DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=170150&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=86c7a4bd70
Možda ima nade.

pixma

Nažalost zastave duginih boja i problematika ustaša i partizana su samo maska da se skrenu teme s stvarnih problema koje nažalost ova vlada nema sposobnosti ni znanja riješiti.. previše je drugih važnih interesa koji se moraju zadovoljiti… Kako sad odjednom je problem Zagrebačka banka i Hypo, Ina (čitaj Mol) više nije takav problem? Nažalost ako država kroz svoje ministre ne može ništa riješiti onda nek to otvoreno kažu, a ne sutra ćemo riješiti, slijedeći petak, a izvozni euri propadaju svakim danom… Vidjet ćemo što će se riješiti u četvrtak (nažalost drugi važni detalj za Dioki – suđenje Čačiću)

Radnik 123
(trebali smo mahati zastavama u duginim bojama pa bi nas onda pustili do sabora i ista ta policija štitila da imamo (prava), izgleda da radnik koji 6 mj. ne prima plaču ima manja prava od p….. )

još jednom, hvala NAŠIM DEČKIMA S KRKA koji su zajedno s nama probijali policijsku blokadu i išli s nama do kraja. Svaka čast dečki.
Nadam se samo da su i sindikati koji su nas natjerali na ovo bar nešto naučili od vas.
Ne mogu nam ništa dok se držimo zajedno, zar ne?

Jučerašnji prosvijed pokazao je neke stvari.
Oni kojima smo se išli moliti, pustili su nas do Kamenitih vrata i sada Majka Božja zna sve o našim problemima.
Oni, koje su ipak propustili, da bi s njima razgovarali, otpremljeni su bez ikakve nade i sve to još začinjeno lažima da su sa njima u svakodnevnom kontaktu.
Nakon toga su se ljudi razišli, lišeni svake nade, i osjećajući se još jadnije i bezvrijednije.
Tokom dana izlazi članak u kojem se pojavljuje zviždač (svaka mu čast) koji samo malo dotiče i pojašnjava dugogodišnju metodologiju isisavanja novca. Pojašnjava nam, kako unosan posao može postati neprofitabilan, a mi gladni.
I onda stiže izjava Linića.
Hmmmm??????

Nije ta firma postala privatna (a svi znamo kako je to postala), da bi nama bilo bolje.
Povratak države u vlasništvo, to samo potvrđuje.
Nitko, od nas radnika, nije se zbog toga obogatio, i barem se nemoramo brinuti ko će nam nositi slatkiše u Remetinec.
Radili bi mi i sada, da se nije pojavila mogućnost i interes za LNG.
Tek su se tada, ti nezasitni želuci, pomamili za lakom i brzom zaradom.
Kad lopov ulazi u godine, stalno sanja o svom zadnjem i najvećem poslu.

Linic spominje 38% udjela drzave u vlasnistvu…Po skdd Dioki holding drzi 75% i nesto malo vise…od toga ako se ne varam Jezic zadrzava 1% …ocito se pojavio netko tko zeli ostalih 36/7 % ili jednak udio kao i drzava da bi i rizik bio jednak….Drzava nema para za ulaganje ali ima taj netko drugi…garancija nema ali ipak ako je drzava odlucila uci u vlasnistvo i investitoru je recimo tako "lakse"…Za sad se ne spominje tko je taj ali nadajmo se da cemo uskoro saznati.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ju


Linić je također najavio da će država uskoro ući u vlasništvo Diokija s 38 posto. Ulazimo u posrnulo poduzeće koje je nekad ostvarivalo veliki izvoz, ali vladin problem je što ne možemo ući sa svježim kapitalom, dodao je Linić.

Sutra je sjednica,zato je to izjavio….

Ako nas prevesla 16 put,e onda stvarno Žitnjak i one rezervoare put neba…

Pa imaju strateškog partnera koji bi uložio do 30 milijuna eura na OBJE lokacije.
Je li to ostalih 36% kompanije?
Linić privatizira HPB a EIB KOJI JE POTENCIJALNI ulagač istovremeno jejedan od većih kreditora Dina Petrokemije!!!

