DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vlada nema muda da javno ispita poslovanje, jer bi se time otkrili pravi igrači među kojima su kako sadašnji, tako i bivši na vlasti. A sigurno jako dobro znaju način poslovanja.
Ne znam zašto se boje, ionako su bahati debelokošci.

Očito je da Vlada ima naputak zainteresiranih da ugasi Dioki .

Netko je ovdje pitao zašto INA ne uđe u vlasničku strukturu ?

Pa zato da ne plaća još jedan porez u RH kada proizvod može riješiti uvozom i tamo vani, vjerojatno u Mađarskoj, oprati veliku dobit i zaposliti Mađari.

Pa pogledajte koliko zarađuje HT i banke kod nas ? Međutim to je samo dio stvrane zarade, ostalo isti operu kroz skupi uvoz proizvoda i usluga svojih matičnih kuća. Oprali bi oni 100% dobiti vani, ali teško je to tehnički izvesti.

Opet ponavljam, dokle se u ovoj državi plaća porez nema napretka. Kada država presuši morati će raspustiti policiju, te strah od prosvjeda bez zaštite policije biti će prevelik da do prosvjeda uopće dođe.
Ovako država nejvećim porezom u svijetu samo krade građane i plaća policiju da je brani od nas pokradenih.

Sutra ce vjerovatno biti odluceno da se mi mičemo iz pogona.
Sve ovo o kontorliranom unistavanju DIOKI-ja itekako ima smisla,jer se o tome govori 10 godina.
samo u ovoj državi nesto mora raditi,i uvjeren sam da postoje ljudi koji žele uzeti dio u firmi,jer je to cisti dobitak.

Samo ovi neki prikriveni ugovori,nisu mi jasni… [sad]

p2.sem

Cacic i njegovi problemi sa mađarskim pravosuđem su najveci problem Diokija.
Međutim, mislim da njega nećete moći pobijediti…prejak je majstor.
Ostaje samo zakon sile, jedini zakon koji poznaju sve naše vlade. Nadolazeca turistička sezona je, na žalost, jedini argument u rukama radnika Diokija.
Pametnome dosta.


Potrebno napraviti u najkraćem roku i apostrofirati najvažnije:

-sazvati tiskovnu konferenciju
-najaviti napuštanje pogona u Zagrebu i Omišlju
-gašenje najvećeg izvoznika u RH nakon Ine
-deindustrijalizacija
-potencirati nesposobnost vlade u reguliranju odnosa sa Mol-om
-Čačićeva hipoteka u odnosu na mađarsko pravosuđe (Mol)
-potencirati kaznenu odgovornost u nesmiljenoj pljački Dioki-a, od Ježića pa do njegovih poslušnika u NO zadnjih 7 godina

Potpuno se slažem sa svime što si napisao. Nažalost sindikati se nečeg sličnog nebi sjetili do sudnjeg dana, valjda bojeći se da se nekom nedajbože nebi zamjerili.
A ona izjava Čačićeve zamjenice da su im mediji prigovorili da spašavaju privatnu firmu pokazuje svu bijedu ove vlasti – bitnije im što im prigovore neke novine od pokušaja spašavanja cijele grane industrije , izvoza i stotina radnih mjesta. Ja bih tim ekonomskim stručnjacima kojima su puna usta "nove pravednosti", poštenja, maksimalnih napora i sličnih floskula postavio samo jedno pitanje – znate li uopće tko je vlasnik DIOKIa ,što ste poduzeli da ga primorate da se pridržava zakona i zašto ga niste kaznili zbog protuzakonite neisplate plaća, poreza, doprinosa… u posljednjih 6 mjeseci?

