DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moje skromno misljenje je to: da vlada RH nece proglasiti stecaj obje lokacije zato jer su se hvalili kako je primjer spasavanja diokia tek pocetak njihovih reformi tako da sada nemogu pobiti svoje cinjenice i svoje rijeci.Vjerovatno nas zele iscrpiti do krajnjih granica tako da mi sami pokrenemo stecaj da bi poslije oni mogli sebe ogradit kako su zaposlenici krivi za stecaj,naravno ti isti zaposlenici nisu dobili 6 plača i pitanje je kad cemo ih dobit.Koliko sam siguran u ovo isto tako mislim kad se stecaj pokrene od strane zaposlenika da se gube sva prava oko otpremnina i biroa itd….neznam mozda se varam?Vise neznamo sta nam je bolje proglasiti sami stecaj ili cekati ali sta se ceka nitko nema pojma!Vidjeli smo i sami u par navrata da od prosvjeda nema nista nego se ljudi samo iscrpljuju i muce…boli vladu briga za 900 zaposlenika koji nemaju za kruh,mi smo njima samo broj na papiru.Najvjerovatnija opcija je da popilimo sve pogone sami i prodamo ih u metis jedino tako cemo se namirit,pa zar mi nemamo pravo na kredit od hbora tako da se zaposlenici namire sa svojim plačama i lako cemo onda cekati jos malo,ali ovo se izmice kontroli i netko ce napraviti neku glupost za koju nebi trebao poslije odgovarati jer ovo je ocaj svih nas zaposlenika u ovoj jadnoj i lopovskoj drzavi za koju su neki dali zivote.Zato jos jednom hvala vladi RH na brizi o svojim ljudima i laznim obecanjima

Danas u 14 sati RTL Televizija dolazi raditi reportažu u Crikvenicu o nama,pa ako bude ovaj post objavljen do tada neka dođe tko može u centar.Vidimo se !

Prođe još jedan petak. Polako prolazi vikend a opet ni lipe. Nadam se da će se gospoda najesti dovoljno preko vikenda kako bi i nama dali snage da izdržimo sve ovo. Zloba mi nije u naravi ali kad bi samo jedan dan, jedan jedini dan živjeli kao mi, možda bi shvatili. Možda bi onda i nešto napravili da prekinu ovu agoniju. Ali sit gladnom ne vjeruje…..


MOLIM ZA ODGOVOR: Simbolično su sedam puta prošli cestom, upravo koliko im plaća, unatoč obećanjima, još uvijek nije isplaćeno. U ime Stožera prosvjednicima se obratio Miljenko Ferenčak, operater u omišaljskoj Dini. – Danas smo dobili informaciju da Privredna banka prekida odnose s Dinom koja je nekada imala perspektivu, a gledajte sada. Morat ćemo vratiti kartice, svi imamo minuse i kredite, to moramo pokriti, znate što to znači. ODKUD TA INFORMACIJA DA NIJE" PATKA" AKO JE…………..????????

Bio u PBZ i potvrđeno mi je da zbog nagomilanih minusa na tekućim računima banka minuse reže na NULU ,a dugovanja će se morati podmiriti uz dogovor ..radnička klaso najebali smo sa svih strana…

http://www.24sata.hr/politika/linic-cijene-hrane-odjeca-i-obuca-nisu-pratile-rast-pdv-a-270283
Moramo naći partnere i to je razlog zašto ovaj proces traje toliko dugo. Ljudi moraju shvatiti da Vlada ne može voditi firme, a pokušati pronaći ljude koji će se u to upustiti je nešto drugo. Najveći problem Dine je visoka cijena plina i struje – zaključio je Linić.

Pa ZG je glavni potrosac struje i plina,čemu sad DINA u tome??

p2.sem

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Linic-Za-pokretanje-proizvodnje-u-Dini-potrebno-je-10-do-15-milijuna-eura
Najveći je problem Dine, zaključio je ministar, visoka cijena plina i struje.

"Ne zato što je to tako u Europi, nego zato što je kod nas, zbog kvazi-socijalne politike, bilo obrnuto, pa su kućanstva plaćala energente jeftino, a industrija skupo. Dina može sve proizvedeno izvoziti, no prošlih je godina izgubila 200 milijuna kuna – to je prevelika cijena. To je ono što Vlada mora promijeniti – smanjiti cijenu energije koja služi kao poluproizvod, to pregovaramo s Inom", rekao je Linić, misleći na pregovore s Inom oko isporuke etana, nužnog Diokiju za proizvodnju.

