DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Radnici blokirali ulaz u postrojenja DINE
Jutros u 8 sati radnici su blokirali ulaz u postrojenja DINE u Omišlju. Potvrdio je to Hrvatskom radiju Predrag Mihaljević iz Sindikata radnika Dine, koji ističe da se sve akcije provode prema odlukama radničkoga skupa održanog 14. lipnja.

Tada je zaključeno da će isplatu plaća čekati do 1. srpnja, a nakon toga početi demontirati postrojenja i prodajom dijelova u staro željezo namiriti sedam neisplaćenih plaća.

Ministar financija Slavko Linić jučer je izjavio da će Dina i Dioki morati u stečaj jer ni nakon sedam mjeseci pregovaranja nisu uspjeli pronaći ni jednog investitora koji bi uložio 15 milijuna eura u pokretanje proizvodnje.

Kolega Mcinha
Način na koji vi zaključujete, vas je i doveo u tu situaciju.
Nisu za to krivi oni, koji barataju realnim faktima, niti će to, što ih nastojite diskreditirati, pomoći vašoj situaciji.
Pokušajte ubuduće, svoje poslovne poduhvate temeljiti na mišljenjima kvalitetnih ljudi (poput Richtera), a ne, na drukanju bonvivana (poput Save).
Lijep potzdrav.

I, još nešto.
Ozbiljnim bi se poslovima trebali baviti, oni, koji znaju sve o tome, a ne oni koji žele, da drugi obave sve za njih, da bi oni mogli nesmetano krstariti Jadranom.
Ti drugi (koji obavljaju te poslove), ili su, rodjaci ili uvlakači, a oni, ne žele pričati, svojim poslodavcima, stvari, koje ovi ne bi htjeli čuti.
I meni je sad boca prazna, ali to vidim.
Zato su poslodavci (umjesto na krstarenju) ispred, ili u zatvoru.

Linić potvrdio stečaj. To znači likvidaciju firme. Pogoni ne mogu izdržati jos godinu dana stajanja.
Prodajte te dionice.

p2.sem

meni samo nije jasno, sto je na kraju sa pogodnima?jesu li napusteni ii sto? citam bas da je Cacic slagao kao da nema niti jednog zainteresiranog partnera za Dioki i da je prica gotova. Ocito nista od placa niti od otpremnina..i nije mi samo jasno jesu li ti pogoni doista napusteni jer koliko vidim puno price, ljutnje, a na kraju opet idemo na ruku mafiji…

Dioki, pak, za razliku od Tiskare, nastavio je, ne može opstati i morat će u stečaj, jer nema zainteresiranog partnera. Iz Diokija će se izdvojiti djelatnost Dine, a odnosi s bankama, kazao je Čačić, regulirat će se kroz imovinu koju imaju na Žitnjaku i LNG-u. Dina će nastaviti proizvodnju, rekao je Čačić, najavivši da radnici Dine dobiti sve plaće, no nije mogao točno reći kada.

Kakva logika,pa to nisu istine…

p2.sem

Prodajte te dionice.

U tom je dakle kvaka – prdajte dionice nekome ko će onda decenijama lijepo uživati u stečenom!!!!

Linić nije ništa izjavio osim da će se Dioki restruktuirati i da će država ući u vlasništvo!!!!

Mihaljević: Ima toliko ponuda da je čudno da se proizvodnja već nije obnovila

……."Ulaz je blokiran u 8 sati. Blokirali smo ga jer je svima poznata situacija tvrtke, a s ovim dopisom smo htjeli objasniti situaciju koliko je izgledan nastavak proizvodnje i da nema razloga za spominjanje stečaja", rekao je Mihaljević. On pojašnjava i koja su glavna traženja radnika koji mjesecima nisu dobili svoje plaće.

