DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Petak 13? hahahaha [bye]

p2.sem

Mihaljeviću i Rumenoviću dajte već jednom pokrenite te svoje zlatne koke .cijene zlata danas su visoke .a naše zlatne pričuve već su se prilično stanjile.


Čudi me laprdanje pojedinaca o stečaju, a blage veze nemaju o čemu pričaju.
– u stečaju ne vrijedi kolektivni ugovor
– predstečajni i stečajni postupak traju beskonačno dugo
– za prve novčane isplate treba proći prilično dugo i iznose tri bruto min. plaće 2800 od strane vjerovnika, plus 1-3 min. bruto plaće od države.
– sve ostalo [bye], a možda i poslije

Osjećam se prozvanim, pa ću vam odgovoriti bez spuštanja na vaš nivo. Samo ću naglasiti sumnju da ste suprodstavljena strana radnicima.
Točno je da u stečaju ne vrijede kolektivni ugovori, pa što onda? Sad kao imamo neke koristi od tih ugovora? Elekta, i Konzum ne primaju ugovore, samo kune.
Stečajni postupak traje dugo, i za to vrijeme smo na burzi primamo naknadu za nezaposlene i tražimo novi poso. Sve je bolje od ove situacije trenutno.
Privatnim tužbama tražimo svaku kunu koju su nam dužni, živimo u kapitalizmu gdje je ugovor svetinja i pod monitoringom smo EU. I to traje, ali zato postoje kamate.
Stečajna masa je veća od ukupnog dugovanja firme.
Ako ćemo ubiti koku koja nese zlatna jaja, što me briga, ne skupljamo mi radnici ta zlatna jaja.

Baš me zanima kad bi netko od radnika predao zahtjev za stečaj, koliko bi taj zahtjev ležao u sudskoj ladici prije nego bi politika dozvolila sudu da ga pokrene.
(Znate li da su naši sudovi dobili Nobelovu nagradu. Jesu, jedini mogu zaustaviti vrijeme.)
Isto je i sa zahtjevima malih vjerovnika za prisilnu naplatu prema Dioki-u/DINA-i. Leže na sudu, pa leže…
Stečaj će biti, ali ne prije nego se Hypo i još ponetko ne namire. I to na račun poreznih obveznika. HEP će skupo platiti to zemljište, baš kao i HŽ Cargo. Novac HEP-u će dati država, a državi će ga dati… već pogađate.
Nakon toga stečajne mase biti više neće, pa će radnici i mali vjerovnici (u najvećem broju mali poduzetnici koji su svoju obvezu prema Dioki-u pošteno odrađivali) ostati… kratkih rukava. Možda se radnici i kako-tako provuku, ali ovi zadnji su totalno… čini mi se…
Pismo ću završiti bez zaključka, ili… na pamet mi pada samo ona:
Ne možeš pobijediti, ne možeš remizirati, ne možeš predati partiju.
Ili ima, pakirajmo se i pokret u Strasbourg.


Točno tako to sam već odavno napiso.. hep će kupit zemljište vjerovatno za siću i onda ga uvalit dalje za bogastvo!! Tko sve sudjeluje na tom sastanku i ko će biti upoznat u cijelosti sa tim prodajnim ugovorom???

Složio bi se da si napisao da će neka banka (još bolje kakva privatna firma) kupiti zemljište za siću, a onda ga uvaliti HEP-u za bogatstvo. HEP, kao uostalom i sve državne firme, su tu da budu ovce za šišanje, a ne da bi se bogatile.


Petak 13? hahahaha [bye]

Do sada se zemljište poklanjalo a nije bio petak 13.
Možda je ovo preokret u toj praksi.
Podsjećam – Terminal na Žitnjaku, oko 100.000m2 Pomorskog dobra na Omišlju…..
Gdje su sada Janafovci i država da pomognu radnicima?
Pa valjda 100k m2 poklonjene obale na Omišlju vrijedi nekoliko plaća a ne da radnici čiste okoliš od otpada i kuhaju u loncu srneći gulaš!

