DIOK (DIOKI d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska DIOK (DIOKI d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije problem dug,nije problem kolicina plina,nije problem kupac firme.samo je problem cijena plina i struja,jer s ovom cijenom dioki nije konkurentan…

Iz ovog intervju se zbilja ne moze nista iscitati,nije spominjao stečaj,nije spominjao zatvaranje firme.
a kaže da kupaca ima.

Kako uopće naci neku realnu cijenu struje i plina?

p2.sem

… otjerati ljude za državu znači odreći se budućih prihoda, jer kad jednom odu, tko će ih više skupiti, to su specijaizirana tehnološka znanja koja se stvaraju godinama …

Eto dogodilo se je i to što smo svi očekivali,najniži mogući primitivizam koji ljudski um može smisliti,sad sam došao iz Policije,sat i pol sam bio tamo da prijavim Naima Bulata za prijetnje smrću.Ovo je bio njihov završni pokušaj zastrašivanja svih nas i to ovaj put fizičkom silom i zamislite s čime još,da će nas isključit iz sindikata 🙂 Mi ćemo svoj sutra osnovat ako treba !!! Ja u svojem životu nešto tako još nisam doživio ni daleko od toga, a kamoli približno.To su bile takve salve uvreda,tolike gadosti da ljudski um može smisliti,mamu mi je vrijeđao više puta na najgori način.Zašto moju mater,što mu je ona napravila ? Slao je najgore kletve ,u potpunosti je izgubio kontrolu,ja sam to sve stoički slušao,jer znam sa kime imam posla,ali kad je počeo prijetit smrću,da će doć na most i slomit mi kičmu,reko sebi,vrag je odnio šalu,rekao sam mu da ću otić na policiju i prekinuo "razgovor".To ne želim nikome od vas da ikada doživi u životu,zar je moguće da je takav primitivan čovjek izabran da vodi sindikat ? Iza ovoga stoji sigurno Mihaljević,danas su se angažirali maksimalno. A počeo je sa tim da gdje sam ja bio kad je on uzeo pušku u ruke ??? Meni to govorit koji sam svoju najbolju mladost proveo u ratu od 20-24 godine,bio u gardi u Vukovima,bio u Oluji,neka ih je sram zbog toga !!!! Ja toga čovjeka ni neznam,samo po ćakulama iz firme,a kamoli da on zna moju mater koju nikada u životu nije vidio,pa da je tako izvrijeđa.Pa zar on nema mater,kako bi se on osjećao da sam ja njemu tako izvrijeđao mamu !!!! ???? Od toga sam zbilja u šoku,više nego i od prijetnji smrću.Uglavnom,u četvrtak će policija doći i da nas zaštiti od primitivaca koji bi se fizički razračunavali.Ja imam obitelj i morao sam ga ići prijaviti,što bi bilo sa njima da se meni što dogodi? Ja neznam što je taj nasilnik u stanju učiniti,kako ljudski integritet može pasti nisko,na nivo pobješnjele zvijeri,užas !!! Ali pustimo sada njih,neka rade što hoće,a na kraju krajeva i mi se možemo sami zaštititi od takvih nasilnika i primitivaca.Jesu takvi bili i na ručkovima,kojima su se hvalili, sa "Robijem" tako su mu tepali,mislim da nisu,tamo su glumatali uglađenost.Gdje im je sad taj "Robi",da li ih i dalje zove na ručkove ? Mogu mislit i ne sjeća ih se više.I što mi radnici imamo od tih silnih ručkova sa Ježićem? Baš ništa,uništeni smo do kraja.I pozivat se od njih na podršku radnicima gore i spominjat tu nekakvu hrabrost.UŽAS !!!! Pa oni su pobjegli u upravnu zgradu kod Ježića,kad su ljudi štrajkali glađu,nisu im se ni javili i dali im podršku,jer oni da se bore samo za Dinu,za ne povjerovat.Ako su tako hrabri neka se pojave pred radnicima u Zagrebu !!!


