DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moj savjet je da ne vrijeđate nikoga jer se to ne sviđa ljudima,treba istaknuti dobre stvari kako DINE tako i cijelog DIOKI-a.Treba u ovoj krizi i neimaštini stalno trubiti o proizvodnji,zaradi firme i uplatama u državni proračun i za doprinose.Isto tako i da pokretanjem proizvodnje dolazimo do deviza,diže se kreditni rejting,a i gospodarstvo za 4%.

pixma

Evo zadnja vijest pred sutrašnji prosvjed,iz Zagreba nam dolaze ljudi iz Stožera dati podršku,hvala im na tome,napokon će se pokazati na djelu da smo ista firma i da svi djelimo istu sudbinu.Na istom mjestu napokon će sami radnici sa obje lokacije iznjeti svoje viđenje situacije.Ja mislim da se je napokon počelo događati ono što je svaki normalan čovjek na obje lokacije očekivao svo ovo vrijeme,da zajedničkim snagama nastupamo prema svim problemima koji nas zadese.Napokon se je počela događati ljudskost,do sad je sve bila sušta suprotnost tome.Ne dajmo više da nas djele i stvaraju mržnju,dođimo sutra u što većem broju na zajednički prosvjed !!! Budimo hrabri,nepotkupljivi i ponosni ljudi !!! IDEMO DO KRAJA !!!


Moj savjet je da ne vrijeđate nikoga jer se to ne sviđa ljudima,treba istaknuti dobre stvari kako DINE tako i cijelog DIOKI-a.Treba u ovoj krizi i neimaštini stalno trubiti o proizvodnji,zaradi firme i uplatama u državni proračun i za doprinose.Isto tako i da pokretanjem proizvodnje dolazimo do deviza,diže se kreditni rejting,a i gospodarstvo za 4%.

Ja bih postavio pitanje održavanja skupštine, da se vidi tko je na kraju vlasnik DIOKI-a

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Glupo je govoriti o tome tko je vlasnik trenutno jer država Upravu nece postavljati,niti vjerovnici.
Po svemu sudeći netko ce morati preuzeti DIOKI…

p2.sem

Ministar je kazao da će se cijene energenata usklađivati na isti način kao i prošli put te je ostavio otvorenu mogućnost daljnjeg poskupljenja struje, ali i vode. Usklađenje će se provoditi tako što će se povećavati cijene struje stanovništvu, a smanjivati privredi, kazao je Linić. Postupno će nestati i šumski doprinos, jednako kao i vodni doprinos.

http://www.vecernji.hr/vijesti/linic-postoje-metode-da-ustedimo-trosku-placa-dvije-milijarde-kn-clanak-419911

p2.sem

@jman

Tko je postavio ovu upravu? Tko ih je izabrao? Ne podj. nego ozbiljno pitam

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Nezadovoljni smo s Molom’

Slavko Linić na druženju s predstavnicima Američke gospodarske komore istaknuo je da hrvatska Vlada nije zadovoljna s ugovorom s Molom u vezi Ine, javlja Lider. "Vrlo jasna poruka Vlade je da smo nezadovoljni s partnerom u Ini Molom koji je zaustavio razvoj energetike u dijelu nafte i plina te inzistiramo na promijeni tog ponašanja. Vidjeli ste na pripremi skupštine da dvije milijarde kuna dobiti ostavljamo u Ini za razvoj ovog dijela. Ne možemo prihvatiti da su napuštene bušotine, one koje su pripremljene na njima se ne radi i na taj način se uništava hrvatska rafinerija", istaknuo je Linić.

(pd)
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Pojedincima-foteljašima iz vrha uprave Dioki-ja odgovaralo bi da Dioki propadne i ode u stečaj, jer bi na taj način kroz menedžerske ugovore koji su im omogućeni sa trenutnim pozicijama, dodatno pala ‘sjekira u med’ i bile neopravdano isplaćene poveće svote novca na ime otpremnina i tzv. poticajnih mjera pri odlasku iz propale tvrtke. Pitanje je hoćemo li konačno pokazati zube ili dopustiti daljnje punjenje džepova nezasluženih i nesposobnih pojedinaca-dupelizaca i dopustiti daljnje pražnjenje džepova radnika ili ćemo napokon o tome izustiti koju smislenu riječ?

