DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne mogu se osporiti materijalne činjenice koje su službeno objavljene na ZSE a tiču se odnosa Dioki – INA, Dioki – HEP, Dioki – JANAF!
A Hanžeković je u više navrata izjavio da tu Dioki stoji dobro dakle da ta vještačenja tjeraju vodu na mlin Diokija.
I sama izjava Čačića može biti signal da se nešto treba dogovoriti a obzirom da se radi o desetcima milijuna kuna ne bi me čudilo da se izjave o stečaju u prvi plan guraju iz toga razloga jer i jesu na tragu problema s cijenama plina sirovina struje ali i kupovine zgrade na Žitnjaku. Dobar odvjetnik tu može lako dokazati da su veliki gubitci koje je pretrpio Dioki i koliki si gubitci.

Neki dan je i Gazprom odlučio isplatiti dio štete koje su pretpile kompanije koje kupuju plin od njega!

Gazprom to Return $600 Million to EU Gas Buyers on Discounts
By Anna Shiryaevskaya – Jun 28, 2012 2:36 PM GMT+0200
http://www.bloomberg.com/news/2012-06-28/gazprom-to-return-600-million-to-eu-buyers-this-year-correct-.html


Ne mogu se osporiti materijalne činjenice koje su službeno objavljene na ZSE a tiču se odnosa Dioki – INA, Dioki – HEP, Dioki – JANAF!
A Hanžeković je u više navrata izjavio da tu Dioki stoji dobro dakle da ta vještačenja tjeraju vodu na mlin Diokija.
I sama izjava Čačića može biti signal da se nešto treba dogovoriti a obzirom da se radi o desetcima milijuna kuna ne bi me čudilo da se izjave o stečaju u prvi plan guraju iz toga razloga jer i jesu na tragu problema s cijenama plina sirovina struje ali i kupovine zgrade na Žitnjaku. Dobar odvjetnik tu može lako dokazati da su veliki gubitci koje je pretrpio Dioki i koliki si gubitci.

Neki dan je i Gazprom odlučio isplatiti dio štete koje su pretpile kompanije koje kupuju plin od njega!

Gazprom to Return $600 Million to EU Gas Buyers on Discounts
By Anna Shiryaevskaya – Jun 28, 2012 2:36 PM GMT+0200
http://www.bloomberg.com/news/2012-06-28/gazprom-to-return-600-million-to-eu-buyers-this-year-correct-.html

Kako se kaže – neka pravna država radi svoj posao!

Ako ide u stečaj žalosti me sudbina Žitnjaka no veseli me vrlo velika ili kako kažu ogromna imovina pa će biti nešto i za dioničare.
BV oko 160 kuna a zemljište knjiženo po 1/3 tržišne cijene.

A vjerujem i da je Uprava – obzirom da je uredno obavještavala ZSE – HANŽEKOVIĆU U RUKE DALA JAKE MATERIJALE.

Sve mi ovo vuče na to da se opet firmu pokušava namjestiti nekome. Čačić govori kako zainteresiranih nema,i da se u stečaj sigurno ide. Linić kaze da zainteresiranih ima,ali da će se u stečaj.
Prosli tjedan Linić kaže kako država treba uć u DIOKI zbog domaće sirovine( etan) i zbog izvoza.

Mijenjanje priče svaki tjedan,po meni se ovo nameće kao neki logincni razvoj situacije.
Proglasi se stečaj,i netko uleti u firmu bez dugova.

Linić je svjestan toga da bez lanca E i PE u ZG-u ozbiljne proizvodnje i izvoza nema,jer DINA prakticki uveze sirovine,koliko i izveze.

Ovo je nadase najtragicnija situacija za nas radnike jer znamo da se gašenje DIOKI-ja protivi svakom zdravom razumu,i što nas muce vec 11.mj.

Ovdje će se jos svašta događati…

p2.sem


Ovdje će se jos svašta događati…

da bude… bude se cekalo jos malo, pa jos malo, pa mozda jos malo, pa onak jos koji tjedan…
pa di ovo vodi? koja je korist od tolikog cekanja? danas je 2.7…. pricalo se 1.7. se napusta tvornica… pa takve price su vec isfurane… nadao sam se da su ljudi bar malo pametni i da ce jednom napokon napravit ono kaj obecavaju… ali ne… opet ide sve ispocetka… ponekad se zapitam da li ima ovdje itko ko se drzi svojih obecanja? Bojan je na sva zvona pricao kako se ide van tvornice… a di je sad? sad se sakrio u misju rupu… on je samo seronja koji voli puno pricat… kad bi bar jedna dobra stvar izasla iz tih usta… toliko sam razocaran sa svim ljudima na tom Žitnjaku da ni sam si ne vjerujem da se to desava… nadam se da ce nekom doci iz guzice u glavu i napokon izborit se za sebe jel ako ovako nastavimo Božić ce doci u tren oka… a do tad svi cete biti jadni, gladni beskucnici… nadam se da ce nekom proradit kliker u glavi i razmislit o SVOM stavu i ponasanju u ovoj cijeloj prici…