Eto dogodilo se je i to što smo svi očekivali,najniži mogući primitivizam koji ljudski um može smisliti,sad sam došao iz Policije,sat i pol sam bio tamo da prijavim Naima Bulata za prijetnje smrću.Ovo je bio njihov završni pokušaj zastrašivanja svih nas i to ovaj put fizičkom silom i zamislite s čime još,da će nas isključit iz sindikata 🙂 Mi ćemo svoj sutra osnovat ako treba !!! Ja u svojem životu nešto tako još nisam doživio ni daleko od toga, a kamoli približno.To su bile takve salve uvreda,tolike gadosti da ljudski um može smisliti,mamu mi je vrijeđao više puta na najgori način.Zašto moju mater,što mu je ona napravila ? Slao je najgore kletve ,u potpunosti je izgubio kontrolu,ja sam to sve stoički slušao,jer znam sa kime imam posla,ali kad je počeo prijetit smrću,da će doć na most i slomit mi kičmu,reko sebi,vrag je odnio šalu,rekao sam mu da ću otić na policiju i prekinuo "razgovor".To ne želim nikome od vas da ikada doživi u životu,zar je moguće da je takav primitivan čovjek izabran da vodi sindikat ? Iza ovoga stoji sigurno Mihaljević,danas su se angažirali maksimalno. A počeo je sa tim da gdje sam ja bio kad je on uzeo pušku u ruke ??? Meni to govorit koji sam svoju najbolju mladost proveo u ratu od 20-24 godine,bio u gardi u Vukovima,bio u Oluji,neka ih je sram zbog toga !!!! Ja toga čovjeka ni neznam,samo po ćakulama iz firme,a kamoli da on zna moju mater koju nikada u životu nije vidio,pa da je tako izvrijeđa.Pa zar on nema mater,kako bi se on osjećao da sam ja njemu tako izvrijeđao mamu !!!! ???? Od toga sam zbilja u šoku,više nego i od prijetnji smrću.Uglavnom,u četvrtak će policija doći i da nas zaštiti od primitivaca koji bi se fizički razračunavali.Ja imam obitelj i morao sam ga ići prijaviti,što bi bilo sa njima da se meni što dogodi? Ja neznam što je taj nasilnik u stanju učiniti,kako ljudski integritet može pasti nisko,na nivo pobješnjele zvijeri,užas !!! Ali pustimo sada njih,neka rade što hoće,a na kraju krajeva i mi se možemo sami zaštititi od takvih nasilnika i primitivaca.Jesu takvi bili i na ručkovima,kojima su se hvalili, sa "Robijem" tako su mu tepali,mislim da nisu,tamo su glumatali uglađenost.Gdje im je sad taj "Robi",da li ih i dalje zove na ručkove ? Mogu mislit i ne sjeća ih se više.I što mi radnici imamo od tih silnih ručkova sa Ježićem? Baš ništa,uništeni smo do kraja.I pozivat se od njih na podršku radnicima gore i spominjat tu nekakvu hrabrost.UŽAS !!!! Pa oni su pobjegli u upravnu zgradu kod Ježića,kad su ljudi štrajkali glađu,nisu im se ni javili i dali im podršku,jer oni da se bore samo za Dinu,za ne povjerovat.Ako su tako hrabri neka se pojave pred radnicima u Zagrebu !!!

Svi oni imaju menađerske ugovore i preko firme KOpun im se isti isplaćuju.Plaće su njima sitnica.Zato im je i problem ovaj prosvjed.Danas su kod Linića.Sigurno će sve" riješiti "samo da nas maknu s ulice na neko vrijeme,a onda opet obećanja ispočetka dok ne puknemo skroz.

pixma


Nije problem dug,nije problem kolicina plina,nije problem kupac firme.samo je problem cijena plina i struja,jer s ovom cijenom dioki nije konkurentan…

Iz ovog intervju se zbilja ne moze nista iscitati,nije spominjao stečaj,nije spominjao zatvaranje firme.
a kaže da kupaca ima.

Kako uopće naci neku realnu cijenu struje i plina?

Pa LInić je dio poslao odradio – ako je odluka Vlade jasna jasno je i zašto ne govori o zatvaranju jer plan je otvaranje.
Plan je i da se plaće isplate pa si mislim je li plan ispoštivan glede HŽ Carga – ja mislim da jeste!!!
15,4 milijuna kuna.
Ako se došlo u razgovorima do cijene plina i struje onda nema problema jer je LInić izrijekom rekao da Dioki mora imati nižu cijenu plina pa slijedom toga i struje.

