DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/radnici-diokija-od-1-srpnja-vise-necemo-moci-garantirati-sigurnost-na-postrojenjima-na-zitnjaku/621807.aspx


http://www.index.hr/vijesti/clanak/dioki-ide-u-stecaj-cacic-radnicima-obecao-place-bez-obzira-na-sudbinu-tvrtke-oni-nece-ostati-gladni/621679.aspx
Čačić nas opet trpa pod privatnu firmu mada smo potpali pod ministarstvo gospodarstva.Nije mi jasno to tumačenje jer puno gubimo ako nas isplate po novom zakonu,a ne po kolektivnom ugovoru.

Čačić baš i nema puno vremena da objasni zašto je napustio sporazum koji je Popijač postigao s bankama?
I zašto trenutno koči pokretanje Dine i ulazak strateškog partnera na Krk?
Kakvi i čiji interesi stoje iza svega nauštrb Diokija ako se čak i kroz Vladu provode?
I zašto se obmanjuje javnost glede održivosti poslovanja na Žitnjaku koji je bio uključen u čitavu priču za Popijača a sada ga se pokušava zatvoriti?
Zašto se plasira priča o neophodnih 30 milijuna eura ako se radi o garancijama prema HEP-u i Ini?

Čitam malo ove komentare…gledam tv…i jednostavno ne mogu shvatiti da se tu štovani kolege prepiru kolika je vrijednost firme za koju, kako neki tvrde, vrijedi koliko su neki nosili mita u kovčegu, za istu!!!

Ali ja stvarno nemam pojma koliko vrijedi, koliko je dužna, koliko su ju pokrali i NAJBITNIJE koliko ju još mogu oderat???

Iskoristio bih ovu priliku da ipak svrnemo pogled na djelatnike koji nisu primili plaću 6 mj. i mogli bi ostat bez posla, a sve drugo je manje važno!!!

21.06.12. Starost: 20min
Dioki od 1. srpnja ne garantira za sigurnost

Radnici Diokija ogorčeni su ponašanjem ministra gospodarstva Radimira Čačića što se tiče rješavanja njihovog problema, te su uputili otvoreno pismo u kojem upozoravaju javnost da od 1. srpnja više neće moći garantirati sigurnost na postrojenjima na zagrebačkom Žitnjaku. Radnici tvrde da ministar financija Slavko Linić ima puno bolje i kvalitetnije rješenje.

Radnici Diokija s gnušanjem, zgražanjem i razočarani odbacuju sve izjave prvog potpredsjednika Čačića vezano za rješavanje problematike Diokija. Tvrdimo da je bilo dovoljno vremena da se do sada završi vlasničko restrukturiranje, a ne kako tvrdi Čačić, da treba još čekati dva mjeseca da se pronađe strateški partner, vjerojatno po njegovoj osobnoj mjeri i interesima.

Pitamo se da li imamo dvije hrvatske vlade jer, s druge strane, ministar financija daje drukčije procjene i prijedloge, upravo onakve koji su prihvatljivi i nama radnicima. Iz svih izjava ministra Linića i razgovora s nama radnicima vidljivo je da poznaje stanje u Diokiju i predlaže kvalitetno rješenje naših problema.

Prema zaključku sa jučerašnjeg skupa radnika izvješćujemo svu hrvatsku javnost i institucije da je situacija u Diokiju eskalirala do te mjere da od 1. srpnja 2012. više nećemo moći garantirati sigurnost na postrojenjima koja se nalaze na zagrebačkom Žitnjaku.