Brka malo DIOKI i DINU

p2.sem

Kad sam ja govorio da se puške iskopaju!?

zaprudjanec

ja sam u crvenom? odakle da kupim kruh?

Vladimir Putin odobrio nastvak gradnje plinovoda južni tok do Austrije i Italije . L G terminal na Krku u potpunosti je nepotreban . jer neće imati kome prodavati plin .jedino sami sebi . U tom slučaju Čačićeva slavna investicija je totalni bankrot Hrvatske.

Linić: Za pokretanje proizvodnje u Dini potrebno je 10 do 15 milijuna eura

16.6.2012 12:31:00 | Autor/Izvor http://www.seebiz.eu
Vijest je prenesena s portala SEEbiz.eu koji vijesti objavljuje na izvornom jeziku
ZAGREB – "Da bi se pokrenula proizvodnja u Dina petrokemiji, potrebno je uložiti deset do 15 milijuna eura. Postojeći vjerovnici to ne mogu, i ne misle uložiti, što znači da moramo naći partnera. Zato proces traje tako dugo – netko mora shvatiti da Vlada ne može voditi firme, ali može pokušati pronaći ljude koji će se u to upustiti", kazao je ministar Slavko Linić , odgovarajući na pitanje zbog čega vjerovnici Dioki grupe, nakon što je Robert Ježić u ožujku prestao biti većinskim vlasnikom kompanije, u nju još ne ulaze i ne pokreću proizvodnju. "Radnicima Dine bavimo se četiri, pet mjeseci, i na Dini vidimo opravdanost predlaganja zakona o preustroju. Vlasnici i najveći vjerovnici nisu se htjeli baviti svojim problemom koji se zove proizvodnja u Dini. U isto vrijeme, kroz zakon o financijskom poslovanju, stavit ćemo i odgovornost vlasti, Vlade, da se u takvim procesima u što kraćem vremenu donosi moguća nagodba. Mi još uvijek imamo problema oko nagodbe. Čak vjerujem da bi je i uspjeli dogovoriti, no s obzirom da je dugovanje tvrtke veliko, nema svježeg novca za kupnju sirovine", nastavio je Linić. Najveći je problem Dine, zaključio je ministar, visoka cijena plina i struje. "Ne zato što je to tako u Europi, nego zato što je kod nas, zbog kvazi-socijalne politike, bilo obrnuto, pa su kućanstva plaćala energente jeftino, a industrija skupo. Dina može sve proizvedeno izvoziti, no prošlih je godina izgubila 200 milijuna kuna – to je prevelika cijena. To je ono što Vlada mora promijeniti – smanjiti cijenu energije koja služi kao poluproizvod, to pregovaramo s Inom", rekao je Linić, misleći na pregovore s Inom oko isporuke etana, nužnog Diokiju za proizvodnju.

Šta onda Čačić priča gluposti oko zatvaranja?
I zašto ne kažeš da su gubitci rezultat visokih cijena energenata?
Uspostavi realne cijene – ako ništa onda po uzoru na EU gdje Dioki izvozi i može izvoziti 400 milijuna eura – i imati ćeš ne jednog nego 10 strateških partnera!

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/199635/Top-10-najvecih-hrvatskih-izvoznika.html

Jedan ogromni,po ovim podacima broj 2. fali,hoce li sljedece godine biti opet na toj listi??

p2.sem


Evo još jednom zahvaljujem i ovom portalu,jer bez ovog foruma ne bi jučer bilo ni prosvjeda i zato bih zamolio moderatore za još malo strpljenja s nama.Radi se o sindikalnim stvarima i ja znam da je ljudima na vrh glave tih stvari u ovom trenutku kad se borimo da preživimo,ali ako smo optimisti i Dina opstane,volio bih da se ljudi okupe u sindikatu u kojem ćemo djelovati kao jedan,tako da imena uopće neće biti toliko bitna,najvažnije će biti međusobno povjerenje i poštovanje.Tako da idući tjedan planiramo preko sindikalnog povjerenika SING-a g.Drage Domazeta organizirat osnivanje podružnice u Dini.U taj sindikat je prešlo 130 ljudi iz Diokija koji su osnovali Stožer za obranu Diokija,pa i na taj način možemo dalje djelovati zajednički i na sindikalnim pitanjima.Eto, toliko o tome pa malo razmislite ako hoćete o toj ideji.Hvala !

odlična ideja baš tako ćemo biti jedinstveni.Možda bi bilo dobro da za mjesec dana osnujemo i peti sindikat koji će osam puta preći preko pješačkog?

New Report

Close