Kako bi se trebala odrediti cijena struje – noćna po cijeni viškova dakle 3-4 US centa po kWh, a dnevna po tržišnoj cijeni.
Cijena plina – ruski plin bez transportnih troškova ili prosječna cijena plina u EU!
Dakle nekih 20-ak eura za 1000kWh.

Puna podrška lokaciji na Krku i u Zagrebu ovaj četvrtak, šteta što sam spriječen pa neću moći biti prisutan na tim prosvjedima…
Zanimljivo kako su se tek sada veliki sindikalisti sa DINE uskoprcali a nije ih bilo čut ni vidit skoro pa tri mjeseca… Može ih biti sram, bolje bi im bilo da svoje prljave gubice i dalje drže zatvorenima što im je postao običaj isto kao i Upravi firme… Gade mi se ti ljudi koji kao zastupaju radnike, a oni ne zaslužuju ni da ovce zastupaju a kamoli nešto više…
Ako je ovo istina šta si napisao gabrijell, da te dotični čovjek izvrjeđao, pa ništa te tu ne treba čuditi, to je njihov nivo (kromanjonci su za dotične persone bile napredni) i ja se nebi spuštao na njega… Oni su svoje "napravili", ko uopće na njih obraća pozornost…
Tebi svaka čast na organizaciji i svemu što zadnje vrijeme radiš, uostalom ti bar možeš ljudski nekog pogledati u oči a velike vođe neka se zamisle malo… Mislim da 95% radnika podržava najnovije akcije i to je najbitnije… Pozdrav



Nije problem dug,nije problem kolicina plina,nije problem kupac firme.samo je problem cijena plina i struja,jer s ovom cijenom dioki nije konkurentan…

Iz ovog intervju se zbilja ne moze nista iscitati,nije spominjao stečaj,nije spominjao zatvaranje firme.
a kaže da kupaca ima.

Kako uopće naci neku realnu cijenu struje i plina?

Pa LInić je dio poslao odradio – ako je odluka Vlade jasna jasno je i zašto ne govori o zatvaranju jer plan je otvaranje.
Plan je i da se plaće isplate pa si mislim je li plan ispoštivan glede HŽ Carga – ja mislim da jeste!!!
15,4 milijuna kuna.
Ako se došlo u razgovorima do cijene plina i struje onda nema problema jer je LInić izrijekom rekao da Dioki mora imati nižu cijenu plina pa slijedom toga i struje.

Kako bi se trebala odrediti cijena struje – noćna po cijeni viškova dakle 3-4 US centa po kWh, a dnevna po tržišnoj cijeni.
Cijena plina – ruski plin bez transportnih troškova ili prosječna cijena plina u EU!
Dakle nekih 20-ak eura za 1000kWh.
[/quote]

ostaje samo jedno pitanje od 4 slova – KADA?



Ja nisam inkognito Mihaljeviću,mogao si doći u subotu na sastanak da čuješ očajne ljude što misle o vama,pretvorili ste sindikat u privatnu prčiju,ali nećete još dugo,bit ćete smjenjeni samo da firma počne opet radit.Da li ja baljezgam dođi u četvrtak na most pa pitaj ljude,a to tvoje slikanje pred medijima je postalo toliko već degutantno,da mi se čini da je to već patološki problem.Danas imam važnijeg posla nego se bavit vama,vama će se već bavit ljudi kada dođe vrijeme za to,sada je ljudima ipak važniji goli opstanak,od vas sindikalista.Što vi mislite nije me briga,pokazali ste se,pitaj ljude koji vas se ne boje,jedino me je u ovom trenutku briga što misle svi ljudi sa obje lokacije,zato surađujemo sa Stožerom iz Zagreba i sve dalje što će se poduzimat radit će se sa njima i ljudi će o tome biti obavješteni.A vi i dalje ŠALJITE DOPISE u Vladu i SLIKAJTE se u medijima !!! Miljenko Ferenčak

Pa evo ti prilika da najaviš zatvaranje mosta! Prezentiraj svoje ideje. Da bi postao vođa moraš imati i dozu hrabrosti.
Ovo što laprdaš po forumu je doza OČAJA a njega su prepuni svi radnici DIOKI-a i DINE!
Hrabrost su pokazali naše kolege u NL od subote, kada su javno iznijeli dio svoje intime i teške situacije u kojoj se nalaze da bi senzibilizirali javnost. Takvima trebamo svi biti zahvalni!

