DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ugovor s Arkemom traži puno preduvjeta – bankarske garancije, osiguranje ……sve košta a netko je očito to pokrio.
Ili iz Hrvatske a moguće je da je i Adriaoil SPA dao garancije Arkemi glede financijske strane samo šta je dao kao kolateral – ako ga je trabao dati.

Malo drugačija vizura cijele priče se otvara s ovim Ugovorom, jel da???


Dok se ne rijesi vlasnicka struktura,koja stoji vec 3mj ovo ti je samo mrtvo slovo na papiru.

p2.sem

PODRŠKA DEČKIMA S KRKA!!!!



Ugovor s Arkemom traži puno preduvjeta – bankarske garancije, osiguranje ……sve košta a netko je očito to pokrio.
Ili iz Hrvatske a moguće je da je i Adriaoil SPA dao garancije Arkemi glede financijske strane samo šta je dao kao kolateral – ako ga je trabao dati.

Malo drugačija vizura cijele priče se otvara s ovim Ugovorom, jel da???


Dok se ne rijesi vlasnicka struktura,koja stoji vec 3mj ovo ti je samo mrtvo slovo na papiru.

[/quote]

Očito da to ne muči Upravu – muči ih jedino kako pokrenuti proces proizvodnje.
I obzirom na navedene činjenice izgleda da su na Krku korak do početka proizvodnje.
Našli su Arkemu ili je Arkema našla njih, ali i nužna sredstva za taj posao su osigurali.

Nitko sa DIOKI-jem ne želi imati posla dok se ne zna tko i kako upravlja firmom.
Stavljen ti je i uvjet u ugovor da će se potpisati najkasnije do 1.7,uz uvjet da se riješi vlasnicko restrukturiranje!

Šta ti nije tu jasno?
Po tvojim postovima,Krk je na korak do proizvodnje vec 6mj,samo ti nikako nije jasno da je UPRAVA DIOKIJA POTREBNA!! Zato se i prosvjeduje da se to ubrza….

p2.sem


Nitko sa DIOKI-jem ne želi imati posla dok se ne zna tko i kako upravlja firmom.
Stavljen ti je i uvjet u ugovor da će se potpisati najkasnije do 1.7,uz uvjet da se riješi vlasnicko restrukturiranje!

Zašto bi Arkemu interesirala vlasnička struktura – osim ako oni nemaju neke planove s Dinom? To je nebitno za Arkemu – bitne su garancije osiguranja i sl za taj posao.
Ništa drugo!

Ne bi bilo razloga da direktorica ide u Trst a da i to nije riješeno – zašto je bila u Trstu ako nije potpisala ugovor, a mogla ga je potpisati ako je riješeno i pitanje love za pokretanje proizvodnje!
Garancije koje su nužne su očito date – je li to netko u HR ili Italiji – sasvim svejedno.
Osim u slučaju ako se postavi pitanje kolaterala koji je potreban.

Što se tiče pokretanja proizvodnje u Dinai, na radiju je rečeno da je direktorica sve stavke usaglasila i očekuje se potpisivanje ugovora najkasnije do 01.07, pod uvjetom da se riješi pitanje vlasništva jer očigledno vlasništvo nije rješeno.
http://www.hrt.hr/index.php?id=466&tx_ttnews%5Btt_news%5D=169178&tx_ttnews%5BbackPid%5D=466&cHash=75692cb76c

evo ti dokaza…

p2.sem

Prosvjed gnjevnih i obespravljenih radnika je završio i više nego uspješno nego što je Stožer za obranu Dine očekivao. Naš je cilj bio da sa ovom "facebook revolucijom" okupimo pedesetak ljudi i prenesemo poruku svima koji je trebaju dobiti.Na protesnom skupu protiv svih onih koji rade protiv malog čovjeka skupilo nas se je i puno više od tog broja i hvala još jednom svima na pokazanoj hrabrosti usprkos svim prijetnjama,mi se svi možemo pogledati u zrcalo i biti ponosni na sebe,reći da smo nešto učinili za naše obitelji,Vlada je napokon čula glas poniženog radnika i njegove obitelji.Ne bojimo se nikoga,neka nam prijete,a u utorak,ako se ne pokaže ovaj petak za onaj PRAVI,desetak ljudi iz Stožera kreće dati podršku sviju nas u Zagreb,našim kolegama u muci koja nas je snašla.Danas smo svi bili kao jedan,u pokušaju koliko je to do nas radnika u spašavanju ove firme i isplati svih naših potraživanja.Ova vlast neka se pripremi na još žešće prosvjede radnika.Toliko o prvim dojmovima.

Žao mi je što danas nisam mogao biti na mostu.Vidio sam na vijestima da je sve proteklo u redu.Član sam SRD u Dini ali me je sramota da naši guzičari iz Dine nisu podržali taj skup.Sramota je to do neba
ja se poslije ovoga nebi ni pokazivao u javnosti da sam na njihovom mjestu.Isčlaniti ću se prvom prilikom.Ako bude još akcija drugi puta dolazim sigurno.Nesposobniji sindikat nego što je u Dini nisam vidio. Što nedaju ostavke kada nisu napravili niti jednu ali baš niti jednu pametnu stvar za nas radnike.Stožer Dine ima moju podršku i sretno vam bilo.

Vaš link

Čini se da LNG kreće u ljeto, treba vidjeti što kaže Lider u pisanom

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ima ih, koji bi htjeli sklopiti unosan posao, ali, ne znaju s kim.
Ne znamo ni mi, a kako će oni?
Inače je sve transparentno.
Ma, dajte ljudi više shvatite.
Velka je tu lova.
Ko će im radit polietilen, ako se danas okrenu vcm-u?
Imat će postrojenja.

Znaci Linić ima jos dan i pol da riješi vlasničku strukturu.
Jeli to moguce?

p2.sem

U našoj je firmi postalo normalno, da se od svih ljudi očekuje da budu supermeni. Da znaju i ono što nebi trebali.
Osjetio sam to na svojoj koži.
Bez stručnih ljudi (mnogi su već otišli), to neće biti moguće.
Nisu oni otišli u politiku.

New Report

Close