DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čitajući ovaj forum shvatila sam da je to hrpa k……, koja ne razumije neke stvari i nekolicina neobrazovanih (čast pojedincima) "profesionalaca" (uprava ili sindikati) koja ih konstantno obmanjuje (recimo individua s nikom sava i sl. ).
Kao što znate, ukoliko čitate ovaj forum, ja sam supruga uposlenika dine d.d. Pošto je vrijeme takvo, plaća nema,svi sve znaju dozvolite da i ja nešto "znam". Pošto pišem ovo na osnovu prepričavanja mog supruga i njegovih prijatelja, odnosno pod dojmom, dozvoljavam da sam nešto krivo shvatila, možda i oni, te se unaprijed ispričavam ukoliko negdje griješim, ali prosvijetlite me:

Ovako, na zadnjem skupu radnika u dina d.d. po govorima (po tko zna koji put) predstavnika radnika u upravi, župana primorsko goranske županije, načelnika općine omišalj ili ti tošo-ta, predsjednice uprave dine d.d. (koja navodno nezna ni gdje je šuplja, a kamoli da bi mogla voditi ovakvu firmu – riječi prijatelja mog supruga, ograđujem se ipak sam žena), predsjednika radničkog vijeća, (predsjednik sindikata je bio navodno bez riječi, dalo bi se pred postaviti kako je dobio zabranu govora-tko zna od koga) – pa on je tu samo kad se treba maksimalno eksponirati (ostvariti što je zamišljeno, recimo izbaciti nekog iz sindikata, tko na legalan način želi ostvariti svoja prava – ( priča se da se i to dogodilo) u prijevodu g….., da to ne mora netko drugi), rečeno je sljedeće:
mi želimo održati proizvodnju, želimo raditi i dobivati plaću, ostvarivati doprinose i sl. U redu, želite, ali onda sljedeće, ako do 01.07.2012. se ne isplate sve ili jedna zaostala plaća (suprug nije siguran što je točno rečeno) režu se postrojenja i radnici će se od toga naplatiti. Gdje je ostala želja za proizvodnjom, održanjem radnih mjesta, s kojim resursima ukoliko sve porežete. Da li vi ljudi shvaćate koja je to hrpa g….., ljudi koji ne znaju što pričaju sad, odnosno minutu kasnije.Ljudi koji nakon toga nonsensa, člana koji je na legalan način, preko institucija Republike Hrvatske pokušao doći do sredstava koje je zaradio napadaju kako "blokira" rad firme (a jest i neki rad), a što je s "legalnim načinom rada – rezanjem postrojenja".
Ali da ne duljim, gospodo i od rezanja ništa kao i uvijek, pronaći će se neki novi fiktivni strateški partner koji će ovu firmu dignuti iz pepela (pred postavljam da je to francuski neki feniks), ali o tom, potom ( u prijevodu ništa ). Pa neki su svojim imenom i prezimenom garantirali za Azere, ha,ha.
Jedva čekam 02.07.2012. pa da vidimo kako će izgledati to rezanje (neće valjda rezati na svetu nedjelju – iako bi neki i mogli).
Lijep Vam pozdrav i ukoliko sam nekog uvrijedila ponovo se ispričavam, nije mi bila namjera.

PS. Ljudi shvatite konačno tko su g…. u ovoj priči.


Bravo gospodjo,ali sve ove zamrzlame i otezanja su dopustili naivni sindikati koji vjeruju kojekakvim obecanjima iz vlade….bit ce u petak bit ce do 1. bit ce…..Ovo je sada zadnji trenutak da ljudi otiđu sa pogona jer vise nemamo niti za marendu a kamoli benzin do posla,sta se tice piljenja pogona to se nece desit jer za to cemo zavrsit u zatvoru iako se nezna tko je vlasnik ove firme ali za neisplatu 7.plača odgovorni nece zavrsiti u zatvoru eto to nam je nasa demokracija udri po sirotinji.Meni je vec par puta prekipjelo i mislio sam otici pokrenuti sam stečaj na trgovacki sud,vjerovatno ču i sljedeci tjedan to napravit pa neka udaraju po meni koliko i tko hoce….stečaj ne znaci i kraj to je samo novi početak u koji krecete od 0 i nemoze nam biti gore nego sad,ali dobro vidjet cemo sta ce se desit u ponedjeljak ukoliko nebudemo isli pilit pogone ne preostaje nam drugo nego sami proglasit stečaj pa kuda koji mili moji.Ljudi moramo shvatiti da nam drzava nece pomoci niti ne zele,htjeli smo samo isplatu svih 7.plača pa bi se strpili jos do kraja ljeta ali ocito je drzavi puno dat tih 8milijuna eura za sve plače u Diokiu,ali ja



Ured Predsjedništva VSSSH poslao je otvoreno pismo Vladi RH u kojem progovaraju o stanju u poduzeću Dioki.

Pismo koje prenosimo u cijelosti potpisuju Mladen Novosel (SSSH), Krešimir Sever (NHS) i Damir Jakuš (URSH).