Zato dođi i reci javno što misliš, ne skrivaj se iza nepostojećeg "stožera"!
(koliko vas je bilo na osnivanju 1 pozdrav!
[/quote]

Ja sam iz Diokija iz Zagreba i ne znam vam situaciju dolje, ali jebi se ti sindikalistu u svoje dupe i za svoje novce, pusti ljude neka se organiziraju, a ti ako si suvisliji i jači u svojim projektima to dokaži na djelu! A pokazalo je vrijeme koliko ste se borili, borili ste se jako ali za svoje mjesto pod suncem! Živio rodjo!!!

zaprudjanec

NEMA VISE MICANJA S ULICE.
ČETVRTAK JE PROSVJED I TO JE TO.
Jedino što nas može spriječit je pokretanje proizvodnje u srijedu,a kako to nisu uspjeli u ovih 10mj,nece ni u ova dva dana.

Sad odjednom svega ima,samo cijena nije dobra????

Ma daj ajde,tko bi u to vjerovao.

p2.sem


Eto dogodilo se je i to što smo svi očekivali,najniži mogući primitivizam koji ljudski um može smisliti,sad sam došao iz Policije,sat i pol sam bio tamo da prijavim Naima Bulata za prijetnje smrću.Ovo je bio njihov završni pokušaj zastrašivanja svih nas i to ovaj put fizičkom silom i zamislite s čime još,da će nas isključit iz sindikata 🙂 Mi ćemo svoj sutra osnovat ako treba !!! Ja u svojem životu nešto tako još nisam doživio ni daleko od toga, a kamoli približno.To su bile takve salve uvreda,tolike gadosti da ljudski um može smisliti,mamu mi je vrijeđao više puta na najgori način.Zašto moju mater,što mu je ona napravila ? Slao je najgore kletve ,u potpunosti je izgubio kontrolu,ja sam to sve stoički slušao,jer znam sa kime imam posla,ali kad je počeo prijetit smrću,da će doć na most i slomit mi kičmu,reko sebi,vrag je odnio šalu,rekao sam mu da ću otić na policiju i prekinuo "razgovor".To ne želim nikome od vas da ikada doživi u životu,zar je moguće da je takav primitivan čovjek izabran da vodi sindikat ? Iza ovoga stoji sigurno Mihaljević,danas su se angažirali maksimalno. A počeo je sa tim da gdje sam ja bio kad je on uzeo pušku u ruke ??? Meni to govorit koji sam svoju najbolju mladost proveo u ratu od 20-24 godine,bio u gardi u Vukovima,bio u Oluji,neka ih je sram zbog toga !!!! Ja toga čovjeka ni neznam,samo po ćakulama iz firme,a kamoli da on zna moju mater koju nikada u životu nije vidio,pa da je tako izvrijeđa.Pa zar on nema mater,kako bi se on osjećao da sam ja njemu tako izvrijeđao mamu !!!! ???? Od toga sam zbilja u šoku,više nego i od prijetnji smrću.Uglavnom,u četvrtak će policija doći i da nas zaštiti od primitivaca koji bi se fizički razračunavali.Ja imam obitelj i morao sam ga ići prijaviti,što bi bilo sa njima da se meni što dogodi? Ja neznam što je taj nasilnik u stanju učiniti,kako ljudski integritet može pasti nisko,na nivo pobješnjele zvijeri,užas !!! Ali pustimo sada njih,neka rade što hoće,a na kraju krajeva i mi se možemo sami zaštititi od takvih nasilnika i primitivaca.Jesu takvi bili i na ručkovima,kojima su se hvalili, sa "Robijem" tako su mu tepali,mislim da nisu,tamo su glumatali uglađenost.Gdje im je sad taj "Robi",da li ih i dalje zove na ručkove ? Mogu mislit i ne sjeća ih se više.I što mi radnici imamo od tih silnih ručkova sa Ježićem? Baš ništa,uništeni smo do kraja.I pozivat se od njih na podršku radnicima gore i spominjat tu nekakvu hrabrost.UŽAS !!!! Pa oni su pobjegli u upravnu zgradu kod Ježića,kad su ljudi štrajkali glađu,nisu im se ni javili i dali im podršku,jer oni da se bore samo za Dinu,za ne povjerovat.Ako su tako hrabri neka se pojave pred radnicima u Zagrebu !!!