Ukoliko vlada i vjerovnici ne ponude hitno, u roku par dana, rješenje za nastavak proizvodnje, zahtijevamo do kraja lipnja isplatu svih zaostalih plaća i otpremnina po kolektivnom ugovoru, u svakom slučaju prije pokretanja stečajnog postupka koji je najavio Čačić. O svim daljnjim aktivnostima nas radnika izvijestit ćemo pravovremeno i korektno hrvatsku javnost., stoji u priopćenju Sindikata Diokija i svih radnika ujedinjenih u Stožer za obranu Diokija.
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=170340&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=666176a37a


……zahtijevamo do kraja lipnja isplatu svih zaostalih plaća i otpremnina po kolektivnom ugovoru, u svakom slučaju prije pokretanja stečajnog postupka koji je najavio Čačić.

znači i radnicima je prekipjelo i traže stečaj?

moje pisanje nije investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica!

kako je Čačić krenuo, mislim da on nestrpljivo čeka lisice na ruke, ako ga već mađari danas poštede da si osigura ovdje besplatan smještaj, jer ovo definitivno neće proći samo tako, sve raditi da bi za svoj osobni interes uništio jednu zdravu izvoznu granu, a ti Milanoviću samo se luftaj s svojim frendovima Vujčićem i Tedeschijem, dok država ide u propast… Što bi Gundulić rekao: " Tko bi gori sad je doli, a tko doli gori ustaje. Svi rezultati dolaze uvijek na naplatu i na kraju se račun ispostavi.



Jel ušla država u vlasništvo Diokija?
Ako uđe država ući ću i ja.
Ako ne, onda ništa

čačić je najavio stečaj, čini se da državu zanima samo zemljište za LNG, ništa drugo
[/quote]

Čačić je potpuno pomahnitao čovjek. U svakoj normalno državi bi došlo po njega osoblje sa košuljom koja se veže na leđima.

Ukoliko ministar javno izjavi da proizvodnja nije isplativa (šta je možda u pravu, a možda i nije) on MORA!!! jasno i evidetnirano poduprijeti taj svoj stav (koji je promijenio u tjedan dana).

Na osnovu koje analize je to zaključio???
Tko mu je to rekao???
Kojim podacima barata???

Ja vjerujem da Dioki da je stabilno poslovao ovu godinu da bi teško napravio nulu, ali ministar mora jasno poduprijeti svoja mišljenja sa brojevima. Možda se stvarno ne isplati vući taj Etan iz Molvi u Zagreb, ali to treba javno sa brojkama iznesti.

Pazite, Slovnaft i TVK gomilaju gubitke ove godine, ali oni imaju krekere od primarca.

I Dioki bi slagao gubitke, vrlo vjerovatno, ali država bi morala te gubitke u ovo vrijeme podnijeti.

Kažem, Dioki se zaista trebao spašavati 2006 i 2007. godine, jer da su onda donešene prave odluke možda bi se danas moglo poslovati sa nulom.

Dok cijeli svijet je gledao da nadje neke alternativne materijale i proizvodnju (PU, EVA, PC), šta god, ovi lopovi i budale su išle u projekt starog željeza zvanog PVC i VCM. Tko je krenuo u to bi trebao u zatvor na čelu sa Robertom Ježićom (10 godina), i svima ostalima koji su znali da je to idiotski (i pranje love) projekt a da nisu ništa poduzimali.

Dakle, dragi moji sindikalisti, radnici i poštena inteligencijo, svi ste vi krivi, jer ste gledali, znali ste da se sranja događaju ali ste šutjeli i radovali se platnoj listi. Ko vas j… sad.

