DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najveći je problem Dine, zaključio je ministar, visoka cijena plina i struje.

"Ne zato što je to tako u Europi, nego zato što je kod nas, zbog kvazi-socijalne politike, bilo obrnuto, pa su kućanstva plaćala energente jeftino, a industrija skupo. Dina može sve proizvedeno izvoziti, no prošlih je godina izgubila 200 milijuna kuna – to je prevelika cijena. To je ono što Vlada mora promijeniti – smanjiti cijenu energije koja služi kao poluproizvod, to pregovaramo s Inom", rekao je Linić, misleći na pregovore s Inom oko isporuke etana, nužnog Diokiju za proizvodnj
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Članak iz večernjaka je upravo na tragu onog što sam davno tu pisao, a jučer u jednoj drugoj prilici i ponovio:

Jesi li naučio šta je termin POVLAŠTENI?
Glede cijene plina…….
…..Day-ahead prices at the German NetConnect were heard at Eur23.95/MWh — up by 5 euro cent — while at the German GASPOOL they traded 10 euro cent higher at Eur23.90/MWh.

Also up by 5 euro cent, day-ahead contracts were seen at Eur24.00/MWh at the French PEG Nord, while at the TTF they traded 15 euro cent higher at Eur23.80/MWh……
http://www.platts.com/RSSFeedDetailedNews/RSSFeed/NaturalGas/8428509

Debelo ispod dvije kune po m3!!

Stoga – Qatar iz KING!
I kada se kreće na Krku?


Jesi li naučio šta je termin POVLAŠTENI?
Glede cijene plina…….
…..Day-ahead prices at the German NetConnect were heard at Eur23.95/MWh — up by 5 euro cent — while at the German GASPOOL they traded 10 euro cent higher at Eur23.90/MWh.

Also up by 5 euro cent, day-ahead contracts were seen at Eur24.00/MWh at the French PEG Nord, while at the TTF they traded 15 euro cent higher at Eur23.80/MWh……
http://www.platts.com/RSSFeedDetailedNews/RSSFeed/NaturalGas/8428509

Debelo ispod dvije kune po m3!!


Brkaš cijene koje plaćaju potrošači (pa makar i povlašteni) sa cijenama koje plaćaju distributeri. I još, zaboga, navodiš njemačke cijene. A Dioki-evi tajni laboratoriji su upravo izmislili mehanizam teleportacije s kojim će taj plin iz Njemačke besplatno teleportirati u Hrvatsku.

Usput, Dioki-eva tajna služba javlja da je razriješena enigma bauljanja Maersk Qatara po Kvarneru. Kupila ga je nekakva Milaha i odmah špedila u "Lenac" da mu tamo nafarbaju novu zastavu na dimnjak.


Najveći je problem Dine, zaključio je ministar, visoka cijena plina i struje.

"Ne zato što je to tako u Europi, nego zato što je kod nas, zbog kvazi-socijalne politike, bilo obrnuto, pa su kućanstva plaćala energente jeftino, a industrija skupo. Dina može sve proizvedeno izvoziti, no prošlih je godina izgubila 200 milijuna kuna – to je prevelika cijena. To je ono što Vlada mora promijeniti – smanjiti cijenu energije koja služi kao poluproizvod, to pregovaramo s Inom", rekao je Linić, misleći na pregovore s Inom oko isporuke etana, nužnog Diokiju za proizvodnj
Vaš link


Ma jel to izjavio onaj Linić, čiji je kum Ježić vlasnik Dioki-a? Zbilja vjerodostojna osoba.

Pročitaj malo komentare na taj članak, posebno komentare g. Milana Ujevića.

