DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Nije problem dug,nije problem kolicina plina,nije problem kupac firme.samo je problem cijena plina i struja,jer s ovom cijenom dioki nije konkurentan…

Iz ovog intervju se zbilja ne moze nista iscitati,nije spominjao stečaj,nije spominjao zatvaranje firme.
a kaže da kupaca ima.

Kako uopće naci neku realnu cijenu struje i plina?

Pa LInić je dio poslao odradio – ako je odluka Vlade jasna jasno je i zašto ne govori o zatvaranju jer plan je otvaranje.
Plan je i da se plaće isplate pa si mislim je li plan ispoštivan glede HŽ Carga – ja mislim da jeste!!!
15,4 milijuna kuna.
Ako se došlo u razgovorima do cijene plina i struje onda nema problema jer je LInić izrijekom rekao da Dioki mora imati nižu cijenu plina pa slijedom toga i struje.

Kako bi se trebala odrediti cijena struje – noćna po cijeni viškova dakle 3-4 US centa po kWh, a dnevna po tržišnoj cijeni.
Cijena plina – ruski plin bez transportnih troškova ili prosječna cijena plina u EU!
Dakle nekih 20-ak eura za 1000kWh.
[/quote]

ostaje samo jedno pitanje od 4 slova – KADA?
[/quote]

06.06. je HŽ Crgo podnio zahtjev za upis u gruntovnicu a to bi bilo da je isplaćen novac za zemljište jer upis se ne može obaviti bez tzv tabularne izjave da je prodavatelju isplaćen novac.

Ako misliš kada će se definirati cijene struje i plina mislim da može ODMAH!
Ako je to problem onda se LInić treba zapitati kakva je to struka u tim poduzećima, tko to upravlja tim mega javnim tvrtkama.
Ne može dnevna i noćna cijena biti skoro ista – pa sami troškovi radne snage da se odbiju imaš 25% nižu cijenu!

Vidimo se u cetvrtak na mostu.

@gabrijel

užas i katastrofa što si doživio od tih tzv sindikalista (vjerojatno im i linić plaća da ne talasaju) Sterajte ta tri primitivca u rodni kraj i prebacite sva akcije na stozer a njih ko j… Kada ih marginalizirate odhebat ce ih i njihove mecene jer vise nece ispunjavati ono za što ih plaćaju pa ce vam se opet prikljuciti. Stare fore. Samo naprijed i drzite se.



@gabrijel

užas i katastrofa što si doživio od tih tzv sindikalista (vjerojatno im i linić plaća da ne talasaju) Sterajte ta tri primitivca u rodni kraj i prebacite sva akcije na stozer a njih ko j… Kada ih marginalizirate odhebat ce ih i njihove mecene jer vise nece ispunjavati ono za što ih plaćaju pa ce vam se opet prikljuciti. Stare fore. Samo naprijed i drzite se.

Zašto talasati ako je osigurano 5-6 plaća za Krk???’
Čiji je interes – tko te plaća????

Kolega gabrijjele imaš punu podršku iz Diokija netrebaš se bojati prijetnji jer one su očajnički pokušaji tih jadnika da zadrže svoj položaj.Mihaljević i Bulat nisu ni svijesni da su svoj obraz ako su ga ikad i imali prodali za mrvice.Netrebate se bojati prijetnji da će Vas izbaciti iz sindikata nego se sami isčlanite jer to je najbrži način da ga onemogućite da Vas i dalje "zastupa".




@gabrijel

užas i katastrofa što si doživio od tih tzv sindikalista (vjerojatno im i linić plaća da ne talasaju) Sterajte ta tri primitivca u rodni kraj i prebacite sva akcije na stozer a njih ko j… Kada ih marginalizirate odhebat ce ih i njihove mecene jer vise nece ispunjavati ono za što ih plaćaju pa ce vam se opet prikljuciti. Stare fore. Samo naprijed i drzite se.