Ovdje će se jos svašta događati…

da bude… bude se cekalo jos malo, pa jos malo, pa mozda jos malo, pa onak jos koji tjedan…
pa di ovo vodi? koja je korist od tolikog cekanja? danas je 2.7…. pricalo se 1.7. se napusta tvornica… pa takve price su vec isfurane… nadao sam se da su ljudi bar malo pametni i da ce jednom napokon napravit ono kaj obecavaju… ali ne… opet ide sve ispocetka… ponekad se zapitam da li ima ovdje itko ko se drzi svojih obecanja? Bojan je na sva zvona pricao kako se ide van tvornice… a di je sad? sad se sakrio u misju rupu… on je samo seronja koji voli puno pricat… kad bi bar jedna dobra stvar izasla iz tih usta… toliko sam razocaran sa svim ljudima na tom Žitnjaku da ni sam si ne vjerujem da se to desava… nadam se da ce nekom doci iz guzice u glavu i napokon izborit se za sebe jel ako ovako nastavimo Božić ce doci u tren oka… a do tad svi cete biti jadni, gladni beskucnici… nadam se da ce nekom proradit kliker u glavi i razmislit o SVOM stavu i ponasanju u ovoj cijeloj prici…
[/quote]

SVAKA CAST, POTPISUJEM I SLAZEM SE SKROZ SA ISTIME, JER SE VISE NEMA STO IZGUBITI! ZA GOSPODINA BOJANA NE ZNAM JER COVJEKA NE POZNAJEM, TAKO DA GA NE ZELIM VRIJEDJATI NITI OMALOVAZAVATI.

izgleda da su i veći igrači počeli spašavati svoju imovinu (rasprodavati dionice)
DIOKI bi mogao na žalost kao i INGR – na 5 kn [undecid]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

Ne znam zašto Čačić nije danas pokrenuo stečaj koji najavljuje za Dioki!
Pa i u stečaju je cijena zemljišta ista kao i prije stečaja.
Neće valjda 12X ci će cijjena zemljišta pasti jer upravo toliko je cijena dionice manja od knjigovodstvene!
A Dioki ima oko 1,5 milijuna m2 neoperativne imovina koja će se prodati ili u stečaju ili preuzimanjem od strane vjerovnika što je vjerojatnije obzirom da je zemljište zalog za kredite.
Dakle tko misli da će cijena zemljišta pasti 20x neka prodaje – tko misli da neće neka kupuje!

sta se god napravi bolje je nego ovo… vise mi je dosta biti svaki dan gladan… nekome je to smjesno cuti ali kad imas 24 godine, drugog posla od nigdje, i gledat di ces sta svoje imovine i stvari prodat da mozes kupit kruh sebi i zeni je zalosno… nadam se da ce se to pokrenut negdje… ako nista bar na burzu…

Jel ima netko iz Ivanića ovdje? Zanima me jel Etan tamo jos u funkciji,ili su ga ugasili?

p2.sem

Nisam baš siguran koliko će se još dugo moći kupit po ovim cijenama!?
Čim Čačić bude malo zamazao oči ode…


Ne znam zašto Čačić nije danas pokrenuo stečaj koji najavljuje za Dioki!
Pa i u stečaju je cijena zemljišta ista kao i prije stečaja.
Neće valjda 12X ci će cijjena zemljišta pasti jer upravo toliko je cijena dionice manja od knjigovodstvene!
A Dioki ima oko 1,5 milijuna m2 neoperativne imovina koja će se prodati ili u stečaju ili preuzimanjem od strane vjerovnika što je vjerojatnije obzirom da je zemljište zalog za kredite.
Dakle tko misli da će cijena zemljišta pasti 20x neka prodaje – tko misli da neće neka kupuje!


Iskreno i mene to zanima, ako je stečaj onda je stečaj, čemu čekanje, firma svakog dana gomila gubitke zbog stajanja, što se čaeka, da ovo odugovlačenje pojede svu imovinu firme?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Stečaj nije pokrenut jer se čeka ponuda od Azera koja bi možda mogla promjeniti stvari, ta ponuda bude danas-sutra stigla u Dioki i nakon toga se bude vidjelo sa min. gosp. šta dalje, mala je šansa da se nešta
desi ali kako se kaže za nadu !
U suprotnom stečaj je siguran ovih dana, jedino ako radnici ne nasjednu na još jednu priču pa se to ne oduži još mjesec dva !
Svakako pametni su oni koji ne dolaze već duže vrijeme na posao !

U slučaju stečaja, Žitnjak se cijeli 100% gasi , moguća prodaja jednog dijela zemlje kaka bi se podmirile plaće i otpremnine, svakako onaj ko je imalo pametan na toj lokaciji bude pričekao otkaz i ako još nije, hitno da traži novi posao, za Dinu postoje neki izgledi ali kako god stvari izgledaju sjajnije, vjerujte mi da je Dina u lopijem položaju.

Veliki pozdrav svima, ma gdje god bili !

New Report

Close