremnine i ostala potraživanja prema odredbama kolektivnog ugovora. Iz kapitalne vrijednosti, što je sam ministar i prvi potpredsjednik Vlade konstatno tvrdio da za radnike Diokija nema brige, u okviru premještaja za LNG terminal. Prema tome, mi očekujemo isplatu naših potraživanja i to je to", kaže Rumenović…..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/cacic-sugerira-isplatu-placa-iz-prodanog-zemljista-i-stecaj-linic-rasprodajom-diokija-zeli-spasiti-dinu/626035.aspx

A zamislite ovu situaciju;" danas je zadnji dan za kupnju ispod 15 kn"


A zamislite ovu situaciju;" danas je zadnji dan za kupnju ispod 15 kn"

a možda je danas zadnji dan za prodaju iznad 10 kn?

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

moguće!

…Ali ne bi se svi prljali oko Diokia da tu nema računice…ako ništa drugo prodat će se to nekom za neku sitnu lovu, koja je ipak malo veća od 10 a i 15 kn. [wink]

Zemljiste Čuf….procijenjeno na 40milijuna eura,zemljiste Piros Hep gradi termoelektranu na njemu 20milijuna eura,znaci sveukupno 60 milijuna eura.Zamisli slucajnosti Hep uzeo kredit od 400milijuna kuna pih,dina hypu duguje oko 32milijuna eura,nakon prodaje obaju zemljista nama ostaje jos 28milijuna eura.Neka bude otprilike 8 za plače i otpremnine Diokia ako do toga dodje….ostane 20milijuna eura,ulazi BIOM sa dva milijuna eura u Dinu….ulazi United Energy poslali su pismo namjere tj konkretnu i dobru ponudu ukoliko neznate 15milijuna eura obrtnih sredstava i 5 milijuna eura vrijednosti etilena za prvu ruku!Zele zavrsiti zapoceti pvc i uloziti jos oko 100milijuna eura u dinu sve je to vladi na stolu provjereno iz prve ruke,Arkema zeli doradu vcm-a kakav stecaj ljudi moji u parama smo,samo od prodaje zemljista na Krku ce ostati 22milijuna eura prakticki sa tim novcima otplatimo sve dugove koje imamo.Sveukupni dug Dine iznosi cca 700milijuna kuna,Hypo sad uzima 250milijuna kuna znaci ostaje dug od 450milijuna kuna…hepu dugujemo 90milijuna kuna vjerovatno ce oni uci u vlasnistvo firme sa 38 posto i otpisat taj dug znaci ostaje 360milijuna kuna duga….siemens neznam koliki je dug recimo 8 milijuna eura to platimo sa onih 22milijuna eura ostane nam jos 14milijuna eura a dug je sada 300milijuna kuna.Vrlo vjerovatno cemo isplatiti sve bez stecaja i svi zadovoljni i jos k tome na zitnjaku ima zemljista kojem neznam cijene biti cemo mi svjetska firma za koji mjesec

Bilo na dnevnim novostima na radiju, sastanak je predviđen za 15i30.

vid'la žaba...


Zemljiste Čuf….procijenjeno na 40milijuna eura,zemljiste Piros Hep gradi termoelektranu na njemu 20milijuna eura,znaci sveukupno 60 milijuna eura.Zamisli slucajnosti Hep uzeo kredit od 400milijuna kuna pih,dina hypu duguje oko 32milijuna eura,nakon prodaje obaju zemljista nama ostaje jos 28milijuna eura.Neka bude otprilike 8 za plače i otpremnine Diokia ako do toga dodje….ostane 20milijuna eura,ulazi BIOM sa dva milijuna eura u Dinu….ulazi United Energy poslali su pismo namjere tj konkretnu i dobru ponudu ukoliko neznate 15milijuna eura obrtnih sredstava i 5 milijuna eura vrijednosti etilena za prvu ruku!Zele zavrsiti zapoceti pvc i uloziti jos oko 100milijuna eura u dinu sve je to vladi na stolu provjereno iz prve ruke,Arkema zeli doradu vcm-a kakav stecaj ljudi moji u parama smo,samo od prodaje zemljista na Krku ce ostati 22milijuna eura prakticki sa tim novcima otplatimo sve dugove koje imamo.Sveukupni dug Dine iznosi cca 700milijuna kuna,Hypo sad uzima 250milijuna kuna znaci ostaje dug od 450milijuna kuna…hepu dugujemo 90milijuna kuna vjerovatno ce oni uci u vlasnistvo firme sa 38 posto i otpisat taj dug znaci ostaje 360milijuna kuna duga….siemens neznam koliki je dug recimo 8 milijuna eura to platimo sa onih 22milijuna eura ostane nam jos 14milijuna eura a dug je sada 300milijuna kuna.Vrlo vjerovatno cemo isplatiti sve bez stecaja i svi zadovoljni i jos k tome na zitnjaku ima zemljista kojem neznam cijene biti cemo mi svjetska firma za koji mjesec

Sva ta silna imovina trži se sada po 1/20 vrijednosti!

New Report

Close