Koliko ja znam, ako tvrka ode u stecaj svi ugovori se automatski raskidaju sa svim zaposlenicima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


NAVODNO je riječ koju smo do sada čuli mali milion puta…
Dok se to sluzbeno ne obznani nista od toga….

Taj Ugovor s Arkemom je i najavljivan u ICIS-u!

…….Production was initially expected to resume in March this year and later postponed to April and further due to production constraints at feedstock vinyl chloride monomer (VCM) suppliers. Its main suppliers prior to the production halt some three years ago were France’s Arkema and Croatia’s debt-ridden Dioki.

"France remains our preferential supplier, and obviously we’re looking at Croatia as well, as long as they resume production," Castiglioni said.

"We expect they will, and are waiting for the official announcement. The location helps us as it’s very easy to cross the Adriatic."

The Croatian government in March arranged a debt-to-equity restructuring deal to save the Dioki Group from bankruptcy and ensure workers received wages for unpaid work.

Its owners had agreed to reduce their holding in the company to 1% so that creditors such state-owned electricity provider HEP, the gas division of Croatian group INA and state-held rail operator Hrvatske Zeljeznice could have debts converted into equity.

PO izjavi PM-a člana NO Dine Direktorica je prekjučer išla u Trst i nema nijednog razloga da ide u Trst ukoliko nije išla dati zeleno svjetlo tj potpisati Ugovor.
U tom smislu je i izjava da je sve usuglašeno pa nema ni razloga da se ne krene u pripremu proizvodnje.
Naravno – osim plaća.

Koliko ja znam, ako tvrka ode u stecaj svi ugovori se automatski raskidaju sa svim zaposlenicima.

Samo si zaboravio reći da oni nisu samo zaposlenici – već predstavnici i poslodavca!!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]



NAVODNO je riječ koju smo do sada čuli mali milion puta…
Dok se to sluzbeno ne obznani nista od toga….

Taj Ugovor s Arkemom je i najavljivan u ICIS-u!

…….Production was initially expected to resume in March this year and later postponed to April and further due to production constraints at feedstock vinyl chloride monomer (VCM) suppliers. Its main suppliers prior to the production halt some three years ago were France’s Arkema and Croatia’s debt-ridden Dioki.

"France remains our preferential supplier, and obviously we’re looking at Croatia as well, as long as they resume production," Castiglioni said.

"We expect they will, and are waiting for the official announcement. The location helps us as it’s very easy to cross the Adriatic."

The Croatian government in March arranged a debt-to-equity restructuring deal to save the Dioki Group from bankruptcy and ensure workers received wages for unpaid work.

Its owners had agreed to reduce their holding in the company to 1% so that creditors such state-owned electricity provider HEP, the gas division of Croatian group INA and state-held rail operator Hrvatske Zeljeznice could have debts converted into equity.

PO izjavi PM-a člana NO Dine Direktorica je prekjučer išla u Trst i nema nijednog razloga da ide u Trst ukoliko nije išla dati zeleno svjetlo tj potpisati Ugovor.
U tom smislu je i izjava da je sve usuglašeno pa nema ni razloga da se ne krene u pripremu proizvodnje.
Naravno – osim plaća.
[/quote]

Netko je morao u ime Diokija i Dine dati i neke bankarske garancije za izvršenje posla – a posao je težak između 100-150 milijuna dolara godišnje!!

Ugovor s Arkemom traži puno preduvjeta – bankarske garancije, osiguranje ……sve košta a netko je očito to pokrio.
Ili iz Hrvatske a moguće je da je i Adriaoil SPA dao garancije Arkemi glede financijske strane samo šta je dao kao kolateral – ako ga je trabao dati.

Malo drugačija vizura cijele priče se otvara s ovim Ugovorom, jel da???

New Report

Close