@richter

Uz dužno poštovanje njegove riječi mi više znače od tvojih, osim ako nisi premijer, a vjerujem da nisi.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Sta ste se ulovili tog Maersk Qatar broda i LNG-a…dosao je zbog smjene posade..promjene imena broda i dokumeneta vezanih uz sve to…A o Dioki-u i LNG terminalu slusamo vec 20 godina…halo…nista manje nego 20 godina…i jos ce puno vremena proci prije nego ista od tog bude imalo utjecaj na poslovanje samog Dioki-a i dobrobiti za tvrtku i njene djelatnike…
Sacekajmo petak i tu presudu pa da vidimo sta ce bit sa Cacicem i kako ce ragirat Vlada na zahtjeve radnika koji od 1.7. prestaju sa dolaskom na posao…a ovo sve drugo…otom po tom.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


ajde savo prestani piskarati gluposti!
ljudi iz DIOKIA nemaju više ni za kruh kupiti, a ti mjesecima melješ svoje bezvezne prazne priče!!!

bravo!

Ja ne gledam riječi nego djela, a djela nema, samo razmetanje praznim riječima.
No, i kad su riječi u pitanju, riječi jednog stručnjaka poput g. Šunića imaju veću težinu od riječi jednog političara koji mora gasiti plamičak tenzija da bi na kraju nerijetko požnjeo požar protesta.


Sta ste se ulovili tog Maersk Qatar broda i LNG-a…dosao je zbog smjene posade..promjene imena broda i dokumeneta vezanih uz sve to…A o Dioki-u i LNG terminalu slusamo vec 20 godina…halo…nista manje nego 20 godina…i jos ce puno vremena proci prije nego ista od tog bude imalo utjecaj na poslovanje samog Dioki-a i dobrobiti za tvrtku i njene djelatnike…
Sacekajmo petak i tu presudu pa da vidimo sta ce bit sa Cacicem i kako ce ragirat Vlada na zahtjeve radnika koji od 1.7. prestaju sa dolaskom na posao…a ovo sve drugo…otom po tom.

Pozdrav

Bila je ekipa iz Diokija prije 3 godine u Qataru – ja mislim da je ovo uzvratni posjet!

No priča se i da Krk kreće s VCM-om ovih dana – je li istina?

Možemo mi misliti što god želimo o bilo kome, međutim riječi ministra ili premijera imaju puno veću težinu od bilo koga drugoga barem u ovoj zemlji.Ja se zbog Diokija iskreno nadam da će preći u djela, zbog proizvodnje, zbog izvoza, zbog povećanja BDP-a, zbog radnika Diokija i zbog sebe kao dioničara. Šunić može dati prijedloge, ali nije on taj koji odlučuje, nego Linić

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



Sta ste se ulovili tog Maersk Qatar broda i LNG-a…dosao je zbog smjene posade..promjene imena broda i dokumeneta vezanih uz sve to…A o Dioki-u i LNG terminalu slusamo vec 20 godina…halo…nista manje nego 20 godina…i jos ce puno vremena proci prije nego ista od tog bude imalo utjecaj na poslovanje samog Dioki-a i dobrobiti za tvrtku i njene djelatnike…
Sacekajmo petak i tu presudu pa da vidimo sta ce bit sa Cacicem i kako ce ragirat Vlada na zahtjeve radnika koji od 1.7. prestaju sa dolaskom na posao…a ovo sve drugo…otom po tom.

Pozdrav

Bila je ekipa iz Diokija prije 3 godine u Qataru – ja mislim da je ovo uzvratni posjet!

No priča se i da Krk kreće s VCM-om ovih dana – je li istina?
[/quote]

Umjesto jedinice – je li ili nije?
ILi misliš da ekipa iz Diokija nije bila kod Al-Thanija?

Ne kazem ni da je ni da nije…kazem samo da ovaj trenutni posjet broda Maersk Qatar Rijeckom zaljevu nema veze sa LNG terminalom ni Diokiem…
U privitku su Vam dokumenti…brod je bez tereta…sa 30 clanova posade.(Danci..Filipinci..Rusi..Hrvati.itd..itd.)…i bez putnika…Znaci nema delegacije..posjeta…testiranja..ili sta li vec .
Ne povezujte bas sve sta se u svijetu dogadja uz Dioki.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close