Mene taj Čačić toliko nervira da vam ne mogu opisati..bas me zanima tko ih je sve platio da rade to sto rade sa nasim ljudima i tvrtkama…danas Dioki, sutra netko drugi??? Elitisicka, korporatisticka banda, koja gazi ljude za svoje interese!!! Mislim da je ovo pravi tren da svi kazemo dosta i izadjemo van na ulice. Ne samo Dioki, svi svi! Gdje ce ljudi , koji su godina kao moj otac, naci vise posao? Godine ulaganja, smjena, rada, da bi netko ovako pljunuo u lice i to covjek koji ima dvoje ljudi na savjesti (Cacic) ? Stvarno ali stvarno ja vise ne znam sto se mora dogoditi da svi mi kazemo dosta njima?! Ovo je pravi tren da se neke stvari poduzmu, i da se NE ZAUSTAVI Dioki, jer postoji ona stara izreka "Sve se moze ako se hoce", samo sto je nekome jako jako stalo ( a svi znamo kome) da se Dioki ugasi, radnike na ulicu bez kruha. Pa ja tom Cacicu ljudi moji ne bih dala da mi pricuva psa. A da ne pricam da me toliko iritira kao osoba, njegova faca, da bih ga bila u stanju cipelariti dan i noc, pa neka me zatvore. Jer covjeka mozes zatvoriti, ali mu ne mozes slomiti duh. Poanta cijele price jest, da se svi ali svi trebamo boriti do kraja. Zao mi je sto svi kvazi alternativci, pa i sama drzava su isli kreveljiti se na Prideu ( nemam nista protiv homoseksualaca), svi su digli pompu oko nogometa, ali nitko ne dize pompu oko ljudi, a svi smo ljudi i polako nas sve zahvaca isto. Isto tako, kad su zene iz Kamenskog prosvjedovale, gdje je bila ta masa? Zene koje su svojim vrijednim rukama i kreativnoscu hranile svoju djecu, ali kad se trebala gradti garaza na Cvjetnom, nadobudna mladez mojih godina (meni je inace 26) , digla se samo kako bi oni bili na TV-u kao nekakvi revolucionari,kao oni se zalazu za nesto. Ajmo se svi pocet zalagati jedni za druge!!! Bitno je da se radnike pljuje da su si sami krivi, da ovo da ono..to je ionako mentalitet nasih ljudi..kako popljuvati bliznjega svoga. Dusa me boli sto mi stari prozivljava cijelu kalvariju, pogotovo zato jer ima 53 godine.nama mladima je tesko naci posao, a kamoli njemu. Danas su nova vremena, nema nigdje sigurnosti. Zao mi je svih ljudi koji rade s njim, te skidam kapu onim ljudima koji su gladovali prije par mjeseci i ljuti me ta bezosjecanost svijeta u kojem zivim. Kako ce se sve ovo zavrsiti, ja ne znam!!! Nadam se da ce se pozitivne sile svemira ujediniti i da ce na kraju sve ispasti dobro za samu firmu i radnike! Bas zbog toga svega, mislim da se trebamo svi skupa, zalagati jedni za druge i nedati da pobijede. Ionako nemamo sto izgubiti, gubimo samim time sto ljudima nedaju ono sto je njihovo osnovno ljudsko pravo!!! Svi imate moju podrsku i potporu!!! Lijep pozdrav svima


Čačić je potpuno pomahnitao čovjek. U svakoj normalno državi bi došlo po njega osoblje sa košuljom koja se veže na leđima.
,,,,,,,,,,

Ja vjerujem da Dioki da je stabilno poslovao ovu godinu da bi teško napravio nulu, ali ministar mora jasno poduprijeti svoja mišljenja sa brojevima. Možda se stvarno ne isplati vući taj Etan iz Molvi u Zagreb, ali to treba javno sa brojkama iznesti.


Vaš link

oko 60k tona etana.



Čačić je potpuno pomahnitao čovjek. U svakoj normalno državi bi došlo po njega osoblje sa košuljom koja se veže na leđima.
,,,,,,,,,,

Ja vjerujem da Dioki da je stabilno poslovao ovu godinu da bi teško napravio nulu, ali ministar mora jasno poduprijeti svoja mišljenja sa brojevima. Možda se stvarno ne isplati vući taj Etan iz Molvi u Zagreb, ali to treba javno sa brojkama iznesti.


Vaš link

oko 60k tona etana.
[/quote]

Savo, tvoje tlapnje nikome ne pomažu, negdje su u razini sa čačićevim buncanjem. ekstremi me ne zanimaju.

kad objave pokretanje stečaja bit će DIOK po 5 kn samo ga nitko više neće htjeti [rolleyes]

New Report

Close