DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja bih volio znati, a siguran sam i brojne moje kolege, gdje su ti naši vrli i ‘zaslužni’ sindikati bili i što su radili (konkretno na lokaciji žitnjak) kad je firma svake godine gomilala nove gubitke, i to ne sitne već goleme, novih 50 do 100 milijuna kuna svakih 12 mjeseci. Gdje su bili i što su oni radili?

Pavelić i njegiva klika primjerice (Crikvenac, Tomićić, Blažanin i ostali…) umirivali su ljude rečenicama: Šuti, dobivaš plaću…. gdje im je sad plaća i članarina članova sindikata i kome oni prodaju maglu?

Dvojac Pavelić – Rumenović, briinuo se samo u zadnje vrijeme tko će od njih dvojice svakih šest mjeseci uzjahati konja (radničko vijeće). Tko će biti Kurta a tko Murta. Sjaši Kurta da uzjaše Murta!

Istini za volju, nisu ni ovi iz SRPPM nisu puno bolji (Rumenović, Matić, Bićanić, Novak itd..), gledaju samo svoje pozicije i govore da su oni sindikalisti samo od 8 – 16 sati radnim danom.

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Ja bih volio znati, a siguran sam i brojne moje kolege, gdje su ti naši vrli i ‘zaslužni’ sindikati bili i što su radili (konkretno na lokaciji žitnjak) kad je firma svake godine gomilala nove gubitke, i to ne sitne već goleme, novih 50 do 100 milijuna kuna svakih 12 mjeseci. Gdje su bili i što su oni radili?

U kojem periodu je firma gomilala gubitke?
U periodu kada se skokimice dizala cijena plina i struje naravno!
Današnji BV kompanije je 625 milijuna i za cca 200 milijuna kuna manji no kada je 2004. privatizirana – dakle 200 milijuna kuna manje a to možemo zahvaliti HEP-u i INI naravno.
U tom periodu investicije su dosegle cca 1 milijardu kuna!

Nema vise vremena,ako se do 1.9 ne krene,Žitnjak se vise nikada nece moci pokrenuti,jos jednu zimu pogoni ne mogu preziviti…

p2.sem


Ja bih volio znati, a siguran sam i brojne moje kolege, gdje su ti naši vrli i ‘zaslužni’ sindikati bili i što su radili (konkretno na lokaciji žitnjak) kad je firma svake godine gomilala nove gubitke, i to ne sitne već goleme, novih 50 do 100 milijuna kuna svakih 12 mjeseci. Gdje su bili i što su oni radili?

U kojem periodu je firma gomilala gubitke?
U periodu kada se skokimice dizala cijena plina i struje naravno!
Današnji BV kompanije je 625 milijuna i za cca 200 milijuna kuna manji no kada je 2004. privatizirana – dakle 200 milijuna kuna manje a to možemo zahvaliti HEP-u i INI naravno.
U tom periodu investicije su dosegle cca 1 milijardu kuna!
[/quote]

A reci ako nije tajna kako su uspjeli gomilati gubitke kad im je tada osigurana specijalno niska cijena a niti tu cijenu plina i struje nisu u potpunosti plaćali?

Svaka čast na konstruktivnom i pomirljivom postu.
U ime SRD-a pozivam te i Vas nekoliko, koji ste bili na skupu u Zagrebu da sjednemo i popričamo prije sastanka, (To je već treći poziv u tri dana), upravo zato da sudjelujete u donošenju odluke, o tome što dalje.
Prijedlog o napuštanju radnih mjesta 01.07.2012. godine je već poznat i o njemu će se raspravljati kao i o svim drugima koji su znatno radikalniji.
Molim te ubuduće se ne predstavljajte kao tzv. "stožer" jer to kako sam i prije govorio ne možete biti zbog načina na koji ste se "osnovali". Ukoliko se na SKUPU donese odlukao o osnivanju prvi ću predložiti da u njemu svakako učestvuješ.!

U svakom slučaju hvala što prihvaćaš razuman pristup.

Ovaj post je slika i prilika našeg sindikata.
– eto, već treći put zovu nekoga iz stožera na razgovor. Ako se dobro sjećam, čovjek je napisao da je jednog sindikalca nakon posljednjeg "konstruktivnog i pomirljivog " razgovora morao prijaviti zbog prijetnji. Baš se čudim što ne želi više s vama imati posla.
– budući ga već treći put uzaludno zovete, dozvoli da i ja vas već treći put (vjerojatno opet uzalud) pozovem da nam konačno odgovorite na onih osam pitanja koje sam vam postavio, a koja sigurno jako zanimaju sve radnike naše firme.
– prijedlog da se 1.7. napuste radna mjesta je "već poznat". Kome? Sindikatu? Nitko od radnika koje poznam o tome do jučer nije imao pojma. Valjda nisu pitali svojeg predstavnika…
– kakve veze ima da li su se ti radnici prozvali "stožer" ili "grupa radnika kojima je pun k…. ove agonije i mlaćenja prazne slame od strane Vlade, Uprave, vlasnika i sindikata"? Jesu li trebali dobiti odobrenje od sindikata da se tako nazovu ili su možda trebali imati osnivačku skupštinu, izvršni odbor ili kakvo drugo njesra da bi ih vi priznali. Dok se vi bavite potpuno nebitnim budalaštinama mogu li se oni zvati ovako ili onako, ljudi su dva puta prosvjedovali na ulicama, mobilizirali medije i naguravali se sa policijom.

U kojem periodu je firma gomilala gubitke?
U periodu kada se skokimice dizala cijena plina i struje naravno!

U periodu kad su skokimice rasli neplaćeni računi, dok su se nekima skokimice rasle goleme plaće, a drugi skokimice prelazili na Ferrarie i jahte dok su letuckali privatnim avionima na utakmice Lige prvaka.

Dragi Sava evo ti mog odgovora na pitanje hoće li stožer dovesti Arkemu na Krk.

HOĆE LI ARKEMU DOVESTI SINDIKAT???????

dobro jel ulazi linić u dioki ili ne…….ili je već ušao pa sad želi izić?haha


dobro jel ulazi linić u dioki ili ne…….ili je već ušao pa sad želi izić?haha

Ja mislim da se stvari moraju rješiti do napuštanja pogona

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.jutarnji.hr/sjednica-vlade–operateri-od-1–srpnja-vise-nece-placati-poseban-porez-na-pruzanje-usluga/1036335/

Država bi, objašnjavaju u Banskim dvorima, mogla ući u vlasničku strukturu Diokija, no za to joj treba strateški partner, koji bi uložio 15 milijuna eura, a njega trenutno nema.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


http://www.jutarnji.hr/sjednica-vlade–operateri-od-1–srpnja-vise-nece-placati-poseban-porez-na-pruzanje-usluga/1036335/

Država bi, objašnjavaju u Banskim dvorima, mogla ući u vlasničku strukturu Diokija, no za to joj treba strateški partner, koji bi uložio 15 milijuna eura, a njega trenutno nema.

A Arkema i talijani koji su poslali ponudu za Krk – jesu li oni strateški partneri ili nisu?

Naš je problem taj što je Čačić odlučio spašavati Validus – financijski inžinjering a ne Dioki – industriju, možda sutra na mađarskom sudu uspijemo riješiti taj problem.

vid'la žaba...

New Report

Close