Nekako osjećam (bilo je već tih najava po forumu) da bi INA mogla uzeti lanac etilen-polietilen.
Čini se sasvim logično.
Malo se, pri tome, čeka na pravorijek u susjednoj državi.
I to zvuči logično.
Ako se to dogodi, država će biti unutra i sa malo većim udjelom. (INA-HEP-HŽ)
Možda još ima nade.

TILT u startu,
a onda ak još tokom dana dojde kakva vijest…..

http://www.youtube.com/watch?v=0TgrHXa2kE0


Stožer za obranu Dine je bio u Zagrebu dati potporu svojim kolegicama i kolegama u Diokiju i u potpunosti se slaže sa napuštanjem pogona 1.7. ako ne budu isplaćena sva potraživanja,druge nema.Ne želeći više podjele među lokacijama,a tako ni u samoj Dini,iznjet ćemo naš prijedlog svim radnicima u Dini,članovima sindikata i onima koji to nisu,da i mi 1.7. napustimo pogone,jer bez obzira kakvo bi se rješenje donjelo za Dinu,bilo ono i pozitivno,pa i dobili neki novac,sve dok taj novac ne vidimo na našim računima,nesmijemo više bez ikakve naknade čuvati imovinu, tko zna čiju.U dobroj volji zato voljeli bi da se radnici izjasne o tome prijedlogu i ništa više,drugih mogućnosti nema,više prosvjedi nemaju smisla ni na jednoj lokaciji,ljudima je svega dosta,u nama je samo gorčina.Mislimo da je taj zahtjev razuman,a pogotovo ako se sprovede na obje lokacije istovremeno,ako postoje još neke mogućnosti neka ih ljudi iznesu i neka se izjasne što je najbolje učiniti.Sve su druge mogućnosti iscrpljene od nas radnika i taj prijedlog bi stvarno trebao biti minimum o kojem bi se trebalo raspravljati.Mi iz stožera nećemo doći sutra na sastanke sindikata,s time nikoga ne omalovažavajući,ali pošto smo i mi članovi SRD-a, a stvarno nam je više dosta podjela među ljudima,jer to je stvarno postalo suludo,neda se više trpit u ovoj krajnje očajnoj situaciji,evo iznjeli smo naš prijedlog ovako,jer drugih prijedloga stvarno nemamo,to je jedini,pa ako je u SRD-u i dalje dozvoljeno iznošenje mišljenja,primite ovaj naš prijedlog,svi radnici na razmatranje.S time možemo izvršiti ,ovaj put krajnji pritisak na vladu,a stvarno ne možemo izgubiti ništa,nego samo dobiti.Svi mi,na obje lokacije !

Svaka čast na konstruktivnom i pomirljivom postu.
U ime SRD-a pozivam te i Vas nekoliko, koji ste bili na skupu u Zagrebu da sjednemo i popričamo prije sastanka, (To je već treći poziv u tri dana), upravo zato da sudjelujete u donošenju odluke, o tome što dalje.
Prijedlog o napuštanju radnih mjesta 01.07.2012. godine je već poznat i o njemu će se raspravljati kao i o svim drugima koji su znatno radikalniji.
Molim te ubuduće se ne predstavljajte kao tzv. "stožer" jer to kako sam i prije govorio ne možete biti zbog načina na koji ste se "osnovali". Ukoliko se na SKUPU donese odlukao o osnivanju prvi ću predložiti da u njemu svakako učestvuješ.!

U svakom slučaju hvala što prihvaćaš razuman pristup.

Kada bi ja, osobno, ulazio u vlasništvo, nebi se zadovoljio sa 38%.
Možda se ponešto naučilo iz sapunice INA-MOL.

Ne opterecujte se trenutnom cijenom dionice kolega…da Hanfa i ZSE ista vrijede trebala bi bit u blokadi dok se Vlada ne izjasni.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close