Zašto talasati ako je osigurano 5-6 plaća za Krk???’
Čiji je interes – tko te plaća????
[/quote]

Na čemu si opet? Kojih 5-6 plaća, tko ih je i kome isplatio? Lova od HŽ carga je potrošena odavno, pitaj kojekakve menađere koliko su si strpali u džep od toga pa su sad opet mirni godinu dana što se love tiče.

A inače, sad se konačno otkrilo i tko je "savodrugi" tu su pojedinci sumnjali da je to ježić osobno, ali vidi se da istina nije bila daleko.





@gabrijel

užas i katastrofa što si doživio od tih tzv sindikalista (vjerojatno im i linić plaća da ne talasaju) Sterajte ta tri primitivca u rodni kraj i prebacite sva akcije na stozer a njih ko j… Kada ih marginalizirate odhebat ce ih i njihove mecene jer vise nece ispunjavati ono za što ih plaćaju pa ce vam se opet prikljuciti. Stare fore. Samo naprijed i drzite se.

Zašto talasati ako je osigurano 5-6 plaća za Krk???’
Čiji je interes – tko te plaća????
[/quote]

Na čemu si opet? Kojih 5-6 plaća, tko ih je i kome isplatio? Lova od HŽ carga je potrošena odavno, pitaj kojekakve menađere koliko su si strpali u džep od toga pa su sad opet mirni godinu dana što se love tiče.

[/quote]

Tebe pitam – zašto LAŽEŠ?
Pitanje jednostavno – odgovor – JEDNOSTAVAN!
INTERES!!! Samo koji – je li isti interes koji je bacao klipove pod noge prodaji, interes koji prijeti stečajem i otpuštanje, interes DENUNCIRANJA direktora HŽ s ciljem zaustavljanja kupoprodaje……
Smeće!

Ti si bolestan čovjek. Najbolje zaboravi forum i dionice općenito na nekoliko mjeseci, možda mao dođeš sebi. Ovo je tragično. Žao mi je što si po svemu sudeći ovdje spušio znatnu lovu, ali šta ću ti ja, sve je to život…


Ti si bolestan čovjek. Najbolje zaboravi forum i dionice općenito na nekoliko mjeseci, možda mao dođeš sebi. Ovo je tragično. Žao mi je što si po svemu sudeći ovdje spušio znatnu lovu, ali šta ću ti ja, sve je to život…

Ovdje govorimo o vrlo jednostavnoj stvari – plaćanju HŽ Carga za posao obavljen pod pokroviteljstvom Vlade RH.
A ti difamiraš i posao i ljude koji su uključeni i iz kojih sredstava bi se trebale isplatiti plaće – dakle sabotiraš dogovore koji su ključni za budućnost Diokija.
A ja se pitam ZAŠTO???


Pa evo ti prilika da najaviš zatvaranje mosta! Prezentiraj svoje ideje. Da bi postao vođa moraš imati i dozu hrabrosti.
Ovo što laprdaš po forumu je doza OČAJA a njega su prepuni svi radnici DIOKI-a i DINE!
Hrabrost su pokazali naše kolege u NL od subote, kada su javno iznijeli dio svoje intime i teške situacije u kojoj se nalaze da bi senzibilizirali javnost. Takvima trebamo svi biti zahvalni!

Zato dođi i reci javno što misliš, ne skrivaj se iza nepostojećeg "stožera"!
(koliko vas je bilo na osnivanju 1<x<5)
pozdrav!


Daj više zatvori taj most, matere ti ….jer Taj sindikat je svako malo u javnosti i kaže što misli, a ti ovdje ser.. inkognito!
Pozivam te sutra tj. danas u 09:30 na portu ispred DINE imati ćeš jedinstvenu priliku snimiti izjavu za središnji Dnevnik HTV-a. Reci svima što ovdje baljezgaš. Molim te da shvatiš kao ozbiljnu ponudu, uostalom nazovi g. Santinija iz HTV ri.
pozdrav i smiri se!