Vaš link

Iz ovog recenog vidi se koja je ozbiljnost Predsjednika vlade.Puca njemu ona stvar za DIOKI i zaposlenike.Oni uredno dobivaju svoje ;placice;jer ovaj ispaceni narod im je dao povjerenje na izborima nadajuci se boljem zivotu.Za uzvrat smo dobili jos gori zivot.Samo kukuricu i seru po vlastitom dvoristu.


Baš me zanima kad bi netko od radnika predao zahtjev za stečaj, koliko bi taj zahtjev ležao u sudskoj ladici prije nego bi politika dozvolila sudu da ga pokrene.
(Znate li da su naši sudovi dobili Nobelovu nagradu. Jesu, jedini mogu zaustaviti vrijeme.)

To bi možda bilo blizu istini u Tuđmanovo vrijeme.
Sad ne želimo komplikacije i sankcije prije 1.7.2013.
Obratite pažnju da naši najveći, osvjedočeni prijatelji Njemci, ne žele ratificirati sporazum o pristupanju do proljeća!
Gospodo na vlasti, želite u elitno društvo? Naučite se ponašati za "stolom"! Pokažite da znate čitati s razumjevanjem sve ono što ste potpisali. Ne zanima me koja je vlada što potpisala, sve su to državni sporazumi. Nadstranački. Stoko!

United Energy…. sad je sve riješeno.

🙂

Prestrašno.



Baš me zanima kad bi netko od radnika predao zahtjev za stečaj, koliko bi taj zahtjev ležao u sudskoj ladici prije nego bi politika dozvolila sudu da ga pokrene.
(Znate li da su naši sudovi dobili Nobelovu nagradu. Jesu, jedini mogu zaustaviti vrijeme.)

To bi možda bilo blizu istini u Tuđmanovo vrijeme.
Sad ne želimo komplikacije i sankcije prije 1.7.2013.
Obratite pažnju da naši najveći, osvjedočeni prijatelji Njemci, ne žele ratificirati sporazum o pristupanju do proljeća!
Gospodo na vlasti, želite u elitno društvo? Naučite se ponašati za "stolom"! Pokažite da znate čitati s razumjevanjem sve ono što ste potpisali. Ne zanima me koja je vlada što potpisala, sve su to državni sporazumi. Nadstranački. Stoko!
[/quote]
Zašto se onda ne rješavaju zahtjevi za prisilnu naplatu od strane malih vjerovnika, a prema Dioki-u?
U postu koji citiraš baš pišem o malim vjerovnicima, odreda malim poduzetnicima, koje banda koja stoji iza Dioki-a tjera u nelikvidnost i stečaj, dok se Vlada na sav glas kune u malo poduzetništvo.
Gle, veliki vjerovnici imaju Vladu, radnici kakav-takav ali kilav sindikat i nešto zakona o radu. Mali poduzetnici nemaju baš nikog.
Dioki uredno nije plaćao male vjerovnike, još je bio i toliko bezobrazan da je odmah povlačio PDV.

Koliko laprdanja, a ništa konkretno se ne dešava u "banana" republici, pogotovo po pitanju Dikoija. Mislim da je sada svima jasno da su svi ti političari više manje isti. Ni ovi koji su sada na vlasti nemaju muda da nešto konkretno naprave, očito se štite nečiji interesi i dogovaraju razno razne provizije na nekakvim domjencima.
A kad čujem onu famoznu rečenicu, da neko ulaže nekakve maximalne napore meni se odma počne lagano srat. Ustvari da mi je samo znat ko je od njih nešto konkretno napravio, bitno je naučit pričat pravničkim jezikom (koji samo oni znaju), kažeš 20 rečenica a ustvari ništa novo ili opipljivo nisi rekao.
Mislim da većina ljudi dijeli moje mišljenje vezano za produktivnost nove "atomske" vlade. Daleko od toga da navijam za one bivše ali brate mili ovi su se blago rečeno posrali na meko sa svojim abnormalno brzim i nadasve učinkovitim metodama. Katastrofa, da pravna i socijalna država. Ustvari ko zna na kojim su drogoma bili Milanović, Čačič i ostala ekipa kad su kovali taj mega Plan 21.

New Report

Close