Evo jedan malo drugaciji clanak za razliku od drugih suhoparnih i copy/paste izvjestaja

http://danas.net.hr/hrvatska/sto-se-zapravo-zbivalo-u-dioki-ju

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Evo jedan malo drugaciji clanak za razliku od drugih suhoparnih i copy/paste izvjestaja

http://danas.net.hr/hrvatska/sto-se-zapravo-zbivalo-u-dioki-ju

Pozdrav

Bojnik uvijek oštro nastupa 😉

Potpisujem od riječi do riječi!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]


Evo jedan malo drugaciji clanak za razliku od drugih suhoparnih i copy/paste izvjestaja

http://danas.net.hr/hrvatska/sto-se-zapravo-zbivalo-u-dioki-ju

Pozdrav


….Predviđaju da će Žitnjak biti prodan kao zemljište, a pogon, za koji je potrebno pola milijarde eura da se sagradi, biti će razrezan i rasprodan u komadima…..

Mislim da su radnici postigli cilj!

…..Vlada Republike Hrvatske će poduprijeti procjenu operativnog, neopterećenog dijela imovine Diokija, čijom bi se prodajom osigurala sredstava potrebna za isplatu zaostalih plaća radnicima……

Dakle kada ih se stisne imaju rješenje samo zašto se čeka mjesecima na provedbi?

Pred Vladom dok Ina ima GS a sutra sjednica Vlade.
Čudna koincidencija!

U svakom slučaju Žitnjak treba Inu – Ina treba Žitnjak!

Bravo Erjavec !!! Svaka čast na članku na net-u ! Napokon je netko rekao kaj je u stvari bilo !!! Poz

….Predviđaju da će Žitnjak biti prodan kao zemljište, a pogon, za koji je potrebno pola milijarde eura da se sagradi, biti će razrezan i rasprodan u komadima…..

kako smo mi Savo tu postigli cilj?

p2.sem

Stožer za obranu Dine je bio u Zagrebu dati potporu svojim kolegicama i kolegama u Diokiju i u potpunosti se slaže sa napuštanjem pogona 1.7. ako ne budu isplaćena sva potraživanja,druge nema.Ne želeći više podjele među lokacijama,a tako ni u samoj Dini,iznjet ćemo naš prijedlog svim radnicima u Dini,članovima sindikata i onima koji to nisu,da i mi 1.7. napustimo pogone,jer bez obzira kakvo bi se rješenje donjelo za Dinu,bilo ono i pozitivno,pa i dobili neki novac,sve dok taj novac ne vidimo na našim računima,nesmijemo više bez ikakve naknade čuvati imovinu, tko zna čiju.U dobroj volji zato voljeli bi da se radnici izjasne o tome prijedlogu i ništa više,drugih mogućnosti nema,više prosvjedi nemaju smisla ni na jednoj lokaciji,ljudima je svega dosta,u nama je samo gorčina.Mislimo da je taj zahtjev razuman,a pogotovo ako se sprovede na obje lokacije istovremeno,ako postoje još neke mogućnosti neka ih ljudi iznesu i neka se izjasne što je najbolje učiniti.Sve su druge mogućnosti iscrpljene od nas radnika i taj prijedlog bi stvarno trebao biti minimum o kojem bi se trebalo raspravljati.Mi iz stožera nećemo doći sutra na sastanke sindikata,s time nikoga ne omalovažavajući,ali pošto smo i mi članovi SRD-a, a stvarno nam je više dosta podjela među ljudima,jer to je stvarno postalo suludo,neda se više trpit u ovoj krajnje očajnoj situaciji,evo iznjeli smo naš prijedlog ovako,jer drugih prijedloga stvarno nemamo,to je jedini,pa ako je u SRD-u i dalje dozvoljeno iznošenje mišljenja,primite ovaj naš prijedlog,svi radnici na razmatranje.S time možemo izvršiti ,ovaj put krajnji pritisak na vladu,a stvarno ne možemo izgubiti ništa,nego samo dobiti.Svi mi,na obje lokacije !

Sad na Dnevniku Linić rekao da država ulazi u vlasništvo Diokija. [thumbsup]

Dnevnik HTV-a, Linić kaže da država ulazi u Dioki sa 38% !?

New Report

Close