DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Najveća moguća greška koju možete napraviti u utorak će biti da povjerujete obećanjima i odgodite ili prekinete prosvjede. Prosvjede treba prekinuti onog trenutka kad vam na račun sjedne i zadnja lipa koju vam duguju. Ništa od vjerovanja obećanjima, ništa od mirne šetnje, ništa od kukanja novinarima da su vam obitelji gladne, ništa od 7 ili 777 prelazaka preko pješačkog prijelaza. Onog trenutka kad shvatite da strpljenjem , pristojnošću i razumijevanjem nećete ništa postići, tek onda možda vidite svoje novce i povratak na posao. Kad ćete shvatiti da imate posla s ljudima koje boli dupe za vaše probleme i kojima je samo bitno da izvuku za sebe što više, pa makar svi drugi pocrkali.
Ali nije sve tako crno – ako se dobro sjećam, DININ sindikat je za ovaj tjedan najavio osnivanje "legalnog" stožera i odluku o radikalnijim mjerama. Ajde, da vidimo i to buđenje iz zimskog sna… Vladi se sigurno već tresu gaće od straha. 🙂

S druge strane ima DIOKI,koji sve što napravi i izveze,te je poslije INE najveci izvoznik u RH.Domaća tehnologija,domaća sirovina

Koja domaca tehnologija? Koje su to domace sirovine, mozda stiren? Nemojmo manipulirati cinjenicama…


Poslije dužeg vremena odlučio sam se jviti radi istine o priopćenju koje je danas poslao navodno stožer.Slažem se sa svim što u njemu piše slažem se sa sutrašnjim prosvijedima ali se neslažem da je to priopćenje poslao stožer jer to nije istina jedino aka je kvartet koje čine Matić ,Rumenović , Pavelić i Perković stožer.Stožer za obranu Diokija danas se nije ni sastao možda zato što su se prva troica prepala da bi ih netko mogao upitati zašto su odgodili prosvjed i ima li šta isplata preko Kopuna sa tim i gdje su oni tu.

treba osnovati stožerni časni sud koji će procesuirati sve te Matiće, Rumenoviće,…tako da nam nije dosadno dok čekamo plaće.


Najveći problem radnika u Diokiju je njihova inertnost i slijepo vijerovanje upravi Diokija i "svojim predstavnicim"koji im u većini slučajeva plasiraju dezinformacije.Za odgodu prosvjeda u Četvrtak nije bilo nijednog razloga osim izazivanje razjedinjenja među radnicima kako u Zagrebu tako i na Krku ali na njihovu žalost nije im uspjelo.Providnošću naših kolega koji su otišli kolegama na Krk dati podtšku sutra će kolege sa Krka doći nama dati podršku nadam se da se konačno uspostavlja suradnja na obje lokacije kako bi se pojačao pritisak za iznalaženje riješenja.

podršku vam treba svakako dati jer nas ta gov.. zavlače već mjesecima.Neka se otvoreno kaže dali se proizvodnja isplati ili ne. ima li etana ili nema, gdje je lova itd.
Samo nije bilo u redu da je stožer zahtjevao isplatu svih plaća od prodaje kolosjeka a nama u DINI ništa.Demantirajte me ako nije tako.
Toliko o tvojoj providnosti.

Kolega predragm nemam ja potrebu tebe demantirati kada se dobro zna da o raspodjeli novca od prodaje kolosjeka nije odlučivao stožer .



Najveći problem radnika u Diokiju je njihova inertnost i slijepo vijerovanje upravi Diokija i "svojim predstavnicim"koji im u većini slučajeva plasiraju dezinformacije.Za odgodu prosvjeda u Četvrtak nije bilo nijednog razloga osim izazivanje razjedinjenja među radnicima kako u Zagrebu tako i na Krku ali na njihovu žalost nije im uspjelo.Providnošću naših kolega koji su otišli kolegama na Krk dati podtšku sutra će kolege sa Krka doći nama dati podršku nadam se da se konačno uspostavlja suradnja na obje lokacije kako bi se pojačao pritisak za iznalaženje riješenja.

podršku vam treba svakako dati jer nas ta gov.. zavlače već mjesecima.Neka se otvoreno kaže dali se proizvodnja isplati ili ne. ima li etana ili nema, gdje je lova itd.
Samo nije bilo u redu da je stožer zahtjevao isplatu svih plaća od prodaje kolosjeka a nama u DINI ništa.Demantirajte me ako nije tako.
Toliko o tvojoj providnosti.
[/quote]
Nemojte dizati tenzije opet,taman smo se malo ujedinili.Postoje ljudi koji su maheri da nas zavade i razjedine.To je bilo ono zašto bi mi njima dali za plaće,nek se oni dolje sami snalaze.Pa ljudi to nam rade cijelo vrijeme,zato i jesmo tu gdje jesmo.Mi smo jedna ponavljam jedna firma i tako moramo nastupati prema van,i jedino tako možemo uspjeti.

pixma

Na Liniću je da osigura DIOKI-ju realne cijene plina i struje,te tako kao i u slučaju Sisačke željezare dovede zainteresirane kupce.
To ćemo sutra i tražiti od njih,mi nase pogone i dalje čuvamo,i u ZGu i na Krku,i niti jednom radniku gašenje firme nije opcija,već samo želimo raditi i proizvoditi!