Samo smireno,nemojte se dati izprovocirati. Njihova reakcija je znak da im jako smetaju vaše zakonite akcije radničkog samoorganiziranja. Možete očekivati još gadosti s njihove strane zato bi bilo dobro imati mobitel u pripravnosti za audio ili video snimanje. Snimci uvreda i prijetnji će zanimati bar medije ako ne i policiju. Ako ovaj četvrtak ne odjekne vaš protest na mostu idući četvrtak počinje produženi vikend i blokada će sigurno imati svu pažnju medija.
Čuo sam da je Linić nazvao našeg Matića iz stožera te ga izvrijeđao na pasija kola, znade li netko više detalja?
No pasaran!

Svaka vam čast gospodo Dinaši!
Palite kao bosna svjećice
Probudili ste se iz sna, kao vampir u podne, sunce daleko iznad vaših glava, u zenitu, a vi otvarate jedno po jedno oko, ne vidjevši da vam je glogov kolac odavno iznad glave.
U podne je na Radiju Rijeka emitirana prigodna pozdravna pjesma stožeru dine: Dobro jutro radni narode Dine, točno je podne!

[b]Jebeš forum koji Savu nema! Maske su napokon pale: Hasta la vista Dioki![/b] [i]"uljepšavaš svoje stanje al’ ne možeš da me zezneš jer hakersko imam znanje"[/i]

Pa evo ti prilika da najaviš zatvaranje mosta! Prezentiraj svoje ideje. Da bi postao vođa moraš imati i dozu hrabrosti.
Ovo što laprdaš po forumu je doza OČAJA a njega su prepuni svi radnici DIOKI-a i DINE!
Hrabrost su pokazali naše kolege u NL od subote, kada su javno iznijeli dio svoje intime i teške situacije u kojoj se nalaze da bi senzibilizirali javnost. Takvima trebamo svi biti zahvalni!

Zato dođi i reci javno što misliš, ne skrivaj se iza nepostojećeg "stožera"!
(koliko vas je bilo na osnivanju 1 pozdrav!


Daj više zatvori taj most, matere ti ….jer Taj sindikat je svako malo u javnosti i kaže što misli, a ti ovdje ser.. inkognito!
Pozivam te sutra tj. danas u 09:30 na portu ispred DINE imati ćeš jedinstvenu priliku snimiti izjavu za središnji Dnevnik HTV-a. Reci svima što ovdje baljezgaš. Molim te da shvatiš kao ozbiljnu ponudu, uostalom nazovi g. Santinija iz HTV ri.
pozdrav i smiri se!

Miljenko,
toliko si laži iznio da uopće ne zaslužuješ komentar…
Gore su moji postovi koje sam ti napisao nakon tvog višemjesečnog vrijeđanja, a možeš primjetiti da ti nisam odgovorio niti jednom uvredom, a kamo li prijetnjom!
Tvoje ogorčenje mogu shvatiti ali čemu toliko laži i podmetanja. Idemo argumentima?

Sindikat vodi IO i sve odluke se donose glasanjem 20-30 povjerenika. Čudno mi je da to neznaš!
Osim toga sve najvažnije odluke su izglasane jednoglasno na 5-6 održanih skupova radnika na kojima je bila većina zaposlenih! Jesi li i ti dizao ruku?

Isto tako ukoliko bude prijedloga "da se ide na most" odlučiti će većina podignutih ruku!
U svakom slučaju sindikat u javnosti artikulira isključivo stavove većine članova, a slobodno mogu reći i velike većine svih radnika! Ako nisi suglasan sa tim stavovima većine, žao mi je. Bori se, ali ostavi se vrijeđanja, podmetanja, laži….
To što je vas nekolicina "osnovala stožer" i od toga radi sprdnju je nepromišljeno poigravanje sa egzistencijama radnika kojima sigurno nije do vaše zaje*ancije!
Sazovi legalan Skup radnika i zatraži podršku većine.
Žao mi je što si uletio u nešto što na žalost ne razumiješ!

New Report

Close