DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/prodali-otpad-iz-dine-kako-bi-nahranili-radnike-209397.aspx

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ovo je nesto prestrasno, cijela ova situacija..itekako se treba izboriti za otpremnine, makar drvljem i kamenjem..a cacicu zelim istu sudbinu, kao sto su dozivjeli i oni ljudi u koje se sudario. Bahatosti toj covjek ocito se treba samo jednim rjesenjem stati na kraj (zna se na koje mislim). Da je zrtvovao Dioki radi svojih interesa, jasno je kao dan- Lazu nas kao psi da nema dalje!

Nakon što su u Dini počeli rezati staro željezo ,za njih se je našlo riješenje . Idemo i mi pod hitno početi rastavljat etijenski pogon , za koga su rekli da neće radit . Na to imamo pravo ,jer su nam dužni plaće .a i dioničari smo.

Nakon što su u Dini počeli rezati staro željezo ,za njih se je našlo riješenje . Idemo i mi pod hitno početi rastavljat etijenski pogon , za koga su rekli da neće radit . Na to imamo pravo ,jer su nam dužni plaće .a i dioničari smo.

Nakon što su u Dini počeli rezati staro željezo ,za njih se je našlo riješenje . Idemo i mi pod hitno početi rastavljat etijenski pogon , za koga su rekli da neće radit . Na to imamo pravo ,jer su nam dužni plaće .a i dioničari smo.

ZSE je prema čl.424. Zagrebačke burze stavila DIOKI u segment promatranja radi neprovjerenih medijskih natpisa o stečaju društva…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!




@Mcinha

6. srpanj 2012.| Marija Brnić
Dina ulagaču iz Azerbajdžana, nad Diokijem se otvara stečaj

Radnici iz zagrebačkih pogona na Žitnjaku negativno su reagirali na najnoviji razvoj događaja

Ministarstvima financija i gospodarstva u četvrtak je konačno stigla ponuda investitora za Dioki, točnije zaprimljena je ponuda za preuzimanje Diokijeve tvrtke-kćeri u Omišlju na Krku Dina Petrokemija, i to od azerbejdžanske tvrtke Mes. Prema prvim informacijama iz Vlade, ponuda azerbejdžanske tvrtke poboljšana je u odnosu na onu ranije, no tek će u petak biti poznato hoće li za hrvatsku stranu biti prihvatljiva. Ocijene li ju zadovoljavajućom, to bi, kažu u Vladi, značilo da će Dioki Mesu prodati Dinu, a za sam Dioki potom bi se trebalo ići u pokretanje stečajnog postupka.

Pa lijepo piše da će prodati a ne pokloniti Dinu!
Kako bi mogli poslije takvog posla s Dinom u stečaj – pa Dina ima imovinu vrijednu 300 milijuna eura – minimalno.


Pitanje je za koliko azeri kupuju Dina-u, ako ju kupuju? Možda se 300 pretvori u 15, sve je moguće
[/quote]

Nema zakona koji dopušta da se nešto što ima imovinu od cca 400 milijuna eura – vidi zadnje izvješće za 2010, – pokloniti.
Tko će to potpisati i sačuvati živu glavu – nitko!
I Dina je samostalna kompanija s Upravom i NO pa je ne treba odvajati od Diokija!!!!

A glede stečaja i stalnih manipulacija s stečajem – pa neka ga više netko pokrene!
BV Diokija je 160 kuna po dionici s tim da zemljište od oko 1,5 milijuna m2 vrijedi minimalno 3x više no što je u bilanci!

burze u zelenom, cijene sirovina u aziji rastu. Ovo je bi bilo pozitivno razdoblje za Dioki da radi. Jebi.a.

Ali mišljenja sam, ako i treba prodati bolje Azerima nego Madžarima.
Svima bolje nego Madžarima, ma i Srbima prije nego Madžarima.

U top 10 dioničara
KBZ D.D. (70663193635) +360

idući tjedan će bit bolje...

Da mi je samo znati sta je i koja je to formulacija kad ZSE objavi…"segment promatranja"…sta se pod tim podrazumjeva i cime oni to nadziru trgovinu "promatrane" dionice…Dioki je odavno trebao bit u blokadi dok se sve oko njega barem malo ne razjasni a ne da Hanfa i ZSE "glume" promatrace.

Inace u danasnjem NL se spominju Azeri kao moguci iznajmljivaci postrojenja na Krku a ne kupci ili strasteski partneri…nazalost nemam link na clanak ali eto …sad se pojavila opcija dugorocnog najma..!!

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Azeri nikada nisu kotirali kao kupac nego strateški partner za polietilen.
E sada da li bi to strateško partnerstvo poguralo i polietilen na Žitnjaku to ne znam.
Arkema ili IGS u Raveni su odavno tražili partnerstvo za vinilni lanac točnije za EDC/VCM samo zašto se to toliko odugovlači – je li Znaš li ti tko sam ja iam neki bolji plan – sumnjam.
Možda za njega i njegovu ekipu- po principu A gdje sam ja…..


Sad kad znamo da je to – to i da dalje nema, moramo se izboriti za otpremnine prije otvaranja stećaja! Pa nećemo valjda čekati mjesecima ili godinama naše otpremnine – ako ih uopće bude! Večina stećaja u lijepoj našoj traje nekoliko godina, neki čak i 5, 6.
Neka država otkupi naša prava, nama isplati otpremnine kao što je to bilo u Kraljevici a onda neka se oni namiruju. Obzirom da nas je politika dovela u ovu situaciju, to bi bilo fer prema nama nakon mjeseci i mjeseci gladovanja……..Hypo banka je spremna dati novac za plaće i otpremnine ukoliko država da jamstva. Sa tim jamstvima, za 7 dana mogli bi imati naovac od plaća i otpremnina na računu i prijavit se na burzu.

Lijepo si to zamislio i meni paše, ali mislim da ništa od otpremnina mi nećemo vidjet!

zaprudjanec

New Report

Close