Pa ako pogledaš prijedloga zakona o financijskom poslovanju jasno je da će Dioki poslovati – da više ne postoji niti jedan moment da se svi sporazumi ne provedu!
Samo cirkuliranje Zakona daje mogućnost vjerovnicima nagodbe što za sada nije bilo pokriveno nikakvim zakonskim rješenjima!

Radnici trebaju otići do Hanžekovića i moraju imati podatke koje on ima – a ti podatci će baciti novo svjetlo na cijene struje koje je Dioki plaćao! Spekulira se o oko 80 milijuna kuna štete za Dioki!
Naravno i Ina i JNAF – sve su to situacije koje su radnike Diokija dovele u jednu tešku socijalnu situaciju.
Samo naprijed no osim zviždaljki ponavljam oslonite se na Hanžekovića i na ono s čime on barata!

"Novca ima, političke volje nema"
Radnici Diokija pred Vladom zbog neisplate sedam plaća

Diokijevci su ogorčeni jer još uvijek nema dogovora o ulasku vjerovnika u vlasničku strukturu. Kako kažu, novaca za pokretanje proizvodnje u Diokiju ima, ali ono što nedostaje je politička volja

Tristotinjak radnika DIOKI-ja kojima se priključila nekolicina djelatnika DINE s Krka stigli su jutros do radićeve ulice u Zagrebu kako bi prosvjedovali zbog neisplate sedam zaostalih plaća. Policijski kordoni su ih zaustavili nadomak Markovog trga, a u Vladu su pušteni samo njihovi sindikalni predstavnici. Rečeno im je kako če ih primiti potpredsjednik Vlade Branko Grčić.

Diokijevci su ogorčeni jer još uvijek nema dogovora o ulasku vjerovnika u vlasničku strukturu. Kako kažu, novaca za pokretanje proizvodnje u Diokiju ima, ali ono što nedostaje je politička volja.

– Vlada je ta koja koči ulazak vjerovnika, jer sama želi što povoljnije doći do zemljišta na Krku za gradnju LNG terminala. Neka oni prvo riješe naše plaće, i pokrenu onda i stečaj ako treba. Onda mogu nastaviti igrati taj svoj monopoly i dalje, kau ogorčeni radnici dok čekaju ishod sastanka u Vladikraj teksta

Novca ima, političke volje nema
Radnici Diokija pred Vladom zbog neisplate sedam plaća

Čak i novac nije problem za pokretanje proizvodnje – dakle samo je stvar politike koja je i dovela Dioki u ovakvu situaciju.

Bravo ljudi iz Zagreba i nekolicina s Krka kapa do poda,to sam govorio vec nekoliko puta postrojenja se moraju napustit ne do 1.srpnja nego do ovog petka ukoliko se ne isplate plače.Vjerovatno bi se novac za place nasao odmah to nam je jedino rjesenje vidit cemo sutra je sastanak sindikata u Dini pa cemo vidit oce li se oni odlucit na taj potez,to bi utjeralo strah u kosti svima u pg-zupaniji,jos jednom bravo decki iz stozera veliki pozdrav sa Krka


Bravo ljudi iz Zagreba i nekolicina s Krka kapa do poda,to sam govorio vec nekoliko puta postrojenja se moraju napustit ne do 1.srpnja nego do ovog petka ukoliko se ne isplate plače.Vjerovatno bi se novac za place nasao odmah to nam je jedino rjesenje vidit cemo sutra je sastanak sindikata u Dini pa cemo vidit oce li se oni odlucit na taj potez,to bi utjeralo strah u kosti svima u pg-zupaniji,jos jednom bravo decki iz stozera veliki pozdrav sa Krka

Radnici se bore osim za plaće i za posao – da se radi!
Zašto se ne bi čuvala postrojenja jer sutra će od toga se hraniti mnoga usta.
Pa zar nije s Arkemom dogovoren posao?

Žao mi je što zbog posla nisam mogla danas doci na prosvjed. Ovo je nevjerojatno što se događa, to da su blokirali prilaz na Markov Trg!! SRamota!!!!Kad je u pitanju nogomet ili gay pride, onda se svi krevelje i zele biti dio toga!!! a gdje su sada svi? Ljudi moji, idemo svi u agresivne prosvjede! Ja ovo više ne mogu gledati niti slušati! I neka se napuste pogoni sad odmah!!! Dosta je bilo na finjaka i mirnih prosvjeda! NJIH NIJE BRIGA ZA NAS I NASE ZIVOTE, DJECU, ZENE!!!! TO SHVATITE! VLADA JE MANIPULATIVNA RUKA, GDJE SE SVE UNAPRIJED ZNA I ZATO JOJ I NIJE PROBLEM ZRTVOVATI DIOKI I DRUGE FIRME ZBOG SVOJIH INTERESA!!! IDEMO SVI SKUPA RASTAVLJATI DIO PO DIO FIRME, BILO STO!!!! S MIRNIM PROSVJEDIMA NEMA NISTA! SVI NA ULICE!!! nEMA GLADOVANNJA VIWSE, LEZANJA PO CESTI..A POLICAJCI, SRAMITE SE KAD STITITE POLITICARE, MASONE, OD LJUDI KOJI SE BORE ZA SVOJE. GADITE MI SE!!!!!

New Report

Close