"Mi tražimo da se nastavi proizvodnja, obnova proizvodnje. Zalaganje sindikata je cijelo vrijeme bilo usmjereno da ne idemo u stečaj. Ljudi su strpljivi već 9-10 mjeseci, plaće nismo dobili od prosinca prošle godine, ljudi sporadično dolaze na posao iako su svi psihički dotučeni i financijski izgubljeni, tako da to neće moći dugo potrajati. Jednostavno, jedino rješenje je obnova proizvodnje. Nema nikakvog razloga da se ona ne obnovi. Ima toliko ponuda inostranih i svakih drugih da je čudno da se proizvodnja već nije obnovila", istaknuo je Mihaljević……

Predstavnik Sindikata radnika Dine Predrag Mihaljević novinarima je pred ulazom u tvrtku, gdje se okupilo dvadesetak radnika, kazao da postoje konkretne ponude za ulazak u vlasništvo Dine. Po saznanjima sindikata, konkretnu ponudu dala je francuska tvrtka Arkema, jedna od vodećih petrokemijskih tvrtki u Europi, ali i azerbajdžanski MES.

Mihaljević je i član NO Dina Petrokemije pa dobro zna situaciju!

Kako to da nije nigdje emitirana izjava Linića?


Prodajte te dionice.

U tom je dakle kvaka – prdajte dionice nekome ko će onda decenijama lijepo uživati u stečenom!!!!

Linić nije ništa izjavio osim da će se Dioki restruktuirati i da će država ući u vlasništvo!!!!

Mihaljević: Ima toliko ponuda da je čudno da se proizvodnja već nije obnovila

……."Ulaz je blokiran u 8 sati. Blokirali smo ga jer je svima poznata situacija tvrtke, a s ovim dopisom smo htjeli objasniti situaciju koliko je izgledan nastavak proizvodnje i da nema razloga za spominjanje stečaja", rekao je Mihaljević. On pojašnjava i koja su glavna traženja radnika koji mjesecima nisu dobili svoje plaće.

"Mi tražimo da se nastavi proizvodnja, obnova proizvodnje. Zalaganje sindikata je cijelo vrijeme bilo usmjereno da ne idemo u stečaj. Ljudi su strpljivi već 9-10 mjeseci, plaće nismo dobili od prosinca prošle godine, ljudi sporadično dolaze na posao iako su svi psihički dotučeni i financijski izgubljeni, tako da to neće moći dugo potrajati. Jednostavno, jedino rješenje je obnova proizvodnje. Nema nikakvog razloga da se ona ne obnovi. Ima toliko ponuda inostranih i svakih drugih da je čudno da se proizvodnja već nije obnovila", istaknuo je Mihaljević……

Predstavnik Sindikata radnika Dine Predrag Mihaljević novinarima je pred ulazom u tvrtku, gdje se okupilo dvadesetak radnika, kazao da postoje konkretne ponude za ulazak u vlasništvo Dine. Po saznanjima sindikata, konkretnu ponudu dala je francuska tvrtka Arkema, jedna od vodećih petrokemijskih tvrtki u Europi, ali i azerbajdžanski MES.

Mihaljević je i član NO Dina Petrokemije pa dobro zna situaciju!

Kako to da nije nigdje emitirana izjava Linića?

[/quote]
A šta ti vrijede dionice u stečaju,i kolika je njihova vrijednost bez Žitnjaka?
Dina će samo prerađivati sirovinu,a pravi novac ce pokupiti Arkem ili netko drugi.
Sve ti je to moj Savo,jadni i nikakvo…

p2.sem

Izjava Linića je emitirana danas na radiju u Dnevnim novostima u 15 sati- Linić je doslovno rekao da se vode nekakvi pregovori s nekim tvrtkama, ali da su male šanse i da će se ipak krenuti u postupak stečaja i Diokija i Dine, možete preslušati na HRT radio na upit dnevne novosti.

vid'la žaba...


Kolega Richter svi postovi o Diokiju,novce niste uložili jer ne ulažete na osnovu poluinformacija,
znači dioničar niste, Vidonija nema pojma, znači Dioki po vama mora raditi s minusom, Linić nema pojma, stečaj je opravdan, znači pretpostavljam da radnik niste, sve je jasno

Evo, i Linić sve više spominje stečaj. Bit će da se i on ravna po meni.