Miljenko,
toliko si laži iznio da uopće ne zaslužuješ komentar…
Gore su moji postovi koje sam ti napisao nakon tvog višemjesečnog vrijeđanja, a možeš primjetiti da ti nisam odgovorio niti jednom uvredom, a kamo li prijetnjom!
Tvoje ogorčenje mogu shvatiti ali čemu toliko laži i podmetanja. Idemo argumentima?

Sindikat vodi IO i sve odluke se donose glasanjem 20-30 povjerenika. Čudno mi je da to neznaš!
Osim toga sve najvažnije odluke su izglasane jednoglasno na 5-6 održanih skupova radnika na kojima je bila većina zaposlenih! Jesi li i ti dizao ruku?

Isto tako ukoliko bude prijedloga "da se ide na most" odlučiti će većina podignutih ruku!
U svakom slučaju sindikat u javnosti artikulira isključivo stavove većine članova, a slobodno mogu reći i velike većine svih radnika! Ako nisi suglasan sa tim stavovima većine, žao mi je. Bori se, ali ostavi se vrijeđanja, podmetanja, laži….
To što je vas nekolicina "osnovala stožer" i od toga radi sprdnju je nepromišljeno poigravanje sa egzistencijama radnika kojima sigurno nije do vaše zaje*ancije!
Sazovi legalan Skup radnika i zatraži podršku većine.
Žao mi je što si uletio u nešto što na žalost ne razumiješ!

[/quote]
Pusti Mihaljevića i Bulata njih dvojica nemaju onu stvar za nista,Gabrijel ovo sta si organizirao je odlicna ideja.Kad nece vecinski sindikat napravit nista za svoje radnike nego samo sute ko pipice i cekaju prazna obecanja od ministara i sjeti se samo onih fora sa azerima,to bi i malo dijete shvatilo da je to patka ali nasi sindikalisti su vjerovali Ježiću i takvima jer ih je i on stavio tu gdje jesu.Mihaljeviću ljudi nemaju pedaline i vinarije kao ti zato niti nemamo za kruh i otkuda tebi obraza nakon toliko lazi koje si nam rekao nekome ici prijetiti!Ti i bulat ste nesposobni shvatite to i bjezi ti iz sindikata jer ionako niste u stanju napravit NIŠTA.Šta je sindikat napravio od prosvjeda NIŠTA nula samo trkeljate bezveze,SRAMI SE SVOJIH POSTUPAKA .Gabrijjel bravo i vidimo se u cetvrtak a ovi Sindikalisti neka i dalje samo cekaju i onda se usuduju jos nekome prijetiti.Grad Omišalj ti je dao nagradu za spasavanje radnih mjesta hahahaah,da bi ljudi mogli volontirat dok ti ceskas jajca preko ljeta,zato svi dinasi idemo u cetvrtak sami sebi izborit prava

Ajmo opet… o kojoj ti lovi točno pričaš, jel onoj od pruge na Žitnjaku u sklopu Diokia koju je otkupio HŽ Cargo za nekih 15 milijuna kuna ili o nečemu drugom? Ja pričam o tome, ako ima još kakva pruga koju kupuje HŽ Cargo u Diokiu, onda mi je to prvi glas.

A ako pričaš o ovome o čemu i ja pričam, od te love su isplaćena dio plaća u ZG i manji dio u Dini prije cca 2 mjeseca ak se ne varam tako da mi nije jasno šta već 5 zadnjih stranica raspredaš o HŽ Cargu i toj lovi.

Mislim nije mi čudno, normalno da mi nije čudno, kad si ti u pitanju ništa nije čudno. Daj mi reci kak napreduje rekonstrukcija Etilena, jel se već došlo do kapaciteta od milijun tona? Mislim koliko traje ta rekonstrukacija, to će biti najjači pogon etilena na svijetu

Dolazimo u četvrtak na most.Ništa drugo nam ne preostaje.Treba i napustiti postrojenja pa neka im tata čuva ista.Samo robovi rade bez plaće,oni su barem imali pitku vodu a mi nemamo ni to u 21st.SRAMOTA!!!

New Report

Close