Poštovani,

Tvrtka DIOKI, organska petrokemija d.d. Zagreb, jedna je od većih u okruženju, s godišnjim prometom od 3 milijarde kuna. Tamošnjih 850 radnika godišnje izveze proizvoda (koristeći domaću sirovinu) u vrijednosti približno milijardu i 900 milijuna kuna, a u državni proračun uplate oko 350 milijuna kn godišnje. Danas tvrtka DIOKI „stoji“, radnici ne rade, punih 10 mjeseci ništa se ne proizvodi. Kao što znate, radnicima nije isplaćeno zadnjih 5 plaća. Tvrtka je u poslovnoj blokadi od strane vjerovnika i dobavljačam a situaciju je pogoršala jednostrana obustava sirovine (etana) od strane INA-e u istom razdoblju (protivno odredbama ugovora).

Politika je DIOKI dovela u ovu situaciju, od politike tražimo da je i riješi!

Kakav to zakonodavni i institucionalni okvir imamo, kad jedna izvozno orijentirana proizvodna tvrtka mora propasti? Kakva su to pravila „pravne države“ koja omogućavaju neplaćanje radnika? Ne pristajemo na odgovore tipa: „DIOKI je privatna tvrtka, poslodavac je privatnik, tu država nema što raditi“. Upravo država, točnije, političke elite ove države, omogućile su „privatnim vlasnicima“ da raspolažu prirodnim i proizvodnim resursima Hrvatske (i ljudskim sudbinama) kako hoće. Pa i da ponište znanje i rad generacija bivših i sadašnjih radnika i uspješno unište proizvodni sektor vođeni svojim uskim špekulantskim interesom.

Poštovani članovi Vlade Republike Hrvatske,

DIOKI (i desetine drugih Diokija) je i vaša odgovornost, od toga ne možete pobjeći. Naša sudbina test je vaše sposobnosti, odgovornosti i etičnosti. Tražimo isplatu zaostalih plaća i otpremnina prema važećem Kolektivnom ugovoru, jer je to zadnje što radnici traže za sebe. Srećom, kapitalna imovina je ogromna, a ujedno jedan dio nekretnina spada u projekt od državnog značaja (LNG terminal) što je razlog više da država riješi sudbinu radnika na pošten način.

Ukoliko izostane vaša brza reakcija budite uvjereni kako radnici Diokija neće mirno čekati da sa 52 godine prosječne starosti, sa dugovanjima tvrtke prema njima i prazna želuca završe na besperspektivnoj burzi rada.


Ovo je dodatni pritisak uz 01.07. da se ovo konačno mora rješiti, teško se stvari oko Diokija mogu medijski marginalizirati, a time lakše zataškati, uskoro mora doći do reakcije kakva god ona bila.
[/quote]

Napokon su i Sindikati shvatili koga imaju za neprijatelja!
Rušeći Dioki Vlada je srušila BDP za 2-3% i otišla u crveno s gospodarskim rastom.
A pad BDP-a je sredstvo pritiska na Sindikate da odustanu od nekih materijalnih prava!
Pa jedino su Mrsić i Čačić imali negativne stavove glede Diokija i sudbine radnika.
Svatko iz svog interesa.

Ako i ovo ne smeta vladajućima što ćemo onda?????
http://limun.hr/main.aspx?ID=828340&pojam=dioki

Da se ovdje radi o nekom trgovačkom društvu tipa Pevec ja bih imao razumjevanja, međutim ovdje se radi o proizvodnji i najbitnije od svega o izvozu koji se navodno potiče na sve moguće načine, ali ne ide i BDP pada, ako se ugasi i ovo poduzeće, pa koliko malih treba nastati da bi se nadoknadio izvoz Diokija i što je najgore koliko treba proći vremena, perspektiva RH ako se Dioki doista ugasi je definitivno gora nego što mislimo, pa ne možemo živjeti od prodaje onoga što je još preostalo, a toga nema puno i trgovačkih centara [embarass]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

Evo nešto novo i od pametnijeg čovjeka od mene

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Nažalost Etan se u Ivaniću vise ne prerađuje i tu je priča završena sto se DIOKI-ja tiče.

p2.sem

Bravo gospodjo,ali sve ove zamrzlame i otezanja su dopustili naivni sindikati koji vjeruju kojekakvim obecanjima iz vlade….bit ce u petak bit ce do 1. bit ce…..Ovo je sada zadnji trenutak da ljudi otiđu sa pogona jer vise nemamo niti za marendu a kamoli benzin do posla,sta se tice piljenja pogona to se nece desit jer za to cemo zavrsit u zatvoru iako se nezna tko je vlasnik ove firme ali za neisplatu 7.plača odgovorni nece zavrsiti u zatvoru eto to nam je nasa demokracija udri po sirotinji.Meni je vec par puta prekipjelo i mislio sam otici pokrenuti sam stečaj na trgovacki sud,vjerovatno ču i sljedeci tjedan to napravit pa neka udaraju po meni koliko i tko hoce….stečaj ne znaci i kraj to je samo novi početak u koji krecete od 0 i nemoze nam biti gore nego sad,ali dobro vidjet cemo sta ce se desit u ponedjeljak ukoliko nebudemo isli pilit pogone ne preostaje nam drugo nego sami proglasit stečaj pa kuda koji mili moji.Ljudi moramo shvatiti da nam drzava nece pomoci niti ne zele,htjeli smo samo isplatu svih 7.plača pa bi se strpili jos do kraja ljeta ali ocito je drzavi puno dat tih 8milijuna eura za


Što se pokretanja stečaja tiče, to može svatko od vjerovnika koji na trgovačkom sudu uz papirologiju priloži taksu od 10 000 kn.


