DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da zaključim, radnici su za sve krivi pa ćemo dobiti što i zaslužujemo?
Pustili smo da se svakakve gamadi nakoti po zemlji i sad se čudimo kako ne funkcionira pravna država.
Sistem je truo do kosti. Zapitajte se jeli moguće u Njemačkoj,Švedskoj,Danskoj,Belgiji,Nizozemskoj,Austriji,Francuskoj,V.Britaniji…biti taoc propale kompanije? Radne knjižice su kod njih pa ne možemo ni na burzu rada tražiti novi posao niti tražiti socijalnu pomoć, raditi na crno se ne smije…plaće se ne isplaćuju.
Jedina mi je nada da je završetak majanskog kalendara stvarno kraj za sve. Veliki reset, kad već nismo u stanju pomesti naše malo provincisko dvorište, neka sve ide kvragu.



Činjenica da se u sagu o Diokiju uključila Austrijska države demantira raznorazne natpise po medijima.

Austrijska država se nije uključila u sagu o Dioki-u nego u sagu o Hypo banci. Svak se grebe gdje njega svrbi, ili ne laje pas radi sela… . Cijela priča se vrti oko toga kako da Hypo izađe iz svega, a to će mu pomoći Hrvatska država, tako da ga obešteti na teret poreskih obveznika.
Kako će nakon toga proći Dioki pokušajte zaključiti sami.
[/quote]

Pa daj bar malo realnosti i činjenica!
Za početak – saga o HGAA za Austriju je davno završila preuzimanjem na teret poreznih obveznika u Austriji a većina kredita za Dioki i Dinu je išlo direktno s KLAGENFURT, ALPEN-ADRIA-PLATZ 1 !!!!!
No osim kredita banka ima i vrlo vrijednu – kako se kod nas u zadnje vrijeme priča za Dioki – OGROMNU imovinu.

Pa se eto ipak Austrijska država uključila da zaštiti svoju imovinu tj imovinu koju su platili austrijski porezni obveznici.

I mislim da je već bila informacija da je HGAA imao ponuduza tu istu Diokijevu imovinu – no glatko je odbijeno – jednostavno to je vrhunski potencijal i strateški austrijski interes i nema odstupanja.

I to je sve vrlo mudru izvedeno da bi se izbjegle bilo kakve moguće makinacije u HR koje bi im oduzele to što su platili.

Dionice su u Švicarskoj, Krediti su iz Austrije a LNG zemljište je u Italiji!
Samo jadni radnici su HR – socijalna bomba!


Pa daj bar malo realnosti i činjenica!

Strah me da ne odem u fantaziju!

Pa kako opet nista?Mozda bude do petka,mozda kad se ministri vrate sa godisnjeg idu u petak!Mozda u 9.mjesecu mozda za božić a onda nam isticu kolektivni ugovori i tada smo za božić na cesti.Radnici Diokia i Dine skupa samnom prestanimo vise biti naivni i vjerovat svakojakim sindikatima koji nas muljaju vec mjesecima,nece biti nista od partnera niti od plača….moramo sami proglasit stecaj dok nam jos vrijedi kolektivni,a ove floskule o napustanju pogona u petak pih…kakva nebuloza mos mislit ajmo jos malo volontirat nismo dosta 7 mjeseci.Dao bog da se proglasi vise stecaj da ljudi mogu na miru ici na biro ili trazit novi posao jer ove nebuloze dopustaju sindikati!Sad ce im Linić prodat foru rijesit cemo sve kad se vratimo sa godisnjeg hahahah,onda ce sindikat odlucit reci,nazire se isplata ostatka plače za 12.mjesec necemo napustit pogone,nek se gone svi mrs

@jabulani, potpuno se slažem s tobom. Za pokretanje stečaja nam treba 10 000 kn u kešu. Shvatite da nikome ne odgovara stečaj, osim nama, radnicima. Prvi među jednakijima, Čačić, rekao je da je imovina društva veća od dugovanja. Čega se bojimo? Stečaj bar znači da smo na putu da vidimo svijetlo na kraju tunela. Ovo apatično skanjivanje ne vodi nikud, osim u sve dublje minuse. Bio sam protivnik stečaja dok sam bar malo vjerovao blagoglagoljivim seronjama, kad pokrenemo stečaj već će se javiti zaduženi poltroni da nam objasne kako nam je u stvari dobro, samo mi toga nismo svjesni. Nek se gone svi mrs.

očito je da se stečaja boje svi osim nas radnika,prije pola godine su nas radnike prestrašili da ako se stečaj otvori mi jedini gubimo
meni se čini da sa stečajem mi radnici možemo samo dobiti jer ovako dalje svakim danom sve više gubimo.
Zar stvarno mislite da če nam isplatiti sve plače i otpremnine?
Zašto taj g.Linič koji je progurao zakon o tvrtkama koje su u ogromnim dugovima da idu u stečaj ili likvidaciju ne pogura i DIOKI u stečaj?
nekome stečaj još ne odgovara a mi još uvijek na žitnjaku čuvamo pogone volonterski


….
Zašto taj g.Linič koji je progurao zakon o tvrtkama koje su u ogromnim dugovima da idu u stečaj ili likvidaciju ne pogura i DIOKI u stečaj?
……

Dioki nije prezadužena kompanija jer imovina višestruko nadmašuje potraživanja – samo neoperativna imovina pokriva 1/2 dugova.
Dioki je postao problem nakon što su INA, HEP, JANAF… – DAKLE TRGOVAČKA DRUŠTVA POD DRŽAVNOM KONTROLOM – prekinula isporuke i blokirale račun!
A da za to nisu imale nikakve zakonske osnove – štete koje su nakon toga nastale mjere se u stotinama milijuna kuna.



@jabulani
, potpuno se slažem s tobom. Za pokretanje stečaja nam treba 10 000 kn u kešu.

Tko vam je rekao da vam treba 10 tisuća kuna u kešu za pokretanje stečaja? Radnici su oslobođeni svih davanja kad predlažu stečaj.

Dan prije nego su se dečki odlučili na štrajk glađu u etilenskoj kantini se je održao sastanak sindikalnog članstva SING-a u Diokiju.Sastanku je nazočio i povjerenik SING-a za grad Zagreb. U pratnji mu je bio i odvjetnik s kojim SING ima ugovor o pravnoj pomoći. Jedno od postavljenih pitanja je bila i procedura pri pokretanju stečaja na trgovačkom sudu.
U to vrijeme nam se je stečaj činio kao nešto strašno. Sad ga priželjkujemo kao dugo očekivan prestanak neizvjesnosti i laži. Što čekamo?

Danas je taj famozni sastanak GSV-a poslije podne.Pa da vidimo šta će danas biti…

Istina je da me više ne zanimaju zaključci, priopćenja, stavovi i odluke koje donose dobro plaćeni negativnom selekcijom ustoličeni guzičari.




@jabulani
, potpuno se slažem s tobom. Za pokretanje stečaja nam treba 10 000 kn u kešu.

Tko vam je rekao da vam treba 10 tisuća kuna u kešu za pokretanje stečaja? Radnici su oslobođeni svih davanja kad predlažu stečaj.
[/quote]

Je li im odvjetnik savjetovao ovrhe na trezoru?
MIslili su da će se s tim nešto postići ali ta svojevrsna pljačka Diokija neće ostati tek crno slovo na papiru!

New Report

Close