P.S. Ne priželjkujem stečaj. Samo se trudim pisati realno.

Recimo još poneku o cijenama plina. Budući se na ovom forumu navode kojekakve cijene, najčešće date sa različitim per unitima, i teško ih je direktno uspoređivati, potrebno je staviti ih u nekakav kontekst.
Najlakše se dobije osjećaj kad se nešto uspoređuje s onim što me lupa po džepu, pa krenimo od cijene koju mi zaračunava Gradska plinara Zagreb (dalje GPZ). Cijena za kućanstva iznosi 2,89 kn/Sm3 bez PDV-a.
Prema podacima GPZ-a, plin koji isporučuju svojim korisnicima ima minimalno 85% vol. metana. Ostalo su etan, propan, dušik, CO2 i drugi inerti u varirajućim udjelima. Iz ovoga ću gustoću plina procijeniti na 0.76 kg/Sm3 (neću detaljnije obrazlagati kako sam došao do ove vrijednosti. Ako nekog zanima možemo to naknadno raspraviti).
Sada računamo cijenu jedne tone plina:
1000 kg/t / 0,76 kg/Sm3 * 2,89 kn/Sm3 = 3803 kn/toni
Ja GPZ-u plaćam tonu plina 3803 kune bez PDV-a. Netko je spomenuo da je Dioki INA-i tonu etana plaćao po 1300 kn, te da INA traži da se to digne na 2300 kn. Pazite, to je etan koji se kao sirovina za petrokemiju smatra vrijednijim od plina koji izgaramo kod kuće. Bez obzira na to, vjerujem da ste svi spremni (baš kao i ja) otići u INA-u i pitati kako prijeći sa loženja GPZ-ovim plinom na loženje etanom. Pogotovo po cijeni od 1300 kn/t. Tu se nudim da i susjedima podmirim račun.
Na ove cijene etana treba nadodati trošak pirolize tj. prerade u etilen. Zatim bi dobivenu cijenu trebalo usporediti sa cijenom etilena koju je Dioki plaćao u Italiji, Libiji, Iranu, odnosno gdje je sve kupovao etilen. Pokaže li se da trošak pirolize strjelovito diže cijenu domaćeg etilena prema uvoznom, grešku opet treba tražiti u Dioki-u, jer je piroliza njegova.
Toliko o etanu.
Zadnja cijena loživog plina koju je INA predlagala iznosila je 2,07 kn/m3, i to u trenutku kad je Dioki već stajao. Znači, Dioki je plaćao i manje.
Sad neka mi odgovore oni koji tvrde da Dioki plaća višu cijenu od kućanstava, s kojim to faktorom množe cijene da bi ispalo da su u pravu.
Nadalje, zbog socijalne politike su cijene za kućanstva niže nego u Europi. Ako je Dioki plaćao još niže cijene nego kućanstva, kako je mogao plaćati plin po cijeni višoj od nekakve Europske, i koje to?
Neki će reći da je 2/3 plina domaće. Je, ali cijena MORA biti približna cijeni u okruženju. Zašto bi ga INA jeftino prodavala domaćim kupcima? Onda joj je bolje izvoziti ga po ruskoj cijeni i opet masno zarađivati. I obratno, plin kod nas nije skuplji od onog u okruženju, inače bi nam svi nudili svoj plin i masno zarađivali. Baš činjenica da se u Hrvatsku ne guraju veliki europski distributeri plina govori o niskoj cijeni plina u nas.

rješenje ovakvo ili onakvo ,ali nitko jedno slovo o tome kada će se riješiti,koja banda ne možeš vjerovati vodi ovu zemlju ,valjda nigdje u svijetu i okolici nema zvanja "nezaposleni djelatnik"kao u dini i diokiju

New Report

Close