Nažalost Etan se u Ivaniću vise ne prerađuje i tu je priča završena sto se DIOKI-ja tiče.

Krasno – a kada se to etan prerađivao u Ivaniću????



Nažalost Etan se u Ivaniću vise ne prerađuje i tu je priča završena sto se DIOKI-ja tiče.

Krasno – a kada se to etan prerađivao u Ivaniću????
[/quote]
Znaš ti jako dobro na šta sam mislio.
Da pojasnim:
Etan se u Ivaniću više ne izdvaja iz plina!!! ETANSKO POSTOJENJE U IVANIĆU VIŠE NE POSTOJI!!
Etana za DIOKI nema,jel trebam biti jasniji?

p2.sem

mislim da je vrime da se ova trakavica privede kraju.. Izgleda da ce se mozda u sljedecih nekoliko dana sve znati… nek mađari strpaju čaćića u zatvor pa će bit možda bolje.. Ja ne znam više šta ova naša vlada radi.. Zašto je vlasništvi uzeto ježiću a oni sad niš ne rade.. Pa nek pokrenu stečaj il proizvodnju nema druge….

idući tjedan će bit bolje...


mislim da je vrime da se ova trakavica privede kraju.. Izgleda da ce se mozda u sljedecih nekoliko dana sve znati… nek mađari strpaju čaćića u zatvor pa će bit možda bolje.. Ja ne znam više šta ova naša vlada radi.. Zašto je vlasništvi uzeto ježiću a oni sad niš ne rade.. Pa nek pokrenu stečaj il proizvodnju nema druge….

Da,vrijeme je da se nešto učini.
Čačića ćemo još dugo gledati i proklinjati. Kad sud donese presudu počinje teći rok za žalbe, pa pravomoćna presuda i opet rok za žalbu,pa sud na višoj razini pa žalbe…
Kraj ovog sudskog procesa se očekuje za 2-3 godine, tj. nakon kraja ovog mandata. Nije mađarsko pravosuđe ništa brže od našeg. Osim toga ubio je bezutjecajnu sirotinju a on je iz ugledne obitelji, parafraziram slučaj ubojsva dvije makaranke kada je počinitelj za kaznu poslan na sutudij u inozemstvo.
Ne postoje zakoni da bi svi bili ravnopravni. Zakoni idu na ruku bogatima. Ne možemo si svi priuštiti Prodanovića,Slokovićku,Nobila,Šerića…Ne velim da su oni bolji od drugih pravobranitelja, oni bolje znaju posao.
Tako će biti i s nama i našim pravom na isplatu iz stečajne mase. Banke su nam suprotstavljena strana i što mislite, tko će se prije i u potpunosti naplatiti, radnici ili banke ?




Nažalost Etan se u Ivaniću vise ne prerađuje i tu je priča završena sto se DIOKI-ja tiče.

Krasno – a kada se to etan prerađivao u Ivaniću????
[/quote]
Znaš ti jako dobro na šta sam mislio.
Da pojasnim:
Etan se u Ivaniću više ne izdvaja iz plina!!! ETANSKO POSTOJENJE U IVANIĆU VIŠE NE POSTOJI!!
Etana za DIOKI nema,jel trebam biti jasniji?
[/quote]
Datum – Date: 15.05.2012.

POZIV NA NADMETANJE U PREGOVARAČKOM POSTUPKU JAVNE NABAVE S PRETHODNOM OBJAVOM broj SN-624/12

1. Naručitelj: INA- Industrija nafte, d.d.
Sektor nabave, Avenija Većeslava Holjevca 10, 10020 Zagreb
MB: 3586243, OIB: 27759560625
tel. br. 6450 322, e-mail: melita.kosovec@ina.hr

2. Predmet nabave: Izrada glavnog projekta za optimizaciju rada Etanskog postrojenja, projekt „Optimizacija rada Etanskog postrojenja“

3. Mjesto izvršenja: ured izvršitelja i Etansko postrojenje, Ivanić Grad .

4. Rok za dostavu zahtjeva za sudjelovanjem: 05.06.2012. do 13,00 sati.

5. Broj i datum oglasa u EOJN: 2012/S 005-0019698 od 15.05.2012.

Stari Diokijev projekt!!!!!
Ipak se kreće!

New Report

Close